Devátá oběť

Devátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456515/bmid_devata-obet-BUe-456515.jpg 4 216 72

Kate Shugaková série

Na Aljašku dorazilo jaro. Sníh taje, ptáci zpívají a přírodní rezervace v srdci aljašské divočiny, domov Kate Shugakové, se probouzí k životu. Kate se věnuje jarnímu úklidu a nemá ani ponětí, že v osamělém srubu nedaleko její usedlosti právě jeden muž přišel o rozum a vydává se na vražednou výpravu s puškou v ruce. Když výstřely konečně utichnou, leží ve sněhu devět mrtvých těl. Ale má je všechny na svědomí on? Zpočátku se zdá, že ano, ale pouze do chvíle, kdy rutinní balistika prokáže opak. Devátou oběť totiž zabila úplně jiná zbraň. Kancelář návladního se znovu obrací na svou bývalou vyšetřovatelku Kate Shugakovou, aby se vydala po stopách tajemného střelce, který se skrývá mezi obyvateli rezervace. A podezřelí jsou tentokrát úplně všichni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

A Fatal Thaw

ddkk
07.10.2022 4 z 5

Nečetla jsem první díl série se svéráznou a soběstačnou Kate Shugakovou a její Obludou, netušila jsem do čeho jdu. A tak jsem se náhle ocitla na jarní Aljašce mezi jejími drsnými obyvateli a se šíleným střelcem...

Nebylo to špatné, i když příběh sám není příliš komplikovaný a není ani moc napínavý. Přesto to bylo zajímavé a docela příjemné čtení (až na ty vraždy, že). Aljaška, Kate i Obluda mě zaujaly, a tak trochu přihodím a dám za čtyři.

Ketrin.TR
03.09.2022 2 z 5

Tak jak knížka nebyla nikterak tlustá, tak moc jsem měla problém ji vůbec přelouskat. Velké množství postav, ke kterým si vlastně vůbec nestihnete udělat nějaký vztah, a které tam byly úplně zbytečné, stejně tak spousta hluchých míst, která děj jenom utahovala. Hvězdu dávám za sněhem zaváté prostředí a druhou vlčici Obludě, jinak mě knížka vůbec neučarovala.

Jenda75
14.08.2022 4 z 5

Tato kniha mě velmi bavila. Děj je opět zasazený v krásném prostředí. Je krásně popsána zápletka, která nutí k četbě a následnému rozuzlení.

Rade
21.02.2022 4 z 5

Největším plusem je samozřejmě Aljaška a její mrazivé severské prostředí. Sníh, ledové pustiny, těžký život v obležení chladné divočiny. No a samozřejmě lidi – zajímavé okénko do života aleutské kultury, která se pomalu ztrácí v náporu moderní civilizace, k tomu ještě zajímavě namixované s dávnými ruskými vlivy.
Hlavní hrdinka Kate ve mně občas vzbuzovala lehké mindráky; co ta všechno zvládla…. Žít na osamělé usedlosti, naštípat dříví na zimu, opravit sněžný skútr, zpacifikovat několik chlapů, bravurně zacházet s puškou, vyběhnout na mnohatisícový ledový Angqaq, zatančit si na aleutském potlachu nebo s polární září, a taky - s nasazením vlastního života - odhalit vraha. Ale nemyslím to ironicky, prostě svérázná, aljašským životem zocelená žena s aleutskými kořeny, která si poradí úplně se vším, i s další svéráznou Aleutkou, vlastní babičkou se jménem, světe div se, Jekatěrina.
Poněkud pomalejší styl, hodně konverzace, vystřídané náhlou akcí, občas něco suchého humoru, fajn je i polovlčice Obluda.

rumova_kulicka
14.02.2022 4 z 5

Výrazně lepší než první díl. Hned ze startu to nabere obrátky a pak se pořád něco děje. Líbí se mi představení domorodých obřadů. Ale trochu mě zaráží, že tam každý ... s každým, ale v tak odlehlých končinách je to asi největší zábava no :-D

Chesterton
31.12.2021 5 z 5

Lehké pero osvěžené humorem. Vyjma úvodu skoro nenápadná vyprávěnka o drsné přírodě a odkrývání vztahů pod povrchem. Vrah se tipnul snadno i mě, co to dávám málokdy. Lehce jsem nadsadila za Aljašku, pohled ke kořenům, Obludu (stojí za to najít si fotku křížence vlka a husky :o) literární spolek čtyř potravinových skupin a excelentní závěr, ale proč ne? Oddechovka jak má být!
4/5

Šebestová3
28.12.2021 4 z 5

Lepší než první díl, těším se až se na mém to-read-listu dostane na řadu další! :-)

Nuttelka
17.12.2021 4 z 5

Tento díl začíná docela zhurta, až jsem si říkala, že to bude velký masakr, ale jak to rychle začalo, tak to vesměs i rychle skončilo :-) Plynutí děje opět zase pozvolné, žádné velké zvraty a opět neohrožená a nebojácná Kate. A moc mě baví Bobby, jeho "hlody" nemají chybu :-)

Kerberos
26.11.2021 3 z 5

Ani druhý díl není o moc lepší, ale protože jsem si půjčila čtyři díly ,tak tomu dám ještě šanci.

berila
05.11.2021 1 z 5

Dala jsem autorce po dlouhém váhání ještě jednu šanci. Bohužel, další už nedám. Stejně jako první díl to byla nezáživná nuda a beru to jako ztrátu času, když kolem je spousta daleko lepších knih.

milary
02.11.2021 5 z 5

Tipovala jsem, že první díl detektivek s Kate Shugakovou je trochu "zahřívací kolo". Aljaška a její dějiny asi nejsou až tak obecně známá témata; s potěšením jsem uvítala, že první vyšetřování bylo skoro fifty fifty s mimořádně nenásilným obeznámením čtenáře s obojím.

Ve druhém díle se s tím Stabenow ovšem nepárala :). Oběti hynou tempem, jež by mohlo uspokojit tu část knihomolů, kteří si na nějaké vedlejší dějové zdržovačky nepotrpí; až do chvíle ovšem, kdy se linka honu na vraha roztřepí...

zazvorka
18.10.2021 4 z 5

I druhý díl byl prima, na pětku to ještě není, ale chuť na další pokračování rozhodně nepokazil! Opět oceňuji zajímavé prostředí, zápletka také dobrá. Jen jsem se marně těšila na malá Obluďátka, že by příště?

Evina74
14.06.2021 5 z 5

Detektivní příběhy z Aljašky mě moc baví. Vůbec mi u nich nechybí stupňované násilí a potoky krve. Je to oddechové čtení, nepostrádá humor a prostředí je pro nás exotické.

Agatha84
07.06.2021 2 z 5

Těšila jsem se moc, ale má očekávání nebyla naplněna. Příběh pokulhává, měla jsem pocit, že je vše předkládáno děsně křečovitě, některé pasáže jen vyplňují volný prostor, a to je k celkovému počtu stran, velikosti písma a nadstandardnímu řádkování co říct. Bohužel se neubráním srovnání s jinou Katem (série Lindy Castillo), která své jisté místo v mém srdci již má.... Této se to nepodaří. A hojně k tomu přispěla i slovíčka jako "Jim vrtulník", nebo "Obluda"....

marci8
21.05.2021 2 z 5

Kniha se dobře četla. Zařadila bych ji mezi tzv. oddechovky. Vraha jsem věděla od začátku, napínavá se mi nezdála. Ako detektivka nebo thriller nic moc...Při četbě se ale člověk ocitne na Aljašce a má možnost poznat život v těch končinách. To se mi na knize líbilo. Charaktery postav jsou také zajímavé a sem tam zazní něco úsměvného.

klaraj093
10.03.2021 4 z 5

Devátá oběť mě stejně jako Chladný den pro vraždu velmi bavil.. Knihu jsem přečetla prakticky hned.. Nechybělo mi napětí a příběh měl spád..

Kizuizi
15.02.2021 4 z 5

Oproti minulému dílu, jsme se zde dočkali více vyšetřovacích akcí, ale ani tentokrát nás autorka nepřipravila o skvělé popisy mrazivé přírody.
A ano, tenhle díl je mnohem lepší než první, je velmi čtivý, vtipný, milý a také napínavý. Ovšem pokud hledáte detektivku, která rozebírá detailně vyšetřování, těšíte se, že budete dumat kdo je vrah, zde to stále nenaleznete. Tady se ponoříte do chladné, ale nádherné krajiny a do osobních vztahů. Co mě potěšilo je, že se opět setkáme s komunitou Aleutů a poznáme více z jejich zvyků - to se mi na téhle sérii strašně líbí. Je to neokoukané téma a pro mě osobně strašně zajímavé.
Devátou oběť určitě doporučuji (společně s prvním dílem, který do celé komunity zasvětí), je to oddechové, svižné čtení, ideální do zimních večerů.

Medovnice
12.02.2021 2 z 5

Snažila jsem se. Kate je mi sympatická. Ale nuda mě převálcovala. Utahaný pomalý děj a stále dokola omílané popisy přírody. Jo, Aljaška je asi pěkná. Zima krutá. Jaro nejspíš taky. Ale proč to opakovat pořád dokola? Škoda.

Janík511
03.02.2021 5 z 5

Pěkná kniha a zajímavý příběh plný napětí z prostředí Aljašky. O Aljašce už jsem četla několik detektivních knih a všechny se mi zatím moc líbily. Kate mi byla sympatická a pěkná drsňačka k tomu. Mohu jedině doporučit.

gordon13
26.01.2021 5 z 5

Báječná, vtipná a lehká krimi...osvěžující a přímočaré. Moc se mi druhý díl líbil a těším se na další!