Digitálna pevnosť

Digitálna pevnosť
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32253/bmid_digitalna-pevnost-FOK-32253.jpg 4 2382 2382

V americkom Národnom bezpečnostnom úrade vznikne v záujme boja proti organizovanému zločinu, mafii a terorizmu najvýkonnejší počítač na svete TRANSLTR. Jeho cieľom je dešifrovať elektronickú poštu sveta zločinu. S touto predstavou nastúpi do úradu aj jeden z najlepších japonských kryptológov a expertov na počítače Ensei Tankado. Časom však zistí, že TRANSLTR dešifruje aj elektronickú poštu celkom nevinných ľudí. Odíde z úradu a začne proti nemu bojovať – vymyslí algoritmus, ktorým sa pokúsi nielen zneškodniť TRANSLTR, ale preniknúť aj do informačných trezorov Národného bezpečnostného úradu. Hrozí prezradenie všetkých tajných informácií týkajúcich sa americkej vlády, tajných služieb, vývoja najnovších zbraní a priemyselných technológií... Vedenie úradu na čele s veliteľom Strathmorom, hlavnou kryptologičkou Susan Fletcherovou a jej snúbencom Davidom Beckerom sa pustia zachraňovať informácie nedozernej hodnoty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Digital Fortress , 1998

Burák
11.10.2014 2 z 5

Digitální pevnost skutečně za ostatními díly Dana Browna dost pokulhává, což dokazuje i zdejší hodnocení.
Souhlasím s tím, že v knize je dost nelogičností a na náhodu se děj spoléhá častěji než by mi bylo milo, na druhou stanu jde o velmi čtivou žánrovku. Po knížce jsem sáhla jen kvůli autorovi, jen podle anotace by mě kniha vůbec nezaujala, protože IT prostředí je pro mě velkou neznámou. A i přesto se Brownovi povedlo, že jsem knížku přečetla za minimum času. Za mě 50 %.

kachnch
04.10.2014 4 z 5

Jestliže jsou další knihy od Dana Browna považovány za lepší, nemohu se dočkat až si přečtu i je.
Digitální pevnost mě opravdu oslovila, především obdivuji, jak autor dokázal popsat jediný den na 350 stranách a přesto příběh podat tak zajímavě a napínavě.
Občas byl děj popisován z pohledů až moc postav, nicméně nic, v čem by se čtenář měl ztrácet.

KristýnV
25.09.2014 3 z 5

Digitální pevnost je sice výborná knížka, ale v porovnání s např. Anděli a démony je dost pozadu. Je to ale čtivé, se zajímavým tématem. Ale nižší hodnocení dávám možná i kvůli hlavní hrdince, která na mě rozhodně nezapůsobila tak jako charismatický profesor Langdon.
Zkrátka dobrá kniha, ale od Browna se dají přečíst rozhodně lepší kusy...

Hanny
21.09.2014 4 z 5

Knížka mě bavila, stránky mi ubíhaly jako na závodě.... Rozhodně jsem si to užila. Jediná věc, co mi vadila - bylo to předvídatelné. Nemůžu říct, že jsem od začátku věděla, co se stane a jak to dopadne, ale tak 10-20 stran předtím, než se to stalo/jim něco došlo, jsem to prostě věděla dřív a tím pádem mi tam chyběl ten "waw moment", nějaký to překvápko, co by mě posadilo na zadek. Browna mám ráda, je to už nějaká doba, jsem od něj nějaké knihy četla... ale brzy si hodlám přečíst další.

gabio
25.08.2014 3 z 5

Digitální pevnost se mi četla o hodně hůř než Šifra nebo Inferno. Nelíbilo se mi prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Ale nedá se jí upřít, že děj má spád a dramatický konec.

xxDawexx
16.07.2014 4 z 5

Danovi Brownovi se nedá upřít jedna věc - ten děj má spád, ten děj odsýpá, mílovými kroky míříte k poslední stránce. Tahle kniha je ale přeci jen v něčem jiná. Mít spád už nestačí, osobně jsem namlsaný něčím trochu jiným.
Ale ano, uvědomuji si, že Digitální pevnost je Brownova prvotina, že jeho velké příběhy měly teprve přijít. A v tomto ohledu je dozajista ku škodě, že jsem knihu nečetl první, před tím, než jsem zaregistroval nějakého Langdona. Ale bohužel, a tak se to mému srovnání nevyhne.
Co mi zde chybí je zápletka. Abych se lépe vyjádřil, chybí mi něco, co bylo opravdu, ale opravdu zamotaného, tajemného, nejasného. Příběh o tom, jak se do útrob NSA dostane virus, o tom, jak se na druhé straně planety někdo snaží vyřešit záhadu s prstenem, ano, to potenciál má, nicméně z útrob NSA a ze Španělska se nehneme. A to je trochu škoda. Digitální pevnost je až přespříliš přímočará - snad to někdo ocení více, pro mě to nedosahuje takových kvalit jako série R. Langdona. Abych jen nehanil, kniha se mi opravdu líbila, jen jsem byl příliš namlsán.

hana.hanigerova
12.07.2014 4 z 5

Opět další výborná kniha od autora Dana Browna. Sice mi toto téma není úplně blízké (raději mám jeho díla, která souvisejí s historií), ale přesto jsem knihu přečetla za dva dny a nebyla jsem schopná se od ní odtrhnout. Škoda je, že už Brown není tak nepředvídatelný, jak tomu bylo u knihy Šifra mistra Leonarda, nebo Andělé a démoni. Od začátku jsem bohužel tušila, jak to dopadne...

Highlander
08.07.2014 5 z 5

Musím přiznat, že k této knize jsem se z 'Brownovek' dostal až jako k poslední. A pro mě to opravdu byla třešnička na dortu.
Jako ajťáka a nadšence ke kryptografii (ne že bych si ke snídaní louskal šifry, ale prostě mě to fascinuje) mě kniha dost bavila a v podstatě jsem ji přečetl na jeden nádech. Jsem s ní naprosto spokojen.
Abych se přiznal, docela se mi líbilo, že se to neodehrává na X místech s miliony památek. :) Pro někoho je to mínus, pro mě plus. :)

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc libila, protoze autor moc netlaci na pilu...prestoze ho mam rada, tak to same nemohu tvrdit o jeho dalsich knihach...mozna by me to trochu zklamalo pokud bych knihu cetla az po langnovych vypravach, ale tak to nastesti nebylo...

dasi
25.04.2014 4 z 5

Docela dobré napínavé čtení, ale cyběla mi historie a tajemno. To pan Brown umí perfektně.

hannah2000
21.03.2014 3 z 5

Tak tuhle knížku považuji za slabší. Ději chyběla větší razance a spletitost. Myslím, že knihy zabývající se historií mu jdou líp. Ale protože se jedná o jeho prvotinu, dá se to odpustit.

LuckaH2
20.02.2014 5 z 5

take pro me pozitivní, že nebyl Langdon, ale jen ženská hrdinka. Zajímavé prostředí a mnoha zajímavých informací o kodovaní, fungování internetu a pro mě fascinujících věcí kolem toho!

Adelka1620
18.02.2014 3 z 5

Po Langdonovkách mi to docela zpravilo chuť číst zase Browna...

munphf
03.02.2014 4 z 5

Pěkné počtení; je tak trochu jiná než ostatní počiny Browna ale přesto se drží jeho obvyklého schématu. Nemohu ji řadit mezi nejlepší od tohoto autora, ale za přečtení rozhodně stojí. Člověk si při čtení Digitální Pevnosti taky uvědomí, jak jde pokrok děsně rychle dopředu, jelikož uvedený konkrétní "výkon" pro výpočetní techniku, necelých deset let po vydání, zvládají dnes docela běžne dostupné stroje...

zpevSusannah
31.01.2014 5 z 5

Výborná kniha - napínavá, neustálé zvraty. Hltala jsem každé slovo a rozhodně ji řadím mezi mé oblíbené kousky v knihovničce.

Škubín
22.01.2014 5 z 5

Byla to první knížka od Dana Browna kterou jsem četl. Hrozně rád se k ní vracím a i přes to, že někteří tvrdí, že je horší než ostatní z Brownových knih a dávají malé hodnocení, není to pravda... ;)

Niraj
14.12.2013 3 z 5

Řekl bych, že je to jedna z těch slabších Brownových knih. Více mi sednou jeho knihy s R. Langdonem. Příběh je napínavý, to jo, ale místy naivní a vyumělkovaný, občas mi to tam drhlo. Navíc, je-li někdo více IT zasvěcen, najde tam spoustu nesrovnalostí.

TerkaM
14.12.2013 5 z 5

Četla jsem to už před delší dobou, ale kniha se mi moc líbila a to hlavně z důvodu, že se mi i hodně dobře četla :)

barunkaandilek
04.12.2013 4 z 5

Celkem slušná knížka, sice o počítačích vím naprosté kulové takže mě to nějak moc neuchvacovalo, ale příběh byl strhující i když kolikrát až dost přitažený za vlasy

i-v-u-l-a
19.10.2013 3 z 5

Ano, dá se předvídat, jak to dopadne, ale nemůžete se odtrhnout od knihy, dokud to nepřečtete do konce :) řadím mezi průměrné a oddechové knížky :)