Dětem Zdeněk Miler a Krtek

Dětem Zdeněk Miler a Krtek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298954/bmid_detem-zdenek-miler-a-krtek-w5d-298954.JPG 4 46 12

Chcete se dozvědět, jaké pohádky maloval Zdeněk Miler, dokud se s Krtkem ještě neznali? A jak se ti dva poznali? A kdo se vlastně v kreslených filmech za Krtka směje a pláče, vejská si a hubuje? Tohle i spoustu dalších tajností máte v téhle knížce jako na dlani.

mataaskorice
02.09.2023 4 z 5

Milá knížka, letmý průlet řadou knih, které Zdeněk Miler ilustroval. Pro ucelenější zážitek z četby toho či onoho to chce sáhnout po konkrétní knížce a užít si tak kompletní texty s jejich obrazovým doprovodem.

LunaL.
18.11.2022 5 z 5

Hezký způsob, jak seznámit děti s autorem Krtečka :) I pro mě jako rodiče je zajímavé zjistit, co všechno Miler ilustroval. Hezky podané, mezi pohádkami jsou rozhovory autora s Krtečkem :)

Briv
07.09.2022 5 z 5

* Milá a laskavá knížka, hlavně ty ilustrace úplně pohladí po duši. Dokonce jsem některé pohádky vůbec neznala. Synkovi se to hodně líbilo, dokonce ve svých třech letech ji zvládal se mnou odposlouchat celou a to jsme některé básničky dávali i dvakrát. Měli jsme ji půjčenou z knihovny, některé veršované pohádky už máme doma, takže je syn znal, ale určitě si v zimě přečteme Kubulu a Kubu Kubikulu.

Ikkju
15.05.2020

Mlaďásek obvykle odpadává někde za Kubulou, jen jednou jsem se dostal až na konec. Některé příběhy jsou spíš jenom v nástinu, což mi vyhovuje, občas vyprávím po paměti, některé věci jednoduše, jiné rozvedu, třeba díly autíčka. Při noční lampičce je to balzám pro oči, stačí je zavřít, povídat a v pravou chvíli otočit stránku. Jedna z neoblíbenějších knížek.

petraj30
17.01.2020 5 z 5

Krásná knížka plná krásných pohádek a říkanek. Kupodivu si můj syn oblíbil pohádku o štěňátku. S dcerou si zatím prohlížíme jen obrázky a říkáme básničky, takže má u nás tato kniha plné využití. Ideální pro všechny děti i dospělé, kteří si chtějí připomenout své dětství :-)

MOu598
16.05.2017 5 z 5

Vůbec nechápu, proč není p. Miler uveden jako spoluautor.
Jinak zajímavý přehled knížek, které p. Miler ilustroval. U některých je i autorem námětu, hodně ale spolupracuje s p. Doskočilovou, E. Petiškou, I. Hercíkovou, ale ilustroval i Fr. Hrubína, V. Čtvrtka, V. Vančuru.
Miluji Kubulu a Kubu Kubikulu, Kuřátko a obilí, příběhy o štěňátku a jiné. Některé knížky mám doma, další na kazetách, na puzzle.

Jolina
29.01.2017 5 z 5

To, co se nikdy neomrzí...u některých ukázek jsem ani neměla tušení, že je pan Miler ilustroval, krásný přehled jeho díla. A klukům se také moc líbila, ilustrace tohoto typu nikdy neomrzí...

miczoken
06.01.2016 5 z 5

Krásné pohádky, říkanky a básničky, doprovázené ilustracemi jednoho z nejlepších našich autorů.

Marika Vanova
14.01.2015 5 z 5

Dali jsme to synovi k svátku ve třech letech, jemu několikrát přečteno a teď to čte po dvanácti letech zase dcera. Krteček a pohádky od Milera jsou české zlato. Vůbec mě nepřekvapuje, že je to oblíbené i v zahraničí.

nerusa
11.09.2014 5 z 5

Přečteno asi "stokrát" tam a zpátky i na přeskáčku, dle přání mladší dcery a někdy i té starší :-) Zkrátka se jí nemohly nabažit :-)

kazu
05.06.2013 2 z 5

Nelíbí se mi, jak je to napsané. Dětem se to špatně čte. Dialogy vypravěče a krtka mě ruší, je to nepřehledné. Ilustrace Milera jsou krásné.

tyzik.cejka
12.05.2013

čtu to do ted a nemůžu se nabažit