Svědkyně ohně

Svědkyně ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130307/bmid_detektiv-joona-linna-svedkyne-ohne-hCg-130307.jpg 4 4493 4493

Svědkyně ohně je název napínavého detektivního románu, jehož autorem je manželská dvojice vystupující pod pseudonymem Lars Kepler. V dnešní době začíná být běžné, že policejní práce nespočívá čistě v rutinním porovnávání faktů a ověřování údajů. Když policie řeší obzvlášť komplikované případy, přizve k vyšetřování i osoby, které by se k místu činu nesměly ještě před několika lety ani přiblížit. Využívání lidí s paranormálními schopnostmi tak sice není běžnou každodenní praxí, ale stává se čím dál častěji. A to i přesto, že prozatím není v policejních statistikách zaznamenán ani jeden případ, který by vyřešil psychotronik nebo médium. Flora Hansenová se živí jako médium. Již celou řadu let přesvědčuje své okolí, že umí komunikovat s mrtvými. Postavila si na tom celou kariéru, a jak je to doopravdy s jejím talentem, ví jen ona sama. Jednoho letního večera sleduje zprávy a zaujme ji děsivá vražda, která se stala v ústavu pro psychicky narušené dívky. Flora se rozhodne, že zavolá na policii a oznámí, že kontaktovala ducha mrtvé dívky a může pomoci s případem. Vyšetřování brutální vraždy je vždy ošemetné a Joona Linna ví, že nemůže ponechat nic náhodě. Stejné noci, kdy dívka skonala, z ústavu uprchla jiná chovanka. Všichni ji popisují jako hodnou a tichou dívku. Protože z vyšetřování jednoznačně vyplývá, že vraždu spáchal někdo zevnitř ústavu, je i tato dívka v podezření. Jak najít stopu prohnaného vraha dřív, než spáchá další zločin? Pomůže Flora policii vraha dopadnout, nebo celé vyšetřování ještě více zkomplikuje?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldvittnet , 2010

dagsvob
01.02.2016 5 z 5

Za mě lepší než Paganiniho smlouva a o malinko horší než Hypnotizér. Už se těším na další díly.

KristinaK
30.01.2016 4 z 5

Já se snad místy i dost bála :) super knížka!

střapatá
24.01.2016 1 z 5

Přišlo mi, že si manželé řekli, že napíšou prvoplánový bestseller, vzali si příručku "Jak napsat pravou severskou detektivku" a podle toho krok za krokem postupovali. Některé pasáže nedávají smysl, dialogy jsou totálně jalové. Postavy nejsou nijak vykreslené, takže si k nim člověk nevytvoří žádný vztah.
Čas od času jsem navíc nevěděla, zda náhodou nečtu laciný erotický román pro ženy v přechodu.
Když se odhalí, kdo je vrah a všechno se vyjasní, tak autoři pro jistotu vše zopakují v umělém dialogu, aby to pochopili opravdu všichni. A protože nejspíš ještě kniha neměla příručkový počet stran, závěr tvoří krásný osobní patos o životě komisaře.
Za mě tedy hrůza.

vladimirah
21.01.2016 1 z 5

Pro mě nuda.Nic moc zajímavé, zdlouhavé, obyčejné.
Kvalita žádná, pouze nějaká komerční snaha o dílo.
Já čas u čtení této knihy považuji za naprosto promarněný, bohužel.

herbess
17.01.2016 1 z 5

Priserne prekombinovane, desive se tlaci na pilu, umele a ocekavane vyhrocene situace. Styl jakym je ta kniha psana (a obecne styl jakym jsou knihy od dvojice LK napsane), me neskutecne rozciloval. Behem prvnich par stranek se rozjede nekolik dejovych linek, ktere se ve vysledku ukazou jako uplne zbytecne a v podstate slouzi jenom k prodlouzeni deje a ''vytvoreni'' napeti. Nakonec i ten zasadni zlom v deji pusobi hodne komicky. Vubec jsem nepochopil, proc je v knize dejova linka s komisarem JL a jeho rodinou.

gomaki
16.01.2016 5 z 5

Krásná práce, abych tak řekla.

Musím uznale pokývnout, nad zápletkou a smeknout nad tím, jak byla vymyšlena postava vraha. Opět se dostáváme k tomu, že není to kým se to zdá být, není to čím se to zdá být...že jo:) ostatně jako většinou u seveřanů. Nicméně, zde je jedna zásadní otázka - jakože cože? :) Dle mého skromného názoru se vraha dozvíme přesně v tu pravou chvíli a najednou to nabírá na obrátkách a posledních 100stran vraždíte pohledem každého, kdo se Vás jen opováží vyrušit.

Co mě se týče, tak naprosto super + další díl skládačky jménem "Minulost Joona Linna"...poměrně zajímavý závěr, který přímo vybízí k dalšímu dílu...ještě, že jsem se dostala už k celé sérii:) to bych asi trpěla stejně jako u Harryho a Carla.

Bárny59
15.01.2016 3 z 5

xxxxxxxxxxxxxx

hrosik3
15.01.2016 5 z 5

Mnohem lepší, než Paganiniho smlouva, mělo to spád.

TomK
12.01.2016 5 z 5

Moje první kniha od manželské dvojice a musím říct, že mne opravdu překvapili. Je to opravdu nářez, napínavé až do konce a napsané stylem, který mi opravdu vyhovuje. Krátké, výstižné kapitoly plné napětí a skvělého příběhu. Co víc si přát :)

MonaNona
03.01.2016

Lepší než Hypnotizér a Písečný muž, ale moderní severskou krimi i nadále nepovažuju za kvalitní.

cie
24.12.2015 4 z 5

Zatím nejlepší díl, napínavé i když jsem hned na začátku poznala vraha - proto jedna hvězda dolů.

ZRADO
12.12.2015 4 z 5

Líbilo se mi to více než Stalker :) odposlechnuto z audioknihy, zatím pro mě nejlepší od "Keplerů" )

Janishka
09.12.2015 5 z 5

Strhující! :) zatím jeden z nejlepších! :)

melien
01.12.2015 5 z 5

Nejsem čtenář který by si detektivky vybíral ke čtení často, ale tahle kniha mě hodně bavila... sice jsem v průběhu děje přicházela na to kdo asi bude vrah.. ale závěr mě dost oslovil na to přečíst si pokračování dalších případů.. :)

radus
24.11.2015 5 z 5

Moje první kniha od dvojice autorů a byla jsem nadšená. Málokdy uhodnu, kdo je pachatelem, tady to bylo jednoduché, ale přesto byla tahle detektivka napínavá a zajímavá. Konec mě docela nažhavil na další pokračování detektiva Joony :-)

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Keplerovci prostě ví, jak napsat detektivku, která vás naprosto pohltí. Stejně skvělá kniha jako Hypnotizér a Paganiniho smlouva, ale navíc obohacená otevřeným koncem ohledně Joony Linny:)

kazatell
21.11.2015 4 z 5

Opět povedený kousek se zajímavým koncem, který vás nabudí na další díl.
Knihu hodnotím pozitivně, i když si nemohu odpustit poznámku ke slovní zásobě. Nevím jestli je to dáno překladem, ale po každém díle mi připadá víc a víc, jako by se autor(ři) vždy před knihu naučili dvě, nebo tři nová slova a potřebovali by nám ukázat že je znají. Nebo možná ve Švédsku prostě jen všichni mluví "lakotnicky"

raffi
20.11.2015 4 z 5

Veľmi mi vyhovuje štýl, akým autori píšu. Škoda ale, že tu bolo hodne skoro jasné, kto je vrahom.. napriek tomu ma kniha bavila, vlastne ma baví celá séria.

Michaeles
20.11.2015 5 z 5

Má třetí kniha od této dvojice autorů a musím říct, že asi jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Velice komplikovaný případ a do posledních okamžiků nevíte kdo je vrah.

Odehnalka
08.11.2015 4 z 5

Tento případ se mi zatím líbil nejvíc. Měla jsem i pocit, že autoři se posunují dál a že jejich styl je čím dál lepší. Opět se těším na další knihu.

vraždy detektivní a krimi romány severská krimi švédské detektivky

Lars Kepler
švédská, 1967