Znesvětitel

Znesvětitel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324811/mid_znesvetitel-16G-324811.jpg 4 223 67

Detektiv Mark Heckenburg série

I ten nejzrůdnější zločin může zprvu vypadat jako nešťastná náhoda. V předvánočním čase se dá zažít ledacos. Třeba zemřít velmi bizarním způsobem: zazděný v komíně, na sobě kostým Santa Clause. Čím se mrtvý muž provinil, že si zasloužil tak krutou smrt? Anebo se neprovinil vůbec ničím a stal se jen figurkou v šílené hře vraha? Odpověď na tuto otázku nabídne detektivovi Marku Heckenburgovi svátek svatého Valentýna. V autě je nalezena dvojice mladých milenců, srdce mají probodnuté šípem. Ne, tohle už nelze považovat za náhodu. Heckenburg si může být jistý, že hledá vraha, pro něhož je zabíjení svébytný rituál, morbidní oslava tradičních svátků v kalendáři. Pachatel, kterému policisté začnou přezdívat Znesvětitel, zjevně plní jakousi vyšinutou misi. Takoví lidé se nikdy nezastaví, dokud nedojdou až do konce. Kolik svátků ještě hodlá Znesvětitel krvavě oslavit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než ho Heckenburg zastaví?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sacrifice , 2013

Trustty
10.12.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, i přesto že vyšetřování bylo takové zvláštní :)). Po dlouhé době se u vyšetřovatele neobjevuje žádná trýznivá minulost, což mě mile překvapilo :).
S jistotou se pustím do dalších případů detektiva Hecka.

S.partan
27.11.2017 4 z 5

Doufal jsem, že objevím novýho Deavera. Nestalo se. Doufal jsem, že objevím autora, kterej umí psát. Aspoň tohle se naplnilo vrchovatě. Finch rozumí policejní práci a je to na knize znát, jen člověk nesmí čekat detektivní příběh s přesahem, něco, co vás donutí na konci zírat s otevřenou pusou. ještě jsem nečetl další dvě knihy, ale mám pocit, že šokovat autor umí, ale stavět fungující detektivní zápletku mu jde hůř. Je to zkrátka poctivej thriller (místy lehce natahovanej, a když se člověk zamyslí nad jednotlivými body příběhu a posuny ve vyšetřování, tak se vlastně mezi jednotlivýma vraždama nic něděje; nicméně čtivě natahovanej), kterej by měl uspokojit člověka na dva tři propršený večery v křesle. Já to beru :-)

konicekbily
26.11.2017 4 z 5

Dobrá odpočinková směska - trochu detektivka, trochu zvrácenost, trochu popis vyšetřování s nečekaným závěrem. Asi bych styl psaní zařadil mezi Cartera a Dominika Dána.

tibicards1710
20.11.2017 5 z 5

Zaujímavé čítanie, napínavý záver. Pomaly, ale iste si začínam obľubovať inšpektora Heckenburga.

slunečnice777
26.10.2017 5 z 5

To byla úžasná jízda. Sice jsem se musel začíst, ale stalo to za to. Je vidět že autor má policejní zkušenosti. Příběh má šťávu, logiku a samotná dějová linka je téměř bez chyb. Ale kdo chce, najde chyby, ale takový čtenář nebude nikdy spokojený. Samotný příběh je velmi dobře sepsaný. A to finále, rozpletené a vše krásně popsané. Určitě si přečtu první díl, a budu pokračovat v sérii jak bude vycházet. Přesně takové detektivky mám rád.

pobijecmuch
23.10.2017 5 z 5

Perfektní pokračování série se seržantem Heckem.
Jak už tady bylo řečeno, tak tento díl byl možná i lepší než první. Autor, dříve sám kriminalista, možná píše drsně, ale rozhodně se to čte lépe, než stereotypní brnyndzoviny. Už se těším na další díl, který bude brzo vydán.

Olous1
23.09.2017 5 z 5

Opět bomba,jako u knihy Stalkeři,už se těším na další knihu.

MMacicekk
22.09.2017 4 z 5

Mé první setkání s autorem, ač se jedná o jeho druhou knihu ze série o Marku Heckenburgovi. Kniha se mi líbila, ale bohužel mám pár výtek. Autorův styl vyprávění mi přišel místy jak na houpačce. Napínavé nervydrásající kapitoly střídají víceméně nudné vyšetřování, které je sem tam proloženo akčními scénami. Vyšetřovatelé často přešlapují na místě a nebýt zvyku jedné z obětí, tak by nejspíš vraha nikdy ani nedopadli. Konečné rozuzlení a to, kdo vlastně Znesvětitel byl, mi přišlo trochu přitažené za vlasy. Musím říct, že podle kladných ohlasů bylo mé očekávání větší, doufala jsem v naprostou bombu, která mě zvedne ze židle, ale to se bohužel nestalo.

Šárka5875
03.09.2017 5 z 5

Nečetla jsem první knihu série s názvem Stalkeři, tudíž jsem vůbec nevěděla, do čeho jdu, do jaké hry s autorem vstupuji. A že je Paul Finch skvělý hráč, to si pište. Rozhodně si nebere žádné servítky a mrtvoly nám sází jednu za druhou. Některé pasáže popisující vraždy jsou hodně drsné. Připravte se na to. Přestože má kniha přes čtyři stovky stran, autor si dokáže udržet svižné tempo a čtenář nemusí mít strach, že by se nudil. Dokonce se panu Finchovi povedlo ve mně vzbudit pocity strachu. Jo, při čtení jsem se chvílemi vážně bála a poslouchala, co se kde v domě šustne. A to už se mi dlouho nestalo. Za sebe tedy tohoto autora určitě doporučuji a tím i tedy knihu Znesvětitel. Sama se ještě někdy podívám po Stalkerech, byť je to předchozí díl série. Detektiv Mark Heckenburg mě jako člověk baví, je mi sympatický, zkrátka jsme si sedli jak s autorem Paulem Finchem, tak s jeho hlavní postavou. V knize mě zaujala jedna podstatná věc a sice to, že se dozvídáme i něco málo ze života budoucích obětí sériového vraha. Autor nás s nimi vcelku dostatečně seznámí, přestože se s nimi dál v příběhu již v reálném životě setkávat nebudeme. Leda by někdo útok šílence přežil. Šance jsou však velmi nepatrné.

Nixa
25.08.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě více než první! Čtivé, akční a hodně napínavé čtení! Už se těším na další autorovu knihu :-)

happy-smile
18.08.2017 4 z 5

Tentokrát to nebylo o organizovaném zločinu, ale spíše o sériovém zabijákovi a to mi vyhovovalo více. Paul Finch to tentokrát pojal ve stylu Chrise Cartera a docela se mu to povedlo. Každopádně po tomto dílu jej řadím mezi další dobré britské detektivkáře.

Bar16
13.08.2017 5 z 5

Do knihy jsem se začetla v rozpoložení, kdy jsem myslela, že mě nic moc nenadchne. Ale ouha, kniha se četla sama, hlavní vyšetřovatel sympatický a zápletka perfektní. Celkem krátké kapitoly mi vyhovovaly. Musím si přečíst první díl :-)

rodak
02.08.2017 3 z 5

Tak jsem se rozmýšlel jestli 4 nebo 3 hvězdičky.Ale čtyři dávám když mne kniha více zaujme.Strašně přítažené a přehnaně nerealistická zápletka.Snaha co nejvíce šokovat s celkovým vyůstěním příběhu se minula účinkem.Ano čtivé to je -ale občas na hraně parodie.Třeba zahradní traktůrek demoluje dveře v kabinetu.

čef
01.08.2017 5 z 5

Detektivní kriminálka spíše akční, ale trpělivé týmové pátrání je zde též - je znát, že autor je bývalý kriminalista. Psychologických úvah a rozborů je zde také proto pomálu a to je pro mne spíše dobře. Série vražd je patřičně zvrácená, zrovna tak jako jejich pachatelé a jejich motiv. Příběh je v závěru vystupňován - prostě vše jak má být a proto celkově chválím.

oleg
24.07.2017 5 z 5

Tak to byla jízda,od začátku do konce,jak byl čas už jsem ji měla v ruce.Super čtení a už se těší na další.....

L-Žany
17.07.2017 5 z 5

Pořád přemýšlím, jak knihu popsat.. O akci a napětí není nouze, vždy když jsem musela knížku odložit, zůstávala jsem plná očekávání, co se bude dít dál. Občas byly scény popsány dost drsně, ale líbí se mi, že si autor nebral servítky.
Prostě a jednoduše "wow"! A doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu, který bude stejně dobrý jako první dva! :)

Kerberos
12.07.2017 5 z 5

Druhý díl taky skvělý,Finch nepolevil,napínavé,trochu drastické už se těším na další díl.

eva8748
29.06.2017 5 z 5

Byla to jízda, prostě žádná nuda, knížka přesně dle mého gusta :-) !!!

Sorrow
21.06.2017 5 z 5

Je vidět, že Finch je polda. Takhle brilantní popis honiček a akčních scén dokáže napsat jenom někdo, kdo to zažil. Celkově druhý díl drží krok s tím prvním, stále z toho mám pocit, že jsem spíš dokoukala film než dočetla knihu. Je to dobré, svižné, nicméně do příštích dílů by se autor mohl přeci jen vyvarovat některých žánrových klišé - i bez nich se dá napsat napínavá detektivka :)

Luciecs
18.06.2017 5 z 5

Více se mi asi líbila první kniha.Ale ani od této jsem se nemohla odtrhnout :)

krimi

Paul Finch