Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9379 2276

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

Lenourt
19.12.2015 5 z 5

Ach! Kniha, u které počínání hlavních postav pochopí asi jen čtenářky. Dokonalé, propletené, napínavé!

lea6493
18.12.2015 5 z 5

příběh zajímavý, promyšlený, bavilo mě zde střídaní postav. Mělo to spád a líbilo se mi postupné odtajňování zásadních informací.

maca5449
18.12.2015 3 z 5

Což o to, kniha to není špatná, hezky se čte, neměla jsem ani problém se začíst. Můžu říct, že je docela napínavá, vrah není jasný hned na začátku, ale už/až od poloviny knihy a pro jistotu je na konci vše vysvětleno, aby náhodou nikdo nebyl na pochybách proč je vrah vrahem.

To co mě šokuje, je mediální kampaň knihy. Nepovažuju se za knižního fajnšmekra, za měsíc přečtu více braku než řekněme literárně hodnotných knih. Každopádně mám dojem, že jsem za uplynulý rok přečetla více titulů, které by si označení kniha roku zasloužily více, dokonce i z kategorie brak.

Nelituji, že jsem Dívku četla, jenom jsem od ní čekala o hodně víc. Obrovské boom. Možná i revoluci ve světě knih.

MartinkaS
17.12.2015 5 z 5

Kniha mne zaujala od začátku. Velmi pěkně se čte a děj se rozvíjí postupně ... Vypravěč je velmi netradiční, jelikož se jedná o alkoholičku, která má trochu problém s realitou (zapomíná a neví, co je pravda a co se jí jen zdálo). Tím také kniha dostavá "šťávu". Hlavní děj vypráví tři ženské postavy a to každá ze svého úhlu pohledu. Tím si také čtenář může sám udělat obrázek o dané situaci. Čím se kniha blížila ke konci, tak ve mě cloumaly různé emoce jako strach a napětí. Prostě výborná kniha!!! ;-)

limetka2008
17.12.2015 4 z 5

"edice bestseller", "kniha roku 2015", "trhající rekordy v rychlosti prodeje" ..... já vám mám pocit, že tohle nálepkování těm knihám prokazuje medvědí službu - leckdo pak jde do toho s tím, že buď očekává nereálně mnoho nebo naopak zkoumá, zda je to opravdu až taková pecka - a výsledkem může často pak být zklamání. Nicméně to nic nemění na tom, že je to skvělá knížka, i když samozřejmě od půlky je jasné, že vrahem je zahradník :) Jedna hvězda dolů za malinko jednodušší a upachtěný konec.

Pivísek
16.12.2015 3 z 5

Mnoho povyku pro nic... Od bestsellerů toho ani velice moc nečekám a tady jsem si potvrdila, že právem. Na předvánočním knižním trhu se dají určitě najít daleko lepší tituly. A nemají reklamu, za jejíž peníze by se zaplatilo jídlo dětem v hladovějící Africe...

Halila
16.12.2015 5 z 5

za mě super.

alabra
15.12.2015 5 z 5

Výborná odpočinková kniha plná napětí, čte se jedním dechem, nelze od ní odejít. Pro toho, kdo neočekává hluboké myšlenky hodnotné literatury, super počteníčko.

Prey
15.12.2015 3 z 5

Paris Hilton (celebritou, protože je celebritou) mezi knihami (bestsellerem, protože je bestsellerem). Trochu Joy Fieldingová, trochu Zoufalé manželky bez vtipů, trochu Zmizelá. Až na to, že všechno jmenované mám radši. Na jedno použití dobré, ale žádná trvalá hodnota. Následují mírné spoilery. Pohled na postavy odpovídá všem klišé ženské literatury. Některé dialogy utekly z telenovel („Myslíš si, že jsem krutý, ale mýlíš se. Jenom ti říkám pravdu. To sis přece přála, viď, Anno? Žádala jsi mě, ať ti nelžu.“) Vadila mi ztráta paměti jako prostředek protahování. A také pár nepravděpodobných situací a činů, vedoucích jen k tomu, aby to někam vedlo... Navíc jako obvykle u podobných titulů nezvládnuté finále, pachatel vyprávějící těm, co ho odhalily, o svém zločinu, aby všem došlo, jak to bylo. Co mi nakonec na knize přišlo nejzajímavější, bylo vedlejší téma stalkingu, jak tenká je jeho hranice (například kolikrát se je možné objevit v ulici bývalého, jak snadné je volat pod vlivem a podobně). (Čteno v překladu Věry Kláskové.)

Gee.Rocks
14.12.2015 5 z 5

Geniální!!!

3497299
14.12.2015 2 z 5

Chick lit hrající si na detektivku, v níž je v podstatě od začátku jasné, kdo bude vrah. Jedna z těch knih, která se vám za každou cenu snaží dokázat, že všechny ženské jsou slepice a každý chlap je primitiv, případně primitiv s násilnickými sklony. Zbytek je hysterie a poněkud křečovitý styl.

Terka18
13.12.2015 2 z 5

Nevím, proč se kolem knížky dělalo takové boom. Mně osobně knížka moc nenadchla, na to že je to bestseller. Do první poloviny jsem se musela nutit, aby jsem vůbec četla, pak se konečně začalo něco dít a bylo to lepší, ale ne zrovna takové, že by jsem musela pořád číst a nemohla se odtrhnout. Závěr byl překvapivý a parádní, ale to je asi jediné, co se mi na knížce líbilo.

Mischone
11.12.2015 5 z 5

Za mě si kniha zaslouží 5*, protože mě osobně nadchla hodně. Když jsem se začetla, nechtělo se mi přestat. Určitě bych ji doporučila a těším se na filmové zpracování :)

Joges
11.12.2015 5 z 5

Pro změnu jsem si koupil audioknihu. Zlákalo mě účinkování Petry Špalkové a samozřejmě také to, že příběh je psychodrama a krimithriller zároveň :). Už po hodině poslechu jsem věděl, že Paula Hawkins má osobitý talent. Její vybroušené vyprávění neruší kostrbaté věty, zápletka je propracovaná, nezazní ani náznak trapnosti. Vnímáte jen spisovatelský um a vypravování. Autorka MĚLA CHUŤ PSÁT, TAK SE PROSTĚ ROZEPSALA, žádný marketingový tah za vydáním knihy nevidím. V druhé polovině se tempo začalo zvyšovat a hnalo děj do finále, takže jsem se od příběhu nemohl odtrhnout. Když dozněl poslední monolog Rachel, věděl jsem, že je to jedna z knih, která mi na řadu dnů uvízne v hlavě. A taky že jo. Po dlouhé době to bylo něco nového, nápaditého. A Petra Špalková? Je dokonalá. Její naléhavý hlas houstnoucí atmosféru ještě umocňuje. Ostatní dvě interpretky jsou rovněž výborné, proto investice za CD rozhodně nelituju. Naopak vím, že tenhle poslech si v budoucnu dopřeju ještě několikrát.

PetraBery
09.12.2015 4 z 5

Nevím, jestli bych knihu za sebe označila jako knihu roku 2015. Kniha se četla skvěle, vyprávění z pohledu tří postav se mi líbilo a na konci do sebe všechno výborně zapadlo. Překvapil mě alkoholismus hlavní hrdinky Rachel, zajímavá změna oproti klasickým hrdinům a hrdinkám. Na prvotinu to bylo hodně dobré, jen nejsem přesvědčená, že je to opravdu to nejlepší z letošního roku. Ale za přečtení knížka rozhodně stojí.

chamyl
09.12.2015 4 z 5

Ano, je to mainstream.
Ano, je to psané ženou, takže z pohledu žen a spíše pro ženy.
A ano, je to jak čtivé, tak s postupem času i trochu čitelné, což ovšem nijak neubírá napínavosti knihy.
Hlavně ovšem jde o, i pro mne jako muže, zajímavou knihu s neotřelým přístupem a neobvykle vystavěnou zápletkou, resp. způsobem jejího odhalování. Jako prvotina bych dokonce řekl, že se jedná o nadstandardní dílo se zručně pojatým stylem. Takže těm, kteří se chtějí čtením především bavit a nepotřebují neustále nahlížet za roh, mohu Dívku ve vlaku jedině doporučit.
PS: Opravdu je třicetiletá žena ještě dívkou…?

kate333
05.12.2015 3 z 5

Velký marketingový tah, kniha proklamována všude možně, knihkupectví vyprodané, všichni ji chtějí mít doma....po takové akci člověk čeká mega super bombu, ale bohužel...žádná bomba se nekonala... mám dočteno, začala mě bavit až skoro u konce a jsem spíš zklamaná než nadšená....bylo to založené na reklamě a na lidi to zabralo a hle máme tu bestseller a nejprodávanější knihu... škoda jen, že zrovna tato kniha za to moc nestojí...;)...

Lost Soul
04.12.2015 1 z 5

Knihu jsem dostala, navíc v anglickém jazyce, tak jsem ji nakonec dočetla. Kdybych ji měla v češtině, tak bych ji odložila již po pár stránkách. Bylo to hloupé, hlavní postava nesnesitelná. Doporučuji jen pro chvíle největší nouze.

Brige
04.12.2015 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Je sice pravda, ze začátku je poněkud "nudnější" ale od poloviny, už to začalo být tak zajímavé, že bylo těžké knihu odložit. Překvapilo mě kolikrát, když už jsem si podle náznaků vybrala pravděpodobného vraha a na následujích stránkách mi moje domněnka pěkně shořela. Knihu doporučuji a určitě se k ní vrátím.

Clairka
03.12.2015 5 z 5