Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část první

U celého obyvatelstva Manhattanu se najednou vyvinou pavoučí schopnosti - a ne každý je využívá zodpovědně . Není to práce nikoho menšího než jednoho z nejďábelštějších Spider- Manových protivníků , Jackala ... a tohle pavoučí vylepšení normálních lidí je jen prvním krokem v jeho zlověstném plánu ! Dokáže Petr Parker zastavit psychopatického vědce dřív , než bude celé město vzhůru nohama kvůli záplavě pavoučích imitátorů ?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331453/big_amazing-spider-man-pavouci-ostrov-c-fvh-331453.jpg 4.127

Ultimátní komiksový komplet 80.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Hachette

The Amazing Spider-Man: Spider-Island Part One, 2012

Kniha Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část první

Ivan Kučera

X desaťročí po Klonovej ságe (ktorá ma nebavila) sa Jackal vracia, aby dotiahol svoje protispajďácke DNA experimenty do dokonalosti... a zase ma to príliš nebavilo. Angažovanie Dana Slotta do spider-manovskej série úvodník charakterizuje ako omračujúce, ale na mňa to bolo príliš free, asi starnem (nejako enormne ma nebavilo nič, čo prišlo po konci Straczynského runu, či už Totální šílenství! alebo Svítá nový den). Peter dospel, nechodí s MJ, ale s blonďavou policajtkou (ktorá vyzerá ako z mangy), nedisponuje šiestym zmyslom, ktorý ho varoval pred nebezpečenstvom (a tak sa musí učiť kung-fu...), pracuje vo vedeckej firme a teta May sa vydala za otca JJJ (!!!) a odsťahovala sa o 200 kilometrov ďalej (a syn jej manžela je starostom New Yorku). O čo viac som sa na to tešil, o to mohutnejšie bolo napokon moje sklamanie, ale zas nemôžem povedať, že by šlo o vyloženú katastrofu (to určite nie), ale proste som mal nadpriemerné očakávania. Bolo to na môj vkus príliš oplašené a paradoxne čím viac sa tam toho dialo, tým viac ma to otravovalo. Pravdupovediac som bol prekvapený, koľkom pozitívnych názorov to zozbieralo, lebo scenár hodnotím ako podpriemer a ak tomu niečo zachraňuje pavučinu (a pridáva tretiu hviezdu), tak len a jedine kresba. Kresba mexického čerta Humberta Ramosa (Flash: Zkrotit bouři) super, ale vychvaľovaný Slottov scenár sa nevydaril, postavy sa zlievajú do jednej a sú vlastne svojím spôsobom protivné (je ich tu toľko, že Peter úplne zapadá medzi ne). Osobne mi ústredná myšlienka o „miliónoch“ Spider-Manov nič nehovorí, nepripadá mi geniálna a vôbec netuším, čo z nej akože vyplýva a na čo bola dobrá.

trudoš
19.09.2017

Spider-Man pro novou generaci mi sice nepřirostl k srdci tak, jako ten o chlup starší od J. Michaela Straczynského, ale určité kouzlo mu přiznat musím, přestože v některých momentech jde možná až příliš na truc vůči základnímu kánonu. Holt se proměnil tak, jako se proměnilo samotné marvelovské univerzum, rozhodně si však nemyslím, že by šlo o krok špatným směrem. V mnoha ohledech to funguje, v detailech pak trochu dře - například vztahu s policistkou Carlie Cooperovou jsem nevěřil ani vteřinu a workoholický trip vypadá u Petera Parkera po všech těch odsloužených letech drobet naivně. Nicméně oceňuji nadsázku, se kterou Dan Slott přistupuje k superhrdinskému patosu, takže padouši už nejsou výkřikem módy, ale spíše zábavným prostředkem, jak hrdinům znepříjemnit život. A v podstatě, nebýt maglajzu v postavách, zapříčiněného neznalostí některých událostí týkajících se Venoma a jeho inkarnací, přidal bych navrch ještě jednu hvězdu, čistě pro všechnu tu originální a bezprostřední zábavu.

martinstefko
09.02.2017

Dan Slott zde jede v tom, co Spideymu sedí. Je zaměřeno na nějakou pořádnou akci, hodně se zde létá mezi mrakodrapy, jsou zde záporáci, ale pořád je zde lidská rovina, pořád jsou zde zajímavé postavy, jejich vývoj, pořád je zde Spider-Man, ke kterému se můžete dostat velmi blízko, protože díky jeho ukecanosti o něm víte v podstatě všechno. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1369-ultimatni-komiksovy-komplet-80.html

hroubek
05.02.2017

Dan Slott nasadil laťku dost vysoko. Spider-man patří mezi mé nejoblíbenější hrdiny a proto jsem si první část Pavoučího ostrova náležitě užil. Je to výborný hravý komiks se spoustou akce hlášek a nečekaných zvratů, které snad budou epicky gradovat v dalším díle. Hodně mile mě potěšil scénář od Slott a nádherná kresba. Velkou radost mě udělalo to kolik je tam známých hrdinů a postav a zvláště, když se pouští do boje. Naopak jsem byl dost zklamaný, že komiks nenabídne větší rekapitulaci předchozího děje, na který se neustále upozorňuje a já měl pocit, že mě něco uniká. Suprový komiks, který bude nejlépe fungovat s druhou částí.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova