Primární důvěra - úhel pohledu

Primární důvěra - úhel pohledu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407714/bmid_primarni-duvera-uhel-pohledu-FKW-407714.jpg 5 220 76

Detektiv Miko Syrový se po zatčení svého nejbližšího kolegy a přítele ocitá sám uprostřed bouře. Ještě těžší, než najít skulinu v neprůstřelných důkazech, je připustit si, že by se mohly zakládat na pravdě. Každým svým krokem totiž jen odkrývá další nepříjemná tajemství a pozůstatky minulosti. Když už se však Miko pomalu začíná smiřovat s neodvratným, díky podivnému telefonátu od neznámého muže pochopí, že k poznání skutečnosti někdy stačí jen změnit úhel pohledu.... celý text

šipek
27.01.2020 5 z 5

Tak doporučuji si připravit oba díly na stolek a začíst číst. Spánek půjde stranou a jen se budou otáčet stránky jedna za druhou. Nemám co vytknout parádní česká detektivka, jen těch stránek by mohlo být více.

begoni
04.01.2020 5 z 5

Dala jsem si od Mika a Prstu na spoušti roční pauzu (nechápu, jak jsem vydržela). Ale vyplatilo se. Do poslední stránky jsem byla napnutá jak struna...

Dela111
02.01.2020 5 z 5

V tomto díle se uzavírá výborně rozehraná zápletka z 9. dílu. (Jsem ráda, že jsem nemusela na zakončení čekat půl roku, ale četla jsem naráz až teď.) Děj tu pádí jak rozjetý vlak, nechybí humor a ironie typické pro tuto sérii. Ovšem ten konec... No, věřím, že se dočkáme pokračování série...
Knihy pana Goffy jsem přečetla všechny v průběhu posledního roku, takže dobře vnímám, jak jdou literárně nahoru. Dobrá práce! Určitě nejsem sama, kdo se těší na další příběhy :-)

LadyNina
09.12.2019 5 z 5

trvalo, než se mi knížka dostala konečně do ruky - pořadník v knihovně byl neúprosný :-) opět skvělé, četla jsem ji jedním dechem a pro jistotu rovnou znovu i s prvním dílem. věřím tomu, že autorovy knihy vychází ze skutečných případů, jen lehce upravených. o to víc vybízí k přemýšlení, co (zdánlivě skryto pod povrchem) kolem nás probíhá, zatímco si žijeme svoje spokojené, zavedené a solidní životy ...konec perfektně vypointovaný... doufám...:-) hlavně, autore, pište a pište, cokoliv :-) P.S.: Miko poslouchá dost zajímavou muziku, díky za inspiraci :-)

rodak
14.11.2019 5 z 5

Jako vždy skvělé.Není co dodat.

bagel
31.10.2019 5 z 5

Nelze jinak, než opět vynikající. Konec hodně otevřený...

Niraj
14.10.2019 5 z 5

Vše jsem již zhodnotil u prvního dílu, tento druhý jsem přečetl během pár hodin hned po něm a není co měnit. Příběh je napínavý a má spád až do konce.
Jen snad, že mě krapet (krapet víc) zaskočil ten konec. Jsem zvědav, jak to se sérií Detektiv Miko Syrový bude pokračovat dále.

Jiparis
29.09.2019 4 z 5

Líbila se mi Mikyho neúnavná snaha pomoci parťákovi, ikdyž si uvědomuje, že ho vlastně neznal. Zajímalo by mě, co je pravdy na rivalitě gibonů a policistů.

Lotka
29.09.2019 5 z 5

Skvělá. Teď už se jenom ptám: a bude další?!
Bude, že jo?!

konicekbily
18.09.2019 5 z 5

Příběh jakoby ze života - a přece je to fikce. Poutavě napsaný monolog hlavního hrdiny, který, jak je u něho zvykem, se nechce smířit s obviněními padajícími na hlavu jeho parťáka. A nejsem na pochybách, že se to tak mohlo i stát. Krásný autorův styl, chytře vymyšlená zápletka, žádný zbytečný text navíc, v závěru podstatné vysvětleno a dokonce závěrečný otazník - jeden -ponechán!

Klobouková
18.09.2019 5 z 5

Výborné. Četla jsem to ihned po prvním díle a za jeden den. Už od začátku prvního dílu je poměrně jasné, jak to bylo s tím znásilněním, a přesto se nenudíte, neboť na vás vyskakují nová a nová překvapení. Trochu sdílím obavy některých z vás o to, zda série vůbec bude pokarčovat...

petrarka72
11.09.2019 5 z 5

Příjemná napínavá jednohubka na dlouhý večer. Miko, zabásnutý parťák, bývalá láska a giboni. A ano - všechno je o důvěře.

ivoiro
02.09.2019 5 z 5

Marně hledám tlačítko s 10 hvězdičkami. Nevíte, kde je? Nicméně, doufám, že tohle není konec celé série. Knihu jsem dal v průběhu jednoho dne.

Rade
28.08.2019 5 z 5

První detektivní série v mém životě, které jsem propadla. Je to tak skutečné, tak přirozené, žádné krkolomné zvraty, žádná neuvěřitelná překvápka, žádné přehnané násilí – a přesto – nebo právě proto – to úžasně funguje. Jak už níže psáno, nejsou to detektivky, snad ani nesplňují pravidla detektivek, jsou to prostě hodně uvěřitelné příběhy z práce pražských kriminalistů a navíc mě dovedou popadnout za srdce, což u detektivek moc nebývá…

asterixka
19.08.2019 5 z 5

Výborné, parádní, skvělé... víc netřeba psát a rovněž doufám v pokračování série.

Bobina74
15.08.2019 5 z 5

No jasně, zase přečteno na jeden zátah a opět skvělé. Není co dodat, Goffa mě prostě baví.

Missynka
14.08.2019 5 z 5

''Step inside
See the Devil in I
You’ll realize I’m not your Devil, anymore''

Miko mě nepřestává bavit a Goffa udivovat.
MG prostě umí chytnout a nepustit. Doufám, že se Tonda zase dostane na scénu, chybí mi.

Kerberos
13.08.2019 4 z 5

Detektivka z českého prostředí rozdělená do dvou knih,pomsta policistovi ,podezření ze znásilnění,nedůvěra.Jediný Miko se snaží parťáka zachránit.

Sauerkraut
19.07.2019 5 z 5

Příběh je to tuctový, takový běžný, normální problém. Nikde žádný sériový vrah ani teroristický útok. Ale forma je tak čtivá, že jsme napnutí až do konce. Moc pěkné čtení, moc zvláštní konec. Bude pokračování?

cukrovka
16.07.2019 5 z 5

Opět super čtení. Autor tedy pravdu umí udržet napětí. Doufám, že bude nějaké pokračování a to brzy.

Martin Goffa
česká, 1973