Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1223 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

martina7276
21.11.2019 1 z 5

Me teda Suzette strasne lezla na nervy, vlastne vicemene vsechny postavy... docetla jsem ciste ze zvedavosti jak to s nimi dopadne... mozna skoda, ze jsem tak zvedava :D Za me ztrata casu...

IŠ
17.11.2019 3 z 5

Přišla jsem k té knize, jako slepý k houslím. Nebýt kolegyně, která mě každý den v práci pravidelně informovala, jak nemůže hrůzou spát, asi bych se nikdy nedozvěděla, že tato kniha existuje. Nebudu lhát. Žádný nervák, husí kůže nebo okousané nehty se nekonaly. A spala jsem dobře. Kniha se dá přečíst za jeden den a to je asi maximum, které jsem ji byla ochotná věnovat. Zítra ji vrátím a tím naše známost skončí. K velké smůle mě děj začal skutečně bavit až 100 možná 150 stran před koncem. Teprve zde dostává kniha nějaký náboj, i když i zde si autorka libuje v nudných a zbytečně dlouhých dialozích. Z mého pohledu zůstal námět nevyužit a je dost možné, že kdyby se na motivy této knihy natočil horor s dobrými efekty a hudbou, potom snad by mi hrůzou zešedivěl vlas. Kniha ale může velmi dobře působit jako neobvyklá antikoncepční pomůcka, protože když si představíš, že máš doma dítě jako je Hanna, tak to prostě nechceš. A taky nechceš být máma jako Suzette. Otevřený konec si říká o pokračování, ale v tuto chvíli si nemyslím, že bych si ho chtěla přečíst. Leda bych k němu přišla, jako slepý k houslím….

Mirin1349
14.11.2019 5 z 5

Děti můžou být opravdu pěkně děsivé, škodolibé a zlé a asi není nic horšího, než když s jedním takovým sdílíte domácnost. Kniha vyprávěná na střídačku z pohledu matky i dcery dokonale popisuje hrůzný příběh sedmileté dcery šikanující svou matku, která zároveň zbožňuje svého otce, který nevidí, jak zvrácené dítě doma má. Musím říct, že jsem opravdu obdivovala autorku, že dokázala popsat tak odpudivé satáně. Matka v příběhu měla opravdu svatou trpělivost a pořád se snažila nacházet omluvy pro dceřino neomluvitelné chování. Pro mě tam bylo skvělé rozpracování situace, která se reálně děje, tedy když rodiče (i když by to ani svým blízkým nikdy nepřiznali) chtě nechtě litují, že dítě mají nebo minimálně přemýšlí, jaké by to bylo, kdyby zůstali jen sami a dítě jim vztah neovlivnilo/nenarušilo/nezničilo. Jeden z nejlepších thrillerů roku s velkým psychologickým přesahem.

aleza1
07.11.2019 3 z 5

Každý člen rodiny by potřeboval psychiatrickou péči. Knihu jsem dočetla jen proto, abych se dozvěděla jak to s Hannou dopadne. Je neuvěřitelné, že spoustu záludností vymyslí malá holka, podle mě nepravděpodobné. Pokračování knihy se sice nabízí, ale neměla bych již náladu číst něco podobného znovu.

whiolet
05.11.2019 4 z 5

Děsila mě i bavila zároveň! Děti jsou zákeřný,když chtějí,ale když se vás přímo snaží zabít,to je teprve něco!
Za mě super čtení

petra5588
04.11.2019 4 z 5

Kdy už začnou na přebaly knih konečně psát lidé, kteří alespoň mluvili s někým, kdo konkrétní knihu četl? Na obálce slibované "děsivé tajemství" se nekonalo, naštěstí ale nepřesnou anotací nedostatky končí. Tahle prvotina se bude autorce těžko překonávat.

los
03.11.2019 1 z 5

Elektřin komplex? kdybych měl zrovna ke čtení něco jiného, asi bych knihu nedočetl; takhle mám dojem, že jsem četl zbytečně 350 stran v podstatě o ničem (stačilo by proškrtat na krátkou povídku), závěr vskutku působí jako otevřený konec pro pokračování - které, bude-li napsáno, snad ani nemá smysl číst (pod žánrovým označením v podtitulu "thriller" si tedy představuju něco jiného, na vyprávění mě nic neděsilo ani nešokovalo)

magic11
29.10.2019 1 z 5

Nakonec jsem ji nedala. Málokdy vzdám knihu, tuhle jsem rozečetla, pak jsem se musela vrhnout na rezervace z knihovny, občas do ní nakoukla a nakonec se mi s ní nechtělo ztrácet čas. Takže jsem jí zvládla 75% a vzdala to, za mě škoda času...

preciousek
24.10.2019 5 z 5

Právě dočteno... Mazec, doporučuji si přečíst a doufám, že bude pokračování ????

veruska388
22.10.2019

Kniha se mi líbila a četla se jedním dechem. Kniha si žádá pokračování.

Frupet
17.10.2019 4 z 5

Zoufalá snaha být dokonalou matkou, dokonalou manželkou. Suzette, často zoufalá, unavená, chybující, ale i nacházející vnitřní sílu a snad i lásku ke své dceři. A Hanna, odmítavá, nepřátelská, agresivní a přes to velmi citlivá a zmatená. Selhávající komunikace mezi manželi... Spousta motivů pro dobré psychologické drama.
Kapitoly střídající pohled matky a dcery byl velmi obohacující... stejnou situaci mohou dva lidé vnímat tak odlišně až je to neuvěřitelné.

alnahu
16.10.2019 3 z 5

Tak z děje této knihy až mrazí,ale nutí vás to číst ,jak to dopadne.Příběh ve kterém malé dítě usiluje o to ,aby úplně zničilo svou matku,přestože se matka velmi snaží,aby jejich vztah vylepšila.Malá Hannah vymýšlí opravdu neskutečné promyšlené útoky proti ní.Takovou knihu již číst nemusím.

martinka07
14.10.2019 4 z 5

Tahle kniha byla celkem psycho a chvílemi jsem měla dokonce strach. Představa, že by se mi narodilo něco podobného, mi říká, že jsem vlastně ráda bezdětná.

escapelle
13.10.2019 2 z 5

Neurazí, nenadchne.

Casmé
10.10.2019 3 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔
►jednotlivé kapitoly jsou rozděleny podle postav, takže je kniha dobře přehledná a dokážete se vžít do úhlu pohledu každé postavy.
►Děj je napínavý a opravdu vás donutí číst dál, i když některé pasáže jsou příliš zdlouhavé, těch je ovšem minimum.
►Téma nenávisti mezi dcerou a matkou je velmi zajímavé a některé části vás donutí se zamyslet nad výchovou, ale i obecně tím, jak děti vnímají vaše chování a co si z něj mohou vyvodit.
►Líbila se mi kreativita různých způsobů, kterými se Hanna pokusila Suzette zabít, nebo ji ublížit.

✘✘✘
►Na to, že se kniha zabývá psychicky nemocnou 7-letou dívkou, bych čekala větší odborný psychologický pohled, který by dílu dodal na uvěřitelnosti a zajímavosti.
►I když je jich pomálu, jsou zde i erotické pasáže, které jsou za mě ovšem vcelku nucené a nezajímavé. Nic proti takovým pasážím nemám, ale v tomto díle nepřinesli žádnou dobrotu, spíše naopak.
►Konec díla byl za mě slabý, Hanna v podstatě zničehonic mluví a celkově je konec dost otevřený. Dílo vás celou dobu vybízí k tomu, že se těšíte jak to skončí a nakonec je to zklamání.

►Jak Alexe, Suzette, tak i Hannu se podařilo autorce skvěle charakterizovat a výborně představit, ovšem v 80% pasáží, jsem měla chuť je zaškrtit za určité chování. Na jednu stranu to ale ukazuje skvělou dovednost autorky vtáhnout nás do díla a vyvolat v nás takové pocity jaké přesně chce. Nejspíše je to ale také důvod, proč bych si knihu nepřečetla znovu.

Kniha je určitě zajímavá a čtivá a rozebírá vcelku neobyčejné téma, kterým je negativní a nebezpečný vztah mezi matkou a dcerou. Za přečtení stojí, pokud se vám líbí takovýto druh literatury, ale za mě osobně bych po dalším dílu nejspíše nesáhla.

♄ Casmé ♄

Ethys
09.10.2019 4 z 5

Zajímavé téma. Jako rodiče mě kniha donutila se zamyslet nad svým chováním k dětem. Začátek knihy mě moc nezaujal, ale pak jsem se zacetla a zajímala me každá další stránka. Závěr jsem čekala trochu jiný.

RADOST
09.10.2019 5 z 5

Napínavý příběh o zrádných zákoutích našich duší. O přímočaré cestě inteligentního manipulujícího dítěte ke zlému činu. Protože o lásku se nechce dělit. Stejně tak jak dospělí, kteří jsou rozčarováni ze svých rodičovských pocitů a vnitřně strádají. Je to četba k zamyšlení, protože v menším měřítku něco podobného zažívá snad každá rodina. Co je příčinou a spouštěčem dětských vzdorů a rozpolcenosti jejich rodičů?

Mikako
07.10.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě chytila hned na první stránce a nepustila.
Štvala mě celá rodina :-D
Konec jsem pořád čekala trochu jiný a klidně bych tam přidala ještě jednu kapitolu. Ale i přes to jsem nadšená!
Mě prostě zlé děti dětí :-D
Vždycky se v televizi nejvíc bojím u hororu, kde jsou nějaký zákeřný spratci :-D

Costanzo
06.10.2019 5 z 5

Strhující děj s příběhem ostrým jako břitva. Oči přibité ke knize. S napětím otáčíte stránky. Postavy byly mistrovsky vykresleny, zvláště pak Hanna. Malá geniální psychopatická manipulátorka, která se chce za každou cenu zbavit své matky. Má otce omotaného kolem prstu a sotva se otočí, lusknutím prstů se mění v panenku Chucky a jde po krku své matce. Lepší přirovnání asi nenajdu. Hltám stránku za stránkou, a i když je příběh svým způsobem zvrácený, nemůžu si pomoct. Šílený, morbidní, mrazivý a téměř hororový vztah mezi matkou a dcerou. Celá kniha je postavena na velké dávce realističnosti, poslední kapitoly byly emotivně velmi silné. Otevřený konec se mi na jedné straně nelíbil, protože nemám ráda, když nevím jak to dopadne, na straně druhé mi však nechal spoustu prostoru pro fantazii. Bude pokračování? Doufám, že ano, protože pokud bude druhý díl, pak se teprve máme na co těšit...

Beky
05.10.2019 4 z 5

Čtivý, napínavý, záludný a temný ...
Celý příběh je strašně strhující, dramatický, plný nezodpovězených otázek a překvapivých situací, kdy si říkáte - jak tohle může dopadnout?
Děj odsejpá sám, jste zvědaví a neodložíte knihu, dokud se nedostanete na konec, kde vlastně zjistíte, že ... Konec v podstatě neexistuje?!
Tahle kniha, DĚJ, si konec ZASLOUŽILa !!!

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969