Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345177/bmid_divka-ve-vlaku-SWT-345177.jpg 4 9370 2274

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Emberas
17.10.2021 3 z 5

Kniha i film mají obrovskou publicitu, ale mě úplně nenadchlo ani jedno z těchto děl. Možná se mi dokonce film líbil o něco více. Je to další z počinů, kde reklama předstihla skutečnou hodnotu díla.

Simix.š
16.10.2021 3 z 5

Mno film teda bída, kniha je určitě lepší, naštěstí jsem to prvně četla. Dobře se to četlo, mělo to spád a za 2 odpoledne to máte hotovo. Příběh takový lepší průměr, ani neurazí, ani nenadchne.
Ale pro ty, co chtějí potrénovat angličtinu určitě doporučuji v originále, protože je psaný velmi lehkou formou, žádné složité věty (na rozdíl o d Brindzových knih).

Atak
14.10.2021 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila, napětí a spád přesně jak to mám rád ;)

lukas5373
14.10.2021 5 z 5

Velmi se mi líbila. Děj byl svižný a ke konci jsem ani nedýchal napětím. Zvláště oceňuji, že některé části děje byly vyprávěny jinou postavou.

8211
11.10.2021 4 z 5

Super thriller. Člověk se musí hlídat, aby se neztratil, co kapitola, to popis a pohled jiné osoby. Vylíčení střízlivosti/opilosti Rachel velmi barvité. Přečetla jsem během dvou dní.

Belanna
29.09.2021 4 z 5

Perfektní thriller s překvapivým rozuzlením. Tato knížka nejde jen tak prolítnout, je občas nutné trochu zapřemýšlet, aby všechno zapadlo tak, jak má. Velmi barvitě jsou tu popisovány stavy Rachel střízlivý i pod vlivem. Líbilo se mi.

kahoma
28.09.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hlavně ovšem proto, že je napsaná velmi ,,lehkou´´, pěknou angličtinou, takže jsem ji zvládla v originále. Obsahově se mi to líbilo tak do dvou třetin, rozuzlení mě trochu zklamalo. Sáhla jsem později po druhé knize autorky, opět v originále - Do vody, ale ta už mi připadla slabší. Ale ráda sáhnu i po další nové knihy od této autorky.

Raddkaa
24.09.2021 3 z 5

Kniha je psána zajímavým způsobem a myslím si, že vykreslení postav nebylo vůbec na škodu. Kniha je čtivá, ale první dvě třetiny knihy se prakticky nic neděje a v posledních stránkách je tolik akce, jakoby se autorka snažila vykompenzovat předchozí neakčnost. Moc hezké počteníčko.

Nikola131
12.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Děj napínavý, ale konec mě trochu zklamal. "Proslov" záporáka byl neskutečně nudný a plný klišé. Konec se vlekl a zkazil dojem z jinak poutavé knihy.

SPOILER:

Navíc mi kniha připomínala Mělas to vědět, ale jen trochu. Hlavně tím, kdo nakonec byl viník.

Nevr
29.08.2021 5 z 5

Po přečtení recenzí, se mi moc do této knihy nechtělo, ale nakonec se mi líbila a doporučuji.

mstychov
29.08.2021 5 z 5

Knizku jsem si zakoupila v audio verzi a naprosto me nadchla. Skvely napad, prijemne hlasy vsech 3 zen. Jednalo se o velice napinavy pribeh do posledni kapitoly. Zamilovala jsem si prechody mezi postavami. V deji jsem se neztracela. Tesim se, ze si ji zase nekdy poslechnu nebo prectu. Ted uz me ceka jen film. :)

sweeney
26.08.2021 5 z 5

Ačkoli mi postava Rachel nebyla příliš sympatická, kniha se čte doslova jedním dechem. S příběhem jsem se poprvé seznámila prostřednictvím filmu, nicméně kvůli (nebo snad díky) mé zapomnětlivosti jsem se při čtení naštěstí nepřipravila o moment překvapení z odhalení pachatele. Plusový bod má za mě i způsob vyprávění, tedy z pohledu hned tří hlavních aktérů.
Doporučuji :)

Derbis
19.08.2021 5 z 5

Miluju knihu i film. Jedna z nejkrasnejsich knih na ktere nikdy nezapomenu a film, ktery jsem videla asi 10x. Doporucuju!

Viopes
12.08.2021 5 z 5

Trochu jiný styl a pro mne zajímavý. Líbil se mi a neztrácela jsem se. Na hlavní hrdinku jsem si musela zvyknout. Film jsem neviděla, ale napravím to.

Pavčule
03.08.2021 1 z 5

Nejdřív jsem četla knížku a film jsem ani neviděla , protože knížka se mi moc nelíbila , Na to, jaký kolem toho bylo haló..

Mruskulka
24.07.2021 5 z 5

Příběh velmi nešťastné dívky, která propadla alkoholu. Vysnila si život páru, který vídávala z okna vlaku a jednou uviděla něco, co jí představu nabouralo. Pak příběh začíná. Po přečtení knihy jsem poprvé shlédla film a musím říct, že se velmi podobá knize, ovšem té se rozhodně nevyrovná.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Těšila jsem se na ní a nezklamala mě. Vůbec si nedokážu představit, že některé čtenářky tady věděli už od půlky, kdo je vrah, protože pro mě to byl do poslední chvíle pokaždé někdo jiný. Napínavé, zvláštní, ale skvěle napsané.

zdendula31
14.07.2021 4 z 5

Četla se mi moc dobře.Děj i zápletka super,ale četla jsem i lepší.

sniciknihomolka
12.07.2021

Z mého pohledu se mi knížka opravdu líbila. Rachel mi přišla ze začátku trochu nesympatická, ale později jsem si ji velmi oblíbila. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientovala v ději. Kniha se rychle četla a velmi se mi líbila. Určitě bych doporučila.

Heliandílci
04.07.2021 4 z 5

No.... Nevím
Ze začátku jsem do toho byla hodně zamotana. Pak jsem ze spousty věcí nechápala.... Ale zdárně jsem knihu dočetla. A konec byl zajímavý