Dobytí severního pólu

Dobytí severního pólu https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81992/bmid_dobyti-severniho-polu-bYo-81992.jpeg 5 583 51

Divadlo Járy Cimrmana série

Desátá hra souboru Divadla Járy Cimrmana. Cimrman se ve své době věnoval tzv. živým obrazům a jednoho dne byl požádán, aby sestavil živý obraz „Češi na Severním pólu“. Aby získal inspiraci, sám se do nejsevernějšího místa světa vypravil a po návratu do Čech o této výpravě napsal divadelní hru. Cimrmanovo severské drama je uvedeno seminářem na téma objev arktického sněžného člověka, živé obrazy Járy Cimrmana aj.... celý text

livres
10.01.2016 5 z 5

Vážně jsem se pobavila! :D

Rade
15.10.2015 5 z 5

Geniální, jako vlastně všechny hry a semináře s Járou Cimrmanem.
Tahle je snad naše nejoblíbenější, hlášky používáme (a nejen z této hry) v naší rodině již celá dlouhá léta...
Nejlepší představení byla ještě ta před rokem ´89, v Bráníku... Nicméně i dnešní generace na tom vyrostly, prostě nadčasové...

Phenomenon
14.11.2014 5 z 5

Prostě klasika a kdo ji nezná, hodně ztrácí. Skvělá oddychoka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Cella
04.05.2014 5 z 5

Kdo nevěří v Járu Cimrmana, jako by nebyl Čech.

Kolaloka
14.04.2014 5 z 5

"musíme sníst psy". proč to vůbec komentovat, prostě dokonalost ze všech nejdokonalejší :-)

Dandulka
14.11.2013 5 z 5

Super, jen jsem se celou dobu smála a pro slzy smíchu jsem nemohla ani pořádně číst! Tři hodiny jsem četla tuhle úzkou knížečku!

KikiEli
18.07.2013 5 z 5

"Já mám housera", "Jdu na sever a jdu na jih".... a spousta jiných milých a úžasných hlášek... :) krásná zimní hra. :) cimrman opět potvrdil svou genialitu.. :)

evelinaevelina
30.01.2013 5 z 5

Podle mého, tohle dílko je tzv. cimrmanovská klasika. Škoda, že to je už povinná četba. Cimrman si nezaslouží, aby se stal povinnou četbou :-)

Truhlik27
21.12.2011

Odejana, povinná četba už to je. Ale to není zas tak špatné. Já bych se totiž k téhle krásné knížce jinak nedostala.

WEIL
10.10.2011 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, co je na tom směšné.

Tak jako u Švejka.
Uvažoval jsem moc rozumem.

Až jsem víc poznal lidi, tak jsem to pochopil a taky se smál. Dneska už zase ne, dneska už jsem zase někde jinde.

odejana
09.08.2011 5 z 5

Cimrmanovská klasika. Zaplaťpámbu, že to někdo také vydává knižně. Přestože jsou gramofonové desky, videonahrávky i audiozáznamy - a bezesporu je to v tomto případě zásadní, protože cimrmanologie vyžaduje přesně tyhle pány z Divadla JC, je třeba, aby tahle klasika byla i na papíře, přestože v představeních herci improvizují a texty často doplňují a dále obohacují podle toho, jak reaguje publikum. Avšak některé hlášky už jsou prostě klasické a vstupují do hovorové češtiny a běžné komunikace. Jak Čech jménem Karel Němec putuje na Severní pól a učitel píše deník této cesty, je prostě úchvatné. Škola humoru, škola češtiny, škola klasického českého černého humoru!!!! Jen aby se z toho nestala povinná literatura.

divadelní hry

Autoři knihy

Ladislav Smoljak
česká, 1931 - 2010
Zdeněk Svěrák
česká, 1936

Kniha Dobytí severního pólu je v