Mrtvý muž přichází

Mrtvý muž přichází https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383797/bmid_mrtvy-muz-prichazi-cQs-383797.png 4 181 57

Detektiv Mark Heckenburg série

Jezerní oblast na severu Anglie zahalila neprostupná mlha. Zároveň s ní udeřil i sériový vrah. A v detektivovi Marku Heckenburgovi hlodá děsivé podezření, že se vrátil obávaný pachatel s přezdívkou Cizák. Naposledy byl spatřen před deseti lety v Dartmooru, kde své oběti připravoval o život nebývale krutým způsobem. A teď, když záhadně zmizely dvě mladé ženy, se Heck obává nejhoršího. Celá místní komunita je paralyzována strachem, zatímco Heck bezmocně sleduje, jak Cizák znovu rozehrává svoji krutou mašinerii, vybírá si jednu oběť za druhou a nehodlá jen tak přestat. Heckovi nezbývá nic jiného než přistoupit na jeho hru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead man walking , 2014

anája
06.02.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem vůbec nečekala, že kniha bude taková pecka. Moje první od autora, ale strašně mě sedla. Vůbec, to bylo skvěle promysleno. Ta strašidelná atmosféra ,melodie písničky a jak se rozjede a kdo bude cizák jsem absolutně nečekala. Byla to super jízda..... doporučuji a chci další knihy .

Olous1
01.12.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka. Plným právem dávám pět hvězdiček.

Aymira
23.10.2019 5 z 5

Knihy Paula Finche se velmi dobře čtou a navíc pro mě mají v rámci série vzestupnou tendenci, což nebývá tak úplně častý jev. Mrtvý muž přichází se čte jedním dechem. Prostředí Lake District, příběh odehrávající se prakticky v průběhu jediného dne a kolem dokola tma a mlha tak hustá, že by se dala krájet, do toho jeden brutální zabiják... to vše poskytuje téměř hororovou atmosféru. Příběhu rozhodně prospělo, že byl Heck převelen z Londýna na zapadlé místo tvořené snad ani ne desítkou chalup a jednou policejní stanicí.

Tentokrát mi vůbec nevadily dlouhé popisy akce. Naopak, doslova jsem při čtení slyšela kdejaké zapraskání větvičky nebo tichý dech. Navíc na mě atmosféra skutečně působila, takže jít v průběhu čtení večer po tmě byť jen pár metrů na záchod byl docela problém :) Pozorný čtenář si může již brzy před koncem všimnout, že v ději něco nebo někdo chybí a z toho se dá mnohé vytušit.

Mimochodem, knihu jsem dočetla v noci a dnes ráno jela ještě za tmy do práce sama autem mlhou tak hustou, že by se dala krájet. Jen jsem čekala, kdy se z rádia ozve Strangers In The Night...

slunečnice777
22.09.2019 5 z 5

Paul Finch mě začíná bavit čím dál tím více. Na začátku jsem si říkal že je to takové ponuré, nemělo to ten jeho nádech předešlých příběhů. To se během jedné dvou tří stránek zcela změnilo. O nápady nemá autor nouze, za sebe mohu jen říci číst sérii popořadě. Těším se na pokračování.

ilčidlo
05.09.2019 5 z 5

Zase skvělá kniha z této série

KaMal
31.08.2019 4 z 5

Vrátil se po letech brutální sériový vrah, nebo ne? Byla to moje první kniha od autora, ale určitě si časem přečtu další...teda až si oddechnu po tom až frenetickém tempu příběhu, haldách mrtvol i nečekaném odhalení vraha (nebo odhalení nečekaného vraha?).

kofola33
04.08.2019 5 z 5

Tak to teda byla jizda! Mlha predemnou, mlha za mnou a vrazdici maniak v patach... Heck je prave tak nesmrtelny jako Gemma okouzlujici, ale mi to nevadi, protoze me to desne bavi! Finch je proste moje krevni skupina a ja se rada bojim. Precteno jednim dechem, i kdyz jsem vlastne nekdy skoro nedychala:-) Dekuji, Mr.Finch, jdu na Korist.

Petra153
10.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem. Zavřela jsem knihu a hlavou mi prolítla myšlenka : Tak to bylo fakt dobrý ! A moc dobrý ! Není třeba říkat víc. Zavřu oči a vidím "mlhu". Kdo si přečte pochopí.

Vesina
19.06.2019 5 z 5

Úžasný !! Něco jiného než detektivky, na které jsem zvyklá .... ale bomba !! Občas toho bylo trochu moc, ale přečteno jedním dechem.

oleg
16.06.2019 5 z 5

Opět pěkné čtení,kniha měla šmrnc,stále se něco dělo a tentokrát jsem přišla na to, kdo za tím je ale napínavé to bylo až do konce,určitě stojí za přečtení....

sramkovamichala
13.06.2019 4 z 5

Opět skvělá kniha z celé série. Nicméně asi nejslabší z těch všech dosavadních, což nesnižuje její kvalitu.

konicekbily
11.05.2019 5 z 5

Výborný vypravěč napínavých příběhů nezklamal. Nehostinné prostředí severozápadní Anglie mu dokonale svědčilo a napsal (s tolerovaným přeháněním) thriller s přehršlí hrůzných scén. Skvělá odpočinková četba.

ArwenAragorn
16.04.2019 5 z 5

Ty joooooo, super thriller! Ani za nic bych nechtěla být v neprostupné mlze a uslyšet melodické pískání tak, jak se to přihodilo obětem i prchajícím v Jezerní oblasti na severu Anglie.
Při čtení jsem cítila neskutečné napětí a docela často jsem se bála. Čekal na mě akční děj, spousta šokujících překvapení, mimořádně schopný a brutální pachatel, k tomu strach, tma, zima a už zmíněná mlha.
Odpouštím autorovi opakovanou nesmrtelnost Hecka a některé nelogičnosti, které se v knize vyskytly. Je to prostě pecka, kterou přečtete jedním dechem nebo spíš skoro nedýcháte. Jasně, že doporučuji, za mě nejlepší knížka od Paula Finche.

Januli
09.04.2019 3 z 5

Mě se knihy od autora líbí, ale ty honby mi vadí, je toho až moc, sta i jedna dvě stránky a ne pět, ale takový už asi P. Finch je ????

Jiparis
01.04.2019 4 z 5

Krásně jsem se bála skoro až do konce. Pěkné čtení, jen těch mrtvých a vražedných detailů na mě bylo moc.

ajasin
18.03.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé, místy hodně strašidelné. Fakt doporučuji.
Ale dovolím si malou osobní vsuvku. Asi už jsem podobných knih přečetla víc než je zdrávo. Pachatel mi logicky vyplynul už v půlce, a i když jsem doufala, že se nakonec vše zvrátí a budu rozuzlením překvapena, tak se to bohužel nestalo.

švícko
11.03.2019 5 z 5

Skvělé. Pochopitelně, má to pár chybiček, ale myslím, že se ke knize ve stáří vrátím.

ritta
05.03.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Má poslední kniha od autora a určitě nejlepší. Ponurá až strašidelná atmosféra, s prvky hororu vás nutí číst na jeden zátah. Příběh je samozřejmě jako všechny díly přitažený za vlasy, Heckovi by mohl závidět lecjaký akční hrdina.

alnahu
28.02.2019 4 z 5

Velmi čtivá ,napínavá detektivka z příběhu až mrazí -všude mlha,tma a pískání psychopata ,který vás pronásleduje .

Nelly
28.02.2019 4 z 5

Čtivé - ano, napínavé - ano - jen bohužel musíte hodně, opravdu hodně přivřít oči nad jistými nelogičnostmi v příběhu (v jiných knihách mi to moc nevadí, ale tady to opravdu bylo dost přitažené za vlasy). Od dalšího čtení mě to však neodradilo.

Anglie černý humor

Paul Finch
britská, 1964
2016  85%Stalkeři
2017  88%Znesvětitel
2018  85%Mrtvý muž přichází
2017  83%Klub zabijáků
2019  87%Kořist

Kniha Mrtvý muž přichází je v