Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9383 9383

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

anishta
04.01.2016 4 z 5

Bylo to dobré, ale na zadek jsem se z toho úplně neposadila.
Od půlky knihy jsem lehce tušila kdo je asi vrahem. Opravdu jen lehce, ale potom se vše jen utvrzovalo.
Příběh z pohledu tří žen se mi líbil, i když každá z nich mě svým způsobem štvala svým chováním.
Z konce jsem trošku rozpolcená, nějak to šlo moc potom rychle. 200 stran jsme si vzpomínali s naši "opilkou" na cokoliv podstatného a vše pak bylo vyřešeno ani ne na 50 stranách.
Ubírám jednu hvězdičku. Uvidíme s čím se vytasí autorka dále.

regulax
04.01.2016 5 z 5

Skvělý "napínák" až do poslední stránky. Psáno příjemnou útržkovitou formou vzpomínek a dialogů všech hrdinů.

konformita
04.01.2016 5 z 5

Geniálně napsané. Celou dobu si myslíte, že je tak, jak si myslíte. Tahá Vás za nos až do cca 279 stránky, kdy zjistíte, kdo je vrahem. Kniha roku 2015 je podle mě přemrštěné ohodnocení, ale jinak super, přečtěte si.

ruzovka
03.01.2016 5 z 5

Kniha je psaná velice zajímavě z pohledu hlavních hrdinek , přečetla jsem ji rychleji, než bych chtěla, ale děj mě nenechal číst pomalu.
Ano, bylo potřeba pečlivě sledovat, kdo je zrovna s vyprávěním na řadě, jak se postavy střídaly a a občas i období, o to byla kniha zajímavější.
A samozřejmě překvapivé rozuzlení nechybělo.
Nebudu víc těm, kteří ještě nečetli, prozrazovat, za mě ano, kniha stojí za to si ji přečíst.

alena4154
03.01.2016 5 z 5

Opravdu výborná kniha. Čtivá a vtáhne vás do děje, že se ani nenadějete a jste na konci.

katrin.ka
03.01.2016 4 z 5

dívka ve vlaku se velmi dobře se čte, děj je relativně napínavý, ale něco tomu chybí... dobré je prolínání děje prostřednictvím tří ženských vypravěček, ale vedlejší postavy jsou dost povrchně popsány, přestože jejich role v ději jsou důležité - myslím hlavně doktora a taky zrzouna, který se jen objevuje a mizí... v každém případě je kniha napsaná dost filmově, takže její zfilmování jistě nebude dlouho trvat. knihu jsem přečetla na jeden zátah, protože jsem byla zvědavá, jak se vše propojí a jaké bude rozuzlení, takže za přečtení určitě stojí, ale zase taková bomba to není. neumím (naštěstí) posoudit, jestli alkoholické vjemy a výpadky Rachel jsou popsané reálně, ale fakt je, že mě dočasně přešla chuť i na skleničku vína :-)

Zmitko.m
03.01.2016 5 z 5

Jako hooodně dobrá kniha...výsledek mne docela překvapil, to jsem nečekal....Co mě asi nejvíc štvalo, bylo, jak se Rachel vždy utápěla v chlastu, to bylo drsný....

DomiPaulie

poutavé

Bablu
03.01.2016 5 z 5

Napínavá knížka, od které se nedá odtrhnout. Líbilo se mi, že všechny postavy byly trochu divné a každá měla dost velké mouchy a líbilo se mi i přeskakování mezi nimi. Jen mezi daty jsem měla někdy chaos a musela znovu zjišťovat kdy se co vlastně stalo.

pavla.ctenarka
03.01.2016 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Na základě předcházejících komentů musím konstatovat, že Zmizelou jsem nečetla. Přelouskala jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi hlavně to napětí, je to spíš thriller než klasická detektivka. Vyprávění ze tří úhlů pohledu očima třech klíčových žen mě bavilo. Rachel mi byla sympatická, ostatní dvě ne. Určitě bych si od autorky přečetla něco dalšího.

SPOILER:
Škoda, že bylo celkem snadné uhodnout vraha - ze tří/čtyř mužů (ženy jsem vyloučila, když to bylo z jejich pohledu vypravováno) to byl samozřejmě ten nejméně pravděpodobný :) Ale stejně jsem byla napnutá do konce a těšila se na motiv.

edith79
03.01.2016 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Kniha mě doslova vtáhla do děje a udržovala v napětí. Zápletka výborná, nervy napjaté do poslední stránky a po zaklapnutí knihy lítost, proč jsem to krucinál přečetla tak rychle...

Addie
03.01.2016 5 z 5

Napětí zvládla autorka na jedničku. Slova o novém "hitchcockovském" románu jsem brala s rezervou, navíc nepamatuji knihu, u které bych se bála, což se nezlomilo ani u této. Podstatné ale je, jak Hawkins zvládla kriticky přiblížit všechny hlavní postavy a dokázala si udržet mou čtenářskou pozornost do ranních hodin, což považuji za spisovatelské vítězství.

Jeana.D
03.01.2016 4 z 5

Docela čtivá knížka, i když má poměrně pomalý start a pozvolný průběh. Je ideální jako jednoduchá oddechová četba pro zlepšení volných chvil ve vlaku nebo mhd. Nic náročného, nic, co by urazilo nebo opravdu nudilo, ale ani nic, co by nějak extra nadchlo.

Natykantnerova
02.01.2016 5 z 5

Knihu jsem včera začala číst a dnes ji dočetla. A musím říct že je skvělá. Nejsem velký čtenář a ještě se mi nikdy nestalo, že by mě kniha takhle vtáhla do sebe a místo učení na zkoušky jsem četla tohle.
Už od začátku mě kniha velice bavila. Celou dobu jsem si dělala obrázky kdo je vrahem, ale že to dopadne takhle? Tak mi ani nenapadlo. I to je ukázkou jak dobře je kniha napsaná.
Mohu ji opravdu jen a jen doporučit :)

l_havlickova002
01.01.2016 4 z 5

Před chvilkou jsem ji docetla a wow. Konec jsem si představovala hodně způsoby, ale tim jak to doopravdy skončilo - no to jsem nečekala.
Knížka je ctiva od začátku me bavila, na styl psaní jsem si okamžitě zvykla jen mi dělalo problém asi neustálé meneni postav. Také mi ani jedna postava moc neprirostla k srdci. Alkoholička ( Rachel z nich byla popravdě nejlepší ) děvka Megan a otravna Anna s jejím deckem. Ugh.
Určitě bych knihu nenazvala knihou 2015, četla jsem pro mne lepší knihy za tento rok. Prostě nechápu ten boom okolo téhle knihy. Ano je dobra, konec je docela překvapující tedy víc jak docela a tim to asi hasne. U některých scén jsem opravdu tajila dech. :)

anetka.repova
01.01.2016 2 z 5

Co více bych napsala ke knize Dívka ve vlaku, zrovna jsem ji dočetla a moje myšlenky a pocity jsou rozporuplné. Ze začátku se mi velice líbila. Jen mi dělal problém přeskakování postav, kdy jsem se v polovině děje občas ztrácela. Děj byl celkem táhlý, ale jako nemužu to uplně odsoudit, knihu jsem hltala a byla jsem překvapena jak to celé dopadlo, i jsem místy čekal více rychlejší spád, celé se to táhlo a už jsem se chtěla dostat dál, jen to nešlo, kvuli táhlému ději.

Knihu se Vám nepodaří odložit, protože toužíte číst dál a dál, byla jsem zvědavá jak celý děj zakončí, jen už to na mě bylo příliš zdlouhavé, možná kdyby tam bylo více napínavých částí, tak by to bylo vynikající a příběh bych si více užila.

Kniha byla slabší, jen nevím proč je tolik moc oblíbená, zas až takový hit to nebyl. JJ reklama dělá divy.

Fuksinka
01.01.2016 3 z 5

U thrilleru bych čekala, že bude mít rychlejší děj - příšerně se vleče - a aspoň jednu sympatickou postavu. Těžko říct, jestli byla horší bláznivá alkoholička Rachel, bezcharakterní Megan, nebo její muž, potvora Anna, nebo nesympatická policistka. Trošičku to zachraňuje Rachelina spolubydlící. Tohle je dle mě největší problém knihy, komu vlastně fandit? Při povinném dramatickém závěru, mě bylo vlastně úplně jedno, kdo přežije a vůbec bych se nezlobila, kdyby nepřežil nikdo. Hnusili se mi všichni a nejvíc Megan.
Nicméně napínavé to bylo, pohled do mysli alkoholičky byl zajímavý (i když se na něm dalo rozhodně ještě zapracovat), autorce se podařilo tři čtvrtě knihy mě vodit za nos. Takže slušný průměr, ale nová Zmizelá rozhodně ne.

Hemingway
01.01.2016

Chybí tomu stručnost, výstižnost. Příliš se vleče. Autorka se musí hodně učit od autorů, kteří dokažou zaujmout - na začátek ať čte Remarque, Hemingway, Ota Pavel ...
Už se k ní nebudu vracet. Znova a lépe.

aginecka
01.01.2016 3 z 5

Jistá formální podobnost se Zmizelou tu je, ale Dívka ve vlaku rozhodně nedosahuje její úrovně. Příběh je navzdory výrazně nesympatickým hrdinkám čtivý, místy napínavý, ale zcela předvídatelný a schématický.

Andy74
01.01.2016 4 z 5

I já podlehla reklamě - v tento čas jsem ale nehledala žádné extrémně hloubavé téma, nechtěla jsem a ani nemám v úmyslu nějak hodnotit kvalitu této knihy. Byla to pro mně detektivka, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Mně se líbilo to přeskakování - kapitola Rachel - kapitola Megan - kapitola Anna .... napínalo mně to (ale uznávám, že jindy, kdy je méně času na čtení, mi to dost vadí a neorientuju se ..). Osobně mně to donutilo přemýšlet, až kam jsme schopny my ženské zajít, když nám prostě něco nevyjde, když nevyjde vztah, tužba, přání, život. Jak je jednoduché spadnout na dno žumpy, ponižovat se, opíjet se do bezvědomí, klesnout do bahna. Jak je jednoduché vyhrožovat, vnucovat se, připomínat se. Jak je jednoduché být slepá a důvěřivá....... Mluví se zde o labilitě, o slabých lidech, o lidském egu, o zoufalství, o moci, o bezmoci ... pro mne bylo důležité si tohle přečíst a připomenout si cosi sama v sobě .... knihu nebudu soudit z pohledu psaní a kvality, neumím to. Příběh se mně dotkl niterně - a podotýkám - aniž bych něco tak akčního prožila. Jako dcera alkoholika vím, jak je berlička jménem alkohol zrádná...