Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1711 481

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

Viviana-Mori
24.07.2023 4 z 5

Autorku jsem neznala, rozhodla jsem se ji zkusit po té, co na mě její poslední díl této série mrkal z plakátů v metru. A jelikož ráda čtu díly v sériích popořadě, taky byly na řadě Mizející dívky.
A jelikož už mám v tomto žánru něco málo načteno, neubránila jsem se myšlence, že už jsem zkrátka četla lepší krimi. Suspendovaná vyšetřovatelka, které nedá případ spát a plete se všude tam, kde být nemá, je pro mne už strašně otřepané klišé. To, že snad každý vyšetřovatel v takto laděných knihách má nějaké osobní trauma, je už taky ohraná písnička, ale chápu, že to tak asi musí být.
První půlka knihy mě celkem mátla, samé šílené situace, spousta lidí a jmen, děj mě úplně nedokázal vtáhnout, ale to v půlce knihy začlo měnit, děj dostával ucelenější obrysy a fakt jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Je to síla, když policie, která má pomáhat a chránit, takhle strašně selže.
Takže nakonec jsem od knihy dostala zhruba to, co jsem očekávala a druhá půlka knihy mě utvrdila v dojmu, že si kniha ty čtyři hvězdy zaslouží, ač nejde o žádný přelomový trhák. Další díly určitě zkusím.

Marla
19.07.2023 5 z 5

Po jako prvním přečteném dílu Matčin hrob jsem dočetla díl první a rozhodně ve čtení této série budu pokračovat. Zase to bylo napínavé a mrazivé a Josie je mi velice sympatická, jak bojuje s démony a strachy kolem sebe a v sobě. Už se těším na další díl.

twigxi
01.07.2023 4 z 5

Velke prekvapeni. Necekala jsem, ze se mi bude tak libit a urcite si prectu pokracovani.

Kira747
24.06.2023 5 z 5

Velice znepokojive, co se muze dit. Dal se drzim hesla "nikomu never".

Šárka88
21.06.2023 4 z 5

Audiokniha v podání Zuzany Slavíkové
Nějak jsem se nemohla ze začátku zaposlouchat, přišlo mi vše zmatené a nechápala jsem proč je tam hodně omáčky okolo Josie. Od poloviny do sebe vše zapadá jako puzzle a dává vše smysl. Postava Josie je zvláštní, po jejím povýšení mi připadlo, že ji narostl hřebínek, ale jestli to bylo hlasem Z. Slavíkové , netuším.
Konec se pomalu rozjížděl a je mi jasné co ke konci babička provedla, to bylo takové hezké ukončení :-D .
Naprosto přesně to popsala Klarinka9974, jedná se o takový průměr thrillerů a určitě se pustím do poslechu dalších dílů.

katerina3633
19.06.2023 3 z 5

Na knihu rychle zapomenu, žádnou hlubší emoci ve mně nezanechala.

Emma27
18.06.2023 2 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila ale za mě spiše zklamaní,pruměrna kniha.

klarinka9974
18.06.2023 4 z 5

Ze začátku knihy jsem měla pocit, že to nedočtu. Vůbec mě to nebavilo, ztrácela jsem se v postavách a všech jménech a četla jsem jenom z povinnosti. Stále jsem doufala, že v půlce už se konečně bude něco dít a ono se to stalo a rozjelo se to. Není to rozhodně nejlepší kniha, hodnotila bych jako průměr ale ten konec mě překvapil. Chystám se na další díly a doufám, že ty začátky budou lepší.

kudrdlinka
06.06.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audio. A i když mi hlas Zuzany Slavíkové nebyl úplně příjemný, tak mi Josie nezprotivil. Patřím k těm, kteří si ji oblíbili, protože šla pevně za svým a vadilo jí, že se policie případu zmizelých dívek nevěnuje tak, jak by měla. Navíc to v životě neměla taky úplně jednoduché. Takže pro mě to byla dobrá psychologická detektivka a zkusím i další díl.

Hkk935
01.06.2023 5 z 5

Překvapila mě forma knížky, velká písmena, takže jsem začínala číst už s jistou dávkou pochybnosti, zda to bude aspoň ke čtení, ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, nic co by mě vtáhlo, ale pak se děj začal víc prohlubovat a nakonec to bylo velmi skvělé čtení. Samozřejmě, že je něco opravdu přitažené za vlasy (myslím tím hlavně to, že se vše dalo takto letitě tutlat), ale to prostě k dobré detektivce snad i patří (je to fikce ne realita). Spousta komentářů haní Josii, že je nepříjemná, vzteklá, že je nejlepší na světě...ale mě nevadila, naopak, žena činu :-).

Petras_ka
20.05.2023 5 z 5

Mizejíci dívky som počúvala ako audioknihu. Pri audioknihe sa mi niekedy stáva, že sa strácam v deji a v menách, ale v tomto prípade som tento problém nemala. Musím uznať, že je to príbeh trošku nepravdepodobný a Josie nie je úplne sympatická vyšetrovateľka. Koniec koncov ma to ale veľmi bavilo. Bolo to zaujímavé, napínavé a všetko pomaly do seba zapadalo.
Celkom ma prekvapilo, že je tu viacero hodnotení s nižším počtom hviezdičiek.
Padlo mi to do nálady a ako oddychovú detektívku odporúčam.

Sati
18.05.2023 2 z 5

Tato kniha mi způsobila hodně dlouhou čtecí krizi. Josie je asi jedna z nejprotivnějších postav o kterých jsem kdy četla a celá kniha mi přijde jako nepovedená napodobenina Angely Marsons. Dalšími díly pokračovat určitě nebudu.

Bridgett
11.05.2023 2 z 5

Z knihy mám velmi rozpačité pocity. Moc nechápu tolik kladných hodnocení. Děj zmatený, těžko uvěřitelný až přitažený za vlasy.

KnihoSny
09.05.2023 4 z 5

To byla dobrá jízda Josie Quinnová je neústupná nebojácná a praštěná dej plyne chvílemi mi bylo Josii líto ale celkově vše zvládla doporučuji

Karina_
07.05.2023 4 z 5

Kniha mě ze začátku velmi zaujala, pak jsem ji na pár dní odložila a poté jsem ji zhltla za jeden den. Už od začátku mi bylo tedy jasné, kdo obecně v tom má prsty, ale bylo zajímavé zjišťovat, kdo v tom je konkrétně zapletený. Celkový dojem z knihy mám dobrý, byla napínavá a klasický příběh hlavní postavy a jejího problému, že jí nikdo neposlouchá mi byla sympatická, Josie bojovala za své přesvědčení, že se něco děje. A Ramona? Hustý

LenkaMacak
04.05.2023 3 z 5

Kniha mne zklamala. Ze začátku se nic moc nedělo, ke konci příběhu umřela většina postav a navíc postava Josie není úplně sympatická. Na další díly se zatím vrhat nebudu. 3/5*

Rose-Mary
28.04.2023 4 z 5

Na začátku bylo vyhlášeno pátrání po zmizelé nezletilé dívce Isabele. Detektiv Josie byla v tu dobu suspendovaná za nějaký prohřešek, kterého se dopustila při vyšetřování. Kolegové měli podstav a byli velmi zaneprázdnění. Chtěla se vrátit mezi ně, neboť bylo jisté, že šlo o únos.
Šéf její žádost nevyslyšel a doporučil jí, aby šla od toho. Nedala si říct a pátrala na vlastní pěst.
Záhada kolem zmizení Isabely se komplikovala. Zjistila další skutečnosti, že podobný případ se už kdysi stal a unesená žena byla tenkrát vrácena.
Kniha byla ve druhé části už napínavější. Policie se ukázala být zcela neschopná při pátrání. Vyšly najevo další skutečnosti a Josii šlo o vlastní život. Dívek, které zmizely, a nikdo po nich nepátral, bylo víc. Josii se podařilo přes obrovské nebezpečí tento rozsáhlý zločin rozluštit.
Kniha se mi líbila, dávám čtyři hvězdičky.

Etule
25.04.2023 2 z 5

Takhle nesympatickou vyšetřovatelku jsem dlouho nepotkala. Ona je ta jediná, která to všechno dělá správně a bez ní to přece nezvládnou, bla bla bla. Sice se to ke konci celkem rozjelo, ale ani tak to nedokázalo vytáhnout na víc jak dvě hvězdy. Posloucháno jak audio a je pravda, že jinak bych to asi nedotáhla do konce. Uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

Laf
23.04.2023 4 z 5

Kniha se mi poměrně líbila. Příběh byl zajímavý a od poloviny už to bylo dost napínavé. Bohužel jsem měla asi velká očekávání, ale za začátku, než se příběh pořádně rozjel, jsem měla problém se ke knize vracet a pokračovat ve čtení, pak se to naštěstí obrátilo. Celkově tedy je to na první díl sérii zajímavý začátek a za přečtení to rozhodně stojí :)

Teraesa
19.04.2023 3 z 5

Po prečítaní mam v sebe rozporuplné pocity. Na jednej strane sa to čítalo dobre, zápletka zaujímavá, na druhej strane mi však celkom nesadla hlavná postava často mi to tak prišlo, že koná nelogicky, a síce, možno to bol zámer, ale mne to prišlo neprirodzené. Celkovo tak dávam 3,5 hviezdičky, aj to to zachraňuje posledných 100 strán.
Som zvedavá, či nasledujúce časti série ju posunú k vyšším hodnoteniam.