Denník poďobaného upíra

Nigel Mullet je absolútne všedný chalan. Až na to, že je upír. Premenili ho v tom najnevhodnejšom veku, mal presne pätnásť. A bude mať pätnásť už naveky, čo znamená stráviť večnosť bojom s akné a s mutovaním. Navyše sa každý pokus zbaliť nejaké dievča skončí trapasom. Už navždy.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96789/dennik-podobaneho-upira-yRS-96789.jpg 3.492

Deník úúúplně obyčejného upíra 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (SK)

Diary of a Wimpy Vampire, 2010

Kniha Denník poďobaného upíra

DK197

AUDIOKNIHA: Ehm, takže: vždycky, když jsem tu knihu chtěla vypnout, překvapil mě vtipný moment. Proto jsem to kupodivu dočetla. Ano, pár humorných scén, či slovních obratů se našlo (většinou se jednalo o to, co je, či není pravda na klišé o upírech), ale celou stopáž to neutáhlo. Možná je to věkem - pravděpodobně i audio-přednesem, který mě iritoval -, ale fakt se mi to převážně nelíbilo. Druhá hvězda je právě za ty chvilky humoru, jelikož evidentně snaha byla. A pokud bych byla mladší, nejspíš na to také koukám jinak...

Knihomolka506

Poslouchala jsem jako audioknihu. Umí se mrtví zamilovat? Mají city?
Vtipný deník skoro 100 letého upíra Nigela. Vypadá ale na 15 let, chodí do školy a žije s rodinou, se kterou prožívá všechno možné.

Orange8knihomol
09.10.2018

Tak jsem přelouskala poslední stránku a.......nevím, co psát. To byla tak neuvěřitelně vtipná, čtivá a poutavá knížka, až mne tím, jak mě bavila, překvapila, a to ve velmi kladném slova smyslu! Děj ubíhal rychle, neboť jste najednou při čtení zjistili, že jste přečetli padesát stran, a to ani nevíte jak. Musím vřele pochválit nápad zahrnout do knihy pár humorných básniček. Já přímo nenávidím čtení deníků a různých záznamů či poznámek, ale tohle?! To byla pecka! Jsem přesvědčená o tom, že se mi onen příběh vryl do paměti na předlouhou dobu a že se stal mojí další srdcovkou, na kterou budu moc ráda vzpomínat. ( Jako na většinu knížek, jež jsem dočetla.) VELKÉ DOPORUČENÍ všem čtenářům, kteří mají rádi upíry, fantasy zakomponovanou do současného světa, vtipné čtení a vyprávění ve formě deníku. Pro mne to byla příjemná, odpočinková, ale přesto úžasná knížka. Na zadním obalu knihy je psáno, že je určena pro čtenáře od 11 let, ale já bych ji nechala číst i mladším dětem (od 8 let), protože si myslím, že není nijak těžká na pochopení, avšak se v ní trochu řeší dospívání, láska, touha a milostný vztah.

adlak
23.05.2018

Knížka se čte velice rychle. Stránky zdobí občasné obrázky. :)

NaiTenshi
26.12.2017odpad!

Psal se rok 2011 a upíři byli naprosto ve všem. Já byla tou dobou v šesté třídě a když přišla hodina literatury, většina mých spolužaček, co v životě přečetly možná tak Honzíkovu cestu tuto knížku vychvalovaly až do nebes. A to bych to nebyla já, abych ji hned neotestovala. No a výsledek je asi takový - stalo se vám někdy, že se vám po dočtení udělalo špatně? Mně ano. uhodnete kdy? Po dočtení takovéhle knihy. Takovou lehce předpovídatelnou slátaninu jsme dlouho nečetla a doufám, že ani číst nebudu. Palec dolů.

Eliot30
14.11.2017

U téhle knížky jsem byla pohlcená, myslím, že je to skvěle zpracované.

trudoš
10.05.2017

Deník úúúplně obyčejného upíra kupodivu není tak hloupá kniha, jak zpočátku může působit. Jedná se o překvapivě funkční propojení upírské tematiky s deníky Adriana Molea. Vyprávění sice není zdaleka tak dokonalé, jak je umí podat Sue Townsendová, ale své kouzlo bezesporu má. Problém Tima Collinse spočívá jen v neochotě dotáhnout do konce kulisy světa, ve kterém se příběh odehrává. Ono psát klasickými deníkovými zápisky náctiletého chlapce není nic komplikovaného a to, že z něj uděláte nemrtvého, ještě neznamená, že tím práce skončila.
Ovšem když se oprostíte od toho brát věci vážně, dostanete nenáročnou humoristickou story o těžkostech upíra, jehož puberta trvá už skoro sto let, a aby toho nebylo málo, z nějakého důvodu se mu do vínku nedostala žádná upíří supervlastnost. Hravé černobílé ilustrace celkově pozitivní dojem jen umocňují. Bohužel, nakolik je první půlka zábavná, v té druhé se více řeší děj, který je natolik triviální a předvídatelný, až je vám skoro líto, že tam vůbec je.

blackhorse
30.03.2017

Moc zajímavá knížka, ze začátku klid, ale pak se to rozjelo :DDD. Krásně napsané, doufám, že knihovnice koupí další díly. Chtěla bych si je přečíst. :P

Spoutaní
Spoutaní