Divné hlášky z knihkupectví

Když Jen Campbell začala sepisovat své zkušenosti se zákazníky z knihkupectví na blogu, netušila, jaký úspěch zaznamenají. Postupem času se hlášky mimoňských podivínů dostaly z obrazovky počítače na papír a od té doby baví jak odvážné knihkupce, kteří musí dennodenně čelit podivným a občas poněkud děsivým dotazům, tak i jejich knihomilské zákazníky kteří dokážou ocenit absurdní a literární humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339391/divne-hlasky-z-knihkupectvi-5Zd-339391.jpg 4227

Hlášky z knihkupectví (1.)

Weird Things Customers Say in Bookshop (2012)

Literatura světová, Humor, O literatuře
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Divné hlášky z knihkupectví

Áňa 998

Příjemná jednohubka na dopoledne! Rozhodně jsem se zasmála a na druhý díl se těším :-)

vendy.b.

Chápu, že v těch situacích to mohlo být vtipné, ale takhle zpětně jsem se nezasmála snad ničemu a jen výjimečně jsem pozvedla koutky do mírného úsměvu. Za mě teda rozhodně nedoporučuju.
A že lidi jsou paka (sama s nimi pracuji), pro mě fakt není novinkou.

Christianne.K

Myslím, že je to příjemná oddechovka do MHD žádné veledílo, ale určitě vás pobaví kolik knižních barbarů běhá po knihkupectví. Ne, jednou jsem se musela v MHD hlasitě smát a ne málo lidí na mě koukali jak na blázna.:D

KURACHJO2018

Jak je psáno v několika komentářích dole - kniha určená k zasmání, Bohu žel , smějeme se lidské hlouposti, blbosti, bezohlednosti. Ale to se nám to směje, když si myslíme, že se nesmějeme sobě - a ono vlastně jo, žejo:-)))))

kamolka

Nad hloupostí některých lidí prostě nepřestanete kroutit hlavou, ale aspoň se u toho nasmějete.

moore.allonsy

Inspirující, občas vtipné, občas k pláči. Každý známe podobné perličky z vlastního života, kdy se setkáváme s lidskou nechápavostí, hloupostí či jen touhou pobavit okolí. Super!

Ana72154

Teda rozhodně by mě nenapadlo, na co vše jsou lidé schopni se jít zeptat nebo shánět v knihkupectví :-D Pobavila jsem se :-D

Pavlusa007
26.12.2018

Střídavě se mi chtělo smát a brečet...

martina.culik
10.12.2018

Čekala jsem, že se trochu zasměji, ale bohužel jsem se nezasmála ani jednou. Hlášky byly opravdu divné (spíše než vtipné).
Největší problém jsem měla se samotný zpracováním knihy. Některé hlášky od sebe nebyly oddělené, některé byly naopak přerušené obrázkem a jedna dokonce začala na jedné stránce a pokračovala až o 3 stránky dál. Místo abych si tedy užívala obsah, rušila mě forma.

Hathor89
10.12.2018

Knihu jsem začala číst v tramvaji a lidé se na mě zvláštně dívali, když jsem se smála, v lepším případě potichu. Usmívala jsem se de facto celé čtení. Stále jsem si říkala, že lidé nemohou být přece tak tupí, jak vidno, někteří asi ano. A že někteří ani netuší, co se prodává v knihkupectví … to mě dostalo nejvíce. Hlášky ze života jsou vždy nejlepší.

Sandruš
05.12.2018

Pobavila mě, pracuji v knihkupectví a tak to dobře znám.

Půca4
24.11.2018

U knihy jsem se bavila. Pravda, některé hlášky byly méně vtipné, ale většinu knihy jsem se usmívala nebo dokonce smála nahlas. Proč ale 3 hvězdy? Většinou strhávám jednu hvězdu za jednu věc, co se mi nelíbí. Teď musím rovnou dvě. Šíleně mi vadily chyby v textu. Ne v gramatice nebo pravopisu, ale to, že jedna hláška začínala hned pod druhou hláškou, bez jakéhokoliv oddělení, a celý text tak ztratil vtip, smysl a přehlednost. To mi tedy skutečně vadilo a je to velká škoda. Doufám, že ve druhém díle Divných hlášek z knihkupectví se takové chyby už objevovat nebudou.

Patapuf
18.11.2018

Tak za prvé - není to vtipný... po přečtení zjistíte, že do knihkupectví chodí spousta kreténů jako do jiných krámů.... jediná výhoda této knihy je v tom, že s ní budete rychle hotový....

Makyny
14.10.2018

Vtipné, milé, bláznivé, oddechové... Je až neuvěřitelné, na co všechno jsou někteří schopni se zeptat :-D Příjemná oddechovka přečtená během chvilky.

Veronika33
07.10.2018

Kniha splnila to čo názov sľuboval "divné hlášky", bohužiaľ nie veľmi vtipné, zasmiala som sa od srdca snáď iba u dvoch. Veľmi rušivo pôsobilo, fušerské spracovanie textu napr. chýbajúci text hlášok resp. pomiešanie viet s inými hláškami. Ďalší diel už nekúpim, nestálo to za to.

freejazz
11.09.2018

hlášky sú fajn a vôbec sa im nečudujem, pretože svojho času odo mňa distingvovaná dáma v kníhkupectve požadovala glóbus Európy a rodičia promujúceho mladého muža ako dar hodnotnejšiu knihu - hodnotnejšiu v zmysle cenovo náročnejšiu. myslím si, že kníhkupci majú v talóne oveľa väčšie špeky než to, čo pozbierala autorka v anglických kníhkupectvách.
čo je však obrovské mínus je redakčná práca s knihou. taký šmejd vyrobiť a poslať na pulty a ešte za to pýtať peniaze, je nehorázna drzosť a vydavateľ by sa mal minimálne v hlbokom predklone ospravedlniť. ale čo by som chcel u nás...

rarášek
09.09.2018

Vážně jsem se nemohla přestat smát a někdy jsem nad některými lidmi a říkala si, že to snad ani nemůže být možné (ale chvíli jsem pracovala v knihkupectví, takže vím, že bohužel je). :)

GinaKicaid
04.09.2018

Pracuji brigádně v knihkupectví. Je až k pláči, jak to, čemu se máme smát, je reálné. Ale i proto nemůžu dát jinak, než plné hodnocení. Zamysleme se, zda opravdu nikdo z nás nevznesl někdy nějaký nevhodný dotaz...

LadyValeria
17.08.2018

Když nám přišla do knihkupectví, musela jsem se do ní s pousmáním začíst a přelouskala jsem ji během okamžiku.

Tahle kniha je právě tím, co o sobě říká - souborem nejrůznějších hlášek, které lidé řekli v jednom konkrétním knihkupectví a v oddělené části pak hlášky z nejrůznějších knihkupectví z celého světa. Některé jsou legrační, jiné překvapivé, další smutné, ale hlavně se jedná o prupovídky skutečně vyřčené lidmi. V práci jsme založili sešit, kam si podobné prupovídky zapisujeme a některé jsou až děsivě podobné.

Každý, kdo se chce zamyslet nad tím, co lidé vypouštějí z úst, nebo kdo má chuť si odpočinout a zasmát se, ať do tohohle dílka alespoň nakoukne. Má své kouzlo.

Rhodos
15.08.2018

Oddychovka,která pobaví...Určitě zakoupím další díl.

essidaven
12.08.2018

Některé hlášky docela pobavily, neuvěřitelné, jak jsou lidé občas hloupí:-) Akorát v knize bylo spousta chyb v tisku, jako například jedna hláška napsaná ob jednu stránku nebo konec hlášky chyběl apod.

madem
28.07.2018

Přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Skoro celou knihu jsem se prosmála. Jen některé hlášky byly trochu smutné, když si uvědomíte, jací lidé mezi námi žijí. Většina hlášek však byla úsměvných.

audrey.ley
17.07.2018

Výborná kniha, super oddechovka, samozřejmě, některé hlášky pobaví víc, některé míň, ale myslím, že každý, kdo má rád vtipné výroky z "každodenního" života, knihu ocení.

3nitka
15.07.2018

Niečo podobné ako "Kniha přítel člověka, Člověk přítel knihy", tá bola o uznanie lepšia, preložená aj citátmi.

HDosoudilová
29.06.2018

Úžasná kniha pro všechny milovníky reálného humoru. Pro mě jsou tyto hlášky opravdu reálné , protože jsem v knihkupectví pracovala. Některé jsou samozřejmě vtipné více, jiné méně. Myslím si však, že autorce šlo nejen o pobavení ale i o tu absurdnost, kdy lidé opravdu kolikrát neví, co říkají a kam chodí. Mě kniha velmi pobavila.

muchomurka
21.06.2018

Některé hlášky byly dost dobré, jsem se zasmála, ale jinak normální, průměrné průpovídky, které asi v dané situaci byly velmi vtipné, takto prostě jen "hm".

LenysekC
25.05.2018

Moje nová bible. Ach jak já jim rozumím! Teda knihkupcům myslím. I když jako zákazník umím být taky asi na ranu!

knih.sasa
02.05.2018

Pěkná oddechovka, kdo jednou dělal v jakémkoliv obchodě, určitě se párkrát najde. Lidé mají různé dotazy. Při přechodu z jedné strany na druhou opravdu problém poznat, zda pokračuje rozhovor z minulé stránky nebo už je to další postřeh.

OndřejMergl
07.04.2018odpad!

Kniha dodá přesně to, co avizuje název - DIVNÉ hlášky z knihkupectví. Z drtivé většiny nejsou vtipné ani míněné v žertu, jsou pouze opravdu velice zvláštní!

Místo, abych se bavil, jsem získal pocit, že je s lidstvem něco velice špatně. Dialogy mnohdy absolutně nedávaly smysl a jestli vám to přijde vtipné, mě to akorát neskutečně znepokojilo.

Navíc někdo celou knihu tak špatně zalámal, že nešlo opakovaně poznat, kde končí starý rozhovor a pokračuje nový. Absolutně matoucí. Nechápu, jak někdo z nakladatelství může chtít za tak mizerně odvedenou práci peníze.

Tyto hlášky jako statusy na nějaké satirické Facebook stránce (nebo jako zajímavost, kterou dáte k dobru u piva) perfektní, ale vydávat je jako knihu překračuje z mého pohledu hranice slušnosti.

efka.saf
26.03.2018

Ne-e! :-D To jsou opravdu reálné hlášky vypouštěné našimi spoluobčany? Nikdy mě nepřestane udivovat nehynoucí odvaha, drzost a samozřejmě i tupost některých lidí. Na druhou stranu, pokud toto reálně vypouští dospělí, nelze se pak divit, že některé děti se projevují rovněž jako perlorodky.
Některé hlášky byly opravdu hodně vtipné, nad jinými jsem jenom nevěřícně kroutila hlavou. Skoro mě až mrzí, že nemám dostatek odvahy (a drzosti) chodit si do knihkupectví číst román na pokračování a stránku, kde skončím, si označit založeným rožkem.
Hvězdičku strhávám za totálně diletantské provedení. Těžko říct, jestli knihu vůbec viděl nějaký korektor (nebo snad odpovědný redaktor?), ale jestli ano, pak nechápu, jak mohou být slité dvě hlášky do sebe (tohle bylo v knize nikoliv jednou nebo dvakrát, ale opravdu několikrát!), v jednom případě byla hláška dokonce nedokončená na jedné straně, když jsem ale otočila, zbytek nikde nebyl k nalezení a začínala tam hláška úplně nová. Tohle opravdu ne.