Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část druhá

Skutečná podstata Jackalova pavoučího moru byla odhalena - a teď se obyvatelé Manhattanu mění v obludné pavouky, útočící na povel Pavoučí královny.
Je na Spider-Manovi a Avengers, aby tuhle démonickou vládkyni pavučin zastavili... než promění celé lidstvo ve své pavoučí otroky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347447/big_amazing-spider-man-pavouci-ostrov-c-5af-347447.jpg 4.225

Ultimátní komiksový komplet 81.

Komiksy

Vydáno: , Hachette

The Amazing Spider-Man: Spider-Island, Part 2, 2011

Kniha Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část druhá

Ivan Kučera

„Když se na tebe všechno valí, soustřeď se na jednu jedinou věc.“ Pravdupovediac som rád, že mám Pavoučí ostrov za sebou. Nebolo to zlé a malo to fajn nápady, ale asi nikdy mi nikto nenahovorí, že sa v rámci pavučinového univerza jedná o zásadnú, kľúčovú udalosť. Angažovanie Dana Slotta vôbec nevnímam v Petrovom svete tak, ako angažmán Bendisa alebo Straczynského (ktovieako mi nesedeli ani Totální šílenství! a Svítá nový den, ktoré prišli po Straczynského rozlúčke so Spajdym v Jen o den víc). Nemôžem sa dokonca zbaviť dojmu, že aj nápady, ktoré nehodnotím negatívne, sú po dôkladnejšom zamyslení v skutočnosti obyčajné blbosti. Napr. fakt mi chce niekto nahovoriť, že Peter Parker je iba maska pre Spider-Mana? To bezchybne funguje u Batmana, ale u Spajďáka je to hovadina na entú. Dr. Stranga na Pavučinomila zošle magické kúzlo, aby ho nikto nespoznal, ale druhýkrát to isté už zoslať nemôže? Akože prečo? Pýtam sa dobre, ak sa pýtam, že preto, lebo sa to tak hodí scenáristovi? Ako u jednotky, aj u dokončenia platí, že zo všetkého najviac ma bavila kresba Humberta Ramosa, ktorá je síce miestami neprehľadná, ale ak sa bijú Venom a Anti-Venom, tak to vnímam ako umelecký zámer.

trudoš
04.12.2017

Jak jsem se v prvním díle trochu ztrácel pro chaotický začátek, tak tady jsem už neměl nejmenší problém zapadnout do příběhu a užít si jej na maximum. Dan Slott předvádí neskutečné pavoučí kousky a přitom tomu všemu stále dokáže ponechat fazónu klasického dobrodružství, přesně v tom duchu komiksů s rošťáckým Spider-Manem, jak je mám rád. Je to akční a zábavné zároveň, v některých momentech pak docela i děsivé (za což ovšem může moje lehká arachnofobie), jindy zas fajn potřeštěné v triviálních nápadech. Jonah Jameson á la pavoučí monstrum, New York plný bezradných naháčů, Mary Jane v roli superhrdinky, soulož se Spider-Manem jako preventivní léčba - všechno funguje na jedničku. Opomenout nemohu ani postavu Flashe alias Venoma, protože jeho souboj s Královnou, prokládaný otcovým dopisem na rozloučenou, patří k vrcholům celého Pavoučího ostrova. Ostatně finále celkově je vyrovnané, nic uspěchaného, ale pěkně vygradované a právě tak mega, jak si zaslouží. Z mé strany maximální spokojenost.

martinstefko
28.06.2017

Příběh je místy přehnaný, ukecaný, ale neobtěžovalo to tolik jako jindy. Tenhle event se mi líbil.

hroubek
25.06.2017

Dan Slott válí a užívá si svůj příběh jak to jen jde. Dostal spoustu postav na hraní a využívá to na sto procent. Do toho krásně do příběhu zapojil Venoma, Anti-Venoma a Captaina Ameriku. A povedlo se mu ještě jedna velká věc a to udělat MJ ještě více sexy. Což, je skoro nemožné a jemu se to spolu s kreslíři povedlo. Pavoučí ostrov parádně graduje a je to zábavné a napínavé čtení plné hlášek a akce. Líbí se mi Spider-manova poloha, líbí se mi kam ho Slott na konci příběhu posune a taky jak to celé vygraduje. Parádní komiks, který baví od začátku až do konce.