Děti ohně

Děti ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445672/bmid_deti-ohne-nqQ-445672.jpg 4 129 34

Neuvěřitelně strhující thriller plný zvratů, které vás nenechají spát. Tato kniha vás upoutá hned na první stránce a neodložíte ji ještě pozdě do noci. Jednoho deštivého říjnového dne je v opuštěné nemocnici nalezeno tělo. Je tak spálené, že ho nelze identifikovat. Vyšetřovatelka Alex Kingová však ví, že každá oběť je něčí dcera nebo syn. Alex musí svoje vlastní problémy odložit stranou a všechno dát do hledání vraha. Když je však nalezena další oběť, začne tušit, že vražda v nemocnici byla jenom první z mnoha. Zrovna, když Alex objeví tragickou spojitost mezi oběťmi, ocitá se sama v ohrožení. Stojí za tím osoba z její minulosti, nebo je vrah blíž, než si myslela? Alex nezbývá mnoho času. Dokáže dopadnout pachatele, než přijde o život někdo další, nebo se k ní pachatel dostane dřív, než ona k němu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Omega

Nobody's Child , 2018

Ira13
29.04.2021 4 z 5

Úplný souhlas s předešlým komentářem Kekik . Kniha se četla rychle - přečtená za dva večery. Některé linky by chtěly více rozvinout. Závěr rychlý - nečekala jsem tyto pachatele a osud některých zůstal nedořešen.

Kekik
27.04.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, ale málo prostoru k využití jeho potenciálu.

Kniha na mě působila jako delší povídka než ucelený příběh. Děti ohně mají 288 stran. K tomu krátké kapitoly, které jsou u této série typické. Takže příběh sám o sobě je vážně krátký. Za mě osobně dostalo mnoho prostoru soukromí ostatních lidí. Zvláště jedna rodina zde dostala až příliš mnoho prostoru. A to na úkor vyšetřování. Toho je zde na můj vkus pomálu. Pochvalu si zaslouží čtivý styl psaní.

Když dojde k odhalení osoby, která stojí za útoky na Alex, byla jsem zklamaná. Chybí mi pořádný motiv, důvod. Tato linka příběhu byla celkem odbytá. Škoda. Mohlo to přidat více vzrušení a akce.

BlueTer
22.04.2021 3 z 5

Kniha je velice čtivá, konec jsem nečekala, takže mě překvapil. Dá se číst i bez znalosti předchozích dílů, což mě těší, protože ten hlavní příběh na sebe nijak nenavazuje. Stejně mi tam ale něco chybělo. A všimla jsem si, že kapitoly jsou špatně očíslované, je tam 2x kapitola 41 a 2x kapitola 43, nebo to tak má být :D

bigben
13.04.2021 5 z 5

Přečteno velmi rychle, děj plynul, pachatel odhalen skoro až na konci knihy, což oceňuji...Už se těším na další od této autorky.

janina66
27.02.2021 4 z 5

Musím říci, že kniha je čtivá. Ovšem 1./2 knihy byla, alespoň pro mě, dost nezáživná. Samozřejmě konec strhující a hodně překvapující odhalení i v úplném závěru. Ale toto pokračování pro mě nejslabší. Dívky ve vodě jasně nej.

PetraCy
09.02.2021 4 z 5

Opět skvěle napsaná kniha, ve všech třech dílech perfektní zápletka až do konce napínavá... doporučuji...

Leniii
07.02.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, motiv a konec překvapivý, ale i tak mi tam prostě něco chybělo...

AKHKH
30.01.2021 4 z 5

Kniha je napínavá a čtivá.
Čtenář příběh sleduje z několika úhlů pohledu. Ze začátku se mi toto střídání nelíbilo, ale postupem času se ustálilo a děj byl více sledován z pohledu hlavních vyšetřovatelek.
V knize jsem bohužel narazila na nesrovnalosti v souvislosti s českým překladem, ale naštěstí jde spíše o drobnější chybky.
Kdo má chuť si přečíst lehkou detektivku, která ho pohltí, toto by byl jeden z mých tipů.

Ajina76
29.01.2021 5 z 5

Super víc k tomu není třeba dodat. Mám přečtené všechny tři. A doporučuji. Je zbytečné psát dlouhý komentář. Je nutné si knihy přečíst.

Theresa.2679
27.01.2021 5 z 5

Kniha se četla skvěle, moc jsem na ní těšila a rozhodně nezklamala :)

KatyM.
19.01.2021 5 z 5

Na třetí díl jsem se těšila a nezklanal. Kniha byla čtivá, napínavá, přečtena za 3 večery. Doporučuji.

Kačka_knihomol
28.12.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, oceňuji krátké kapitoly, které dělají celou knihu velice dynamickou - navíc střídání pohledů různých postav dotváří ještě větší napětí. Postav není mnoho, takže příběh působí velmi přehledně. Závěr pro mě rozhodně překvapivý, ale ne nepředstavitelný. Na této autorce se mi líbí, že neztrácí čas dlouhými popisy, ale soustředí se zejména na děj.

Nutno ještě zmínit, že jsem četla pouze druhý a třetí (tento) díl série, což bylo občas v příběhu na škodu, neboť mi lehce unikala linka táhnoucí se v pozadí.

Celkem za mě: 92%

em75
27.12.2020 3 z 5

Tenhle díl mě trochu zklamal. Možná to byl jen můj pocit, ale zdálo se mi to takové nezáživné. Každopádně hlavní motiv a rozuzlení byly šokující.

Ajuszka
25.11.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy, i tahle byla skvělá.
Setkáváme se zde opět s detektivním duem Kingová a Laneová, které se musí poprat s množstvím žhářských útoků. Rozuzlení vás nejspíš překvapí stejně jako mě a vlastně i hlavní hrdiny, protože tohle se moc často naštěstí nestává.
Pokud jste nečetli, tak doporučuji přečíst nejdřív předchozí 2 knihy, sem tam se zde objeví zmínka.

thrillery pro ženy

2018  77%Dívky ve vodě