Díky za vzpomínky

Díky za vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11352/bmid_diky-za-vzpominky-aFG-11352.jpg 4 283 53

Dva osudy lidí z opačných konců světa Joyce Conwayovou pronásledují zvláštní vzpomínky - v duchu vidí uzoučké dlážděné uličky v Paříži, kterou nikdy nenavštívila. A noc co noc se jí zdá o neznámé blonďaté dívence. Tento pocit pokračuje i po propuštění z nemocnice, kde bojovala o život po strašlivé nehodě. Zůstala naživu, ale její manželství se po této události ocitlo v troskách. Justin Hitchcock je rozvedený, opuštěný nepokojný muž. Po příjezdu do Dublinu, kde má přednášet o umění, se stane dárcem krve. Jednoho dne Justin dostane košíček muffinů s lístkem, na kterém je napsáno pouze jediné slovo: Díky. Zakrátko následují další pozornosti. Justin se rozhodne neznámého odesílatele vypátrat a výsledky tohoto pátrání mu navždy změní život.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Thanks for the Memories , 2008

Andulino
06.07.2013 4 z 5

Kniha je nenáročnou oddechovkou, u které si určitě krásně odpočinete. Sice jsou tu situace opravdu neskutečné, ale kdo říká, že všechno musí být opravdové? :) Moje nejoblíbenější "Cecilka" to asi nebude, nicméně jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla.

DarkFireflies
24.06.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně, jako všechny ostatní od této autorky. :) Nenáročné čtení, zajímavá zápletka a, ač nereálný, velmi dobrý nápad. Kniha se četla sama,

mySaints
16.06.2013 4 z 5

Jako nenáročné letní čtení je kniha dokonalá. Zápletka je samozřejmě nereálná, ale je to přece jen příběh a při čtení můžeme věřit čemukoliv.:) Více než romantické pasáže mě ovšem bavil hrdinčin tatínek (hlavně scéna na letišti), kdy jsem obdivovala autorčin smysl pro humor.
"Nemusíte se ničeho bát, pane, na pevninu určitě nespadneme."
"Fajn. To jste mě vážně uklidnila. Ale pokud ano, řekněte pilotovi, ať to položí do stohu slámy nebo tak nějak."

bookcase
20.03.2013 4 z 5

Trochu jiná "Cecilka" než jsem zvyklá, ale když jsem se začetla, dalo se to :-).

kadgam
05.11.2012

Dostala som ju v origináli, čítala sa celkom dobre, ľahko. Zaujímavá myšlienky prenosu vedomostí a skúseností a krásny vzťah s otcom. Okrem týchto predností sa mi kniha javila príliš zdĺhavá. Oplatí sa prečítať.

Miru
23.10.2012 3 z 5

Ale jo, oddychové, nenáročné čtení. Na můj vkus možná nenáročné až příliš...

2368
17.08.2012 5 z 5

Zajímavý vývoj příběhu, byla to příjemná změna a napínavé čtení.Kniha je krásně čte a jsou zde i humorné pasáže.Vřele doporučuji.

studentice
05.08.2012 4 z 5

Originalni pribeh, dojemny vztah hlavni hrdinky s tatinkem, humor a kapka romantiky. Nemuzu nez doporucit;)

Vendulik
28.05.2012 5 z 5

Svělá kniha. Nápad super, ale tršku nerealný. Moc se mi ale líbíla. Tak jak PS: Milujítě :D Originální nápad. Jsem zvědává na její další díly:D

Lenka
14.12.2011 2 z 5

Bohužel tahle kniha mne nějak neoslovila. Asi to bylo dějem, který není reálný. Přes krevní transfuzi se vzpomínky bohužel nepřenášejí.

Lemmenkukka
11.12.2011 4 z 5

Narozdíl od většiny knih v kategorii "Romány pro ženy" to má vcelku hlavu a patu.

Pefka
15.10.2011 4 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Příběh je zajímavý. Nápad s předáváním vzpomínek skrz krevní transfuzi se mi zdál celkem originální. Po celou dobu četby jsem si říkala, že to rozhodně bude pět hvězdiček. A ono nakonec ne. Samotný závěr mi přišel uspěchaný. Mnoho situací zůstalo nevysvětleno, osudy některých postav mi zůstaly skryty, což mi u této knihy dost vadilo. Rozhodně mě to ale neodradilo od četby dalších autorčiných knih.

Lolla :)
22.08.2011 4 z 5

Mam doma uz skoro vsechny autorciny knihy a ty co jeste ne jsem aspon precetla, ale tahle z nich byla nejkrasnejsi. Nejsem zadny doktor nebo vedec ani nic podobneho ( a rozhodne nikdy v zivote nebudu, zvlast to prvni :D), ale prestoze tam autorka zatahla takovou vec jako je predavani vzpominek skrz krev, ani mi to v knize nepripadalo tak uhozene jako by mi pripadalo kdekoliv jinde. Proste pro me rozhodne uzasna a nezapomenutelna knizika, ke ktere se vzdycky rada vratilm :)

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Díky za vzpomínky je v