Deset malých černoušků

Deset malých černoušků https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56191/bmid_deset-malych-cernousku-Mo4-56191.png 5 5826 5826

Na sídlo vybudované na ostrově v kdesi v devonském hrabství je pozváno deset lidí, kteří spolu na první pohled nemají naprosto nic společného. Snad kromě toho, kdo je pozval. Hostitel se však zatím neobjevil. Místo toho se při večeři ozve zvláštní hlas z gramofonu, který každého z hostů obviní ze zločinu. Nedlouho poté je první z hostů nalezen mrtev. Napětí začne sílit, neboť začíná být jasné, že vrah je zřejmě na ostrově a chystá se znovu udeřit - přesně podle dětské říkanky...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Odeon

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

Shardlake
14.11.2012 3 z 5

Knihu jsem četla opakovaně a nikdy jsem si nepamatovala, kdo byl vrah.

Christo
11.11.2012 5 z 5

Prý nejlepší detektivka od krále či královny žánru. Z této logiky vyplívá, že je to vůbec nejlepší detektivka. A s tím musím stoprocentně souhlasit!

Selinute
11.11.2012 5 z 5

Úžasná a jedinečná. Naprosto "dechberoucí " kniha.

Mishka_a7
06.11.2012 5 z 5

Tato kniha je naprosto geniální!

Malin
30.10.2012 5 z 5

Asi jediná detektivka, při které mi opravdu běhal mráz po zádech.
Geniální. Jedna z těch, jejichž rozuzlení se fakt nedá předvídat.
I když, kvůli závěru je mi asi sympatičtější divadelní verze.

fanciulla
27.10.2012

Nie som čitateľkou detektívok, skôr sa im vyhýbam. V tejto je na môj vkus príliš veľa vrážd a príliš veľa vrahov. Ale, samozrejme, geniálne vymyslené to je.

Wrent
07.10.2012 5 z 5

Dostal jsem po dlouhé době hltání nebeletrie chuť na nějakou detektivku a musím říct, že jsem si rozhodně zvolil velice sprrávně. Deset malých černoušků jsem měl na mušce už dlouho, a když jsem se k ní konečně dostal, přečetl jsem ji na jeden zátah za tři hodiny. Jakmile se dostanete cca na stranu 30, tak už rozhodně číst nepřestanete... Geniální, napínavé a bez závěrečného rozuzlení pro čtenáře pravděpodobně i nerozluštitelné...

makke
16.08.2012 5 z 5

Mám ráda detektivky od Agathy Christie, ale časem se mi stává, že mi splynou, to se o knize Deset malých černoušků říct nedá, geniální zápletka, vystupňované napětí a fascinující konec.

kniholka
11.08.2012 4 z 5

Skvělá záležitost, všechno pěkně zamotané a tajuplné, celou dobu si člověk říká, kdo je ten pan Namy? Ale na víc něž jedno přečtení to není.

jaja64646460
15.07.2012 5 z 5

Kvalita, teprve objevuji knihy této známé spisovatelky, ale už teď jsem nadšená, přečetla jsem jí za 12 hodin, super.

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Toto byla moje první detektivka od této autorky, tato knížka mi přišla povedená a čtivá, nápad je perfektní a vlastně klasický, již vícekrát použitý v různých knihách. Každopádně děj je napínavý a občas snad i zábavný. Mě se tedy rozhodně líbilo, že knihou neprovází žádný detektiv, že je děj tak výborně vystavěný na příběhu samotném. Určitě doporučuji k přečtení, protože prostě budete chtít vědět, KDO.

kom72
24.05.2012 5 z 5

Tuhle knížku nejde prostě odložit, dokud se nedozvíte, kdo zatím vězí...
Několikrát jsem v průběhu knihy vystřídal hlavního podezřelého, ale těch pár posledních, vše rozlušťujících, stránek knihy mne opravdu dostalo.
Bravo Agháto.

kelve
15.05.2012 5 z 5

Ahoj, vyprávění přípěhu Deseti malých černoušků, jsem poprvé zažila na noční hře na táboře, když jsem byla menší. K přečtení knihy jsem se dostat až teď a mohu ji vřele doporučit. Sami si v průběhu čtení můžete vytvářet vlasntí verze jak to asi mohlo být. Ráda bych viděla i divadelní hru..tedy pokud ji některá herecká společnost nastuduje. Je to velice zajimávý příběh s naprosto promyšleným dějem.

kaschali
11.05.2012 5 z 5

Skvělá kniha. Tuto autorku jsem znala jen z doslechu a když jsem v knihovně objevila tuhle knihu a přečetla si stručný děj na zadním obalu, tak se mi opravdu zalíbila. Přečetla jsem ji za chvíli a dokonce jsem se i chvilkama bála . Rozhodně doporučuji :)

sheylka
01.05.2012 5 z 5

Když měli v knihkupectví akci na knihy od Agathy, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Jako první jsem sáhla po knize (této samozřejmě), která mi byla známá svým jménem, nikoli obsahem... A dobře jsem udělala, přečetla jsem to za pár hodin - nenudila jsem se ani chviličku, na začátku jsem malinko tápala "kdo je kdo" a až do samého konce netušila, kdo je ten vychytralý vrah... :) Jen mám trošku strach z toho filmového zpracování...

Jajisska
20.04.2012 5 z 5

Detektivky nepatří mezi mnou vyhledávaný žánr, proto jsem neměla od této knížky žádná zvláštní očekávání. Každopádně Deset malých černoušků mě chytlo a díky nim si hodlám od Agathy přečíst i ostatní knihy :-)

Michalala
30.03.2012 5 z 5

Totálne ma odrovnala. Najprv som si myslela, že po Orient Express ma už nemá čo prekvapiť, ale evidentne.. jedna z jej najlepších kníh. Totálne neodolateľná, hodinová záležitosť.

emihorsen
17.03.2012 5 z 5

Pokud někdo tvrdí, že Agatha Christie nebyla nejgeniálnější spisovatelka detektivek všech dob, po přečtení této knihy už si to zaručeně myslet nebude ;-).

DustinMind
10.03.2012 5 z 5

Mistrovské dílo od velké ženy.
Po celou dobu čtení jsem se vracel k básničce vepředu a dával si všechno do kupy. Většinu času jsem na nikoho z nich podezření neměl, ale kde mohl být schovaný pan Namy? Veliká záhada.

Agatha Christie se teď určitě směje z výše mraků a je na sebe pyšná, že nám tak zamotala hlavu.
Jen počkejte, Agatho, při další knize na Vás vyzraju.

Ketly
07.03.2012 5 z 5

Touto knžkou jsem zavítala to Agátina světa a jsem ráda, že jsem začala zrovna tady. Opravdu mě to uchvátilo, ta geniálnost, které na vás dýchá z každého řádku. Možná jsem na začátku neudržela pozornost, protože jsem vůbec nevěděla s čím mám dočinění, ale poté když se to rozjelo tak už jsem se nezastavila a knihu prostě za ten den přečetla. Při několika poslendích kapitolách už se z toho stává doopravdy jakýsi psychologický román, který z vás vyždíme úplně všechny možnosti a nemožnosti. Až do poslední chvíle vás Agátha bude napínat a ne a ne vám neřekne kdo vlastně byl vrahem. Postupně vám dojdou všechny souvislosti a říkáte si, jak jste se mohli nechat takhle vodit za nos. Ale díky bohu tu někoho takového jako je ona máme a bravurně se jí to podařilo. Miluji knížky a také filmy (kterých je ovšem pomálu), které vás donutí hned po skončení chodit 5 minut ode zdi ke zdi, z místnosti do místnosti a přemýšlet, co se tam vlastně stalo. Hledáte ty ztracené myšlenky, protože vás k tomu autor donutil. A to je to co miluji, protože pak se zastavíte a jedete zase na nomální režim. Pořád přemýšlíte co se tam stalo, ale už jste do vstřebali. Deset malých černoušků patří právem mezi ně.