Divoká říše

Divoká říše
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 637 637

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

jjanca
24.01.2023 3 z 5

Po prečítaní tejto knihy mám rozporuplné pocity. Na jednej strane sa mi príbeh páčil, bol čítavý, dej plynul a ťažko sa mi od neho odchádzalo. Na druhej strane mi ešte niečo k dokonalosti chýbalo.
Páčilo sa mi prostredie Budapešti, hlavná hrdinka a najmä vedľajšie postavy, s ktorými sa snáď ešte stretneme. Chcela som sa o danom svete viac dozvedieť, ale beriem to ako prvý, rozjazdový diel. Kameňom úrazu bol pre mňa Warwick. Medzi mnou a ním iskra nepreskočila. Naopak, páčil sa mi viac Caden alebo Zander. Dúfam, že sa v ďalších častiach o ňom dozvieme viac a snáď sa mi zapáči.
Pri čítaní mi kniha občas pripomenula sériu Kostičas, ktorej prvý diel sa mi tiež až tak moc nepáčil a nakoniec je to moja najobľúbenejšia séria. Tak snáď sa aj tu dopracujem k rovnakému výsledku.

Petra-1
23.01.2023 3 z 5

Prvně začnu tím, že kniha se mi opravdu hodně líbila do té doby, než hlavní hrdinka přestala úplně používat mozek. Kniha je hodně čtivá. Ale proč některé knihy, které mají velmi slušný rozjezd, musí sklouznout k tomu, že hlavní hrdinka začne myslet jen na jedno? Vážně nemusím pořád dokola číst o tom, jaký je někdo alfasamec. A jak je drsný a sexy. Jsem docela schopná to pochopit, i když se to nebude objevovat každou třetí větu. Navíc mě osobně teda Warwick nechával úplně chladnou a lepší už mi přišel Caden a Zander. Tady se musím trochu opravit, nechávat chladnou není to správné slovní spojení. Protože se mi z něho spíš dělalo zle od žaludku.
Já osobně čtu fantasy kvůli fantasy, pokud bych chtěla erotiku, tak si přečtu erotiku.

LenaWirus
22.01.2023 1 z 5

Po velké propagaci a pozitivních ohlasech jsem se na tento kousek moc těšila, bohužel mě ale čekalo pouze zklamání. Ačkoliv se jedná ne sice o moc originální, ale i tak zajímavý námět, kniha se vůbec nepotkala s mým očekáváním. Celý příběh je vlastně pouze o tom, jak po sobě všichni vzdychají nebo se mlátí. A mužský aktér byl příliš nereálný i na fantasy svět. Za mě velké zklamání a další díly - pokud se u nás vydají - číst nebudu.

NessaLuna
20.01.2023 4 z 5

Knihu jsem dostala od přítele, kterej už mě má evidentně přečtenou. Já sama bych si knihu asi nekoupila, ale byla by to chyba. Je to přesně ten typ příběhu, který vás chytne a nepustí. Když už byla hlavní hrdinka ve vězení, nechtěla jsem ji dát z ruky, jako bych měla pocit, že o něco přijdu. Je to neuvěřitelně čtivé a člověk se nenudí, protože ho pořád něco drží a prostě touží vědět, jak to bude dál!
Na druhou stranu mi tam chyběla backstory celého toho světa (teď myslím třeba víc o těch postavách, prakticky o nich nic nevíme, hrozně tam zapadnou) a hlavně víc postav, které z toho udělají větší drama. Já jsem prostě zvyklá na to, že třeba S. J. Maasová i ty vedlejší postavy utváří jako hlavní a člověk má pak pocit, že celej ten svět je tak nějak konkrétnější a skutečnější... Jako by se vyvíjel sám od tebe, ne jenom tou hlavní postavou. A tohle přesně hledám i u dalších knih.
Na druhou stranu by se příběh asi víc táhl a některé čtenáře by tyhle detaily mohly odradit.
Každopádně se moc těším na další díl!

Damonka18
20.01.2023 5 z 5

Tahle kniha byla.. divoká, vzrušující a dokonalá. Začátek knihy byl pro mě dost zmatený, ale jak se naše hrdinka dostala do vězení? Tak jsem nemohla přestat číst. Příjde mi ale, že spoustu mých otázek zůstala nezodpovězena. Co je mezi Brexley a Warwickem? Má nějaké schopnosti? Co ten KONEC?
Autorka vůbec nemarnila slovy a pěkně nás napnula s tím koncem. Nakladatelství si musí pospíšit a vydat další díl!

Rodaw
16.01.2023 5 z 5

DIVOKÁ ŘÍŠE
Hodnocení Knihánkova: 4,5 ⭐️

Divoká říše byla teda pěkně... divoká! :D Ale k tomu se dostaneme až za chvíli ;). Původně jsem knížku číst neplánovala, protože mě odrazovala vidina toho, že se jedná o tak dlouhou sérii (v zahraničí je venku 6 dílů). Dalo se však odolat všem těm nadšeným recenzím a ohlasům? No nedalo!!! :-) Takže jsem se do knížky pustila a ano, jsem spokojená a to moc. Divoká říše se mi líbila daleko víc, než třeba Dvory. Čekání na další díl(y) bude dlouhé...

Máme tu hlavní hrdinku Brexley, která žije životem smetánky v postapo světě (v podstatě je to fantasy postapo) - Evropa rozvrácená, na jedné straně lidé a na té druhé fae (kouzelné bytosti). Brexley měla štěstí v tom, že se díky svému postavení a lidem kolem sebe ocitla v bezpečném sektoru. Mohla by žít spokojený život na vysoké noze. Ona a její kamarád Caden však sice přes den žijí tento život "princátek", ale v noci se dobrovolně pouští do velice nebezpečných misí - odchází do extrémně nebezpečných lokalit, aby tam kradli - přičemž to, co danou noc nakradou, dají těm (chudým), kteří to potřebují. Brexley a Caden, to jsou takoví Robinové Hoodové. Mimochodem sice jsou oficiálně kamarádi, ale jsou do sebe zamilovaní, jen si to tak nějak (jak už to bývá) vzájemně nedokáží říct. Jednou však mise skončí neúspěšně a Brexley se ocitne ve vězení, které se nachází na nepřátelském území. A tady s popisem děje už radši skončím. Zbytek už si přečtěte! :)

Kniha mě bavila od začátku až do konce - neuvěřitelně strhující, chytlavá a čtivá. Žádná hluchá místa. Na začátku mě moc bavil popis života boháčů - luxusní a noblesní život - klidně tomu mohla být věnována i větší část knihy, fakt mě to pohltilo! :D No a pohltil mě i Caden, respektive u mě jako čtenářky tak nějak okamžitě "přeskočila jiskra". Jen škoda, že ve výsledku tu o Cadena zase tolik nešlo, protože se ve vězení objevil Warwick - ten v knížce hraje obrovskou roli. Mě osobně ale oslovil více Caden, takže si prostě budu přát to, aby v dalších dílech dostal více prostoru :)).

Na knížce mě překvapily nejvíce dvě věci: 1) temnota protkaná drsností, 2) sexuální náboj :D. Za první bod jsem byla neskutečně moc ráda, díky tomu knihu hodnotím i tak vysoko. Opravdu špinavý, beznadějný svět. No a díky bodu dva i sexuálně nabitý:D. Knížka byla... jak to říci.. hrdinové byli.. jedno slovo mě napadá, ale úplně ho sem nechci psát :P. Řekněme, že byli na erotické vlně. Občas. Často :D. Ono se to do knížky hodilo, jen občas mi to přišlo až trošku moc. Každopádně podtrhlo to to "dospělácké aroma", takže za mě vlastně super.

Na konci přišel zvrat, který jsem nečekala. Kniha končí otevřeně a nezbývá, než se těšit na druhý díl. Divoká říše mě moc bavila a s klidným svědomím ji ráda doporučím dál :).

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 1/2023. :)

Ketfl
16.01.2023 5 z 5

Ač přirovnání knih ke knihám jiných autorů nemám moc ráda, tady se přiznám, že jsem se nechala nalákat na přirovnání ke knihám SJM, kterou fakt miluju. Do knihy jsem tedy šla s enormním očekáváním, ale naštěstí bylo rozhodně naplněno, ne-li ještě víc.

Hlavní hrdinka Brexley si žije v blahobytu, dokud díky své lehkomyslnosti neskončí v nejhorší vězenici Halalház, která se také nazývá "Dům smrti". Brexley tu zažívá doslova peklo na zemi a já si takhle nějak představuju opravdu drsné vězení. Brex mi bylo neskutečně líto a všechno to násilí, týrání a další šílené věci jsem s ní naprosto prožívala. Ale! Ve vězení je s Brex zavřený také Jason Momoa (Warwick Farkas, samozřejmě). Chemie mezi touhle dvojicí byla taková, že se úplně divím, že to vězení nelehlo popelem. Bože, to byla fakt síla. Veškeré dění mezi nimi jsem si naprosto užívala. I vedlejší postavy byly super. Hlavně Opie s Mrňouskou, ale také Kek s Druidem. Ty jsem si fakt zamilovala. Celkově byl příběh neskutečně zajímavý, bavila mě opravdu každá jednotlivá stránka a nemohla jsem se vůbec odtrhnout, protože mě zajímalo, co se dozvím dál. Závěr knihy samozřejmě končí totálním zvratem a láká na další díl, kterého se dočkáme snad zase na podzim. Ach to čekání! Ale kniha rozhodně stojí za to. Já jsem moc nadšená a těším se na pokráčko.

Eliska.ctenarka
08.01.2023 4 z 5

Oddechová fantasy, kde se setkáváme s vílami. Líbilo se mi, že se příběh odehrával v neobvyklém prostředí- mělo to hned jinou atmosféru.
Autorka dokázala dobře popsat prostředí i chemii mezi hlavními postavami. Ačkoliv se toho o světě víl zatím moc nedovíme, příběh hladce plyne a stránky ubíhají pod rukama.
Knihu bych doporučila nenáročným čtenářům.

strana394
06.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Ačkoliv je to teprve začátek série a do světa víl teprve nakukujeme, určitě se nebudete nudit. Jak už napovídá anotace, poměrně velká část knihy se odehrává ve vězení a rozhodně to není procházka růžovým sadem. Prostředí vězení je drsné, plné násilí, šikany, ponížení, strachu, tísnivá atmosféra v knize je přímo hmatatelná.S nelítostným prostředím se pojí i vulgarismy a surový popis života, který možná některým čtenářům v tomto žánru nebude vyhovovat.
Díky tomu, že jsem na knihu narážela pomalu všude, měla jsem hoodně velká očekávání. Příběh sám o sobě je dost zajímavý, originální, kniha je nesmírně čtivá. Ale bohužel to nebylo takové, že bych si z toho sedla na zadek. Zároveň bych uvítala více informací o světě celkově, jak funguje, víc historie, ale věřím, že nám to autorka více přiblíží v dalších dílech.
Hlavní hrdinka Brex nebyla žádná princeznička. Byla statečná, impulzivní, nenechala si nic líbit. Dost brzo ji došlo, že pokud chce ve vězení přežít, musí být bezcitná mrcha. Warwick byl takový typický alfasamec, tajemný, silný, odvážný. Jeho postava je záhada sama o sobě a doufám, že v dalších dílech se o něm dozvíme něco víc. Pořádně totiž nevím co si o něm mám myslet. K srdci mi moc nepřirostl a nepodlamovala se mi z něho kolena, tak jako Brex :D Co tu ale bylo skvělé, byly vedlejší postavy. Opium a Mrňousek byli příjemným komickým prvkem a skvěle doplnili děj.
Romantická linka je tu hoodně slow-burn, i když je mezi hrdiny velké sexuální napětí. Bohužel té erotiky tady na můj vkus bylo opravdu hodně a jejich myšlenky na sex v nejvíc nevhodných chvílích začaly být otravné..
Konec mě dostal, vůbec jsem to nečekala (možná jsem asi moc naivní) Autorka si tak díky tomu navnadila čtenáře na další díly.

Hodnocení: 3,8/5⭐️ Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace IG: @strana394

Wisha
06.01.2023 5 z 5

Do téhle knížky jsem šla s nulovým očekáváním, čistě na doporučení kamarádky, že je tam sexy hlavní hrdina. A výsledek?
No. Ty. Kráso. Totálně mě to sežvýklo, pohltilo a nepustilo! Divoká říše je přesně moje krevní skupina - hlavní hrdinka, která si nenechá nic líbit, se ocitne v situaci, kdy se musí prát o holý život, nejlépe ve formě soutěže. Skleněný trůn, Hunger games, Divergence, Dvůr trnů a růží, Nikdynoc, tohle všechno dohromady jsou moje milované série a já můžu s klidem říct, že Divoká říše už po prvním dílu je na stejné úrovni!
Brexley byla úžasně lidská. Nevím, jak jinak to popsat... Prostě bylo strašně snadné se vcítit do jejích pocitů, pochopit její reakce, a právě proto mi okamžitě přirostla k srdci a na rozdíl od Katniss nebo Tris mi ani vteřinu nelezla na nervy. Tudíž pro mě úplně perfektní postava :-)
Jak říkám, celý příběh mě neskutečně bavil a já si jdu objednat další díly v angličtině, protože zcela určitě nedovedu čekat na vydání dalších dílů v ČJ :-)

Ditules
03.01.2023 4 z 5

Pokud máte rádi S.J. Maas a J. Kristoffa, budete to milovat.

Dreamdee
02.01.2023 5 z 5

Přesto, že kniha začíná celkem předvítalně, čte se sama. Má svižné tempo, zajímavé prostředí i postavy. Čím hlouběji jste v knize tím vám dochází, že první díl je jen předkrm a předvidatelnost zůstane jen u pár věcí. To, ale neznamená, že není napínavá, zajímavá a pěkně vzrušující.

Meg1
31.12.2022 1 z 5

Nuda. Nuda s neustálým fnukanim hlavní hrdinky o tom jak ráda by skončila v posteli s hlavním hrdinou. Autorka má hezky styl psaní, ale možná kdyby psala o něčem a ne o ničem....

Literarytwins
31.12.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem viděla dost pochvalných recenzí. Kdyby mi ale někdo dopředu řekl, že si ze slow-burn fantasy romance, kde si hlavní hrdinové sotva polechtají kotníky sednu takovým stylem na zadek, klepala bych si na čelo. Ale stalo se! Miluju to! A kdybych si zarytě nenaplánovala na Nový rok rereading Dvorů, hned bych se pustila i do zbytku série v originále. Stacey Marie Brown si mě svým stylem psaní naprosto omotala kolem prstu. Já, která nesnáším sáhodlouhé popisy prostředí a v podstatě čehokoliv jsem v této knize hltala každé slovo a vše si barvitě představovala. Děj je zasazený do dystopické Budapešti, což je velmi osvěžující, že se nějaký příběh po dlouhé době odehrává na území Evropy. A jak již anotace slibuje, hlavní hrdinka se dostává v příběhu do vězení. Povím vám, že při popisu toho momentu a jejích pocitů a vjemů z celého prostředí mi bylo fyzicky i psychicky zle a bylo mi jí neskutečně líto, jak jsem se do ní vžila. Brexley a Warvick a ta jejich vzájemná chemie, to je na celém příběhu něco neskutečného a žhavého, že mi ani nevadilo, že se vlastně v tomto ohledu téměř nic nestalo. Kdo si přečetl knihu, tak ví přesně o čem mluvím, bylo to i tak neskutečně žhavé čtení a rozhodně knihu neřadím do vanilky vzhledem k tomu, čím si hrdinka prošla i jazyku, který je zde použitý. A vedlejší postavy? Skvělé, luxusně to doplnilo děj a já osobně naprosto miluju scény, kdy se objevovali Opie a Mrňouska. Velmi jsem se u nich pobavila. Nevím proč, ale dost jsem si oblíbila i démonku Kek. Tahle kniha mě vystřelila z trenek a ten konec? No Potřebuju víc samozřejmě a je pro mě těžké opravdu odolat a neuhnout z plánu rereadingu Dvorů:) Divoká říše má za mě všechno, napětí, zvraty, erotiku, humor, vše co si čtenář jako já jen mohl přát. Kdo jste ještě nečetl, tak to honem koukejte napravit. Jediné co mě mrzí je, že nejsou zachovány původní naprosto božské obálky (vzhledem k jejich vysokým pořizovacím nákladům). Takže tato série poputuje do knihovny v originále!

Ann1307
31.12.2022 5 z 5

Kolovaly zvěsti, že tahle kniha je kombinace Maas a Kristoffa.
Já od Jaye ještě nic nečetla. Ale tohle bych tím sexuálním napětím a jiskřením klidně přirovnala ke dvojce Dvorů.

Těšila jsem se na oddechový příběh a ona to úplná oddechovka nebyla. Bylo to dost temné a kruté, protože většina příběhu se odehrává ve vězení. Ale v opravdu děsivém vězení.

Příběh se odehrává v dystopické Budapešti rozdělené na Budín a Pešť. Jedné části vládnou Fae a druhé lidé.
Hlavní hrdinka Brexley vyrůstá mezi lidskou smetánkou, ale miluje adrenalin a nebezpečí a proto si ráda hraje na takovou Robinku Hoodku přepadává vlaky, ze kterých krade zásoby a zboží pro vílí boháče a rozdává je chudým.
Jenže tahle riskantní kratochvíle se může zvrtnout a dopadnout hodně špatně, třeba uvězněním v Halalhazu, ze kterého se ještě nikdo nikdy nevrátil živý.

Brexley je správně oprsklá, statečná, impulzivní a její postava je dobře vybudovaná a logicky se proměňuje podle toho, co zažila - Halalhaz full experience - Brex zažije to nejhorší, co se v tomhle pekle zažít dá. Autorka skvěle popsala atmosféru plnou šikany, násilí, ponížení, strachu, nedůvěry a hrůzy.

Ve vězení Brex mimo jiné potká i Warwicka Farkase, který pro ni byl doteď pouze legendou - mýtickým hrdinou, který vstal z mrtvých a který dokáže roztrhat naráz deset mužů holýma rukama.
Ale on je skutečný. A Brex má brzy poznat jak moc skutečný je.

Za mě velmi povedené temné fantasy pro čtenáře, kterým nevadí dost krve a sexu. Obojího je tam hodně.
Moc se těším na další díl!

MichaelaJan
31.12.2022 5 z 5

Tahle kniha ? Sakra ! Sakra ! Sakra !
Na začátku mi trvalo jen pár stránek abych se začetla a pak mě děj naprosto vtáhl ! Nemohla jsem přestat číst, potřebovala jsem vědět co bude dál. Dystopie a podobné žánry mě nikdy moc nebrali, ale tady jsem byla naprosto uchvácená. Po celou dobu jsem byla napnutá jako kšandy a vždy mě něco překvapilo. Úžasné bytosti jsou Opium a Mrňousek pokaždé když se v ději objevili jsem se smála jako malá , doufám že se v pokračování objeví ! Brex jako hlavní hrdinka byla zajímaváa hodně odvážná, o Warwickovi bych si přála dozvědět se víc, doufám že se podíváme na děj i z jeho pohledu. Po celou dobu byl jen takový tajuplný hrdina, který ve mě vyvolával jen samé otázky. Napětí a touha mezi hlavními hrdiny byla naprosto úžasná ! Rozhodně se těším až se dozvíme víc o jejich poutu.
Když jsem dočetla do konce chtělo se mi trochu brečet zoufalstvím, protože potřebuji pokračování ! A to co nejdřív, prosím .

evineckY
30.12.2022 5 z 5

Když někdo řekne - jsi jako má dcera, ne vždy je to pravda...
V knize je všechno - skvělá zápletka, napětí, boj, erotika a
hlavně zklamání a podrazy.
Potřebuji pokračování !!!

Carolxc
28.12.2022 4 z 5

Kniha mě chytla od začátku, až do konce. Autorčin styl psaní mi sedl. Svět je jistě zajímavý - ze začátku jsem se v tom trochu zamotala, ale uvítala bych o něm více informací, k čemuž bude rozhodně příležitost v dalších dílech, stejně jako dozvědět se více o Fae. Příběh jsem dokázala dvakrát odhadnout, takže možná, že jsem nebyla překvapená asi ve dvou situacích, jak bych měla, ale to nemění nic na tom, že příběh byl napínavý a prostředí vězení bylo skvělé.
Pokud jde o postavy tak mě zaujali spíše vedlejší, než naší dva hlavní hrdinové. Brex mi na ženskou postavu byla sympatická a líbilo se mi uvědomění, že není až tak silná, jak si myslela a že jí to jistým způsobem ovlivnilo. Ačkoliv v jedné situaci jsem od ní čekala, že se nad sebou trochu zamyslí, či nad jistými slovy bude uvažovat, ale nestalo se tak.
Kdo se mi pod kůži vůbec nedostal byl náš hlavní mužský hrdina, Warwick. Asi bych z něj měla být unešená, když ve vězení šíří kolem sebe energii, že by po něm skočila každá a ve vězení je to velké zvíře, a prostě je to ten hrdina, kterého musí každá čtenářka zbožňovat, ale u mě se tak nestalo. Jsem zvědavá na jeho životní příběh a třeba se to s dalšími díky zlepší.
Vztah mezi ním a Brex je dost, jak to napsat .. žhavý a na můj vkus, možná někdy až moc, ale to je tím, že já žánr erotika nevyhledávám . Tak doufám, že mi to v dalších dílech nebude na překážku.
Koho jsem si naprosto zamilovala je Opium a Mrňousek ️ Ty dva jsou naprosto boží a jsou příjemným komickým prvkem. Doufám, že budou i v dalších dílech! Další, kdo stojí za zmínku je Kek. Tato postava mě bavila a doufám, že bude mít svou roli i v dalších dílech, protože je to jedna z těch postav, u kterých si nejste jistí její motivací, jako u dalších postav a zda opravdu stojí na straně, o které tvrdí.
A konec? No, autorka umí rozhodně nalákat na další díl. Něco málo jsem tušila - ale jen opravdu jen z malé části.

Nale
28.12.2022 2 z 5

(SPOILER) I po dočtení si stále nejsem jistá, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Možná mám čtecí krizi.

Styl psaní mi sedl - četlo se to svižně, krásně. Prostředí věznice bylo popsané skvěle, naopak mi ale chyběl worldbuilding. Ale na druhou stranu - tohle je první díl, takový otvírák Divoké říše. Moc jsem se na knihu těšila, protože jsem slyšela samou chválu i přirovnání k Maasové. Anotace také zněla dobře, miluju knihy s vílami a zaujali mě Hry i prostředí Budapešti. Začátek mě hned chytl a říkala jsem si, že to bude pecka.

Hlavním problémem byla Brexley. Jsem zvyklá na hloupé hrdinky, ale ona povýšila tupost na vyšší úroveň. Její chování se nedalo snést. Nebyla chvíle, kdy bych ji nechtéla proplesknout a zastřást s ní.
Člověk by řekl, že se k přežití naučí trochu vychytralosti, ale ne. Mozek jí unikl kamsi za humny. Dělá jednu kravinu za druhou, ale stále si o sobě myslí, jak je úžasnááá a nejlepší, při čemž zvrtá co může a i po útěku z pekla ohrnuje nos nad prostitutkami.
Padaly zde věty jako: "Nevadilo jim, že jsem holka, a navíc drobná, nejvíc je vytáčelo, že jsem taky hezká." nebo "Věděla jsem, že jsem jiná, než ostatní holky z akademie. Jedinečná a úchvatná byla slova, která jsem slýchala často."
Dále o sobě tvrdí, že patří mezi nejhorší zloděje, ale kvůli své hlouposti zvrtá obě loupeže vlaku. Nemám problém s tím, že autorky tvoří namyšlené hrdinky, o kterých všichni tvrdí jak jsou dobré. Aelin z TOG je toho příkladem. Ale při tomhle jsem protáčela oči v sloup jak idiotské to bylo.

Dale dokola opakuje, že nepotřebuje pomoc a na všechny vrčí, při čemž bez pomoci by ve věznici nepřežila ani pár hodin.

Autorka nám samozřejmě ukazuje, jak to má hrdinka těžké, protože ji pořád někdo bije, uráží a bičuje (při čemž z 90% si za to může sama). Hotová chudinka, kterou čtenář přece musí litovat a obdivovat, jak je statečná ne? Nebojte. Ona má totiž osobního bodyguarda, který je dokonalý a věčně nadržený alfa samec.
Z jeho hlasu vám ztvrdnou bradavky, jeho pronikavý pohled vás svlékne do naha a budete si to s ním chtít okamžitě rozdat. Dále jeho přítomnost zaplní celou místnost a jeho aura (kterou vlastně ani mít nemá) se vám bude omotávat kolem těla a bla bla bla... Jeho opěvování KDYKOLIV se objeví, nebere konce. No, ona Brex je taky v jednom kuse nadržená, takže k sobě sedí. Taky jeho neustávájící erekce v tu nejhorší možnou chvíli byla směšná. Člověku jde doslova o život, ale on je nadrženej? Fuj. A masturbační scény Brex jsem přeskakovala.

Přísahám, že postava Warvicka existuje jenom proto, že si autorka chtěla vyplnit své sexuální fantazie o Jasonovi Momoovi, kterému je kniha i věnovaná. Protože TOLIK popisu jeho těla snad ani nejsou možné...

Ale (díky bohu!) se našly i postavy, které jsem si oblíbila a přinutily mě knihu neodložit! Démonka a druid byly zajímavá dvojka a přírostli mi k srdci, stejně tak střítek s jeho mazlíčkem. Dále Zander i nevěstka Rosie.

Divoká říše by mohla být pecka, kdyby se ubralo naprosto zbytečných sexuálních popisů a obdivovaní dokonalého alfablbce... Pardon, alfasamce.

Vampucha
28.12.2022 4 z 5

Dystopický příběh z Budapešti, který nás seznamuje se světem, ve kterém nejsou pouze lidé, ale i víly, démoni a jiné nadpřirozené bytosti. Rozhodně velmi zajímavý svět, který se v prvním díle omezuje pouze na malou část Budapešti a těch dystopických prvků tolik neodhaluje.

Příběh je velmi čtivý a měla jsem problém se od knihy od trhnout, ale na druhou stranu, s odstupem času, ve mě nijak nerezonuje.

Setkáváme s Brexley, která vyrůstá v bohatství a nemá absolutně ponětí, jaká bída je mimo bezpečné zdi jejího domova. Ano, nějaké informace má, ale skutečnost je samozřejmě jiná a pořád je to devatenáctiletá naivní holka. Sama vyhledává dobrodružství, a jak už anotace napovídá, tak je při jedné své zlodějské eskapádě chycena a odvedena do vyhlášeného vězení. Osobně jsem si to místo představovala mnohem horší, tím nechci říct, že je to přepychový hotel. Nicméně nikdo zde s nikým nejedná v rukavičkách a Brex je vystavena každodennímu násilí. Není dobré se jakkoliv odlišovat, odmlouvat hlídačům nebo prozrazovat svůj pravý původ.
Ve vězení se setkává s mužem, který je v jejím světě doslova legendou, s Warwickem Farkasem. Warwick je samozřejmě charismatický, pohledný, ale také velmi nebezpečný.
Neděje se toho tolik, kolik bychom možná od prvního dílu čekali. Autorka nám v první díle tedy především představuje svět fae, seznamujeme se s několika důležitými postavami a v dalších dílech se můžeme těšit na rozplétání nitek, které jsou zde více než zamotané. Osobně v příběhu vidím také mnoho náznaků co by se mohlo dále dít a otevřený konec nikoho nenechává na pochybách, že se máme na co těšit.
Mám mnoho konspiračních teorií :D