Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1712 484

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

pjetka
23.11.2023 2 z 5

(SPOILER) Moje první seznámení s Josií nebylo doprovázeno žádným velkým nadšením. K dalšímu setkání zcela jistě nedojde, takže jí to teď můžu docela nandat, resp. autorce. Když opomenu hodně divný poměry v městečku (SPOILER! úchylácká rodina si vodí úplně všechny, vč. policie, a po generace beztrestně kosí oběti jak vojtěšku), tak mi to přijde jak napsaný umělou inteligencí, možná je to dílem zpackanýho překladu. Styl vyprávění mi nesedl, spíš než napětí z popisované atmosféry se o mě pokoušel spánek. Dílo ve mně nevyvolalo žádný emoce, nejšťasnější bych byl, kdyby se všichni hodně brzy vzájemně postříleli, takovou empatií jsem zahrnul všechny postavy.

Lenka541
17.11.2023 5 z 5

Jsem nadšená. První díl je jako úvod do celé série naprosto úžasný. Jelikož jsem před tímto dílem přečetla dva různé následující díly této série , byla jsem hodně překvapená, jak se průběžně vyvíjela postava Josie. Teď už to vezmu pěkně popořadě a jdu na druhý díl.

jarin58
14.11.2023 5 z 5

Děj je napínavý od začátku až do konce.Proto dávám plný počet hvězd.

kata3529
10.11.2023 5 z 5

jedná se o úplně skvělou knížku, která vás pohltí a nepustí..ten příběh je zcela šokující, je v něm nespočet různorodých emocí, a když už si člověk myslí, že není nic, co by ho překvapilo, tak přesně to přijde..má to prostě náboj, díky kterému se to čte samo

ukázka toho, že někdy (ne)jsou lidské hranice nastaveny zcela adekvátně , ale i přesto existují lidé, kterým na spravedlnosti záleží, což je zejména v dnešní době velmi dobrá zpráva, a to bez ohledu na to, že se tento příběh odehrává "pouze" na papíře

výborné čtení, které doporučuji všem - za mě se jedná o TOP knížku 2023

mapet85
06.11.2023 4 z 5

Miznúce dievčatá sú prvou knihou už z momentálne 19-dielnej série od americkej spisovateľky Lisy Reganovej. Autorka nám predstavuje detektívku Jossie Quinnovú, ktorá pátra, ako už názov hovorí, po zmiznutých dievčatách.

Impulzom je zmiznutie Isabelly Colemanovej, ktorá sa vyparí z malého mestečka Denton v Pensylvánii, kde sa aj väčšina deja odohráva. Jossie, aj keď momentálne suspendovaná, sa púšťa do pátrania na vlastnú päsť po nezvestnom dievčati. Kam ju až stopy dovedú a kto za zločinmi stojí ? Koľko bude zmiznutých dievčat ? A je medzi jednotlivými prípadmi súvislosť ? Ale kto, alebo čo je Ramona, jediné vodítko v prípade ?

Jossie si hneď od začiatku knihy získala moje sympatie, svojím entuziazmom, a tým ako sa nedá zastaviť nikým a ničím, ani vyhrážkami. Pátra po pravde a spravodlivosti a vyskytne sa všade, kde sa niečo dôležité zomelie. Náhodou ? Nie nadarmo jej nadriadený veliteľ Wayland Harris povedal : „Ste ako prekliata besná mačka. Vo všetkom.“

Okrem samotného prípadu sledujeme aj súkromný život hlavnej hrdinky, starosti, otázky z minulosti, či problémy s manželom Rayom, vzťah s Lukeom a k tomu dotieravú novinárku Trinity Paynovú bažiacu po akejkoľvek senzácii.

Kniha je pomerne dobre vystavaná, písaná nenáročným štýlom, s krátkymi kapitolami, ktoré nútia knihu čítať ďalej až k prekvapivému záveru. Obsahuje pár zvratov, je napínavá a miestami aj emotívna, pričom tu nechýbajú ani prekvapivé momenty. Je pravda, že samotný koniec bol trošku natiahnutý, ale kniha sa čítala dobre a odporúčam ju priaznivcom detektívok.

Teším sa už na druhý diel Dievča bez mena a knihu hodnotím slabšími štyrmi hviezdičkami.

A ako povedala Jossina mama :
„Nemôžeš byť vždy zlatá a milá .... Tak nedosiahneš ani h*vno.“

Za poskytnutie knihy ďakujem grada_sk.

Arcis2
03.11.2023 5 z 5

Jako první jsem přečetla Matčin hrob a nyní začínám od první dílu a určitě budu pokračovat.

Drahuska12
22.10.2023 3 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po detektivce.
Ráda jsem si přečetla zase trochu jiný žánr, ale příběh mě bohužel bavil tak na půl.
První polovina mě bavila velice, ale po odhalení pachatele mi přišlo že se to táhne a už jsem si přála, aby byl konec.
Takze musím hodnotit takovým průměrem :-)

ewi
17.10.2023 3 z 5

hlavna vysetrovatelka Josie Quinn mi nebola sympaticka, prilis urputna a vznetliva, zapletka az neuveritelna...za mna typicka americka detektivka,nenalakala ma na dalsie diely serie....

lenny_prague
16.10.2023 5 z 5

Na tuto serii jsem se chystala dlouho. Knizka je skvela, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Napinavy pribeh, sympaticka hlavni postava. Tesim se na dalsi dily.

Rihatama
07.10.2023 4 z 5

Detektivka s nastupující ženou - komisařkou a s výrazným ženským rukopisem. Mizející dívky - doslova - pokládám za velmi povedené úvodní seznámení s detektivem Josie Quinnovou a budoucí komisařkou Dantonského kriminálního oddělení. On Danton vlastně není žádné malé městečko, což byl můj dojem z knihy, vyjdu-li z reálií skutečného texaského města Danton s cca 120 000 obyvateli. Nabízí tak ale dostatečný prostor pro zločinné podhoubí. Reganová nicméně nenabízí hromady mrtvol, bezuzdné násilí a potoky krve. Poukazuje na celosvětově rozšířený zločin, jehož oběťmi jsou převážně ženy a dívky. Reganová má svůj příběh hned o celé řadě postav dobře promyšlený a nepostrádá potřebnou míru napětí ani moment překvapení. Vystavěla jej na postavě detektiva Quinnové, která sice nesplňuje ideální policejní předpoklady, má však mimořádný smysl pro spravedlnost, který z ní dělá v jejím profesním okruhu výjimečnou osobnost, stejně jako její umanutost a tvrdohlavost. Vůbec to nebylo špatné uvedení do série.

martinaandulka
21.09.2023 4 z 5

Detektivka se mi dobře četla,bylo to i chvíli napínavé.Detektiv Josie mi byla sympatická a já se těším na další díl.

mataj
19.09.2023 4 z 5

První díl se mi docela líbil, bylo to čtivé a napínavé. Detektiv Josie Quinnová je z jistého banálního důvodu suspendovaná, takže se oficiálně nemůže zapojit do hledání zmizelé dívky. To ji ale nebrání, aby nepátrala na vlastní pěst a neobjevila souvislosti s jinými zmizelými dívkami. Musím říct, že mi to stylem psaní připomínalo příběhy inspektorky Eriky Fosterové od RB, akorát Josie mi byla sympatičtější. Tak uvidíme, co přinesou další díly této autorky. Chystám se na ně.

senora
14.09.2023 3 z 5

Urputná vyšetřovatelka, už jsem na ně skoro alergická, všichni jsou proti ní, aby se nakonec ukázalo, že je ta jediná kladná. Ta urputnost jít přes mrtvoly a ospravedlňovat si svoje přešlapy, které jiným vyčítám, to už je na mě moc.
Ach jo, není to špatné, jen už to tady bylo tolikrát, nic nového.

attila1
10.09.2023 5 z 5

Pro mě prvotina od této autorky. Skvělá a velmi čtivě napsaná knížka.
Už se těším na další díly

Aknel26
06.09.2023 1 z 5

Před časem jsem náhodou přečetla pátý díl této série, přišel mi obstojný a říkala jsem si, že zkusím číst od prvního. Chyba, velká chyba!
Méně sympatickou vyšetřovatelku, než je Josie, aby člověk pohledal. A stejně jako ona je přesvědčená o své nepostradatelnosti, já se domnívám, že tuto sérii mohu ve svém životě postrádat.
Začíst jsem se nedokázala ani kvůli krkolomnému překladu (nebo špatné práci korektorky).

m2056
06.09.2023 3 z 5

Kniha je zajímavá dost postav ale i tak se čte dobře a přehledná že se v tom moc neztratíte.

zimolka
02.09.2023 5 z 5

Přečteno za jeden den, jdu hned na další.

Rosse
23.08.2023 5 z 5

První díl ze série nemohl začít lépe. Skvěle promyšlený detektivní příběh, který se vám dostane pod kůži, vyvolá ve vás pocity napětí, strachu a smutku. Josie opravdu nemá lehký život, ale za to má velmi silnou osobnost. Autorka se s ní vůbec nepáře a já si myslím, že v dalších dílech to nebude jinak.

Monika1717
19.08.2023 2 z 5

V první polovině velké množství postav / podobná jména /, vyšetřovatelka sice suspendovaná za projevy své povahy / vyrazila nějaké ženě zuby a ta ji chtěla žalovat /, ale jediná schopná, všude se plete, všechno řeší. Druhá část má docela spád, ale zdálo se mi to překombinované. Ještě mám nachystanou jednu knihu / 2. díl /, tak jí dám ještě šanci. Snad to nebude tak zmatené jako tohle.

Janaves
06.08.2023 5 z 5

Pěkná detektivka, bavila mě.