Deset mrtvých komiků

Deset mrtvých komiků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347402/bmid_deset-mrtvych-komiku-EnA-347402.jpg 3 87 37

Brilantní Van Lenteho debut je poctou Zlatému věku mystery a zároveň břitkou satirou současného šoubyznysu. Příběh začíná pozváním devíti uznávaných komiků k legendárnímu hollywoodskému producentovi zábavních pořadů Dustinu Walkerovi na jeho soukromý ostrov. Ve skupince je bývalý moderátor populární late-night šou, stand up komik, komik z ulice, jenž pohádkově zbohatl, nebo ikona zábavy z Las Vegas. Všech devět dorazí lodí na ostrov a zjistí, že všechny domy jsou zcela opuštěné. Nefungují tu mobily ani wifi připojení a brzy začne jeden po druhém umírat. Kniha vzdává hold velikánům žánru jako Agatha Christie a jejím Deseti malým černouškům a zároveň originální zábavou díky vtipným a komickým dialogům postav, neboť každá z nich se záhadu snaží vyřešit stylem svého oblíbeného detektiva.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Omega

Ten Dead Comedians: A Murder Mystery , 2017

terijans
12.11.2019 2 z 5

Tohle bylo velký špatný, přestože námět se z počátku zdál dobrý a obálka je povedená. Samotné dílo o ničem.

TerkaM
06.11.2019 3 z 5

Aneb tady jsem se opět utvrdila, že já prostě detektivky nemám ráda a špatně se mi čtou. Thrillery jsou super, ale detektivky, kde je ještě navíc hromada postav, to je pro mě děs.

Marryzlis
04.11.2019 3 z 5

Cože? A s paní Christie to mělo teda společného co? To jsem se zas nechala oblbnout hláškou na obálce. Působilo to na mě děsně těžkopádně a ten konec je zbytečně překombinovaný. Sáhla jsem prostě vedle.

minimonisek
29.10.2019 2 z 5

Agatha je Agatha. Myslím, že my nejsme moc zvyklí na vystupování komiků, proto některé pasáže působí dost zvláštně. Některé myšlení dost nelogické - najdete mrtvolu a pak si jdete zaskákat do skákacího hradu. Vraha jsem neodhadla a motiv vraždění? No jako fakt? Ale velkým plusem je krásný přebal.

Mysicka_Lb
18.10.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem si tento námět jakožto milovnice Agathy Christie nemohla nechat ujít. Byla jsem ale zklamaná. Po detektivní stránce by to ještě šlo. Sice je vše trochu přitažené za vlasy a vůbec ten fakt, že se někdo rozhodl tímto způsobem vraždit, je velmi nereálný. Pachatel je ale překvapivě docela logický a já jsem ho neodhalila:-), což mě opravdu potěšilo. Je to i napínavé, čtenář chce určitě dojít až na konec, aby se dozvěděl, zda někdo přežil a kdo za tím vším stojí..... Ale po té komické stránce je to utrpení a přepisy vystoupení komiků a další kapitoly z této branže (Oranžové dítě atd.) se vůbec nedají číst. Dobrou třetinu knihy jsem musela přeskočit a samotnému příběhu to podle mě vůbec nevadilo. Kdyby ty kapitoly autor úplně vymazal a věnoval se místo tomu psychologii postav, udělal by lépe. A ještě lépe by udělal, kdyby si za postavy nevybral tak nesympatické komiky.

TheRaven
28.09.2019 3 z 5

Co se detektivní stránky týče, spíše průměr. Sem tam sice zábavné a čtenář díky indiciím tak nějak tuší, kdo bude vrahem (až se spíš nechce věřit, že je to tak jednoduché), nicméně motiv ani závěr nijak oslňující nejsou. Pro zasvěcené čtenáře by mohla být zajímavá ona satira na současnou angloamerickou komediální scénu, viz například TJ Martinez alias střevícový honimír (patrně odkaz na Louise C.K., která má v knize i „poděkování“), ale jelikož k takovým nepatřím (ani nejsem žádný velký fanda stand-upů), nejsem schopný tuhle stránku knihy úplně docenit.

mynonka
09.09.2019 2 z 5

Začátek vypadal zoufale, navíc jsem se nedokázala mezi postavami orientovat, ale nakonec se z toho vyklubala fajn detektivka s několika zajímavými zvraty a vraha jsem neodhalila dříve, než autor. Je to takové odpočinkové čtení na chatu, ale smát se nebudete.

encyklopedie
28.08.2019

....o téhle knize jsme si s kamarádem psali dávno před vyjitím... tohle bylo velké těšítko ... ale letošní velký průser, velké zklamání ..... v téhle knize není nic co by zaujalo, pár ubožáků ... žádných postav jako v Deseti malých černoušků..... a ty vstupy, ty byly na dvě věci ....na xxx a na nic .............
Nezáživné, za celou knihu tam nebylo nic co by nutilo čtenáře číst dál.... pro mne ztráta času
Nula bodov, nehodnotím

Betka46
28.08.2019

tato kniha mě zklamala

Aghatte
24.08.2019 5 z 5

Prostředí komiků je mi cizí. Aghatu miluji, sbírám její knihy, čím starší vydání, tím lepší. Zaujala mě ta troufalost, ale pak jsem se musela omluvit. Nešlo o to se přiblížit či vyrovnat, ale "vzdát hold", což je rozdíl.
A také výborná obálka, hned zaujme.
Povedená detektivka se spoustou odporných hrdinů, kterých mi ani nebylo líto, že je po nich. Získala jsem představu, že udržet se ve světě "humoru" dokážou jen bezpáteřní hnusní jedinci, kterým není nic svaté. Nebo nuly, které musí klesnout až na dno a dělat ze sebe ještě většího debila, než už jsou. (Vzpomněla jsem si i na jedince z naší obrazovky)
Vstupy z představení mě nebavily a vůbec mi to nepřipadalo vtipné, spíš ubohé.
Ale nečekala jsem, že se budu u detektivky smát - ani jednou, nic tam není k smíchu.
Originální kulisy a prostředí, které je neokoukané.
Byla to dobrá kniha, a mně se to moc líbilo, bála jsem se, vraha jsem neuhodla a ani mě to nenapadlo. Přečteno za dvě noci a plný počet bodů. Aghata by autora určitě pochválila :-)
Byl by určitě hezký i film - opuštěný ostrov, výtah, tajemné úkryty, bazény, trezory, mrtvoly, absurdní skákací hrad, šílený smích v éteru a hystericky štěkající parodie na psa... Umím si to představit.
A jdu si přečíst Deset černoušků pro oživení paměti, ne pro srovnání.

Elsasbooks
21.08.2019

Knížka byla ta špatná, že jsem ji ani nedočetla a skončila jsem na 84. straně. Všichni komici trapní a čtení nezáživné. NEDOPORUČUJI!

syslomil
06.08.2019 3 z 5

Na knihu jsem se těšila dlouho před jejím vydáním a zklamala mě. Ani jeden z komiků mi nepřipadal vtipný, přepisy stand-up vystoupení byly utrpení. Přesto se kniha hezky četla, byla napínavá (kdo a jak bude další?) a děj pěkně odsejpal. Nebylo to ale to, co jsem čekala. Zajímalo mě, jak autor skloubí humor s hromadným vyvražďováním, ale tady nebyla ani špetička vtipu. A motiv? Vraždit se kvůli tomuhle, moc lidí by nezbylo.

sorceress15
18.07.2019 4 z 5

Knížka mě zaujala svou obálkou a anotací. Podle ní jsem čekala, že se při čtení trochu zasměju, jelikož se jedná i o satiru a kniha je psaná z pohledů komiků. Ale nestalo se. Zasmála jsem se méně krát, než je počet komiků v knize :D. Pasáže psané z pohledu komiků a jejich vystoupení se mi nečetly moc dobře. Možná to bylo stylem psaní, nebo jsme se jen neuměla vžít do pozice diváka. Až poslední dva výstupy jsem si užila tak jako asi posledních 100 stránek, které jsou skvěle napsané a plné napětí a překvapení. Co knížce nemůžu vytknout je popis některých scén, které byly až brutální, krvavé. Takže v tomto ohledu napětí nechybělo. Celkově jsem od knížky čekala něco jiného, zejména více humoru, ale konec knížky byl až dechberoucí, což jsme už ani nečekala, takže nakonec příjemné překvapení. Několikrát jsem si řekla, co jsme si to koupila za knížku, ale radím těm, kteří se chystají číst, aby vytrvali. Nakonec nebudete litovat a ten konec stojí za to, mě teda dostal. Díky němu dávám 4* místo 3*, které jsme chtěla dát v průběhu čtení. A ten, kdo má rád humor v podobě stand-upů se možná i nakonec zasměje a pobaví.

efka.saf
14.07.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla z ryzí zvědavosti a od začátku jsem se rozhodla knihu brát jako poctu Agathe Chrystie, protože kdyby to tak nebylo, byla bych vzteky bez sebe za vykradení snad nejpromyšlenější kriminální zápletky v historii.
Souhlasím s komentářem pode mnou, že začátek se louská poměrně těžce, protože postav je hodně a orientace v nich je docela obtížná. Cca do 70 stránky se seznamujeme s jednotlivými komiky a přiznám se, že do této chvíle pro mě byla kniha spíše utrpením. Naštěstí, jakmile se komikové dostali na ostrov a je jim puštěno "motivační video", děj nabírá na obrátkách a od této chvíle jsem knihu už prakticky nepustila. A ačkoliv jsem v některých postavách plavala až do samotného závěru, pravdou je, že to vlastně ničemu zase až tak nevadilo.
Určitou záhadou pro mě byly i textové přepisy z vystoupení jednotlivých komiků, protože ty mě tedy extrémně nebavily a čím víc jsem jich měla za sebou, tím víc mě štvala představa těch, které mám ještě před sebou. Doufala jsem, že mají v příběhu hlubší význam, protože na konci bych si pak neodpustila, že jsem je nepřeskočila. Naštěstí svůj význam měly, takže i přes jejich otravnost je doporučuji přečíst.
Co se týče rozuzlení, bylo povedené. Takové, jaké se v podstatě k celému ději hodilo. Samozřejmě ale musíme příběh chápat jako určitou nadsázku a recesi, protože kdybychom šli po realističnosti a uvěřitelnosti, daleko bychom nedošli :).

blonďatá.luc
26.06.2019 4 z 5

Kniha je skutečně napsaná na velmi podobný motiv jako Deset malých černoušků od A. Christie, jen je zasazená do současnosti. Z počátku jsem měla velký problém se začíst - přeci jen je tam hodně postav představeno na relativně malém prostoru - ale později jsem se smířila s tím, že se mi prostě budou plést a plně jsem se ponořila do děje. Budu k vám naprosto upřímná (jako pokaždé) - Agatha Christie to není. Přesto jsem příjemně překvapená. S každou další kapitolou mi kniha přišla lepší, děj pěkně rychle gradoval a samotný konec se mi moc líbil. Postavy mi nebyly zrovna sympatické, ale to asi ani nebyl jejich úkol. Moc se mi nelíbily vložené výstupy aktérů, ale zřejmě to mělo ještě zdůraznit to, že jsou to všichni komici. Tomu, že se jedná o satiru, odpovídá i motiv celého příběhu. Dialogy byly svižné, rozesmát se jim mě ale nepodařilo. S knihou jsem ale spokojená a vám ji mohu doporučit - pokud třeba znáte příběh Deset malých černoušků a rádi byste si přečetli něco podobného a přesto v tolika ohledech jiného.

Booky84
03.06.2019 5 z 5

Klasická detektivka, pohodové čtení s kouskem humoru. Kniha se četla lehce a nemohla jsem se odtrhnout, a i zápletku jsem nakonec odhalila.

mikika
13.05.2019 4 z 5

třeskutou srandu nečekejte, ale černý humor ano. výstupy stand-up komiků jsou holt lepší naživo, než jen přepisy.. plus chytrá pocta Agathě a jejím "černouškům."