Kat nepočká

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj knihy se odehrává v době okupace. Hlavní postavou je Karla Holinová, známá subreta a filmová hvězda, známá jako představitelka lehkovážných hrdinek. Je tomu tak i v soukromí. Ve svém bytě ukryje svého kolegu, hledaného gestapem. Po udání je její byt prozrazen, hrdinka zavřena, ale z důvodů finančních, dočasně propuštěna na svobodu, aby mohla dokončit film, z něhož nacisté budou mít zisk. Odsouzení k trestu smrti se však nevyhne a na jeho konci teprve lituje, že neobětovala více času a sil na boj proti okupantům. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121559/kat-nepocka-121559.jpg 421
Žánr
Novely, Romány, Literatura česká
Vydáno, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Kat nepočká

Přidat komentář
Kerberos
16. března

Příběh je inspirován tragickým osudem herečky Anny Letenské,která byla za pomoc odboji odsouzena k smrti.Po zatčení byla uvolněna několik dní ,kvuli dotočení filmu.Smrti však neunikla.

Dagmar2816
11.03.2019

Příběh zaujme od A do Z.Doporucuji


KristýnaMy
29.01.2019

Konec mi připadal jemně složitý, ale jinak zápletka hezká.

zdennyrakky
07.01.2017

Geniálně napsaná novela. Trochu detektivka, hodně psychologická próza. Na svou dobu pozoruhodné tím, že se tu objeví i téma homosexuality. Za největší klad tohoto vynikajícího dílka považuji skutečnost, že tu nejsou "kladné" ani "záporné" postavy, ale lidé z masa a kostí, s jejich slabostmi, pochybnostmi, morálními dilematy... Především je to ale dechberoucí dokument doby nacistické okupace. Prostý veškerého patosu, ale o to působivější.

Poutnice
09.10.2013

Myslím, že tenhle příběh toho říká o své době dost, možná všechno. Je to smutný příběh plný manipulace a falešné naděje, která končí velmi rychle, jakmile je člověk použitý požadovaným způsobem.

WEIL
16.10.2011

Literární kritika považuje za největší klad této novely kresbu dusné atmosféry okupace a techniku práce s detailem a náznakem.

Příběh Anny Letenské dobře zpracovává dokument, který udělalo BBC.

Doporučujeme

Babička
Babička