Divoká říše

Divoká říše https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498966/bmid_divoka-rise-5ar-498966.jpg 4 620 620

Divoká říše série

Romantická i akční fantasy z dystopické Budapešti, kterou rozdělila válka lidí a víl. Poté, co bariéra mezi Zemí a Nezemí padla ve vílích válkách, balancuje Budapešť na okraji propasti. Nenávist mezi vílami a lidmi sílí a hrozí výbuchem násilí. Devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném žaláři. A právě tady potká ďábelsky okouzlujícího Warwicka Farkase. Je přesně tak arogantní a krutý, jak se povídá, ale Brexley nemůže popřít, že ji to k němu táhne. A že za to možná zaplatí životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Savage Lands , 2020

bárbra13
01.10.2023 5 z 5

Tohle mě bavilo od začátku do konce! Nebyla kapitola, kdy bych se nudila. Miluju to temné prostředí a to, že si autorka nebere servítky. Třešničkou na dortu je, že jsem v Budapešti byla relativně nedávno a umím si tak živě představit místa, kde se příběh odehrává.

Pitbullka
01.10.2023 4 z 5

Začátek byl takový nic moc, ale pak se příběh rozjel, nabral grády a byla to jízda až do samotného konce. Hodně se mi líbily postavy. Jsem zvědavá, co si na nás autorka vymyslí v dalším dílu.

Jenny46
27.09.2023 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a je spíš pro YA. Je to zase trochu jiný příběh fantasy nemám až takové zkušenosti, ale ráda si přečtu...

SilvieB
22.09.2023 5 z 5

Perfektní! Četla jsem po druhé abych si připomněla o co jde předtím než se pustím do druhého dílu.

Malinko mi neseděly rozhovory s Opii a Mrňouskou. Přišlo mi že tam chce autorka vecpat nějakou srandu za každou cenu, ale mně to tam přišlo na sílu a zbytečný.

Jinak se v knize pořád něco děje, násilí, záhady, zajímavé postavy o kterých se doufám dozvíme v dalších dilech víc, aspoň o některých, a samozřejmě erotiky je tam taky dost. Mně osobně přemíra erotiky v nejmíň vhodných situacích v knihách vadí, ale tady mi to sedělo. Těším se na další díl.

TynaBehuncikova
19.09.2023 4 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, na mě to bylo docela temné fantasy, rozhodně jsem nečekala že se bude většina knihy odehrávat ve vězení. Ale bavilo mě to a jsem ráda, že jsem to nechala až na teď, jelikož za pár dní vychází druhý díl tak se na něj hned vrhnu. Btw. Jak je možné že nám první díl nedá odpovědi téměř na žádné otázky sakra? :D

cerna7151
08.09.2023 5 z 5

Tohle byla prostě bomba! Knihu jsem měla na doporučení, ale moc se mi do ní nechtělo. Ale jsem nadšená a kdyby to šlo, hned bych se vrhla na druhý díl.

Marry123
03.09.2023 5 z 5

Po téhle krasce jsem pokukovala už dlouho, ale nakonec jsem se k ní dostala až teď. A jsem vlastně i ráda, protože má tento měsíc vyjít druhý díl. A že ho po dočtení prostě potřebuju. Nečekala jsem že se do toho děje tak zažeru, vzhledem k tomu, že mi na jednu stranu přijde že se v celé knize neřeší pomalu nic jiného než Brexyna nadrženost, na druhou stranu jen tam něco co člověka (nebo aspoň mě) nahlodá. Už, už si myslím že, joooo to je jasný, a pak, ne ne ne to může být ještě úplně jinak přece. Tak a teď si vyber. Ha, babo raď. Zajimal by mě příběh i z pohledu Warwika, protože světě div se, vůbec netuším co si o něm myslet. A celkově jak si vysvětlit to jejich vzájemné spojení. Doufám že se to v druhém díle všechno nějak vyjasní, aspoň trochu, plus doufám že se znovu objeví i staré postavy? Opie, Mrňouska, Ted nebo Kek? Kdo ví, uvidíme. :)

LuiSummer_
03.09.2023 4 z 5

První část knihy byla naprosto skvělá, fakt jsem si to užívala a stánky mi ubíhaly pod rukama. Co si budeme, název Divoká říše fakt odpovídá, občas mi to sice připadalo trochu na sílu, ale chápu že k prostředí v jakém se příběh odehrává to prostě patří. Jakmile se ale na scéně objevil Warviwick paradoxně mě začal příběh spíš nudit. Já nevím jestli je semnou něco špatně, ale nepřipadal mi ani trochu zajímavý, sexy, prostě nic z toho co měl být. Jejich romantická linka s Brex mě nechávala docela chladnou a pořád jsem tak nějak tajně doufala, že se stane spíš něco mezi ní a strážcem Zanderem. Což teda no, achjo. Ale i tak jsem zvědavá na pokračování, tak trochu tajně doufám, že dostaneme nějakou lepší romantickou linku.

betule3
29.08.2023 3 z 5

Podle recenzí jsem očekávala perfektní začátek skvělé série, literární skvost, nad kterým budu ještě dlouho po přečtení přemýšlet. No, Divokou říši bych zařadila nanejvýš do takového lehce silnějšího průměru. Jak dokázala hlavní hrdinka se svými rozhodnutími proplout příběhem bez ztráty života je nad moje chápání. Uznávám, že se jedna o častý úkaz u ya hrdinek, ale stejně mě rozčiloval fakt, že polovině nepříjemných událostí by se dalo předejít pársekundovým rozmyšlením.
Děj jako takový nebyl špatný, obavám se však, že vzhledem k délce série bude zbytečně natahaný. Ráda se ovšem nechám vyvést z omylu.

nonameperson04
12.08.2023 5 z 5

Tohle je prostě top. Knížka mě vytáhla z prázdninové čtecí krize. Příběh byl opravdu čtivě napsaný. Joo bylo tam sice dost násilí a sexu, ale sakra byla v nejhorším vězení v Budapešti! Člověk si přece nemůže myslet, že tam budou držet celibát, zdravit se ,,pozdrav pán Bůh" a třást si přátelsky rukou.

Michalka98
10.08.2023 3 z 5

(SPOILER) K Divoké říši zaujímám ambivalentní postoj. Na jednu stranu je to čtivá, odsýpající a poměrně napínavá kniha, na stranu druhou mi přišla plná zbytečného násilí a sexu - trochu to na mě působilo dojmem, že autorka má nějaký problém, ze kterého se potřebuje vypsat. Myslím, že kdyby se trochu krotila a ubrala na agresivitě, příběhu by to prospělo. Postavy mi zatím k srdci nijak výrazně nepřirostly, ale úplně jedno mi jejich osud taky není. Vykreslení magického světa je za mě dost vágní (možná se více dozvíme v dalších dílech), ale prostředí věznice bylo zvládnuto dobře. Byly chvíle, kdy mě čtení neskutečně bavilo a potom části, kdy jsem jen obracela oči v sloup (hlavní hrdinka skoro umírá, ale přesto myslí jen na to, jak je Warwick sexy). Minimálně do druhého dílu se ještě pustím, abych zjistila, kam se příběh posune. Celkově dávám 3,5 hvězdičky.
P.S. Nemůžu si pomoct, ale při čtení jména Farkas jsem si vždy představila Sarku Farku z pohádky Hrátky s čertem ("Kdo se na mě jedním vočkem podívá..."). Můžu jen říct, že s touto představou dostalo čtení úplně nový rozměr. :)

isabokmal
07.08.2023 5 z 5

Kniha plná napětí, akce a rozhodně žádné nudy. Už u první kapitoly vás naprosto pohltí!

Nechci se neustále opakovat, ale dost často po knihách pokukuju několik měsíců, kolikrát je odstraním i z mého TBR, pak třeba i vrátím. U Divoké říše tomu tak bylo. Tehdy mne zaujala svojí obálkou, pak jsem si řekla, že jí číst nebudu.. sakra, proč?!
Byla to vážně neuvěřitelná jízda. Mělo to vše, v co jsem doufala - napětí, drsnější prostředí, skvělé postavy. Za mne to byla taková ta "temnější" fantasy, kterou jsem dlouho hledala.

Upřímně jsem žasla nad tím, jak krátká ta kniha je a kolik tam toho autorka narvala. Je totiž hromada dvakrát tak delších knih, kde se toho kolikrát moc nestane a vy si pak říkáte.. že proč to vlastně bylo tam dlouhý?! (Slibuju, že tady si budete říkat - "Sakra, proč to bylo tak krátký?!)

Líbilo se mi zasazení do evropského prostředí (Maďarsko), hned jsem totiž měla pocit, že je mi ten příběh trochu blíž (geograficky tedy určitě). Mám ráda proplétání reálného světa s magickým, to nepopřu, ale zároveň perfektně vymyšlené světy.

Co se týká příběhu.. nebudu vám dělat spoilery (to nechci, nikdy!), ale ten konec?! Člověk stále v něco doufá, čeká a pak konec a nechápavě koukáte z okna s otázkou "Kdy bude ten další díl?" (Bude v září) :D

Takže ve zkratce - neotálejte a čtěte! Doporučuji vám ji všema deseti. Jo a.. v říjnu se dokonce můžete potkat s autorkou na @humbook festu, což je krásný bonus!

dam.si.knihu
28.07.2023 5 z 5

Znáte ten pocit, když vidíte obálku a přečtěte si anotaci, tak víte, že si tu knihu zamilujete? Tak já jsem to u téhle fantasy prostě věděla! Je pravda, že spousta z Vás mi psalo, že si ji musím přečíst a já nevím, na co jsem celou tu dobu čekala. No, možná jsem mohla počkat do podzimu, kdy vyjde pokračování, teď to budou zase muka.

Tohle byla teda panečku jízda! Tady se nemusíte bát, že se budete nudit. Autorka Vás vtáhne do děje hned od prvních stránek a vy tak nebudete mít možnost přestat číst.
Je to originální, je to zvrhlý, je to sexy. Naprosto mě bavilo, jak autorka dokázala popsat věci, kterým si normálně autoři vyhýbají, ale Stacey si nebrala servítky a napsala to dokonale, byť to někomu může přijít nechutné, ale za mě to dávalo příběhu autentičnost.

Hlavní hrdinka konečně nebyla neuvěřitelná superhrdinka, ale i když měla celoživotní výcvik, tak nebyla zdaleka tak neohrožená a často dostala pořádnou nakládačku. No náš hlavní hrdina kdyby brzdil s jeho erekcí, tak dávám knize plný počet.

Tohle rozhodně není příběh pro každého, protože tohle není žádná YA fantasy pro mladší čtenáře, ale je to originální fantasy, kterou si zamiluji všichni, kteří například milují knihy J. L. Armentrout. Takže Vám to prostě doporučuju, protože je to skvělý!

Perry
16.07.2023 5 z 5

Kdybych měla knihu popsat jen jedním slovem, bylo by to DIVOKÁ.

Emoce mi lítali nahoru a dolů, jako na horské dráze. Když jsem si říkala, že lepší už to být nemůže, na další stránce mě to vyzvedlo z omylu.
A když jsem si říkala, že horší už to být nemůže vyvedla mě z omylu pomalu další věta. (Brexley je opravdu magnet na problémy. :D)
Tento žánr mám poměrně dost načtený, ale musím říct, že tato série se zařadí pěkně vysoko.
Nechybí tu akce, chemie, humor, násilí, tajemství, intrikaření, zvraty nechybí tu prostě nic, co by skvělá fantasy-romance měla mít.

A za co opravdu moc děkuji spisovatelce i překladatelce je, že se tu mluví sprostě.
Samozřejmě to není pro každého, ale já si prostě nemyslím, že by v takové situaci jako se ocitne Brexley někdo řekl jejda takže prostě díky. :D

Jdu netrpělivě vyhlížet další díl, protože jak řekl Warwick K čertu, tohle je peklo na zemi. (Kdo ví ví a kdo neví, věřte mi, že chcete vědět.)

Librorumistka
16.07.2023 5 z 5

Do této knihy jsem se pustila na základě vynikajících recenzí a nadšených ohlasů ze všech stran. Zprvu jsem vůbec nechápala, co na tom všichni mají a prvních 20-30 stránek se pro mě neskutečně vleklo a dokonce jsem vážně uvažovala nad tím, že knihu nedočtu. Avšak vydržela jsem, četla jsem dál a jsem za to moc ráda. Poté se totiž příběh konečně začal pořádně rozjíždět, čtení mě najednou bavilo a byla jsem naprosto vtažena do děje i do osudů postav. Největší předností této knihy je určitě vykreslení vězeňského prostředí a také chemie mezi postavami, kterou je celá kniha prosycena. Malou výtku mám vůči tomu, že jsem nedostala příliš fantasy prvků, ale věřím, že to se s dalším dílem zlepší. Za mě tato kniha určitě ano, velmi mile mě nakonec překvapila!

andrejci
08.07.2023 5 z 5

Od knížky jsem neměla žádné očekávání, ale
PÁNI toto mě hodně mile překvapilo.
Je to neuvěřitelně čtivé. Ráno jsem knížku otevřela a najednou byl konec. Bylo to prostě skvělé.
Moc se mi líbily hlavní postavy. Autorka je i děj vykreslila tak, že jsem s Brexley hodně soucítila. Hned jsem si ji oblíbila. Stejně jako Warwika. Hlavně se mi líbilo, že mají mezi seoubou napjatý vztah a není to hned čistá romantika.
Děj, který se odehrával ve věžnici se mi moc líbil. Bylo to moc dobře popsané. Stejně tak i okolná svět. Je to krásně zpracované a poměrně i originální. Takže už jen za toto dávám velké plus. Hlavně teda za konec. Čekala jsem všechno moožné, jen ne toto. Jsem lehe v šoku, ale neuvěřitelně se teším na další díl. Toto prostě bylo zakončení, které k tomu nádherně sedlo a přidalo tomu jenom korunku.
Mám jednu malou výtku a to k obálce. K tomu ději mi přijde trošku moc děcká.

Strašně moc se teším na další díl. Toto bylo naprosto skvělé.

may_s_knihovnou
04.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Naprosto bombastická kniha!
Hlavní hrdinkou Brexley sice docela dost zmítají hormony, ale jinak se mi líbilo její chování. Bylo mi jí upřímně líto, když jí řekli, že si musí vzít Sergeje. Ale zase několik stran na to jí zavřeli do vězení, takže nevím co je horší. Takhle, já bych si vybrala vězení než svatbu s tyranem.
Tad, Kek a Opie s Mrňouskou byly naprosto dokonale povedené vedlejší postavy, které jsem si zamilovala.
Fakt mě naštval Aron, jak za to že kvůli němu Brexley přišla o panenství a tak za to, že se jí při Hrách pokusil zabít.
Warwick asi není úplně můj typ, ale nic proti němu.
Kniha si ode mě rozhodně zaslouží 5/5 hvězd!

Mamka_cte
26.06.2023 5 z 5

Na divokou říši mě nalákaly holky při společném čtení a já jsem za to faaakt ráda! Toto bylo fantasy, které mě vážně bavilo. V posledních měsících jsem měla s fantasy problémy, četla jsem především romantiku a erotiku. Takže jsem ráda, že jsem na ni narazila! Prosím další takové.

Moc se mi líbilo místo, kde se skoro celý příběh odehrával. Podzemní vězení, kde se bojuje o holý život.

Kniha má skvělý humor, který doplňovaly bitvy, násilí, plno testosteronu a vzrušení.

Z postav se mi asi nejvíce líbili dva spolunocležníci v cele a tím myslím především Mrňouska. Jeho probouzení vážně nechcete.
Brexley je odvážná a velká bojovnice, která se dostala snad do každého problému, který se naskytl.
Warwick je zde popisován jako bůh sexu, i když byl tajemný jak hrad v Karpatech, tak jsem nad jeho postavou neskutečně slintala. Jeho propojení s Brexley mělo vzrušující a tajemnou jiskru.

Čtení jsem si neskutečně užila a ten konec? Ten mě rozbil snad na milion kousků, takže nutně potřebuji další díl a doufám, že to Farkas napraví!!
Doporučuji všem nadšencům fantasy.

Airelle
25.06.2023 4 z 5

Vždycky jsem hodně četla a můj žánrový rozptyl, jak jste si jistě všimli, je hodně velký. Je jen pár žánrů, které nečtu a i to číslo se zmenšuje. Hodně u mě záleží na náladě, ale jsou 3 žánry po kterých vždy sáhnu - romantika, fantasy a detektivka!

Divoká říše je jedno z fantasy, které jsem si nemohla nechat ujít. Ze začátku jsem se bála, že bude hodně o lásce, ale nakonec nastal zvrat a příběh dostal pořádný spád.

Brexley je lidská holka, která žije v bohaté rodině, a je zamilovaná do syna svých pěstounů. Brexley má za sebou tvrdý výcvik a dvojí život, při kterém se dostává velmi často do nebezpečí. Je takový Robin Hood tohoto světa. Jednoho dne se ovšem akce zvrtne a ona se dostává do vězení plného víl, démonů a lidí. Musí zapadnout, aby přežila, jenže to není tak jisté. Mezi vězni si jen obtížně hledá přátele, za to nepřátelů má během chvíle spoustu. Taky tu naráží na tajemného Warvicka, velmi mocného a známého jen z pohádek a bájí. Jak se jejich osudy protnou a co vše mají společného, na to už budete muset přijít sami.

Příběh má velký potenciál a já už se nemohu dočkat dalšího dílu. Spousta otázek zůstalo nezodpovězených a navíc konec byl velmi nečekaný. Jako velké plus musím hodnotit jiskření mezi Brexley a Warvickem, to mě hodně bavilo!

lištička123
21.06.2023 4 z 5

Knížka nezklamala, na opak. Už se těším na další díl.