Víš, že tě miluju?

Víš, že tě miluju? https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342404/bmid_vis-ze-te-miluju-8BG-342404.png 4 1125 248

DIMILY série

Na léto v Kalifornii se Eden vůbec netěší. Strávit ho má totiž v nové rodině svého otce, kterého už tři roky neviděla. Prázdniny by měla prožít s třemi nevlastními bratry a novou „matkou“ – lidmi, které vůbec nezná a ani netouží poznat. Na největší komunikační problémy naráží s Tylerem, nejstarším z bratrů. Nevyzná se v jeho divoké povaze, nemůže vystát jeho drzý pohled a ego vyšší než kopce v Beverly Hills. Pořád na něj ale někde naráží a čím víc poznává jeho svět nekonečných večírků a her, při kterých se porušují pravidla, tím víc jí zajímá. Začíná ztrácet hlavu pro lásku, která je zakázaná… DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskameová má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Did I Mention I Love You? , 2015

nomarket
31.07.2018 5 z 5

Přestože nejsem věkově cílová skupina, do knížky i jejích pokračování jsem se zamilovala... Děj má spád, nenudí a já se jednoduše nemohla odtrhnout...!

1moniccka
26.07.2018 5 z 5

Byla jsem úplně nadšená bylo to něco jiného než čtu.Vřele doporučuji a konec byl hodně překvapivý a celkem takový zaskočený.už se těším na další díl bude taky tak zajímavý a rychle přečtený

LiLinka
12.07.2018 4 z 5

Moc pěkný oddechový příběh na léto, který mohu doporučit. Kniha má spád, čte se velmi hezky a konec je (ne)čekaný. Ráda si přečtu i další díly a to nejsem už věkově vůbec cílová skupina. :)

Petra.M
08.07.2018 5 z 5

Vím, že takových knížek je milion, ale i tak mě zrovna tahle strašně bavila. Líbilo se mi jak prostředí, do kterého byl děj zasazen (prostě to k tomu pasovalo), tak i postavy, které byly sympatické, když měly být, a naopak. Jistě, nafouknutý hlavní problém lásky mezi nevlastními sourozenci nebyl úplně košér, když víme, že pokrevně neměli nic společného, ale asi mi to ani tak úplně nevadí, zatím. Hlavně bych ocenila postavu Tylera, která prošla dobrým vývojem, kdy nám autorka postupně odkrývala jeho minulost, a tím logicky vysvětlila jeho chování. A nejvíc mě potěšil epilog, ten určil směr dalšímu dílu a měl smysl. Po dočtení poslední věty na mě dolehly emoce celé knihy a ještě nějakou dobu ve mně doznívaly. A to každá YA kniha prostě nedokáže.

mončafornow
03.07.2018 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že mě tato kniha bude bavit. Je to kniha pro 'patnáctky' a já jsem 'třináctka', ale opravdu mě mile překvapila. Čte se velice dobře a já jsem doslova hltala každé její slovo. Opravdu bych doporučila všem co mají rádi tento styl romance. A z vlastní zkušenosti říkám, neohlížejte se na to od kolika je ta knížka, jde o to jestli vás bude bavit nebo ne.

KačééZ
27.06.2018 3 z 5

Kniha se čte velmi snadno. Příběh je typická young adultovka, takže příběh mě nijak nepřekvapil (asi jsem jich už prostě přečetla moc :D) . Ale jinak je knížka fajn a měla jsem ji přečtenou ani ne za jeden den.

Denisa_a
24.06.2018 4 z 5

Moc youngadult nemusím protože už nejsem v tom náctiletém věku, ale tohle mě dostalo už od první kapitoly. MILUJU TU KNÍŽKU! ❤ Bylo skvělý. Hrozně čtivé. Nemohla jsem se odtrhnout. Hned jdu na další díl :-)

Lucuschka
31.05.2018 2 z 5

Velké zklamaní. Jinak to nejde popsat... Čekala jsem víc a ne jen slabou naivní slataninu k neuvěření o holce, která se zamiluje do "nevlastniho" bratra, který je ale cizím člověkem, protože nemaji ani jednoho rodiče stejneho, takze vlastne o nic nejde... O přečtení druhého a dalšího dilu ještě pouvažuju...

betule3
30.05.2018 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Četla se sama a dokonce mě některé pasáže překvapily, což se u tohoto žánru moc často nestává. :D Samozřejmě to není úplná literární pecka, ale to jsem ani nečekala. Hned se vrhám na další díl a doufám, že bude alespoň stejně tak dobrý.

beruzzka
29.05.2018 2 z 5

Rozhodne to nebyla nejlepsi YA kniha, sice ten konec zajímavý, ale nebavila me tak, abych cetla dalsi dily

Tesore3
27.05.2018

Knížka byla dobrá přečetla jsem jí jedním dechem, ale i delší dobu po přečtení mi hlavou lítá číslo které se v knížce objevilo.Číslo 4355 je kód k telefonu Tylera.Podle knížky by to mělo znamenat hell = peklo ale já v tom pořád nemůžu najít systém.Kdyby někdo věděl a chtěl mě ušetřit trápení určitě dejte vědět:) Jinak knížku doporučuji.

KaileyBlot
14.04.2018 3 z 5

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.

DenisePartridge
09.04.2018 5 z 5

Tak tahle kniha mě konečně po dlouhé době dokázala pořádně chytnout a zaujmout tak, že jsem se od ní nedokázala odtrhnout, což v tuto chvíli oceňuji opravdu nejvíce. Opravdu doporučuji :)

anishta
07.04.2018 3 z 5

Moc mě to nezaujalo, dočetla jsem to jen pro to, že to bylo jednoduše napsané. V polovině jsem, to chtěla odložit, ale to už jsem si řekla, že to hecnu a dočtu to. Eden mě nezaujala, Tyler mě štval. Na druhý díl se nechystám.

Evka3814
05.04.2018 4 z 5

Pěkné čtení o dospívání,no nebyli jsme lepší(někteří):)

leník511
04.04.2018 5 z 5

Krásná romantická kniha, kterou řadím mezi mé nejoblíbenější.

Lulu1780
21.03.2018 4 z 5

Tato kniha je skvělá, samozřejmě je určena pro dospívající, ale přečetla jsem ji na jeden nádech a to raději čtu detektivky a fantazy. Doporučuji :)

Summer7
06.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila asi více než druhý díl. Mám ráda to prostředí, Kalifornii. Jde o knihu určenou spíše mladším čtenářům, ale příjemná, nenáročná oddechovka. Vzhledem k tomu, že čtu nejčastěji severské detektivky a thrillery, byla to příjemná změna.
Nesmí se od ní očekávat bůh ví co. Zajímavý příběh i postavy, takové bohaté děcka z Beverly Hills.. příběh o zakázané lásce, hodná holka se zamiluje do “zlého” kluka, ale mě tahle tématika prostě baví, i když je poměrně častá a někomu může přijít už dost ohraná, na mě to zapůsobilo.

Jessie26
06.03.2018 3 z 5

Uplně jedním dechem jsem ji sice nepřečetla, ale úplně bych ji neodsoudila.
Text je trošku jednodušší a občas mi vadili opakující se zápletky.Na druhou stranu ten žár, který je mezi ,,sourozenci " je cítit z každého slova, které o tom pojednává, což je pro mě super. Pokračování si přesto nenechám ujít....

Duchonka16
01.03.2018 5 z 5

Táto kniha je úplne úžasná pretože úplne vystihuje to ako ťažké to môžu mať páry v dnešnej dobe.
Odporúčam všetkými 10.