Znesvětitel

Znesvětitel https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324811/mid_znesvetitel-16G-324811.jpg 4 223 67

Detektiv Mark Heckenburg série

I ten nejzrůdnější zločin může zprvu vypadat jako nešťastná náhoda. V předvánočním čase se dá zažít ledacos. Třeba zemřít velmi bizarním způsobem: zazděný v komíně, na sobě kostým Santa Clause. Čím se mrtvý muž provinil, že si zasloužil tak krutou smrt? Anebo se neprovinil vůbec ničím a stal se jen figurkou v šílené hře vraha? Odpověď na tuto otázku nabídne detektivovi Marku Heckenburgovi svátek svatého Valentýna. V autě je nalezena dvojice mladých milenců, srdce mají probodnuté šípem. Ne, tohle už nelze považovat za náhodu. Heckenburg si může být jistý, že hledá vraha, pro něhož je zabíjení svébytný rituál, morbidní oslava tradičních svátků v kalendáři. Pachatel, kterému policisté začnou přezdívat Znesvětitel, zjevně plní jakousi vyšinutou misi. Takoví lidé se nikdy nezastaví, dokud nedojdou až do konce. Kolik svátků ještě hodlá Znesvětitel krvavě oslavit? Kolik lidí ještě bude muset zemřít, než ho Heckenburg zastaví?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Sacrifice , 2013

raffi
15.04.2019 5 z 5

O pozanie menej akcie než v prvom dieli série, a práve kvôli tomu sa mi táto kniha páčila viac. Témy (psychická manipulácia, násilie v rodine a pod.), ktorých sa dotýka, sú a budú aj ďalej veľmi aktuálne. Trošku viac mi tento diel pripomínal štýlom knihy Stuarta MacBridea, najmä popisom naháňačiek a bežnej policajnej práce.

Miluska2810
29.03.2019 5 z 5

Kniha velmi posobiva, za mna velmi dobre citanie. Vacsinou v knihach hladam vraha, ale tu nebol cas na moje teorie. Nevadilo mi, ze vrah nebol vobec viditelny a vobec v knihe "nevystupoval". Fakt dobre.

RADOST
03.03.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, dobrý námět, velmi akční. V mých očích příliš drastické, fyzická odolnost a "nesmrtelnost" hlavních postav neuvěřitelná. Všechno tak trochu přes míru. Ale jako únik mimo realitu dobré čtení.

Nunynka
06.02.2019 5 z 5

Kniha byla od začátku do konce čtivá,bez hluchých míst. Hlavní hrdina mě bavil. Kdo ale čte převážně detektivky,jako já,tak už vás nic moc nepřekvapí. Takže vrah super,ale tak nějak mě přišlo,jak kdybych to někde už četla.

Januli
07.01.2019 4 z 5

Jelikož mi to dost připomněla knihy Chrise Cartera, tak spokojenost. :)

veronika3141
01.01.2019 5 z 5

Zajimava kniha a napinava krimi od Finche,pekne se cte a zajimavy dej ,uz se tesim na posledni Klub zabijaku,za me Znesvetitele doporucuji :)

Peslik
27.12.2018 4 z 5

Pravděpodobně poslední kniha tohoto roku a musím říct, že byla velmi napínavá a čtivá. Třetí díl už mám za sebou delší dobu, tak teď se budu těšit na čtyřku a doufám, že bude stejně dobrá jako ty předchozí.

Klarinecka
23.12.2018 5 z 5

Po pár stránkách si říkám: kruci, to už jsem četla. A ono fakt, už si knížky v knihovně půjčovat nebudu, zapomenu pak, co už jsem četla. Ale tohle si přečíst podruhé mi vůbec nevadilo. Heck je prostě božan.

akdar72
26.11.2018 5 z 5

Hecka jsem si oblíbila. Těším se na další díly.

mulder
19.11.2018 3 z 5

Mě tato kniha potrápila, nemohl jsem se začíst, trvalo mi hodně dní, než jsem to trápení ukončil. Prostě mi nesedla.

lenkavildomcova
26.08.2018 5 z 5

Super. Přečteno za 1 den.

Pavlnka
17.05.2018 5 z 5

Nezklamalo. Chystám se na další knihu autora.

Evka27
26.03.2018 2 z 5

Tak nevím, Klub sympaťáků mi přišel uvěřitelný a byl to nářez. Znesvětitel mě celkem rozladil s neporazitelným a nezranitelným Heckem a pachatel....to jako vážně?

Petrlova.L.
09.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaný příběh, napínavý od začátku až do konce. Posledních 200 stran jsem přečetla téměř jedním dechem za jeden den. :)

Demonlover
19.01.2018 3 z 5

Taková (pod)průměrná detektivka a la Levné knihy: neschopní policisté s problémy mezi sebou, nervově labilní policejní tisková mluvčí, hlavní pachatel je " učebnicový příklad sériového vraha". Nudil jsem se až do konce.

veronika3141
19.01.2018 5 z 5

Pekna a hodne napinava detektivka.Paul Finch pise pekne knizky od kterych neodtrhnete oci :)

Evule81
02.01.2018 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Doporučuji.

HYPNOS88
21.12.2017 5 z 5

wow !! - Jedním slovem shrnutá celá kniha. To se mi už zase dlouho nestalo. Od trilogie B. Miniera nejlepší kniha za tu dobu. Závěrečné scény u školy a dál? - zapomínal jsem dýchat napětím. První díl Stalkeři byl výborný, ale tato kniha ji převálcovala teda doslova. Doporučuji všemi deseti.

ArwenAragorn
15.12.2017 4 z 5

Kniha je čtivá, má spád, je hodně akční. Přesto mě nenadchla tak, abych dala plný počet *.

jarmila6295
12.12.2017 5 z 5

Perfetkní !!! Přečetla jsem jedním dechem.

krimi

Paul Finch