Sanatorium

Sanatorium https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471904/bmid_sanatorium-Ml3-471904.jpg 3 179 63

Detektiv Elin Warner série

Le Sommet, napůl ukrytý v lese a zastíněný hrozivými vrcholky švýcarských Alp, byl vždy zlověstným místem. Kdysi opuštěné sanatorium, které dlouho provázely znepokojivé pověsti, je nyní zrekonstruováno na luxusní hotel. A je tím posledním místem, kde by Elin Warnerová chtěla být. Ale vzala si volno od své práce detektiva, aby zde mohla oslavit zasnoubení svého bratra Isaaca a jeho přítelkyně Laure. Po příjezdu uprostřed hrozivé bouře se Elin okamžitě cítí divně – hotel ji bez zjevného důvodu znepokojuje. A když následujícího rána zjistí, že Laure zmizela, musí Elin věřit svým instinktům i tomu, že ji dokáže najít. Bouře uzavře všechny přístupové cesty, a čím déle je Laure nezvěstná, tím více začínají ostatní hosté panikařit. Elin je pod tlakem, aby Laure našla, jenže nikdo si nevšiml, že se ztratila další žena. Jediná, která mohla ostatní varovat, jak velké nebezpečí jim všem hrozí... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Sanatorium , 2020

kalinkacz
04.12.2021 3 z 5

Ach jo, já měla taková očekávání... Těšila jsem se, ale bohužel... Atmosféra bývalého sanatoria je za mě skvělá, to bezpochyby... Ale! Postavy mě moc nebraly a děj byl za mě dosti pomalý, myslím si, že se příběh mohl pěkně proškrtat... Takže za mě průměrné čtení, u kterého mi pár věcí chybělo a něco zase mohlo být rozpracované - jsem prostě v rozpacích...

Zuzulinka
23.11.2021 5 z 5

Kniha mne nadchla! Velice zajímavě napsáno. Psychologické myšlení, emoce, strach.. Doporučuji přečíst!

Zrzavá_Tereza
19.11.2021 4 z 5

Tohle rozhodně nečtěte večer, ani v noci.
A už vůbec to nečtěte v noci po tom, co jste viděli horor (chybama se člověk učí).
Odlehlej hotel, původně sanatorium, hory, bouře a sníh. Hodně sněhu.
A když do tohohle hotelu přijede pár lidí nevyrovnaných se svojí minulostí, je o zábavu postaráno.
Autorce se povedla ta plíživá atmosféra na jedničku. Až jsem měla sama chuť se do toho hotelu podívat a zažít tam jednu zasněženou noc.
Trošku mě zklamalo, že hlavní roli sice hrálo i tohle místo, ale upozadilo ho množství lidských problémů a selhání.
Možná by příběhu prospělo i trošku nadpřirozena, kdoví? Ale nebojte se - mrtvol a krve se tady taky dočkáte.

Sarka25
07.11.2021 4 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila a podle anotace to mela byt fakt pecka skoro jako osviceni ale s lidmi, tohle přirovnání je fakt hloupe vždyť to s tim nema nic společného. Knížka je ze začátku celkem nudna a dlouhá. Ale když už se tam začne něco dít tak je to celkem napínavé. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrahem. A dle konce soudím ze jsme se s Elie neviděli naposledy.

Bee240
04.11.2021 2 z 5

Nevím zda mám v poslední době smůlu na knihy, nebo až moc věřím anotacím.
Jako u předchozí knihy jsem se těšila na napínavé a možná trochu mysteriózní čtení. A opět jsem byla zklamaná.
Anotace je napsaná velmi poutavě - říkala jsem si hotel na místě bývalého sanatoria to je super nápad...jenže postavy byli tak moc nesympatické že to přebylo úplně všechno......
Ale vezmu to hezky od začátku.
Hotel otevřený v bývalém sanatoriu uprostřed hor. Úplně na mě doléhala stísněnost a chlad místa ve kterém hotel stál. Vše doplňovala zuřivá sněhová bouře a představa těch obrovských oken téměř na každém kroku... už jen samotné místo a historie této budovy láká na skvělý a napínavý příběh. Když do tohoto prostředí přidáme temnou minulost sanatoria plnou krutostí na lidech a také současné záhadné mizení personálu ... je jasně zaděláno na skvělý thriller....
JENŽE
když do tohoto nasadíte totálně nevyrovnanou hlavní představitelku ???? je problém na světě.
Elin...bývala detektiv a i když má zrovna pauzu od práce kvůli jistým traumatům úplně si nedokážu představit že by někdo jako ona mohla vykonávat takové povolání. Někde jsem četla že se čtenář bude divit jak z Elin vypluje napovrch skvělý vyšetřovatel...já ten pocit neměla....podle mého hodně plavala ve všem co dělala. Její neustále panické záchvaty a to drama které kolem sebe vytvářela bylo už přespříliš. Jak jako policistka může věřit všemu co jí kdo navykládá a každé dvě minuty mít jiného pachatele a ještě stíhat obviňovat staršího bratra z vraždy toho mladšího a švagrovou která zmizí z vraždy kolegyně.....prostě matlanina jako blázen. Takový člověk s takovými problémy by u policie nemohl dělat ani zadarmo.
O ostatních se ani nebudu vyjadřovat jelikož tam to nebylo o moc lepší.
Prostě kniha která slibovala hodně a dala toho hoooodně málo.

Katynka01
04.11.2021 3 z 5

Přemýšlela jsem co k této knize napsat.. Jelikož jsem tuto knihu četla týden tak mě moc nenadchla. Celý děj se tak vlekl.. Nemohla jsem se začíst a celé mi to přišlo takové předvídatelné. Na obálce knihy je napsáno "Je to jako Kubrickovo Osvícení, jen plné lidí... Jako osvícení mi to Teda rozhodně nepřišlo spíše jsem celou dobu hledala pojem knihy a i tak mi to přijde jako špatně vymyšlený román.

sidonka
27.10.2021 2 z 5

Z anotace to vypadalo na hodně zajímavé čtení, ale musím říct, že veliké zklamání, postavy všechny velmi nesympatické, hlavní hrdinka často k uzoufání

Turante
22.10.2021 3 z 5

Vcelku zajímavý příběh, velice zajímavé prostředí, ze kterého se dalo vytřískat mnohem víc. Postavy mi ani jedna nebyla moc sympatická, děj nebyl špatný, ale na to jak se to rozjelo, tak konec byl prostě slabý.

Nixa
15.10.2021 3 z 5

Celou dobu jsem byla z knihy nadšená, ale konec mě zklamal. Přitom měl příběh celou dobu strašidelnou a tajemnou atmosféru. Kniha byla čtivá a napínavá. Nebýt epilogu byla by to skvělá kniha...

Korsika
15.10.2021 3 z 5

Tak tohle bylo děsivý! Strašidelný a děsivý ... Pokud už jste se dlouho nebáli a rádi u knihy důkladně přemýšlíte, kdo má motiv a kdo příležitost (z konkrétního okruhu podezřelých), tak tahle kniha je pro vás to pravé. Jen ta obálka je zase faux pas. ;)

Pípasek
13.10.2021 5 z 5

Tato kniha není pro každého, začátek není lehký, ovšem později se všechna temnota a hrůza dostává na povrch. Podezřelých je hodně, konec překvapí.

kytarka
12.10.2021 5 z 5

Jako tohle je pecka! Tato kniha má spád a napětí. Celou dobu jsem netušila kdo by mohl být za vraždami, které se za podivných okolností, dějí v odlehlém hotelu vysoko v horách. Hotelu, který je zbudován z bývalého sanatoria. Luxusní čtení na podzimní večery.

Acinore
10.10.2021 2 z 5

Zaboha jsem se nemohla začíst. Hodnotím a ještě stále nemám dočteno - už to bude určitě měsíc. Ale i kvůli tomu si vyšší hodnocení nezaslouží. Nemastné, neslané, nudné a ten čas už mi nikdo nevrátí.. Škoda, přitom nápad skvělý! Ale v rukou špatného autora..

Knižní střípky
10.10.2021 3 z 5

Suma sumárum - nádherně stísněná atmosféra místa odříznutého od civilizace, kvanta sněhu, zlověstně se tyčící štíty hor nad hotelem. Pokud přesně toto máte rádi a přežijete poněkud krkolomný začátek a poněkud psychicky nevyrovnanou hlavní hrdinku, která byť je policistka, tak vyšetřuje jako amatér, směle se do tohoto dílka pusťte.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kanitsuj
08.10.2021 2 z 5

Tento autorský a vydavatelský počin se příliš nepovedl. Knížka mne zaujala přebalem a anotací, bohužel uvnitř se skrývala příšerná a nelogická slátanina. Už delší dobu jsem neměla v rukou psychologický thriller, který by byl tak špatně napsaný a vypointovaný. Motivace vraždícího maniaka / maniačky (abych neprozradila pointu) byla naprosto neúměrná způsobu, jakým likvidoval / likvidovala své oběti. Postavy byly nevýrazné a zaměnitelné, občas jsem se ztrácela a především jsem se do čtení musela nutit. Dech beroucím jednáním tak zaujala jedině neuvěřitelně naivní policistka, která bez váhání skočila do každé pasti a bylo jen s podivem, že neskončila zmrzlá nebo zavražděná:-)

markej
07.10.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se dost těšila - tajemný dům sloužící kdysi jako sanatorium pro pacienty s tuberkulózou, nyní luxusní hotel, prostředí švýcarských Alp, vyšetřovatelka žena (ty mám raději než chlapy), navíc krásná obálka (přebaly se nechám při výběru knih hodně ovlivňovat)... Celé se to ale nějak nepovedlo, knížka je sice svižně napsaná, ale 400 stran je nakonec fakt hodně, a je v ní spousta nedotažeností, nelogičností, nedovysvětlení, hlavní hrdinka je podivně zmatená, prostě mi to všechno vůbec nesedlo...

Babouš
04.10.2021 3 z 5

Takhle... atmosféra je na jedničku: hotel s obrovskými okny uprostřed sněhové bouře vysoko v horách, takový ten pocit, kdy nevíte, jestli se na vás někdo nekouká zvenčí... Ale taaaaak se to táááááhne... Pokud máte žánr "uvězněni daleko od civilizace a čekáme na smrt" rádi, doporučuju spíš Nevítaného hosta od Shari Lapeny. P. S. Jsem jedinej, komu vadí, že v knize se doslova píše o funkcionalistickým stylu, rovnejch střechách a žádnejch ozdobách, zatímco na obálce je zámeček s věžičkama? Já vím, že obálka je převzatá ze zahraničí, ale kde se teda stala chyba?

lenka666
04.10.2021 5 z 5

Dávám plný počet. Knížka je čtivá a napínavá.

jaroslava3809
03.10.2021 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila, napínavá četba s detektivní zápletkou,tajemství ,a rozuzlení , které jsem na konci nečekala,knihu jsem dostala od dcerky a udělala mi velkou radost

Mi--LADA
18.09.2021 1 z 5

Slibná anotace, krásná obálka, pěkná recenze, kterou jsem četla... a samotný obsah, který mi nevtáhl. Do textu se mi nepodařilo začíst. Škoda, je to slabší.