Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9379 9379

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

mirunda
29.11.2015 4 z 5

Na to že to je světový bestseller to zase taková bomba nebyla. První polovina knihy byla pro mne velmi nudná a nešlo mi se pořádně začíst, druhá půlka byla už o poznání lepší, ale četla jsem mnohem záživnější knihy

thooomasek
28.11.2015 3 z 5

Velmi čtivé, knihu jsem skoro nemohl odložit, ale takové "boom" to zase nebylo, jak tato kniha působí. Příběh byl vcelku zajímavý, hlavní postava byla taková zvláštní, občas bych jí propreskl, kdyby to šlo O:)

Martia
28.11.2015 5 z 5

Paula Hawkins je geniální a "Dívka ve vlaku" se řadí mezi mé oblíbené knihy.
Nejdřív jsem měla trošku problém se ve vyprávění tří postav orientovat
ale to bylo jen na začátku, protože to pak z každého pohledu na sebe navazuje.
Strašně mě zajímalo na co si ta Rachel nemůže vzpomenout, co se "ten večer" stalo
protože byla opilá, a byla jsem hodně překvapená když pak vyšlo najevo jak to celé bylo.
Tak už se těším na další knihy autorky.

Simmminek
26.11.2015 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Trochu jsem z ní měla strach, jelikož díky upoutávkam a reklamám jsem přece jen měla od ní velká očekávání. A má očekávání se vyplnila. Moc dobře a poutavě psaná kniha. Četla jsem ji jedním dechem a po každé kapitole musela číst dál. Styl psaní mě nadchnul, i když jsem že začátku měla problém se zorientovat v jednotlivých časech a listovala knihou sem a tam :-) jak už zaznělo, pokud je to prvotina autorky, nezbývá mi než se těšit na další její kousky.

amysa
24.11.2015 5 z 5

Dávám plný počet, tahle prvotina autorky si to prostě zaslouží a doufám, že se jí bude dařit i nadále!
A také si dovolím poděkovat Marcelce za hezký dárek k narozeninám:-)
Skvělá záležitost, která mi výborně sedla a užila jsem si jí se vším všudy... Čtivé, citlivé, napínavé tak akorát a chválím a vyzdvihuji velmi zajímavý námět. Rachel jsem si oblíbila a držela jí palce, občas jsem jí i vynadala a zlobila se na ní, co to proboha zase vyvádí a leze do průšvihu... Podezřelého jsem si taky netipla hned, ale pak už mě autorka jen lehce naťukla a začalo mi svítat:-) Asi tak jako Rachel... chudák holka měla toho za sebou vážně dost, ale já věřila, že to prostě musí zvládnout! Závěr jsem dočítala o půlnoci, ale stálo to za to, já bych jinak nemohla jít spát, musela jsem mít prostě jasno! Jednoznačně doporučuji a věřím, že vás tenhle příběh náležitě pohltí a že prostě nedokážete přestat číst, dokud nebudete vědět na čem jste:-)

JanaDor
23.11.2015 5 z 5

Pro mě je to úžasně napsaný, napínavý román, který je podán neobvyklým vypravěčem. Což knihu zvedá o stupínek výš. Uznejte, napadla by vás postava alkoholika, které byste dali roli vypravěče? Mě ne. Při čtení mě to fascinovalo a bavilo. Zápletka byla rovněž zajímavá a do půli knihy nepředvídatelná. Autorce se podařilo pravdu odkrývat postupně a ze tří stran. Protože vedle alkoholičky Rachel, vypráví příběh současná manželka jejího exmanžela Anna a neznámá, postupně známá, postava, kterou Rachel vídává z vlaku – Megan.

cleopatra11
21.11.2015 5 z 5

Jsem velmi překvapená..a to tak, že velmi mile..pokud je toto prvotina této spisovatelky, tak už teď se těším na její další knihy...doporučuji...

evasamankova
20.11.2015 5 z 5

Výborný psychologicky román s vydařenou kompozicí i skvělým prokreslením hlavní hrdinky. Napínavé tak akorát. Líbilo se mi.

Vericek
19.11.2015 5 z 5

wow :)

Kalina
19.11.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Někdy jsem se musela vracet k datumu předešlých událostí,ale to s dalšími stránkami knihy srovnalo a sama se sebou jsem soutěžila zda odhalím pravdu. Já osobně bych jí se Zmizelou neporovnávala. U ní byla zápletka až hrůzně propracovaná a u Dívky ve vlaku jde o zcela jinak podaný příběh. Rozhodně knihu doporučuji.

Askarinka
19.11.2015 4 z 5

Kniha se mi nakonec velmi líbila, ze začátku mě trochu rozčilovalo střídání postav, ale nakonec jsem si na to zvykla a bez těchto pasáží by to ani nakonec nebylo ono.
Musím přiznat, že jsem skutečně nečekala, že ve mě tahle kniha zanechá takové pocity jako zanechala. Hlavní hrdinka ze začátku nevypadala moc sympaticky a trochu mi vadila.

hana1070
18.11.2015 4 z 5

Román je vyprávěn z pohledu tří ženských postav – jednou je již zmiňovaná Rachel, druhou ona sledovaná (a zmizelá) dívkaa poslední vypravěčkou je pak Anna, druhá žena Rachelina bývalého manžela Toma. Jejich příběhy se prolínají, výpovědi však nejsou chronologické, ale časově různě posunuté, což dohromady dává hodně zajímavou skládačku. Autorka ale i přes tuto komplikovanou stavbu dokázala udržet napětí a spád, takže si tuhle knihu (i s ohledem na počet stran) můžete vychutnat během večera či dvou. A určitě to není žádné „ženské čtení“, jak by se mohlo z předchozích řádků zdát, dost podstatnou úlohu v téhle knize hrají i muži.

Magnovak
18.11.2015 4 z 5

Psychologický deníček s detektivní zápletkou. Knihu jsem zhltla za dva dny a bavila mě. Určitá paralela se Zmizelou tu určitě je, ale imho jejích kvalit to nedosahuje, síla této knihy je v něčem jiném a stojí za přečtení.

lenka1095
18.11.2015 3 z 5

Knihu přečtete za víkend.
Právem je označována za Zmizelou č. 2.
Svůj účel splní - je napínavá, sem tam nastane zvrat...
Kdo je vrah tušíte asi od půlky, ale stejně závěr překvapí.
Taková odpočinková kniha na dlouhé zimní večery :)

stavinohova
16.11.2015 3 z 5

Uvazuji co ke knizce napsat..... prijde mi ze oblibenost ktera je uvadena, je jen obchodni masaz lidi, titulkem kniha roku 2015.

Baiba
16.11.2015 4 z 5

Hodnotím audio, které se mimořádně vydařilo. Troufám si říct, že výkon všech tří interpretek posunul jinak lehce nadprůměrný román o level výš. Bezchybná je zejména Petra Špalková, díky které zůstává postava tloustnoucí alkoholičky Rachel po celý příběh uvěřitelná a posluchač s ní neztrácí soucit, I Bebarová si poradila s ne příliš sympatickou Megan dobře a polohy mrchy i zlomené ženy zvládá bez přehrávání, největší překvapením pro mě byla ale Lucie Pernetová, která má sice nejmenší prostor a nejnejvděčnější roli, ale její lehce plačtivý hlas se k Ann skvěle hodí. Příběh samotný byl pro mě zajímavý hlavně v okamžicích, kdy Rachel bojuje se svou závislostí. Po Zmizelé už bohužel Megan není nijak originální postavou (toť však asi jediná podoba s tímto románem). Zápletka, i když ne zrovna novátorská (podezřelé dění viděné z vlaku už byl tuším výchozím bodem u jednoho z románu Agathy Christie), se rozvíjí slibně, závěr ovšem moc překvapující není a celé to dost zavání vykonstruovaností.

Jitka123456789
13.11.2015

Naprosto super.Rozuzlení nečekané ( i když jsem chvilkami tušila:) ). Kniha se četla velmi dobře.)

pobijecmuch
13.11.2015 odpad!

A zase ta nátlaková reklama vydavatelů, že jde o nejlepší knihu tohoto roku. To si už děláte z lidí blázny?
Vážení čtenáři, dopředu vás varuji, že v žádném případě nejde o žádnou klasickou detektivku.
Jde o takový mix všeho možného (a nemožného) a hlavně o alkoholismu. Knihu bych zařadil do žánru psychologický román pro ženy. Ano, kniha je určena zejména pro mladé dívky a dámy.
Úvodní část se strašně dlouho táhne a samotné tři hlavní postavy jsou takové tuctové, až silně nesympatické a protivné (hlavně ta alkoholička).
Z této knihy jsem hodně zklamaný, no prostě jsem opět těm užvaněným knihkupcům naletěl.
Dal bych rád aspoň jednu hvězdičku, ale ne, i obálka je hnusná.

theannadiaries
12.11.2015 4 z 5

Na detektivní romány jsem nikdy moc nebyla, nějak to nebyl můj šálek kávy. Dívka ve vlaku byla mým prvním a mohu říct, že vůbec nejsem zklamaná, naopak. Přečetla jsem ji za necelé dva dny, byla jsem napjatá a zvědavá, jak celý příběh dopadne a konstruovala jsem si vlastní teorie (ani jedna z nich nakonec nevyšla a vrahem byl ten, kterého jsem nevnímala ani jako podezřelého). Je to rozhodně zajímavý a uvěřitelný příběh, v lecčem mi přijde dokonce reálnější a propracovanější než Gone Girl (ačkoliv Zmizelou jsem viděla pouze na stříbrném plátně), co mě občas nudilo, byly části knihy, kdy je vypravěčkou Megan, a to hlavně v první třetině, kdy jsem ještě pořádně nevěděla, proč má ty stavy, které měla a co je s ní vlastně v nepořádku. Nespolehlivé vyprávění hlavní hrdinky je prostě geniální, myslím, že i díky tomuto tahu se podařilo autorce tak dlouho tutlat, jak to vlastně celé bylo. Osobně mi ze všech postav byla nejméně sympatická Anna, a to skoro až do samého konce, pak už mi tak na nervy nelezla... Co víc dodat? Kniha rozhodně stojí za přečtení. A vzhledem k faktu, že je autorčiným debutem, tak klobouk dolů. :-)

Jitty82
11.11.2015 5 z 5

Síla této knihy je právě v její normálnosti a uvěřitelnosti, která dává dohromady se zajímavým příběhem opravdu zajímavý mix, který si získá nejednoho čtenáře. A přestože jsou hrdiny tohoto románu ženy, které řeší především ženské problémy, rozhodně se nejedná o knihu, které by se zástupci silnějšího pohlaví měli vyhnout. A ačkoliv se i v tomto příběhu najdou slabší, či hlušší místa, to především ve druhé třetině knihy, kdy se nic moc důležitého neděje, jako celek však působí opravdu perfektně.