Denník odvážneho bojka

Denník odvážneho bojka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123835/bmid_dennik-odvazneho-bojka-123835.jpg 4 1447 1447

Život jedenásťročného decka môže byť fakt nafigu. Greg Heffley o tom vie svoje, lebo sa zrazu ocitol na škole, kde musí prežiť medzi chalanmi, ktorí sú vyšší, zlomyseľnejší a už im rastú fúzy!

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

Diary of a Wimpy Kid , 2007

Péťa.Š
20.12.2017 3 z 5

Tato kniha mě moc nebavila ale to je asi proto, protože vždy ty první díly nejsou nic moc. :D Ale stejně mohu doporučit CELOU SÉRII!!!!!!!!!!!!

Bella1
15.11.2017 5 z 5

Vtipná knížka! Četla jsem ji asi už počtvrtý. Doporučuji!

eliza_479
11.11.2017 5 z 5

Mám doma všech 11 dílů Malého poseroutky a myslím si že první díl ,byl nejzajímavější :) .Přečteno za jeden den = strašně rychle se čte .
Nejvíc mně štve že je tam moc obrázků ,protože já moc knihy s obrázkami nečtu .
Jinak hezky zpracována čte se to a vypadá to jako deník což se mi moc líbí .

Gustik5
10.11.2017 2 z 5

Zajímavě zpracovaná kniha, bohužel mne svého času příliš nezaujala, což asi byla moje chyba. Díky tomu, že je poměrně krátká, jsem ji celkem rychle přečetl. Nemohl jsem se však ubránit dojmu, že je to jen takový slabší odvar Mikulášových patálií, které jsou dle mého mnohem lepší knižní sérií. Do dalších dílů se dnes už opravdu nemám chuť pouštět, neb jsem tomu tak nějak odrostl. :D

iam_librarian
27.10.2017 3 z 5

Poslechla jsem si audioknihu. Hodina a čtvrt utekla jako nic a já jsem se dobře bavila. Jako maminka malého chlapce už teď vím, co mě za pár let tak zhruba čeká. :)

aktijnov
25.10.2017 4 z 5

Konečně jsme dočetli. Syn se řehtal od začátku do konce a i mě text občas pobavil. Jen nevím, jestli Gregory byl kladný nebo záporný hrdina...

nakavusterezou
24.10.2017 5 z 5

Kniha je sice určena o dost mladším čtenářům, mně je 21, ale i tak jsem si knihu užila, fakt :D

Člověk si u ní odpočne, zasměje se a nemusí u ničeho přemýšlet. Navíc je kniha doprovázena super ilustracemi, což mě bavilo.

Mně osobně bavilo to, jak Poseroutka je ironický, sakrastický a snaží se sebe víc, aby se líbil holkám, aby byl on ta hvězda, ale přitom mu všechno tohle bere jeho nejlepší kamarád Rowley, který o nic z toho ani nestojí :D

Fakt mě to bavilo. Hned se pouštím do dalšího dílu :D

yaoiyuri
23.10.2017 4 z 5

Je to taková esence všemožných křivd, nedorozumění a trapasů, která se dvanáctiletému nepříliš průbojnému a nepopulárnímu školákovi můžou stát. Vyprávění ve formě „zápisků“ je autenticky zabarveno typicky „klučičím“ viděním světa se všemi jeho bizarními „logickými“ závěry, obecnými pravdami a pevně danými pravidly školního dvora.
Navíc jako prostřední dítě nemá hlavní hrdina ani doma na růžích ustláno – staršímu bratrovi projde vše, protože je starší, mladšímu bratrovi projde vše, protože je mladší. A Gregovi obvykle neprojde nic. Rodiče ho nechápou a neustále se ho snaží předělat k obrazu svému. Myslím, že každý, kdo někdy byl dítětem, v této knize najde záblesky a střípky všech těch „neřešitelných problémů“, které se nám v dětství stávaly.

Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, i když ne všichni asi porozumí Gregově sžíravé ironii. Mě osobně příjemně překvapila, nic moc jsem od ní nečekala, ale dokázala mě pobavit a donutit k zamyšlení, jestli jednou nebudu dělat stejné „chyby“ jako Gregovi rodiče. Rozhodně si ještě pár dílů přečtu.

Coatclicue
21.10.2017 4 z 5

člověk neodolá prostě to přečíst musí...

Lucy1905
01.10.2017 4 z 5

Vtipná a jednoduchá knížka, kterou jsem přečetla za pár hodin. Spíše pro děti, které jsou ve věku maximálně dvanácti let.

lukyn666
07.09.2017 5 z 5

Je skvělá a velmi zábavná kniha.

TerezaJágrová
17.08.2017 5 z 5

Skvělá,vtipná a rychle přečtená kniha. Větší čtenáři jí mají přečtenou za jeden večer. Přečetla jsem všechny díly. Doporučuji spíše mladším,max. do 11 let.

Jostik_21
21.07.2017 odpad!

Kniha je napsaná celkem dobře, ale................ je tam na mě moc obrázků, a je to spíš pro menší věkovou kategorii ( tím myslím do 10 let). Čte se to moc rychle a to mě nebaví, já čtu rychle ale knihu nemohu přečíst za dvě hodiny. Když se to stane už tak se my kniha nelíbí a dává mě na jevo že z tolika stran je tam hodně obrázků.

kuba2006
19.07.2017 5 z 5

boží kniha přečteno za 2 hodiny

ivca3710
17.07.2017 5 z 5

Cteno anglicky. Strasne lehka anglictina.
Cteno na konci Cervna asi 2 dny. Zabavne, pitome a docela realne:D nevim co bych k tomu vic rekla:D

Lachtaan
13.07.2017 5 z 5

Začal jsem když mi bylo 8 třetím dílem jako náhodnou dobře vypadající knihou ve školní nabídce od Fragmentu. Od té doby uteklo neskutečných 9 let. Je mi 17 a tuhle sérii stále zbožňuju. A doufám, že dokud jsme oba s panem Kinneym živi a zdrávi, mě Greg a jeho příběhy jen tak neopustí. Protože jej budu číst i ve 30 letech.

Bruka
11.07.2017 5 z 5

Jo, já vím, little late to the party - čet sem tu knížku, když mi bylo asi 18 a prostě mě nehorázně bavila, nevím proč, propleskněte mě :D

xxtom
08.07.2017 3 z 5

Kniha neurazí. Vypráví zážitky školáka formou deníku.

anavi2009
07.07.2017 4 z 5

Bylo to vtipné, jako bych četla Mládí v hajzlu pro desetiletá děcka.

JanaDor
12.06.2017 4 z 5

Vím, že hodně lidí tuto sérii odsuzuje. Nechápu proč. Není to literární skvost, to je jasné. Ale vtipnou formou jsou zde popsány situace, se kterými se děti mohou běžně setkat. Je zde obsažen ironický humor, který každé dítě nepochopí. Takže ne všem se bude kniha líbit. Je to jak u dospělých čtenářů, každý si najde to, co ho baví. A pokud děti baví Poseroutka, proč ne? Neuškodí a snad přivede některé děti ke čtení. Pochopí, že v knize existuje jiný svět, ve kterém se můžeme ztratit a užívat si ho. A to je fajn.