Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády

Deníky o osudu sedmi parašutistů skrývajících se uprostřed nacisty okupované Prahy. Deníky, které nikdy nemohly být napsané, ale jejichž vytvoření bylo inspirováno historickými fakty a dokumenty, vzpomínkami pamětníků a dopisy i deníky padlých účastníků těchto událostí. Kniha autentickou formou líčí vyhrocené okamžiky po atentátu na Reinharda Heydricha až po slavný sedmihodinový boj sedmi parašutistů proti obrovské přesile v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. Příběh inspirovaný geniem loci místa, kde se tito muži skutečně ukrývali posledních jednadvacet dnů svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378946/big_deniky-z-krypty-posledni-dny-sedmi--ehJ-378946.png 4.344
Literatura faktu, Válečné, Historie

Vydáno: , Epocha (ČR)

Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády, 2018

Kniha Deníky z krypty: Poslední dny sedmi parašutistů za heydrichiády

marrie5227

Jedno obrovské "WOW". Kniha je čtivá, rychlá, krásně podaná, obohacená o ilustrace. Mohla bych použít všechna slova chvály a nebylo by to dost.
Nikdo tuto knihu nenazývá biografií, dokumentem nebo čistě faktem. Jde o románové zpracování něčeho, co se stát mohlo, ale také nemuselo.
Má babička byla také nadšená, líbilo se jí, jak si člověk mohl představit co se v kryptě asi odehrálo a jaké rozhovory pánové vedli.
Jakožto někdo, kdo se o heydrichiádu zajímá, jsem si knihu rychle pořídila, rychle přečetla a rychle se zamilovala. Obrovský palec nahoru pro autorku.

Páájinka
03.12.2020

Mně se knížka líbila, konec jsem obrečela jako vždy, když něco čtu o smrti v kryptě. Ne vždy jsem všemu věřila, že by se takhle bavili třicetiletí chlapi. Také mě překvapilo, že chodili ven a pohybovali se po Praze. Musím si přečíst další knihy.

veronika1998
18.06.2020

Krátká ale příjemná knížka o parašutistech v době, kdy byli v kryptě. Průměrná kniha, která neurazí.

petrasin
09.05.2020odpad!

Naprosto zbytečná kniha,ovšem s názvem,který zaujme.Co na tom,že s autentickými dochovanými deníky hrdinů z krypty (Opálka,Švarc) nemá vůbec nic společného-ty totiž končí několik týdnů před vysazením do Protektorátu.Nezaujatý čtenář pak dostane nálož směsí z Čvančary,Šulce apod.Pokud to měl být pokus o něco jako je pro laika celkem čtivé Šulcovou dílo Dva proti říši,tak se to hrubě nepovedlo.Pokud se náruživý čtenář a fanda odboje chce začíst do skutečně erudované literatury,tak mu doporučuji celou trilogii o atentátu páně Šustka a povedený počin pana Kmocha Anthropoid epilog.Deníky z krypty jsou jen ztráta času...

douchova11
06.02.2020

Velice poutavě popsané poslední dny našich parašutistů.

Jirinamac
22.11.2019

V kostele i kryptě jsem byla a podle popsaného děje v knížce si to i takto dovedu představit. Trošku mě mátlo, že není víc odděleno, kde je zrovna popisovaný děj. Jsme v kryptě a další věta je u Čurdů v kuchyni. Návštěvu krypty a kostela doporučuji.

Ester59
11.09.2019

V krypte jsem byla a myslim si, ze se autorce věrohodně podarilo popsat možné situace, ktere tam parasutiste zažívali. Davam plny počet uz jen za to ze si tohle těžké tema ke zpracovani vybrala, je videt ze tim žije. Taky mohla napsat bestseller kde kdo s kym a mela by větší prodejnost. A krátké věty mi nevadily, nebot se presne hodily k popisu scen, kdy je kazde dalsi slovo zbytečné.

slunicko1958
23.08.2019

Mně se to moc nelíbilo. Pominu-li pravopisné chyby, děj mě vůbec nevtáhl, nebavilo mě to.
Autorka má slabost pro větné ekvivalenty, jimiž se snaží zvýšit napětí a prožitek. Je to chvályhodné, ale na mě to nefungovalo. Přitom jsem se na knížku tak těšila!
Vždycky jsem si myslela, že operace Anthropoid byla přísně tajná akce, že do ní byli zasvěceni pouze spolehliví jedinci. Stejně tak žili v přísné anonymitě a utajení i parašutisté. A najednou se dozvídám, že krypta kostela sv. Cyrila a Metoděje bylo cosi jen na přespání. Jinak parašutisté chodili na veřejnost, vzájemně se navštěvovali se svými dívkami, chodili k lékaři, navštěvovali své příbuzné ...
Je to pro mě takové překvapení, že je budu ještě dlouho rozdýchávat. Nebo si na vzpamatování znovu přečtu Dva proti Říši.

Mengeleho děvče
Mengeleho děvče