Mizející dívky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/big_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4.2937
Série:

Detektívka Josie Quinnová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

Vanishing Girls, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (321)

Kniha Mizející dívky

Drahuš
24. května

Skvělé, napínavé, překvapující. Doporučuji.

dikobraz
22. května

Moze byt. Dobre som sa bavil.
Rychle tempo, ziadne zdrzovanie a zbytocne roztahane pasaze. Hlavna hrdinka sympaticka.
Za mna spokojnost. Vyzera to na dobru seriu.


Lexie321
21. května

Úplná bomba. Josie bola ako postava skvelá. Príbeh plynul rýchlo a zmysluplne. Kniha bola skvele napísaná. Vrelo odporúčam.

Simix.š
19. května

Na autorčinu prvotinu to byl skvělý výkon, jen tak dál. Příběh se mi líbil, bylo to zas trochu něco jiného, originálního. Děj pořádně zamotaný a hnusy, které sahají hluboko do minulosti a sfér vlivných lidí, tomu bych i vážně věřila, že se opravdu děje. Postava vyšetřovatelky mi byla také sympatická, tak jsem si koupila hned další díl a už se na něj těším.

klokan.1905
16. května

Mizející dívky...
Jedná se o první knihu od Lisy Regan, která se mi dostala do rukou, zároveň i první v sérii jenž byla nazvána Detektivka Josie Quinnová...
Autorka nás zavede do amerického města Denton, kde všichni pátrají po sedmnáctileté Isabelle Colemanové... Hledat se ji pokouší i detektiv Josie Quinnová, která je však tou dobou postavena mimo službu... Proč? Neprozradím, vše se dočtete... ;-)
Nová říkanka zní...

Lesní brána odemčená,
skrytým monstrem otevřená,
kdo do ní vejde,
tomu hlava sejde,
ať je to ta nebo ten,
nevrátí se z lesa ven...

Kniha se četla dobře, mám zakoupené i další dva dily, nedávno vyšel i díl čtvrtý...
Já bych dal knize hodnocení 75 %, některé věci se mi zdály těžko uvěřitelné... Prozrazovat však nic nebudu... ;-)

KnihypodleTerky
14. května

Hlavní postavou knížky je detektiv Josie Quinnová, která je momentálně suspendovaná za použití nepřiměřeného násilí při zatýkání. Svou práci miluje, je v ní dobrá a odmítá stát mimo, když se v jejím městě děje to, co se právě děje.

Ve městečku Denton zmizí mladá dívka - sedmnáctiletá Isabelle Colemanová. I přes to, že ji hledalo celé město, kromě telefonu po ní nejsou žádné stopy. Naopak se najde jiná dívka, která je pohřešovaná již rok, bohužel však nemluví. Josie odmítá stát mimo vyšetřování, a tak se sama pouští po stopě. Jelikož je opravdu výborný detektiv, tak i přes to, že nemá, kvůli svému postavení mimo službu, dostupné pomůcky, které mají její kolegové, je před nimi o krok napřed, dokáže si dát dohromady spoustu věcí a brzo zjišťuje, že by pohřešovaných dívek mohlo být více.

Autorka má výborný styl vyprávění, rychle se do děje dostanete a nechcete knihu odložit. Děj pěkně ubíhá a pomalinku odkrývá jednu důležitou stopu za druhou, která vás dovede až k samotnému rozuzlení.

Celkově musím říct, že se jedná o velice dobrou detektivku s nečekanými zvraty. Až do konce nebudete vědět, kdo je vrah. 

Pokud máte rádi detektivky, tak knihu rozhodně doporučuji!

5⭐️/5⭐️

petkalisek
09. května

Za mě velmi čtivé, rozhodně budu v sérii pokračovat. Hodnotila bych plným počtem, ale závěr na mě působil zbytečně zrychleným tempem.

gigi77
07. května

Tak toto bylo strhující. Pro někoho možná už moc, pro mě tak akorát.
* Dynamika od samého začátku, dějové zvraty s perfektním načasováním, akční vyvrcholení v maximální úrovni snesitelnosti. Nakonec závěr, kde autorka zajímavě zakomponovala útržky posledních okamžiků života jedné ze zmizelých dívek … té první, mladičké …
* Mrazí mě nejen z námětu ale i ze všech detailů … zcela jsem se ponořila do děje a vše prožívala s Jo, hlavní postavou, která mi přirostla k srdci a která mi svou paličatostí připomíná mou dceru :-)
* Objevila jsem pro mě novou nadějnou spisovatelku a těším se na další díly.

1 ...