Děvčátko Momo a ukradený čas

Děvčátko Momo a ukradený čas https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14696/bmid_devcatko-momo-a-ukradeny-cas-9xu-14696.jpg 4 318 67

Podivuhodné vyprávění z pera autora světoznámého Nekonečného příběhu. Nevšední vyprávění o děvčátku Momo, které přemohlo zloděje času. Díky její veliké odvaze tak lidé opět nabyli ztracenou schopnost čas vnímat. Mimořádná kniha, plná poetiky a napětí, je psaná strhujícím jazykem a čtenáře zaujme už od prvních řádků. Stejně jako i u dalších knih Michaela Endeho (Nekonečný příběh) vstoupíme do světa podivuhodné fantazie.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Momo. Die seltsame Geschichte von den Zeit-Dieben und von dem Kind, das den Menschen die gestohlene Zeit zurückbrachte , 1973

Ravabi
24.07.2014 4 z 5

Knížka kouzelná, námět zajímavý a k zamyšlení. Ze začátku jsem se ale trošku nudila, než jsem se dostala pořádně do děje.

paja5
08.06.2014 3 z 5

Musím říc, že Nekonečný příběh-Never ending story je o něco lepší, ale jinak taky cajk.

Madluska
11.10.2013 4 z 5

Mě Momo nakonec možná trochu zklamala. Těžko se píše o časových paradoxech bez děr, navíc chápu, že knížku Ende věnoval dětem, ale přesto... Kasiopeino předjímání budoucnosti mi pořád vrtá hlavou. Jinak ale knížka kouzelná, plná neotřelých nápadů, životních pravd a šedých mužů. :-)

akzena
02.08.2013 5 z 5

Sláva předmětu Literatura pro děti a mládež :)
Kouzelná knížka, zařadila se u mě hnedle vedle takových, jako jsou Mumínci, Čaroděj ze země Oz, Karlík a továrna na čokoládu atp. (těch, co jsou dle mého stejnou měrou i pro dospělé).

Ocenila jsem lehce filozofické myšlenky (nejen) o čase

Nám lidem se stále musí připomínat, že jsou to právě ty zdánlivé maličké zbytečnosti, které dělají náš život životem. Nikdy si je nenechme vzít.

K.a.a
11.04.2013 4 z 5

Knížka mě opravdu vtáhla, je dobré uvědomit si, že opravdu na všechno moc spěcháme, nemáme čas na radosti a jenom se zabýváme prací a starostmi...bohužel, vyžaduje to doba :(

mora.nocna
17.03.2013 5 z 5

tato kniha by mala byt povinnym citanim:)

i-v-u-l-a
28.10.2012 5 z 5

Ikdyž zdlouhavé, stojí za to si to přečíst s dětmi...uvědomí si, jak je důležité spolu trávit čas a jak je to supr! Autor si dal záležet, příběh je poutavý :) Těším se, že si to někdy se svými dětmi budeme číst :)