Divoká říše

Divoká říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 640 640

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

Vampucha
28.12.2022 4 z 5

Dystopický příběh z Budapešti, který nás seznamuje se světem, ve kterém nejsou pouze lidé, ale i víly, démoni a jiné nadpřirozené bytosti. Rozhodně velmi zajímavý svět, který se v prvním díle omezuje pouze na malou část Budapešti a těch dystopických prvků tolik neodhaluje.

Příběh je velmi čtivý a měla jsem problém se od knihy od trhnout, ale na druhou stranu, s odstupem času, ve mě nijak nerezonuje.

Setkáváme s Brexley, která vyrůstá v bohatství a nemá absolutně ponětí, jaká bída je mimo bezpečné zdi jejího domova. Ano, nějaké informace má, ale skutečnost je samozřejmě jiná a pořád je to devatenáctiletá naivní holka. Sama vyhledává dobrodružství, a jak už anotace napovídá, tak je při jedné své zlodějské eskapádě chycena a odvedena do vyhlášeného vězení. Osobně jsem si to místo představovala mnohem horší, tím nechci říct, že je to přepychový hotel. Nicméně nikdo zde s nikým nejedná v rukavičkách a Brex je vystavena každodennímu násilí. Není dobré se jakkoliv odlišovat, odmlouvat hlídačům nebo prozrazovat svůj pravý původ.
Ve vězení se setkává s mužem, který je v jejím světě doslova legendou, s Warwickem Farkasem. Warwick je samozřejmě charismatický, pohledný, ale také velmi nebezpečný.
Neděje se toho tolik, kolik bychom možná od prvního dílu čekali. Autorka nám v první díle tedy především představuje svět fae, seznamujeme se s několika důležitými postavami a v dalších dílech se můžeme těšit na rozplétání nitek, které jsou zde více než zamotané. Osobně v příběhu vidím také mnoho náznaků co by se mohlo dále dít a otevřený konec nikoho nenechává na pochybách, že se máme na co těšit.
Mám mnoho konspiračních teorií :D

ydnac
28.12.2022 5 z 5

NEBEZPEČÍ SI JÍ VŽDYCKY NAJDE…

Brexley je lidská dívka. Vychovali ji mezi bohatými a mocnými, naučili jí bojovat, dostala skvělé vzdělání, ale o světě kolem nemá objektivní informace…
Je chráněnkou generála Markose – téměř jako dcera.
Miluje jeho syna Cadena, který s ní vyráží na nebezpečné loupežné výpravy.
Jedna taková se však zvrtla a Brexley je uvězněna v Halálházu – Dům smrti.

VĚZNI, KTEŘÍ VEŠLI DOVNITŘ, SE UŽ NIKDY NEDOSTALI VEN.

Warwick Farkas je legenda.
Ani Fae, ani člověk.
Příběhy o něm vyvolávaly hrůzu a úžas nad tím jak snadno zabíjel a kolik lidí dostal. Holýma rukama.
Jenže on byl skutečný.
A byl tady, ve stejném vězení jako Brexley.
S nikým nemluví. Zabíjí rychle. Vládne Domu smrti.
Jeho pohled přitahuje…
A ten teď zaměřil na NÍ.

Já jsem si to užila :-)
A zase takový konec….
No sakra :-)

Shaxx
21.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Uff. Kde začít.

Začnu teda tím dobrým a zásadním, díky čemu to dostalo tři hvězdy:
Čte se to velmi dobře, je to čtivé. Motiv vězení a gladiátorských her je super, nemohla jsem si nevzpomenout na seriál Orange is the new black :)

Tak. A teď k výtkám.
Hlavní hrdinka je...No, padají zde věty typu: ,,Věděla jsem, že jsem jiná než ostatní holky z akademie. V boji jsem byla schopná dostat na lopatky jakéhokoli chlapa".
Takže představa by byla. Ačkoli je tak úžasná a silná a nevím co ještě, vlastní blbostí se dostane do vězení, kde dostane tolik nakládaček, že by jeden čekal, že je to karma za ty kecy o výjimečnosti.
O nějakém worldbuildingu se nedá moc mluvit, ale dobře, je to první díl, třeba se autorka rozjede víc v pokračování, kde se dočkáme více informací o různých rasách a historii světa. Ale pochybuju. Protože autorka se věnuje raději žhavějším tématům. Jo, přesně. Erotické romány nečtu, puritánka nejsem, ale KRISTOVA NOHO, co tohle bylo?
Je tu takovej krásnej křečovitej milostnej trojúhelník, co zahrnuje hodnýho fešáckýho kamaráda z dětství a mega tajemnýho svalnatýho bad boye. OK, zavedený klišé.
Nicméně hlavní hrdinka má špatnej zvyk nechat si prokrvovat pohlavní orgány kdykoli, kdy bad boy jen mrkne nebo zasmrká. Jakože vážně. Navíc pan bad boy má snad pořád erekci. Takže win win.
A kdybyste nevěděli, přirozená reakce na smrtelné nebezpečí je NADRŽENOST.
Jo a taky to obsahuje jednu z nejhorších knižních sexuálních scén, kterou jsem kdy četla. Takže na zasmání dobrý.

Turante
19.12.2022 5 z 5

Co napsat? Prostě wau a zařazuji do své sbírky a netrpělivě vyhlížím pokračování!
Úžasné popisy místa děje, skvělá chemie mezi hlavními postavami, celý příběh je jedno velké wau. A konec? No do prkýnka, kde je to pokračování?!

books.monca
18.12.2022 5 z 5

Wow. Tahle kniha byla úžasná. Děj byl napínavý a čtivý celou dobu. Byl také plný zvratů, které mi dost připomínaly styl psaní Sarah J. Maas. A musím přiznat, že některé scény byly vážně brutální a bylo jich hodně, ale upřímně jsem žádnou pořádnou fantasy nečetla už dlouho, takže mi to vůbec nevadilo, naopak mi to už chybělo. Líbilo se mi, že autorka dokázala skvěle popsat nelítostný život ve vězeňské komunitě.
Hlavní hrdinka byla skvělá. Byla odvážná a chytrá, ale přijde mi, že občas se její chování úplně změnilo a měla jsem ji chuť praštit.
Romantická linka tu je, ale vlastně není :D.
Objevuje se tu například romantický trojúhelník, hate to lovers a silná chemie mezi hlavními hrdiny.
U této knihy se mi moc líbil popis prostředí. Příběh se odehrává v dystopické Budapešti a část děje je z věznice.
Konec knihy skončil otevřeně a velmi napínavě, takže už se nemůžu dočkat až se přeloží další díly, protože ty si chci rozhodně přečíst.
Tuhle knihu vážně moc doporučuji!
10/10
Za knihu moc děkuji @humbook
@humbook_blogeri #spoluprace

ElInWonderland
09.12.2022 5 z 5

K tomu dokážu jen napsat, že nutně a rychle potřebuju další díl. No sakra!

Kiwicatko
07.12.2022 5 z 5

No jakoze coze? Konec je myslen vazne? Nechapu tam spoustu veci, na spoustu se chci zeptat, ale byly by to spoilery jak blazen, takze holt budu muset cekat do dalsiho dilu. Mimochodem vyjde brzo, ze jo :D
Maasovou jsem jeste necetla, Kristoffa taky ne…ale chystam se na ne :D takze netusim, jestli tohle je jejich kombinaci, ale libilo se ki to fakt dost hodne.
Knizku jsem si koupila hlavne kvuli obalce. Pri prvnich kapitolach sem si rikala, ze tohle me urcite bavit nebude a pak jsem popohanela deti do posteli, abych mohla pokracovat ve cteni jak sem byla napnuta :)

katasokolov
07.12.2022 5 z 5

“Do Halálházu jsem vstupovala nevinná, jen jsem si myslela, že jsem drsná a schopná. Ale vyšla jsem z něj jako monstrum, které oni sami vytvořili. Divoké a nebezpečné. A nehodlala jsem se nechat zkrotit.”

Tuhle sérii jsem původně neměla v plánu číst, jelikož jich mám rozečtených tři prdky a taky proto, že se jedná hned o hexalogii.

Ovšem musím konstatovat, že kdybych se nakonec neodhodlala do ní jít, přišla bych sakra o hodně! TOHLE BYLO TEDA NĚCO!
Skvělé postavy, prostředí i svět. NEUTĚŠENOST některých míst v Budapešti byla zachycena věru věrohodně. Hold taky vzdávám za vedlejší postavy.

Proklamace o tom, jak je to drsné a sexy, tentokráte nelhaly a přirovnání ke Kristoffovi, Armentrout a Maas celkem sedlo. Prostředí vězení a tamních her ve mně velmi silně evokovalo druhý díl Nikdynoci a milostná dobrodružství hlavní postavy zase víc dospělácký vztahový trojúhelník z knihy Polibek bez duše.

Některé recenze zmiňovaly nepropracovanost worldbuilding, ale lidičky, vždyť ještě bude minimálně pět dílů. Takže s tím jsem rozhodně problém neměla a autorčin svět se mi zamlouval hodně a ústřední dvojice též. Warwick je takový typický alfasamec, přesto je na něm i něco jiného, co v ostatních knihách nenajdete a jsem dost zvědavá, co všechno ještě ukrývá a velmi se těším na okamžik, kdy konečně odtajní karty. Provázanost Warwicka a Brex byla popsána perfektně a myslím, že jsem ani nic takového nikdy nečetla️.

Prostě si to shrňme, byla to PECKA, o kterou, pokud si užíváte tenhle druh knih, nechcete přijít! Za mě doporučuji a těším se na další pokračování, protože ten konec byl hodně otevřený a nasrávací .

Paja.92
04.12.2022 5 z 5

Příběh o světě lidí a víl, mě vtáhl do děje hned na začátku a díky svižnému tempu vyprávění mi stránky pod rukama ubíhaly neuvěřitelně rychle.

Ačkoliv je to teprve začátek série a do světa víl teprve nakukujeme, určitě se nebudete nudit. Příběh se odehrává ve věznici, což pro mě byla příjemná změna. Líbilo se mi drsné popisování prostředí a nelítostného života ve vězeňské komunitě.
S nelítostným prostředím se pojí i vulgarismy a surový popis života ve vězení, který možná některým čtenářům v tomto žánru nebude vyhovovat. Vlastně když si odmyslím věk postavy, vůbec bych to nezařadila do young adult ale prostě do fantasy (Když už jsme u toho… poslední knihy od Maasové by se taky klidně mohly zařadit jinam.).

Autorka dokázala nejen navodit atmosféru a dobře popsat postavy, ale i vystihnout chemii mezi hlavními hrdiny. Trochu mi stylem psaní připomíná Maas- nemyslím to ve zlém.

Jediné, co mě mrzelo, byl předvídatelný konec.

Doporučuju všem, kteří si chtějí přečíst oddechové fantasy odehrávající se v neobvyklém prostředí. Příběhu nechybí ani romantická linka, takže si každý přijde na své.

Grohlinka
03.12.2022 2 z 5

Tohle bylo fakt hodne spatne.

Vystaveni sveta a magickeho systemu v tehle knize nefunguje, ale co hur, v podstate vubec neexistuje. Dozvidame se neco o fae, ze jich je spousta druhu, ze se demonu vsichni boji, ale proc a jak?? Nic neni vysvetleno, ale vubec! Lide bojuji proti fae a vsichni nenavidi “krizence”, coz predpokladam bude nase hrdinka se specialni schopnosti tykajici se mrtvych ci umirajicich, to jedine jsem vydedulovala. Doufam, ze to bude vysvětleno v dalsich dilech. Ac proste nektere veci nedavaji smysl a doslova si protireci - auta nefunguji, ale motorky ano, co, to je vtip!? Warwick nema auru, ale jeho aura se neustale oviji okolo Brexley!? A takhle bych mohla pokracovat a pokracovat.

Hlavni hrdinka je samozrejme dokonala, dokonala! Idealni vejicka pro hlavy statu, zejmena diky sve krase a ehm inteligenci. To hlavne, protoze inteligentni lidi, co hur, vycviceni vojaci, ochutnavaji nezname drogy, o kterych par vet dopredu tvrdi, ze jsou pro lidi nebezpecne. Ano, kazdy po ni touzi, samozrejme. Ona take po kazdem touzi, vzrusuje ji vse a vzdy, dokonce i nasili, ktere je na ni pachano a i to, kdyz sama nejake pacha. Vsichni jsou neustale nadrzeni a vecne soulozi, idealne s vice lidmi. Ale je dobre, ze je Brexley vycvicena, nejlepsi ze tridy, ale zbabrá vse na co sahne, prvni zapas ve tride, obe vlakove loupeze, a to jeste takovym zpusobem, ze nad tim rozum zustava stat, je to rozena bojovnice, proto dostane nakladačku od postarsi lidske zeny. Jeji povaha a interakce s ostatnimi je neuveritelna, je zla a neustale kazdemu opakuje, ze nepotrebuje nici pomoc, ale bez ni by byla davno mrtva. Boze!

Mohla bych takhle pokracovat vazne dlouho, takze chvalim za prostredi Budapeste, ale jinak tragedie.

M.C.SMITH
03.12.2022 4 z 5

Tohle bylo hodně zajímavé čtení. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se do příběhu ponořila, ale pak mne kniha chytla a začalo mne to bavit.
Celý příběh je svižný a plný zvratů, konec byl nejzajímavější a pro mne hodně překvapivý, takže jsem zvědavá, co se bude dít dál.
Kniha se četla lehce.
Sem tam se našla nějaká chyba, ale v dnešní době je hodně málo publikací, které jsou bez překlepů a podobně.
Pro mne byla kniha zajímavá a jsem zvědavá na pokračování.

Tereziee
28.11.2022 3 z 5

Divoká říše mě opravdu vtáhla do svého příběhu a nemohla jsem se odtrhnout. Poměrně velká část knihy se odehrává ve vězení, jak už napovídá anotace a rozhodně to není procházka růžovým sadem. O drsné scény a sprostá slova zde opravdu není nouze. Příběh byl napínavý a docela předvídatelný - až na ten konec. Ten jsem nečekala. Celkově si myslím, že kniha je spíš rozjezd celé série, která může být povedená. Takže jsem moc zvědavá, kam dál kniha povede.

Pro příště bych si ale přála, aby autorka ubrala vulgarismu a erotiky. Maasová, ke které je kniha přirovnávána, má taky hodně erotiky a až na Dvůr stříbrných plamenů je tam vkusně zasazená. Tady to ale lítalo nějak odnikud a přišlo mi, že se zbytečně tlačí na pilu. Mít pořádný porno v young adult fantasy je asi IN.

jadwiga
28.11.2022 5 z 5

Paráda! Konečně fantasy,která má spád a skrývá velké dobrodružství. Vtáhla mě od první stránky a pak to byla jízda. Příběh uběhl tak rychle, že nechápu, ze měl téměř 400 stran. Teď už jen netrpělivě čekat na další díl po takovém zakončení. V popisu knihy se uvádí, že je to fantasy pro děti,ale myslím,že může skvěle sednout
také dospělému čtenáři. Jsem mile překvapena. Už se těším na další díl.

Prokrastinuji
27.11.2022 5 z 5

„Jeho láska byla jen půjčkou. A já měla začít splácet dluh.“

Božíčku, tak tohle byla jízda! Naprosto chápu, proč se Říše přirovnává k Maasové, Kristoffovi a Armentrout. Nenajdete tady možná tolik erotických scén, zato násilí je tady hodně.

Autorka nám v Divoké říši představuje dystopický svět, který zpustošila válka mezi lidmi a fae. V tomhle fantasy tak narazíte na víly, démony, druidy, skřítky, křížence,…

Hlavní hrdince Brexley, je na začátku knihy devatenáct, a je sirotek. Vychovává ji generál Markos, otec jejího kamaráda Cadena. Brex tak žije mezi privilegovanými, dostává se ji vzdělání, nezná hlad ani chudobu.

Přesto kvůli své zálibě v přepadávání vlaků skončí ve vězení. Zde potkává Warwicka Farkase, žijící legendu, která bojovala ve válce. Nepředstavujte si to, že si ti dva hned padnou kolem krku, protože to se nestane. Asi až v téhle knize jsem si uvědomila, jak snadno si v jiných knihách hrdinové padnou kolem krku :D Vězení je drsné, a dá Brex pořádně zabrat, najde zde ale i nové přátele.

Čtení jsem si užila, a nejraději bych ihned sáhla po dalším dílu. Doufám, že se ho v českém překladu dočkáme co nejdříve. Varuju vás, na konci je obří zvrat.

„Říkáš mi legenda, a to jsem na tebe ještě ani nesáhl? Představ si, jak mi budeš říkat potom.“

Laerry
26.11.2022 1 z 5

Kdyby hlavní hrdinka nebyla pořád pateticky nadržená (což je věc, která mi dost vadí i u avizované Maas a Kristoffa), i když jí hrozí bolestivá smrt, bylo by to mnohem lepší...

KnihománieN
23.11.2022 4 z 5

Za krásnou obálkou se skrývá příběh, kterému by měli věnovat pozornost milovníci fantasy akčních románů ale také žhavých romantických knih.
První kniha, která u nás americké spisovatelce vyšla, přesvědčí mnohé čtenáře, včetně mě, že má autorka v sobě schopnost psát úžasně čtivé příběhy.
V podstatě již podle anotace je vám prozrazeno prvních prvních 80 stránek knihy, čehož jsem já zpočátku litovala, ale ta nesmírná gradace a děj byly tak úžasné, že to ve výsledku nemělo na čtenářský zážitek výrazný vliv. Zcela upřímně jsem četla jedním dechem a byla jsem ráda pokud jsem měla někdy chvilku ,,nasát kyslík" a vykouknu tak z nově vytvořeného knižního světa víl a lidí. Zajímavě vykonstruované prostředí s originální historií na pozadí Budapeště, kde se příběh odehrává, by určitě zasloužilo více popisu. Především ze začátku jsem se totiž ztrácela v názvech a historii. V konečném obrazu to pro mě není takový problém, jelikož všechny tyto malé trhlinky přebil příběh, který vyrazí dech. Pokud někdo tuto knihu přirovnává například k Maasové či jiným autorům, tak já musím nesouhlasit, jelikož tohle je velmi, velmi originální, je to jedinečný nápad z prostředí odkud jsem ještě nikdy žádnou knihu nečetla - vězení. Autorka se nepere s brutalitou, občas jsou tedy scény, ze kterých i mě běhal mráz po zádech, líčení bojů a život v Domě Smrti je brutální, až mi bylo skoro špatně. To ale nic nemění na to, že je to jedinečné!
Jedinečnosti přispívá i romantika, která není něžnou, ale s nezkrotnou touhou, jiskřením, je syrová, přivalí se jako tsunami - jasné hate to love. A do toho to charisma Warwicka a konec, který mě zničil - bude těžké čekat na další díly série

Proč číst tuto knihu? Protože tu nemůžete minout - leda na vlastní nebezpečí.

4,5/5⭐

BetyLaurincová
23.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Divoká říše 8⭐️/10⭐️
@staceymariebrown

Říká se, že je Divoká říše sexy jako Maasová a drsná jako Kristoff. Potvrdit toto tvrzení nemůžu, protože autory ještě nemám tolik načtené. Kombinace erotického napětí s krvavými a drsnými scénami mě rozhodně připoutala ke čtení tak, že jsem knihu doslova zhltla za dva dny.

Prostředí distopické Budapešti a obecně magický svět byly naprosto perfektně vymyšlené a vykreslené, i chladná a drsná atmosféra obávaného vězení. Dějová linka je pořádně našlapaná, takže se nenudíte ani na jedné stránce. Autorce se povedlo postavy a hlavně hlavní hrdinka dobře propracovat, že nepůsobily ploše a bez emocí, jak se to u novějších YA fantasy stává.

Hodnotím jako výbornou knihu, od které dostanete napětí, krvavé scény, žhavou chemii mezii hlavními hrdiny a také řadu nevyřešených tajemství, které se doufejme zodpoví v dalších dílech.

ZA EKNIHU K RECENZI DĚKUJI @humbook @humbook_blogeri A @endlessbibliophile

#spoluprace

Local_Bunny
23.11.2022 5 z 5

Tohle je přesně to fantasy, které jsem zase potřebovala. Drsný svět, zlé bytosti, hromada akce, krve, násilí a nová postava, do které se můžu zamilovat. Prostě jako Jay Kristoff, který má prsa.
Kniha má takový pomalejší start, kdy nás autorka seznámí s hlavní hrdinkou Brexley. Ta není typická krásná a okouzlující ženská postava v šatech, naopak je někdo, kdo se rád pere, dělá problémy a úplně svůj vzhled neřeší. Žije ve světě, kde je říše faes oddělená od lidí a je to takový trošku dystopický Budapešť. Brzy ale Brex zjistí, že to, co doteď znala, bylo jen obrovské pozlátko.
Vězení byla nejlepší část celé knihy. Autorka se vůbec nebála být na své postavy pěkně zlá a drsná, což já můžu. Nemyslete si, že to Brex bude mít jednoduché jen proto, že je hlavní hrdinka. Chuděra si totiž snad na vše vytáhne tu nejhorší kartu. Bavilo mě, jak pokaždé, co dostala do držky se postavila s nějakou sarkastickou poznámkou a vyšla z toho ještě jako větší svině. Nic ji nespadlo do klína a se vším se musela poprat. Žádné magické schopnosti, jen pěsti.
Postavy jsou velmi různorodé a setkáme se zde třeba s démony různých úrovni, druidy a taky s měňavci. Ve vězení nikdy nevíte, na jaký druh narazíte a hlavně si nemyslete, že budete kamarádi jen skrze to, že ten druh sdílíte.
Krom Brex tady nicméně máme i Warwicka, živoucí legendu. Věřím, že drtivá většina ženské populace z něj půjde do kolen (jo, já taky). Dobře, tohle je asi taková ta typicky mužská postava, kdy je úplně dokonalý, ale hele, my holky tohle prostě čteme rády, jo.
Konec byl pro mě momentem, kdy bych nejraději knihu roztrhala, což by následovalo hysterickým záchvatem, jak to mohlo takhle skončit. Takže jo, ta kniha má fakt vše, po čem naše knihomolská srdíčka touží, včetně emocionálního zničení. Jsem velmi zvědavá, co dalšího si autorka nachystá a pevně doufám, že si zachová kvalitu.
za recenzní výtisk knihy děkuji @albatrosmedia

Fidibus
21.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Vow, za mě také příjemné překvapení, to prostředí zasazené do Budapešti, pěkné. Ale opravdu je to pro děti?! Scény z vězení, což je půlka knihy, jsou dost drsné, i když odlehčené skřítjy. Jinak ano - zamilovaná silná hrdinka, skoro Jánošík, která si sáhne na dno, aby potkala jeho... Utká se s ním, utečou, zamiluje se... A ten konec?! Kdy že vyjde další díl?

knihomolkajanca
21.11.2022 3 z 5

V Budapešti to vře. Bariéra padla, říše víl a lidí se spojila v jedno a nenávist mezi nimi sílí. A právě do tohoto světa vás zavede hlavní hrdinka Brexley. Čekají vás rvačky, násilí a věznice, kde vládne muž jménem Warwick Farkas. Živoucí legenda, která dokáže protivníka zastrašit i pouhým pohledem.

Pokud máte chuť na něco drsnějšího, tady jste rozhodně na té správné adrese. I přes poněkud pomalejší začátek si autorka dokáže udržet pozornost čtenáře a v momentě, kdy se Brexley dostane do vězení, od akce si jen tak neoddechnete. S popisy vězení místy připomínající koncentrák a soubojů v gladiátorském stylu se autorka totiž rozhodně nemaže.

Brexley je silná hrdinka, která si srdce mnohých získá svou odolností i pevnou vůlí. Je drsnější než šmirgl papír a připravená se o svůj život rvát. A pak tady máme Warwicka, který budí respekt jen svou přítomností. Radovat se mohou všichni fanoušci Jasona Momoy, protože Warwick je doslova jeho kopií. Bohužel pro mě byl tohle přesně ten kámen úrazu. Na Jasona se samozřejmě moc hezky kouká, problém ale je, že často hraje dost jednoduché charaktery. Nevím, zda to byl záměr, ale Warwick mi připadal přesně takový. Arogantní alfa samec ze kterého se všem rozklepou kolena. A který má zjevně nepřetržitou erekci. Až jsem ho litovala, že mu ten všudypřítomný stan v kalhotech musí překážet…

Velkými tahouny příběhu se tak pro mě trochu překvapivě staly vedlejší postavy. Ať už to byl vtipný skřítek, prohnaný druid, nečekaně přátelská víla nebo nesmírně sympatická nevěstka, scény s nimi byly vždy příjemným zpestřením. Dokonce takovým, že jsem se na ně těšila ze všeho nejvíce. Byly totiž daleko zajímavější než předvídatelné charaktery hlavních hrdinů, a zároveň mě rozptylovaly od nedotaženého světa. Ten sice skýtá mnoho možností, ale zároveň silně pokulhává v detailech. Pokud však nepatříte mezi hnidopichy jako já, tuhle jízdu si jistojistě užijete.

Hodnocení: 65%

Za knihu k recenzi moc děkuji Albatros Media.