Divné hlášky z knihkupectví

Divné hlášky z knihkupectví

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339391/divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4.142

Weird Things Customers Say in Bookshop (2012)

Literatura světová, Humor, O literatuře
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Sisi711

Luxusní knížka plná perfektních a vtipných perliček z knihkupectví. S kolegyněmi jsme v nejedné perličce našly podobnost i se zákazníky u nás v ČR :-))

Eorin

Geniální - totiž, geniální je nápad sepsat to, co denně my, knihkupci, slýcháme v práci. Dnes jsme se s kolegou dobře pobavili nad čtením této útlé knížky, divili se, co ještě jsou schopni zákazníci vymyslet a vzpomínali jsme i na ty naše zákazníky tady v ČR, jak je to vlastně všude stejné :)

elenai

Bohužel už se mi nepodařilo sehnat český překlad, tak jsem koupila za pár kaček originál a musím říct, že je to báječná záležitost!
100% za krásné zpracování - když jsem z toho amerického sundala přebal, jenom jsem áchla, tak je nádherné.
100% za nápad - knihkupectví je moje nejoblíbenější místo, ale je fakt, že se v něm dá potkat hodně exotických zákazníků, kteří mají různá pikantní přání. Je skvělé, že se někdo odhodlal vydat knihu i o téhle sortě lidí.
100% humor - hlavně pro knihomoly teda.
Plus jsem si tedy ještě procvičila angličtinu a zjistila jsem, že na tom nejsem zase tak mizerně, jak jsem si myslela. :-D
Je to knížka, kterou nemusíte číst celou. Třeba si oblíbíte nějakou část a tu budete číst pořád a pořád dokola, ale i to je super, hlavně když vám spraví náladu. :)

Iki1

Tak jsem si při čtení říkal, co vše jsou schopni lidé vymyslet.
Jen namátkou, co mě pobavilo asi nejvíc
Zákazník k prodavačce: Přečetla jste všechny knihy, co tu máte? - Nemyslím si. - To tedy nejste příliš dobrá v tom, co děláte, viďte?
A jiná zákaznice: Jé, podívej, ty knížky jsou všechny podepsané. Kdo je asi podepsal?
A do třetice zákazník: Jsou tady na prodej všechny knihy, nebo jenom některé?

AllyKumari

Dnes byl velmi smutný den, a tahle útlá, ale zábavná knížečka mne z něj alespoň trochu vytrhla. Někdy se člověk nestačí divit, co z lidí padá, nebo co si o sobě myslí!

Márinka

Pracuji v knihovně a jsem si jistá, že mnohé výroky mohly zaznít i tam, kde se knihy nekupují, ale "jen" půjčují.
V knize je skvělá mozaika humoru i lidských "podivínů".
Také tiskař musel byl z rodu mimoňů, protože tolik tiskových chyb v jedné knize jsem už dlouho neviděla. Proto jen 4 hvězdičky.

Listy

Výborná knížka! Rozhodně doporučuji! Škoda jen těch tiskových chyb... Dala bych kvůli tomu 4,5, což bohužel nejde, tak dávám 5 hvězdiček za skvělé historky.

kalinkacz

Opravdu vtipná a originální kniha, která je jak jsme později zjistila postavená na skutečných příbězích... Já sama v knihkupectví pracuju a celkem hodně jsem se v některých situacích viděla... Bohužel měla kniha spoustu edičních chyb, to mě zamrzelo...

Knihomolová

Všelijakých poťouchlostí máme my všichni, kteří pracujeme s lidmi, každý den jistě dost a dost. Stejně tak se jich my sami dnes a denně dopouštíme, aniž bychom si to uvědomovali. Vyprávět by mohli nejen všichni prodavači, ale i zdravotníci, číšníci nebo třeba učitelé v autoškolách. A právě proto dávám jen dvě hvězdy. Jednu za ten pocit ,,jojo, to znám..." a jednu za upřímný smích, který ve mě některé ,,divné hlášky" vyvolaly. Nic víc, nic míň.

ravenn

Myslím, že tu knihu oceníme my knihkupci a dávám pět hvězd :-)

apropo: přišel mi malý chlapec do krámu, jestli bych mu nedal bombón. řekl jsem mu, že bombóny neprodávám, ale vedle v potravinách určitě budou mít. On chvilku koukal a povídá, že o tom ví, ale že za to chtějí peníze.... tak jsem odvětil, že to předpokládám.. chvilku stál a pak povídá jestli bych mu tedy nedal alespoň 20,- Kč na ty bombóny :-)

shimice

Tak za mě šest hvězdiček z pěti bez ohledu na tiskové chyby :-D "Mate tu knihu o těch zpívajících vousatých chlapících? Myslíte Hobita? Ne, ZZ Top!" :-D

DiLay

Jelikož pracuji v knihkupectví, tak je to kniha dělaná přímo pro mě. V hodně situacích jsem se viděla :D Někdy jsou prostě lidi neuvěřitelně hloupí. :D Nejvíc mě dostalo : Zákaznice : dobrý den, chtěla bych se zeptat:napsala Anna Franková nějaké pokračování? :DD

Mikik

Neskutečně mě pobavilo. Pracuji v knihkupectví a v některých situacích jsem se úplně viděla. Skvělé, že taková kniha je:-D :-). Jednu hvězdičku strhávám za tiskové chyby, kterých je tam bohužel dost.