Dívka ve vlaku

Dívka ve vlaku
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262619/bmid_divka-ve-vlaku-IOv-262619.jpg 4 9404 9404

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Girl on the Train , 2015

kocour_mikeš
13.01.2016 4 z 5

Pomalejší rozjezd, později napínavé, spádem mi to fakt připomínalo Zmizelou.
Za čtivost dávám 85%.

tynka65
13.01.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, ale jsem mez těmi, kteří podezřívali správnou osobu už tak od půlky knížky ;)

ritta
12.01.2016 5 z 5

Prvních pár stran,kdy jsem měla pocit ,že jen jedu ve vlaku,jsem chtěla knihu odložit, vlastně vystoupit,ale po pár kapitolách mě kniha pohltila a na konci mě mrzelo,že je konec.Skvělá kniha, autorka perfektně vykreslila atmosféru a charaktery hlavních postav.
Doufám, že se brzy dočkáme další knihy od této autorky.

verukoci
12.01.2016 3 z 5

Asi takhle- "vyrostla" jsem na severských krimi příbězích, takže už jsem nejspíš trošku poznamenaná. Když jsem dočítala Stalkera a Sněhuláka, vážně jsem se do knížek zažrala, dost jsem se bála, ale hlavně jsem z nich byla nadšená! Dívku ve vlaku jsem sice také zhltla během dvou tří dnů, ale to jen proto, abych ji měla konečně za sebou. Asi padesát stránek před koncem KONEČNĚ došlo k nějakému pořádnému zvratu, ale to bylo za necelých čtyři sta stránek všechno!

carodejka_s.r.o
12.01.2016 2 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení, tím větší je možná moje zklanání z ní. Kniha má zřejmě působit jako psychologická sonda do života jedné alkoholičky, až na to, že psychologická stránka příběhu není vůbec dobře zvládnutá. Když se nad tím člověk zamyslí, jde spíš o velmi povrchní žvásty se snahou zatáhnout čtenáře do záhadného zmizení a vzbudit tím v něm napětí a vyvolat otázky. Jenže ani to se úplně nedaří. Problém spatřuji ve velmi plochých a statických postavách, které jsou líčeny až příliš černobíle, respektive černě. Alkohol, agrese, lež, přetvářka, sobeckost, pohrdání... Až příliš temný koktejl, který po pár stránkách začne být fádní a nudný. Nikdo přece není jen špatný a tady jsou špatní všichni. Není čemu věřit, není komu fandit. Ano, jsou knihy, které na tom staví a přesto jsou skvělé, tady ale (jak jsem již psala na začátku) selhává psychologická rovina, která musí být v podobných pokusech opravdu precizní. Jediné emoce, které kniha vzbuzuje, jsou opovržení a lítost, ne soucit, taková ta blbá lítost. Závěrečné vyvrcholení působí dost neuvěřitelně a směšně, i když připouštím, že posledních pár stránek bylo nakonec to jediné, co mě aspoň trochu bavilo. Knihu jsem četla po kouscích skoro měsíc a bojovala s tím, abych ji neodložila a jen si na netu nepřečetla, jak to teda vlastně dopadne.
Nechápu, jak se tato kniha může chlubit puncem bestselleru a knihy roku 2015.

Amorousness
12.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha...Doporučuji přečíst. :)

katerina8242
12.01.2016 3 z 5

Nevím, kdo tuto knihu zhodnotil jako knihu roku 2015...Nuda jak blázen, měla jsem docela problém ji dočíst. Pořád se tam opakovalo totéž dokola...zdlouhavé. Začalo mě to bavit až těsně před koncem, kde se to KONEČNĚ nějak vyhrotilo.

anna2449
11.01.2016 5 z 5

Skvela kniha,doporucuji vsem co radi holduji alkoholu.:-)
A hrozne se tesim na zfilmovani !

evicccka
11.01.2016 4 z 5

Nejradši bych dala 3 hvězdy, ale asi bych byla nespravedlivá. Možná kdybych před touhle knížkou nečetla Jø Nesbo a sérii o Harrym Holeovi, měla by Dívka ve vlaku šanci:) Ale stejně, že si z toho vsichni sedaj na zadek, opravdu nechápu...

SimonaM86
11.01.2016 4 z 5

Knížka, se mi líbila, taková oddechovka...

Hanka90
10.01.2016 3 z 5

Na to, jakou měla kniha reklamu, jsem byla docela zklamaná. Na prvních 200 stranách se skoro nic nestalo, žádná akce a děj velmi pomalu plynul, za zmínku stojí jen poslední stránky. Opravdu jsem od této knihy čekala víc!

zuzana9791
10.01.2016 5 z 5

Zpočátku trošku nuda, ale po 100 str. jsem jsem nemola odtrnout od čtení. Neustále odtajňování nových informací vám prostě nedovolí knihu odložit :-D
Poutavé, napínavé, čtivé, skvěle zpracované...prostě super.
Všem doporučuji a už se moc těším na film.
PS: Přiznávám, že do poslední chvíle jsem netušila, že to takhle dopadne :-D

Danka1975
10.01.2016 4 z 5

Jak bylo "Dívky ve vlaku" pořád "plno" :-), trochu mě to odrazovalo, nicméně, když mi byla nabídnuta k zapůjčení neodolala jsem. Nelituji, opravdu čtivé, takže mám za sebou tři probdělé noci :-) (což vypovídá za mnohé :-)). Mám ráda, když se příběh popisuje z několika úhlů pohledů, vyprávěných osob, to vše zde najdete.Odkrývají se před vámi další odpovědi a vstávají nové otázky, takže je téměř nemožné knihu oložit. . .jen nevím, jestli se kniha neměla jmenovat spíše "Deníček alkoholičky" nebo "Alkoholička ve vlaku" :-). . a jakoby Paula napsala i "Zmizelou" nebo Gillian Flynn "Dívku ve vlaku" a byla by to její prrvotina před GONE GIRL, té jsem dala 5* . :-) každopádně DOPORUČUJI!!!!!

Hakri
10.01.2016 5 z 5

Skvělý román a napínavý příběh. Souhlasím se Stephenem Kingem, že ta vypravěčka alkoholička je jednoduše dokonalá. Autorka přesně vystihla pocity, následky a problémy alkoholika. Na str.114 "Ožralá Rachel nechápe, jaké mohou být následky: buď je přehnaně rozpínavá a optimistická, anebo tone v nenávisti", to je naprosto přesné, znám jednu takovou ze svého okolí.....

jvetvicka
10.01.2016 4 z 5

Neměl jsem zrovna co poslouchat a Dívka ve vlaku mi byla nabídnuta jako bestseller. Původně jsem si myslel, že jde jen o nějaký dívčí román, ale velmi brzy jsem byl překvapen detektivní zápletkou s dost netradiční "vyšetřovatelkou" v hlavní roli. A i když jsem od začátku tušil, kdo za tím vším vězí, tak mě kniha bavila. Dobrý dojem byl navíc umocněn výborným audio zpracováním. Rozhodně doporučuji.

chlo0opek
09.01.2016 5 z 5

Tahle kniha mně krásně pohltila. Dokonce se mi stalo, že jsem se od televize odvlekl totálně ospalý před 23.00 do postele s tím, že jdu spát, přesto jsem ještě šáhl po této knize, abych přečetl jen pár stránek a nakonec z toho byly ještě 2 hodiny čtení! To nejlepší na té knize bylo právě to, jak míříte a přímo se ženete ke zjištění, kdo vlastně stojí za tím zločinem. Ještěže to bylo objasněno až tak pozdě, poté již kniha neměla ten dosavadní strhující spád. Ale i tak jsem si ji užil až pěkně do konce... Moc pěkný literální počin (naštěstí nepatřím mezi ty nešťastníky, kteří jsou schopni po přečtení pár stran již "tušit" a od poloviny knihy nebo filmu "vědět", kdo že je vrahem, takže jsem si mohl knihu krásně užít;).
Dávám plný počet.

myreadingplace
09.01.2016 3 z 5

Právě jsem ji dočetla a uznávám, že to byla taková jednohubka. Dívka ve vlaku na mě před přečtením působila zajímavě. V průběhu jsem k ní ale dostala odpor. V podstatě mi nebyla výrazně sympatická ani jedna ženská postava. Od naši hrdinky jsem neustále očekávala nějáký pořádný zlom, ale pochopila jsem, že od alkoholičky toho moc očekávat nejde. Přesto se mi líbilo jakým stylem to bylo psáno a že nás autorka nechávala neustále v napětí. Bylo to docela originální. Musíme si uvědomit, že je těžké vymyslet něco nového a nemožné zavděčit se všem.

Mil@n
09.01.2016 2 z 5

No nic moc. Po 1.třetině jsem si myslel, že to ani nedočtu. Na to, jaká tomu byla dělaná reklama a prý bestseller a spousta hvězdiček, zdlouhavý, nudný, slabota.

simona5r
08.01.2016 3 z 5

Bohužel kniha není zdaleka tak dobrá, jak by člověk dle všech příslibů "bestselleru" čekal. Obrovské plus a porci hvězdiček za to, že jsem poslouchala jako AUDIOKNIHU, která byla velmi pěkně zpracovaná. Zato samotný příběh byl zbytečně moc roztahaný, a tak nějak pořád dokola. Ani samotný konec mě až tak moc nepřekvapil.

dagsvob
08.01.2016 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu! Různé pohledy tří žen na stejnou situaci mě teda fakt bavily.