Mrtvý muž přichází

Mrtvý muž přichází https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383797/bmid_mrtvy-muz-prichazi-cQs-383797.png 4 181 57

Detektiv Mark Heckenburg série

Jezerní oblast na severu Anglie zahalila neprostupná mlha. Zároveň s ní udeřil i sériový vrah. A v detektivovi Marku Heckenburgovi hlodá děsivé podezření, že se vrátil obávaný pachatel s přezdívkou Cizák. Naposledy byl spatřen před deseti lety v Dartmooru, kde své oběti připravoval o život nebývale krutým způsobem. A teď, když záhadně zmizely dvě mladé ženy, se Heck obává nejhoršího. Celá místní komunita je paralyzována strachem, zatímco Heck bezmocně sleduje, jak Cizák znovu rozehrává svoji krutou mašinerii, vybírá si jednu oběť za druhou a nehodlá jen tak přestat. Heckovi nezbývá nic jiného než přistoupit na jeho hru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Dead man walking , 2014

pobijecmuch
26.02.2019 4 z 5

Mám z knihy podobné rozporuplné pocity jako někteří další čtenáři. Je to velice dobře napsané, má to spád, napětí, jsou tam prvky hororu, ale z druhé strany je tam spoustu nelogických věcí, které tento thriller tak trochu sráží. Od Finche jsou předešlé tři díly této série u mně mnohem lepší. Uvidíme co nám předvede v létě Mark Heckenberg v pátém díle pod názvem Kořist.

Elisek88
25.02.2019 5 z 5

Tak tahle kniha byla velmi milé překvapení. Za mě naprosto čtivé, četlo se to skoro samo a absolutně se nedalo od knihy odtrhnout. To že v Británii policisté nepoužívají střelné zbraně je fakt, takže zrovna tenhle detail mi narozdíl od ostatních čtenářů vůbec nevadil. Příběh měl rychlý spád, občas trošku přitažený za vlasy, ale v průběhu jsem fakt pociťovala strach. Určitě vyzkouším i další díly.

Karelvovsik
25.02.2019 5 z 5

Čtvrtá a zatím nejlepší kniha od Paula Finche ,co jsem četl. Plná napětí, strachu a akce. Doporučuji.

Sandruš
20.02.2019 5 z 5

Plno napětí, strachu a akce. Rozhodně se u knihy nebudete nudit.

Peslik
11.02.2019 4 z 5

Musím říct, že to cítím stejně jako efka.saf.
Vše bylo dokonalé - napětí, chuť nepřestat číst, barvitě popsaný kraj, mlha, kterou jsem snad i cítila, kdo je ten "muž" jsem odhadla v polovině knihy a jsem na to patřičně pyšná, protože můj typ je vždy mimo :D. Jen pár drobností trochu kazí pocit z dobře napsané knihy, ale možná nad tím nesmím tak přemýšlet.

efka.saf
26.01.2019 4 z 5

Málokterá kniha pro mě byla tak dokonale rozporuplná, jako právě Mrtvý muž přichází. Možná snad ještě Šelma, ale u ní tu rozporuplnost cítím až s odstupem času, kdežto u této knihy to na mě křičelo z každé stránky rovnou.

V prvé řadě musím říct, že kniha byla napínavá jako prase, akční a tajemná. Neskutečně mě bavilo ji číst a těšila jsem se na každou stránku, kterou přečtu. Atmosféra byla hutná stejně jako mlha, která zahalila celou Jezerní oblast a dala by se krájet na tenké plátky. A do toho všeho psychopatický krutý vrah, u kterého nevíme nic; kdo to je, jakou má motivaci, proč je tak krutý a jaký má vlastně cíl. Takže co se týče atmosféry, knížka byla bombová a kulervoucí. Ale co ten zbytek?

SPOILER!

Nemůžu si pomoct, ale spousta situací a jednání řady postav mi přišlo naprosto nesmyslné, nelogické a ano, nebojím se toho slova, doslova někdy debilní! Na úvod bych vybrala např. to, že žádný z policistů nemá střelnou zbraň, dokonce ani ti, kteří přijedou jako posila. Kdo ví, možná to tak anglická policie má, ale jestliže Gemma jede přes půlku Anglie zkontrolovat podezření, že nejkrutější sériový vrah, kterého kdy honila, opět terorizuje okolí, je přece naprosto logické, že si NEvezme žádnou zbraň. Že? A když se podezření potvrdí? No, všichni se vybaví vidličkami a klacky a za autoritativního PŠŠŠŠ!! vyběhnou do mlhy vstříc po zuby ozbrojenému psychopatovi s termovizí. To je přece logické, ne? A co mlha? Chvíli byla tak hustá, že si aktéři neviděli na nataženou ruku, vzápětí viděli na 10 metrů a hned na to už se řítili na čtyřkolkách mezi stromy stovkovou rychlostí. Proč ne... A poklonu musím vyseknout i vrahovi, protože jeho schopnost být prakticky všude a všechny likvidovat jako šváby, to už taky vyžaduje nadpozemské schopnosti.

No dobře, asi jsem to trochu předimenzovala, ovšem to autor vlastně také. Ale i přes všechny tyto připomínky, které ke knize mám, dávám 4*, protože si prostě nemůžu pomoct a sice za pravidelného kroucení hlavou, ale s příjemným mrazením v zádech, jsem knihu dočetla a jednoduše si ji užila.

bookcase
24.01.2019 5 z 5

Tak to byla pecka. Četla jsem od něj pouze Stalkery, kteří byli hodně akční. Tady mi víc akce pasovalo, bylo skvělé, kolik strachu, nejistoty a napětí dokázal autor namixovat na malý prostor, co se času i lokace týče.

hs777
14.01.2019 5 z 5

Mark Heckenburg je zpátky - charismatický, nezdolný a nesmrtelný. Jedno ale nemohu Paulu Finchovi upřít, neprostupnou mlhu, zimu, tmu i strach na mě přenesl tak dokonale, že jsem se nemohla odlepit, takže nějaké ty nedokonalosti promíjím. Komu se líbilo třeba Není úniku, mohl by být spokojen i s Mrtvým mužem.

encyklopedie
14.01.2019 5 z 5

......tuším, že tenhle zatím poslední díl se mi líbil nejvíce .....od Stalkerů série graduje
100%

Hella
12.01.2019 5 z 5

Pecka. Zase. Stejně jako předchozí příběhy je i tenhle ... neodložitelný. A nic na tom nemění ani takový malinký kaz, kdy si po zjištění identity všemocného vraha na konci říkáte: "To jako fakt"? Těším se na další díl!

astra3
26.12.2018 5 z 5

To bylo napínavé. K napětí stačí jen mlha, těžký terén a pískání psychopata, kerý vás pronásleduje. Ke konci jsem už tušila pachatele. Doporučuji.

kneslova
25.12.2018 4 z 5

Celkem dobrá kniha, začátek mě chytl a natěšil, ale postupem ke konci to bylo slabší a slabší a tak nějak naprosto neuvěřitelné. Nehledě na to, že v půlce knihy jsem odhadla pachatele ač se mi to zdálo nemožné. Přesto má kniha potenciál a napětí

Klarinecka
23.12.2018 5 z 5

Heck je borec. Bez pistole, neposlušný, paličatý, nesmrtelný borec. Parádní oddychovka. Všechny díly přečtené a všechny za pět :)

agnes25
23.12.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Od knihy se téměř nedá odtrhnout, jedna akce stíhá druhou, mráz člověku běhá po zádech, když si představí tu všudypřítomnou mlhu a tmu. Rozhodně se ani chvilku nebudete při čtení této knihy nudit. Vřele doporučuji k přečtení.

JustWomen
02.12.2018 2 z 5

Začátek vypadal slibně, mlha, písnička, ale pak přišla na scénu ta neschopná skupina policistů bez jediné zbraně, která se tudíž neubrání komukoliv, kdo je ozbrojený.
Styl psaní nezajímavý, děj se táhl, dialogy mezi policisty jako ze základní školy a konec to ještě pokazil, nelíbilo.

Sirius
01.12.2018 4 z 5

Paula Finche jsem zatím obcházel velkým obloukem. Ale teprve jeho nová kniha Mrtvý muž přichází mě nahlodala k přečtení (na zásluze je teda hlavně obálka). Moje hodnocení od prvních do posledních stran dost lítalo. Začalo to jako fajn brak, přesunulo se to k něčemu, co by neuspělo asi ani v literární soutěži začínajících spisovatelů. Stylově mi to do prvních sto stran přišlo strašně pitomý, chytání grázlíků bylo úplně zbytečný a akorát to knize přidalo na váze. Ale nakonec to skončilo jako fajn brak s příměsí slasheru a thrilleru, kterej se přesunul do divočiny. Finch je sice bejvalej novinář a policajt, ale jemu nejde ani o zachycení společenských problémů ani rozervanýho nitra hlavního hrdiny. Spíš připomíná malýho kluka v těle dospělýho. Chce se prostě bavit na papíře. A když na tohle přistoupíte, budete se bavit taky.

Danago
16.11.2018 5 z 5

Kniha Mrtvý muž přichází čtenáře chytne od první stránky a nenechá jej vydechnou až do stránky poslední. Mrazení v zádech, jedno šokující překvapení za druhým, strach a nekonečné napětí, to vše knihu dokonale vystihuje.
Jedná se o 4.díl série Detektiv Mark Heckenberg, protože jsem nečetla žádný předchozí díl, měla jsem z ní trochu obavy. Ale nakonec to nebyl vůbec problém. Všechny potřebné informace čtenář dostane a klidně bych uvěřila, že se jedná o samostatnou knihu. Ale pokud jsou i předchozí díly takto dobré asi nad nimi budu uvažovat.

Anglie černý humor

Paul Finch
britská, 1964
2016  85%Stalkeři
2017  88%Znesvětitel
2018  85%Mrtvý muž přichází
2017  83%Klub zabijáků
2019  87%Kořist

Kniha Mrtvý muž přichází je v