Širé pláně 2

Širé pláně 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147577/sire-plane-2-147577.jpg 5 124 8

Děti země série

Na své cestě do země Zelandovců jsou Ajla a Jondalar odkázání sami na sebe a pokud se vzácně setkají s jinými lidmi,musejí překonávat jejich nedůvěru a strach. Někteří před jejich vyjimečností dokonce zděšeně prchají, myslí si, že jsou nadáni tajemnou mocí: přijíždějí na koních a doprovází je a chrání ochočený vlk. O to vzácnější jsou chvíle setkání s Jandalarovými přáteli, Šaramudony a Losadunaji, jejich srdce si brzy získá i Ajla. Mnozí je považují za vyvolence Matky Země, protože umějí lépe než ostatní využívat jejich darů. Ajliny a Jonadalarovy znalosti a dovednosti, které vzbuzují až posvátnou úctu, jim mnohokrát zachrání život v boji se živly i s lidskou nenávistí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Plains of Passage

hanzmb
31.10.2021 5 z 5

Měl jsem strach, že bude pokračovat šedá nuda v popisu cestování a naopak. Jak když mávne kouzelným proutkem. Najednou je tady zpět styl, který mě zaujal u 1. dílu série. Románu pro ženy minimálně, naopak autorka značně přitvrdila. To bych od ní nikdy nečekal. A připadá mi, že si prostudovala i Jiráska a jeho Dívčí válku :-). Jen těch neandrtálců bych v ději přivítal mnohem více.

Mabie
29.08.2017 4 z 5

Širé pláně jsou tak trochu pravěký cestopis, přičemž 2. díl je podstatně lepší než 1. díl. Celkově se mi série líbí.

kej7my
13.06.2017 5 z 5

Předpokládala jsem, když jsem dočetla první díl Širých plání (který jsem tedy nehodnotila na 100%), že budu z druhého nadšená, jako ze všech předešlých. A trefila jsem se! Opět parádní čtení! nepostrádalo to příběh, napětí a šťastný konec. Prostě paráda. Jdu na recenzi ;)

helstyn
09.02.2016

A zase dalších několik zajímavých příběhů Ajly cestou do Francie do Jondalarova domova. Dokonce i v naší krajině.

adulik23
09.01.2015 4 z 5

Pekné, pekné a ešte raz pekné... Som rada, že Atara dostala, čo si zaslúžila a že Jondalar a Ajla konečne dorazili na koniec svojej cesty... Teším sa na poslednú časť ich príbehu...

Věro
15.02.2014 5 z 5

Všech pět dílů a tedy deset knih bylo úžasné čtení!

kattyV
16.02.2013 4 z 5

Širé pláně se mi líbily trochu méně, než ostatní části série. Možná proto, že si potřebuji k postavám knihy vytvořit nějaký vztah. A tady mne štvalo, že pokaždé, když jsem si zvykla na nějakou skupinu, kterou Ajla s Jonadalarem navštíví, sebrali se a putovali zase dále.

lajcma
20.02.2012 5 z 5

Škoda, že takových knih není víc...