Devátá oběť

Devátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456515/bmid_devata-obet-BUe-456515.jpg 4 216 72

Kate Shugaková série

Na Aljašku dorazilo jaro. Sníh taje, ptáci zpívají a přírodní rezervace v srdci aljašské divočiny, domov Kate Shugakové, se probouzí k životu. Kate se věnuje jarnímu úklidu a nemá ani ponětí, že v osamělém srubu nedaleko její usedlosti právě jeden muž přišel o rozum a vydává se na vražednou výpravu s puškou v ruce. Když výstřely konečně utichnou, leží ve sněhu devět mrtvých těl. Ale má je všechny na svědomí on? Zpočátku se zdá, že ano, ale pouze do chvíle, kdy rutinní balistika prokáže opak. Devátou oběť totiž zabila úplně jiná zbraň. Kancelář návladního se znovu obrací na svou bývalou vyšetřovatelku Kate Shugakovou, aby se vydala po stopách tajemného střelce, který se skrývá mezi obyvateli rezervace. A podezřelí jsou tentokrát úplně všichni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

A Fatal Thaw

nero 13
30.12.2020 5 z 5

Na začátku jednomu magorovi šibne, zabije devět lidí a je hned po několika stranách Kate s velkou pomocí Obludy chycen, tak jsem si říkal o čem ten druhý díl bude. Naštěstí se ukáže že je v tom háček a vyšetřování může začít, přiznám se že jsem si více užíval popisu Aljašské přírody, než samotného kriminálního příběhu, USA nikdy nebyli mojí vysněnou destinací, kam bych se nutně musel podívat, ale na Aljašku bych si klidně výlet udělal.
Je fascinující že když bydlíte na Aljašce, tak váš nejbližší soused žije od vás třeba 40. kiláků, máme jednoho „příjemného“ souseda, se kterým bych určitě vycházel líp kdyby bydlel o pár desítek kilometrů dál.

Sirius
14.11.2020 5 z 5

S Danou Stabenow máme docela zajímavý vztah. Před rokem jsem četl její první detektivku jménem Chladný den pro vraždu. Ta mi přišla celkem fajn, ale nic co by mě vytrhlo ze židle. Prostě žádný Gone, baby, gone, Dvanáctá oběť atd. prostě fajn čtivo, který bylo trochu jiný než zbytek detektivní produkce, ale nedonutilo mě v sérii s Kate Shugakovou pokračovat... až se rok s rokem sešel a do knihkupectví dorazil díl třetí Pod hladinou, jehož obálka mě nalákala ke čtení... inu ale můj problém je ten, že jak se jedná o série, tak to rád čtu popořadě... takže bylo prostě nutné sáhnout po dvojce, tedy Deváté oběti... a musím říct, že tohle mi teda fakt vyrazilo dech a bez problémů to v mým topu řadím právě vedle vedle Dvanáctý oběti, Gone, baby gone a taky Údolí mrtvých a dalších srdcových detektivek, protože tohle je fakt šleha. Možná je to tím, že autorka si tady obula ty pomyslný boty podruhý, už to nebyla prvotina a byla si víc jistá v kramflecích. A tady je to prostě vidět na každý stránce. Stabenow hned na začátku pořádně dupne na plyn v podobě obyčejný ranní rutiny hlavní hrdiny, která se střídá s rutinou chlapa, z kterýho se během krátký chvíle vyklube vrah, kterej sejme devět lidí. Že je to jasné jako facka říkáte si? Omyl. Celé to totiž padá se devátou obětí, kterou nejspíš zabil někdo jiný. A tak se rozjíždí vyšetřování, během kterýho Kate obchází lidi v rezervaci, vyslýchá je a při tom se brodí krásnou a nemilosrdnou aljašskou přírodou. A musím říct, že na týhle knížce je super úplně všechno. Hlavní hrdina je drsná policajtka (představoval jsem si celou dobu Emily Blunt), která v jednu chvíli seká dříví, krotí hárající fenu se sympaticky znějícím jménem Obluda... a v další chvíli zase hledá vraha. A to na co autoři dneska potřebují 500 stran, to Stabenow zvládne na prostoru 200. Jsou to vlastně takový drsnější Vraždy v Midsomeru akorát hozený do rezervace (milovníci Aaronových Skalpů si přijdou na svý) a z každý stránky je vidět, že autorka tohle prostředí fakt zná, protože atmosféra dýchá z každý stránky a všechno vidíte krásně před očima jako film. A vůbec nevadí, že vedlejší postavy jsou spíš načrtnutý, protože jejich motivy jsou lidský a pochopitelný. Takže jestli milujete detektivky, dobrodružný romány a Jacka Londona (a Danielse nebo kafe jako nápoj k četbě), jste tu na správný adrese. Tahle detektivka nezklame a já co nejdřív sáhnu po jejím pokračování.

VěraČamková
13.11.2020 2 z 5

no, přečetla jsem, ale žádný extra záchvat to opravdu nebyl ...

Hella
21.07.2020 2 z 5

Jéjeje, nijak extra nebavilo. Takové...neslané nemastné, zvláštní. Další díly myslím nepotřebuji.

tami1
08.07.2020 5 z 5

Na Aljašku dorazilo jaro. Nebezpečná to doba, protože spolu s přírodou se probouzejí i vášně a city lidí. Láska, hormony, žárlivost, chtíč a nenávist jsou velmi špatnou kombinací. Kniha je plná rituálů, nádherné krajiny, zajímavých postav a vražd.
Tato série mi prostě sedí. Strašně moc se mi líbí propracovanost postav a možnost dozvědět se něco víc o místní komunitě Aleutů. První kapitola je naprosto ohromující.
Doporučuji!

lifeoptimist
03.07.2020 3 z 5

tak jako.... neurazí a nenadchne, celkem krátké a nějak nevidím posun... pro mě trošku nuda, uvidím, zda v budoucnu dám ještě nějakému dílu šanci

DominaCZ
17.06.2020 odpad!

Číst už od prvních stran o nadržené feně, která kňučí zpoza dveří a o tom, jaká je její majitelka akční hrdinka která si klíďo sama vyrazí dech a i s tím vyraženým dechem na ni sípe pokyny, že ji za tím vlkem z lesa p*chat nepustí?...Sorry, to nepotřebuju.
Takových střelců co jdou a střílej sousedy je navíc i ve filmech plno, takže nezaujalo.
Suché, nelíbilo.

alzbeta4340
01.06.2020 4 z 5

Jednoduchý příběh, vraha můžete snadno odhadnout, ale moc hezky napsáno. Zajímavé prostředí Aljašky je pro zločin jako stvořené... Kate mi začala být sympatická a její psí obluda s ní tvoří plnohodnotný tým. Určitě lepší než první díl, doporučuji.

Ivča599
10.05.2020

Nebavila.

Jiparis
02.05.2020 4 z 5

Příběh dost průhledný a jednoduchý naštěstí okořeněný působivými popisy aljašské přírody, svérázných obyvatel a jejich rituálů.

dawson321
27.04.2020 3 z 5

Kdo četl první díl, tak ví co čekat. Detektivka z Aljašky, tentokrát trochu drsnější s více vraždami než v prvním díle. Autorka opět nešetří mnohovrstevnatými popisy krajiny.

Arwen777
20.04.2020 4 z 5

Tak tohle mi sedlo :-). V době koronavirové mě tento příběh krásně zabavil.
Druhý díl se mi zdá lepší než první, dramatičtější od začátku, napínavý, s dobrým spádem a sice trochu průhlednou zápletkou, ale uvěřitelnou. K tomu krásné prostředí Aljašky, která je pro mě ještě jednou ze zemí, kde je příroda méně poznamenaná lidským snažením. Nemám pocit, že by charaktery nebyly dobře vykresleny, jako někteří čtenáři, naopak mě baví ta uzavřená komunita, mentalita domorodců a jejich tradice. Obluda je samozřejmě nejlepší.
Pro mě výborná kniha pro rychlou relaxaci, člověk nemusí moc přemýšlet, ale příběh je dostatečně napínavý.
Koukala jsem, že v originále má tato série už hodně dílů, tak asi přejdu do angličtiny, abych nemusela čekat na překlad.

Bulldog
20.03.2020 3 z 5

Tak já nevím co k téhle knížce napsat.. Četla se dobře, děj taky plynul, ale přesto to pro mě bylo takové nemastné - neslané a já prostě nevím proč..a ze všech postav mě nejvíc bavila jen Obluda :)

iška
04.03.2020 3 z 5

Zase jiná detektivka. Prostředí Aljašky a domorodá vyšetřovatelka mají rozhodně svou zajímavost. Jen mě to nějak nechtělo úplně vtáhnout a vlastně nemohu přesně zhodnotit proč.

Šánka
26.02.2020 4 z 5

Moc příjemná detektivní série, žádný drasťák, jen lehké napětí. A pro mě, ( ač teplomila :-)), je na ní asi největším tahákem místo, kde se příběh odehrává, ty krásné popisy drsné Aljašky, zvyky toho semknutého společenství místních obyvatel, a na rozdíl od jiných detektivek plno sympatických postav.
Kate se pouští do dalšího vyšetřování i se svou psí parťačkou, podezřelých je jistě hodně, ale toho skutečného pachatele si asi tipnete správně.
Budu se těšit na další návštěvu aljašské divočiny z tepla domova :-).

picris
22.02.2020 2 z 5

Dílo, které začíná poměrně slibně, ale postupně se krimi motiv ztratí v celkem mdlém příběhu o naprosto beztvarých postavách žijících v aljašské rezervaci. Kromě původního vraha se zde nenajde jediný člověk, který by ve vás zanechal nějakou emoční stopu. Na konci knihy se příběh drobet rozproudí, stejně jako jarní tok řeky Kanuyaq, ovšem nečekejte žádné extra vyvrcholení. Co však považuji za zdařilé, je navození reálné atmosféry, kdy téměř na vlastní kůži cítíte jak tvrdé podmínky v depresivní aljašské rezervaci plné tmy a sněhu panují, zároveň však máte okamžitou chuť zapůjčit si psí spřežení a vyjet vstříc té úžasné divoké přírodě plné péřově nadýchaného prašanu.

Roubas
18.02.2020 5 z 5

Potvrzení, že nás čeká skvělá série. Druhý díl se mi líbil ještě více než první a nemám vůbec co vytknout. Těžko hledat magičtější prostředí, kam zasadit sérii detektivek.
Před pár lety jsem se díval na thriller Wind River a byl jsem okouzlen indiánskou rezervací, sněžnými skútry, lovci a nekonečnými horami pokrytými sněhem. Trochu jsem zaplakal nad tím, že neznám knižní sérii z podobného prostředí a jak bych si jí přál.
Tak už znám.

ArwenAragorn
17.02.2020 4 z 5

Další moc pěkná detektivka z Aljašky s Kate a její skvělou poloviční vlčicí Obludou, která hned několikrát zachrání Kate život. Napínavá, čtivá, ke konci víc dobrodružná, k tomu úžasné popisy krajiny.
Těším se na pokračování!

katka.oo
09.02.2020 5 z 5

Příjemná detektivka, krásné prostředí, tento díl se mi líbil mnohem víc než ten první.

alnahu
03.02.2020 5 z 5

Tak jsem se opět s tímto příběhem vrátila na mrazivou Aljašku s vyšetřovatelkou Kate a její společnicí poloviční vlčice Obludou. Opustila město a usadila se ve srubu hluboko v aljašské divočině , aby zde užívala klidu po posledním případu ,ale to se jí nepodaří ,díky neznámému střelci ,který i jí usiluje o život.Kniha je od začátku napínavá a čtivá.