Diablo - Legendy o barbarovi: Bul-Kathos

Diablo - Legendy o barbarovi: Bul-Kathos https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515702/bmid_diablo-legendy-o-barbarovi-bul-kath-6498717c82261.jpg 3 19 6

Nenechte si ujít tuto exkluzivní, originální grafickou novelu ze světa hry Diablo ® , vyprávějící o vzestupu Bul-Kathose, praotce barbarů, a o jeho odvěkém poslání bránit horu Arreat. Dávno před tím, než Bul-Kathos proslul jako otec barbarů, měl potomky jen dva: dvojčata Naarah a Hirama. Naarah se vydala ve stopách svého otce a stala se z ní skvělá bojovnice, zato Hiram se se způsoby svého kmene nikdy nesžil. Po letech bezcílného putování se Hiram vrací ke své rodině poté, co odhalil novou cestu a novou moc, kterou chce s pomocí svého otce získat. Vývojářský tým hry Diablo ® a legendární duo tvořené spisovatelem Johnem Arcudim a kreslířem Geraldem Borgesem vám přinášejí nezapomenutelný příběh, vyprávěný s dechberoucími ilustracemi. Legendy o barbarovi: Bul-Kathos jsou mýtem o mocném vládci, který ukul své jméno ve výhni bitvy, a zároveň tragédií otce, nesoucího těžké břímě. PONOŘTE SE HLOUBĚJI DO TEMNÉHO SVĚTA DIABLA ®... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Crew

Diablo – Legends of the Barbarian: Bul-Kathos , 2023

Zypoman
13.01.2024 1 z 5

Tahle kniha nefunguje jako vsuvka do serie Diablo ani jako samostatný příběh. Laciný, bez zápalu, s nudnou kresbou. Jedno z největších komiksových zklamání a rozhodně nejhorší čtení roku 2023

GoodGames
17.09.2023 3 z 5

Ak ste fanúšikom známej a veľmi populárnej hernej série Diablo, komiks pre vás môže byť zaujímavým spestrením. Nečakajte však od neho zázraky, jedná sa totiž celkovo o priemerný komiks po všetkých stránkach. Chýba v ňom zaujímavejší dej a čakal som aj viac prvkov (monštrá, kúzla, zbrane, brnenia, miesta) zo samotnej hernej série.

PrincaListicka
05.09.2023 3 z 5

Jak to dopadne když se sejde spisovatel, kreslíř a herní vývojářský tým? V prvé řadě opět musím otevřít své okénko nostalgie. Nejeden den, nejednu noc jsem strávil při hraní Diabla na herní konzoli, kdy jsme společně se zlodějkou vraždili vše živé a neživé jen pro záchranu nebohého lidu. Jako by to bylo včera, kdy jsem pobíhal po pláních, kobkách i samotném pekle s nekromantem, druidem nebo vražedkyní. Nejednu myš jsem obětoval v boji se zlem. Na dlouho dobu jsem na Diablo zapomněl. Díky nakladatelství Crew jsem se mohl do Sanctuary vrátit a tentokrát jako divák sledovat boj dobra se zlem.

Hlavní postavou komiksu je Nesmrtelný král, potomek prastarých, sjednotitel barbarských kmenů, samotný Bul-Kathos. Jenže komiks není zaměřen jen na něj, ale soustředí se také na jeho děti: Naarah, která neustále trénuje své bojové dovednosti v předtuše velké bitvy a Hirama, kterému byl kmen malý a chtěl poznat svět. Po letech se opět navrací s planoucím zrakem toužícím po ovládnutí prastaré moci. Po moci samotné Lilith, dcery Mephista. Jak asi tušíte, čeká nás potyčka nemající nouzi o utrhané končetiny a hlavy lidí i démonických stvoření

Grafické zpracování komiksu je moderní a líbívé, byť ne každá postava je detailně provedena, stejně jako krajina, ovšem souboje a stříkající krev jsou vyvedeny na výbornou. Jednotlivé panely nejsou překombinované a je příjemné číst jejich příběh.

Samotný děj není nikterak obsáhlý, defacto je věrně popsán anotací a není dále rozvíjen, což je jednoznačně škoda. Možná si říkáte, že nemá cenu takový komiks ani číst. Jenže kresba je kvalitní a jednoduchý příběh je přesně ten, který je osvěžením po četbě vážné literatury. Je trošku smutné, že se zde těží ze zavedené značky, ale ne každý je dnes stále hráčem. Komiks je určen hlavně těm z nás, kteří si rádi s kapkou nostalgie zavzpomínají na staré časy.

adevr
30.08.2023 4 z 5

Na hry nemám čas, neznám kontext, návaznost či co... takže knížku beru jako takovou dobrou fantasy jednohubku.

fvalek
02.08.2023 2 z 5

Dal bych tedy nižší hodnocení, ale jelikož neznám předlohu, tak nechci být přísný až hrubý. Nicméně tahle knížečka je v podstatě úplně o ničem a právě o to víc v tom, že by asi měla být nějakým způsobem srozumitelná i pro neznalce her a měla by jim poskytnout nějaký děj a zajímavé počtení. To se bohužel nestalo.

Kniha je to opravdu tenoučká, v psané podobě by měla formát kratší povídky a u povídek se často stává, že prostě nedokážou obsáhnout nějaký pořádný příběh. A to se stalo i tady. Jasně, máme tu taťku, máme tu synka, co uctívá nějaký nepřátelský kult, pak získá magii a zabije sestru a taťka zabije všechny. Ok, ale co tím chtěl autor říct? Na nějaký veleslavný velký origin to nevypadá, i když to tak asi bylo koncipované. Bul se během děje ani nestihne vyvrbit jako nějaký extra hrdina nebo sympaťák, i když proti synáčkovi je rozhodně on ten lepší. Nástin světa je dobrý, ale kratičký. Bohužel střídmá anotace zvládá bohatě pokrýt celý děj. Na co to pak číst? na zkoušku hezké, ale víc z toho člověk nevymáčkne. Kresba je pěkná, ale není nijak výjimečná, a to je bohužel asi tak vše...

MisaNuff
30.07.2023 2 z 5

Tak toto opravdu ne. Diablo hry hraji od bety jedničky, mám v této sérii nahrány tisíce a tisíce hodin, doma mám všechny knihy, které vyšly, ať již ty české, nebo anglické. Ale toto je ... k ničemu. Krátký příběh, kde se nic nového nedozvíme, ani to nerekapituluje nic důležitého nově a lépe. Anotace prozradí v podstatě vše, chytrý čtenář již po přečtení tohoto úvodu zjistí, že v ději bude hrát roli korupce zlem a milé Bul-Kathosovy děti stihne osud tragický, čímž se z našeho barbara stane ten slavný ochránce hory Arreat. Všechno je tady ale dost podprůměrné, jak vykreslení vztahu otce s dětmi, tak akce, i samotná kresba a panelování jsou dost průměr. Z Diabla je tady jen několik jmen a to je vše, klidně by to mohla být generická fantasy o ničem. Fanoušky opravdu naštve, že nevyužili více z "lore" hry, více názvů, vybavení, monster, kouzel, ani ten Bul-Kathos nedělá správně barbarské skilly. Výrazně blíže hrám jsou ty zmíněné staré české knihy, nebo samozřejmě ta nová anglická série, tu naprosto doporučuji, je to ozdoba knihovny.