Zločin

Zločin https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42683/mid_zlocin-XUN-42683.jpg 3 109 21

Detektivky série

V tomto výboru detektivních povídek nás světem zločinu provede mistr nejpovolanější: Jeffery Deaver, stvořitel proslulých postav kriminalisty Lincolna Rhyma a jeho pravé ruky Amélie Sachsové, který sám přispěl do sbírky neopakovatelným příběhem v ryze deaverovském duchu. Rovněž klíč, podle něhož Deaver do knihy vybral jednotlivé povídky, nese známky dokonalé promyšlenosti. Vedle autorů, jejichž dílo nesmí chybět v žádném správném detektivním výboru (Stephen King, Ed McBain, Ross MacDonald), jsou zastoupeni i spisovatelé méně známí, jejichž padouši a detektivové si nicméně počínají se stejnou suverenitou jako hrdinové z pera ostřílených mistrů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Domino

A Century of Great Suspense Stories , 2001

CGY
25.01.2011 2 z 5

Řeknu to takto - nedočetl jsem ji, utnul jsem to něco za půlkou. Nejsem pravda kdovíjaký milovník povídek, ale po dočtení minulé tlustoknihy jsem si vzal něco oddechového, co mohu kdykoliv přerušit - výběr nejlepších krimipovídek mi přišel jako dobrý nápad.
Abych byl spravedlivý, řada povídek byla opravdu dobrá a nápaditá. O to více mě pak mrzelo, že už skončily a další už třeba takové nebyly. Neubráníte se prostě srovnání a některé "nejlepší" povídky jsou prostě lepší než jiné "nejlepší" povídky.
Celkově ale pro mě byla kniha zklamáním, přes nevelké očekávání mě skutečně neoslovila.
Zuřiví milovníci krimipovídek nechť si klidně v duchu jednu či třeba dvě hvězdy přidají.