Divná píseň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životní zkušenosti lidí na prahu války. Autorova prvotina vznikla za doby okupace, autor se v ní vrací do minulého století. Inspiračním podnětem byly staré kramářské balady a písně, jejichž studiem se autor zabýval (dobové ukázky písní a ilustrací doprovázejí bohatě knihu). Děj se točí kolem osudu typického rakouského byrokrata, zpátečníka, jehož kariéra vede od prostého aktuára až k vrchnímu apelačnímu radovi. Jeho názory však nenajdou odezvu u rodiny, zejména syn Václav se stane jeho otevřeným nepřítelem. Uteče z domova a dá se na trnitou cestu revoluce, do boje za vítězství rozumu a pokroku. Kramářská lidová píseň hraje v textu důležitou úlohu, ukazuje základní hnací síly společenské. (Městská knihovna v Praze)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92052/divna-pisen-Nta-92052.png 41
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Družstvo Dílo přátel umění a knihy (Praha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Divná píseň

Přidat komentář
lepe80
24.12.2019

Četl jsem anotaci ke knize ("Děj se odehrává v 19. století, a pojednává o stejném tématu jako Císařovna. Tedy o osudech panovačné a arogantní Charlotty a jejího muže Maxmiliána Habsburského.") a těšil se na ni, jak to Frýd asi napsal, leč bohužel... kniha sice dějově zasazena do starého Rakouska je, leč v době předrevoluční - před rokem 1848 a má v sobě společensko-kritický a antibyrokratický náboj a pojednává tedy o něčem úplně jiném.

WEIL
16.10.2011

Tato kniha je beletristická, zatímco v knize Císařovna se autor držel seriozně doložených historických faktů a z vlastní znalosti Mexika.