Ponorková nemoc

Ponorková nemoc https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118640/ponorkova-nemoc-118640.jpg 4 645 67

Greg Heffley má fakt problém. Školní majetek byl poškozen a on je hlavním podezřelým. Ale nejšílenější na tom je, že je nevinný. Nebo aspoň skoro. Dopadení se blíží, ale pak znenadání udeří sněhová bouře a celá rodina Heffleyů je uvězněna v domě. Greg ví, že hned jak sníh roztaje, bude muset čelit nepříjemnostem. Může ale být horší trest, než uvíznout na celé svátky bez cesty ven se svou rodinou?... celý text

Humor Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , CooBoo

Cabin Fever , 2011

milan_66
11.02.2016

Dobrá kniha

Patapuf
31.01.2016 4 z 5

je to vtipný.... dobrá oddechovka...

Liliana2006
31.12.2015 5 z 5

moc krásné a humorné :-) Nejlepší díl ze všech poseroutků.............

greg nikdy nezklame

JoMan
22.10.2015

Kniha Deník malého Poseroutky: Ponorková Nemoc je o tom jak Greg Heffley prožívá dobrodružství s jeho nejlepším kámošem Rowlym. Vánoce se blíží a Greg se snaží chovat to nejlepší jak může, ale jak dlouho vydrží? Mně se celá série Deník malého Poseroutky hodně líbí. Knížka byla srandovní s dobrém mixem humoru a také napětí ktará nedovolí vám položit knížku až jí celou nepřečtete. Kniha má komicky formátované obrázky které vám přesně ukazujou, jak to vypadalá když Greg něco udělá. Knížka má rychlé tempo a byla zábavní si to přečíst. Doporučuju tuto knihu těm kteří mají rádi knihy s humorem.

Playman
15.10.2015 5 z 5

super!!!

láskyplnáTerez
15.10.2015 5 z 5

Miluji "poseru" :)

Mončičák1234
22.08.2015

Tato kniha se mi velice líbila. Myslím, že celá tato série malého poseroutky je senzační čtení, protože se rychle čte a ještě pobaví. Konkrétně tenhle díl jsem měla přečtený asi za jednu noc a ani jsem se nesnažila to mít co nejrychleji přečtené. Prostě čtu a čtu a najednou jsem u konce. Podle mého názoru je to teda senzační čtení. Vůbec nechápu autora, který tohle mohl vymyslet. Nicméně doporučuji :).

Legáček
03.07.2015 5 z 5

Dobrý jak hraje tu hru e zvířátka a,jak se cítí jeho čivava nebo, jak stim Santovím zvědem a,tak.

flony
02.06.2015 5 z 5

Tuto knihu doporučuji už jen kvůli tomu smíchu, který nad touto knihou zajisté padne. V knihovně mám dva díly jeden je "Fakt smůla" a druhý je tento, a určitě toho nelituji. Tento díl opět nezklamal.

Hoshi
06.01.2015 5 z 5

K této knize jsem se náhodou dostala v práci, když si děti měly přinést knihy, které budou na čtenářské dílně číst. Celou knihu jsem četla s žákem, u kterého asistuji a hodně jsme se tomu nasmáli. Kniha je velmi čtivá, nenáročná a hlavně děti baví a velmi rády si poseroutku půjčují z knihovny.
Jsem ráda, že existuje takováto kniha, protože i nečtenáři si jí moc rádi přečtou :)

Majda.K
20.12.2014 5 z 5

Opět dokonalý humor, skvělé ilustrace, Greg prostě nikdy nezklame :)

Wendysek
05.08.2014 5 z 5

Dokonalý! :o)

Marisa
05.07.2014 5 z 5

I tenhle díl je moc, moc, moc povedený :-)

babyboar
06.04.2014 3 z 5

Poté, co jsem přečetla první díl, jsem si říkala, že už žádné další číst nebudu, protože to bylo opravdu to nejslabší z dětské produkce za poslední dobu, co jsem četla. Ovšem náhodou se ke mně dostal tento, šestý díl série a docela mě zabavil v peřinách při nedělním lenošení. Dávám tři hvězdy za poměrně závažná témata zpracovaná lehkou formou, která možná přivedou někoho i k zamyšlení a za to, že jsem se u knihy i několikrát pousmála.

Rockwood
10.01.2014 5 z 5

Už ani nevím co víc k tomu psát :) Přečetl jsem doposud všechny díly a velice se mi to líbí. Takže opět pět z pěti. Kniha mi stále příjde, že je pro široké publikum, protože jak děti tak i dospělí si v tom najdou to své. Místy je to až krutá realita dnešního života, z čehož až celkem mrazí, když se jedná o dětskou knihu (a ani humorná forma tomu nepomůže).

yank3e
02.01.2014 4 z 5

Další díl ve stylu předchozích, tentokrát zase spíš slabší.

bakjo95
28.12.2013 5 z 5

Nejvíce se mi na tomto dílu líbí, jak se zdá že už jsou úplně v koncích a nakonec zjistí, že problémem je jeho mladší bratr! :)

polaiv00
27.12.2013 5 z 5

Napsal : Jeff Kinney
Překlad: Veronika Volhejnová
Nakladatelství: COOBOO

Hlavní postavou je Greg Heffley, jeho rodina a kamarád Rowley.
Knížka vypráví o tom, jak Greg a Rowley chtějí na školu nalepit pozvání na vánoční trh, ale nějak se jim to zvrtne. Začalo pršet a nápis se rozmočil, někdo je uviděl a zakřičel na ně, oni zpanikařili a utekli. Na škole byly místo pozvánky zelené skvrny a vypadalo to jako projev vandalismu. Celou dobu se vyšetřovalo, kdo to udělal a Rowley nakonec hodil do schránky anonymní dopis s Gregovým jménem. Greg byl pozván k zástupci ředitele školy, aby anonymní obvinění vyvrátil nebo aby se přiznal. Greg se snažil problém řešit, umyl skvrny a myslel si, že je už všechno v pohodě, ale mýlil se. Když přišel domů, nikdo nebyl doma, ale na dveřích byl lístek od policie. A ještě ke všemu přišla sněhová kalamita. Bylo tolik sněhu, že zrušili i školu a Greg měl příliš mnoho času rozmyslet si, jak to vysvětlí policii a doma. Hodně se toho bál. Sníh vůbec netál, ještě ho přibývalo. Greg musel řešit další nepříjemnosti. Ta první: Půda sníh nevstřebala a voda natekla do pokoje Rodricka (jeho bratr), ten se musel přestěhovat do Gregova pokoje.Ta druhá: Maminka zapomněla nakoupit jídlo a nebylo co jíst. Všichni měli všech už plné zuby, měli ponorkovou nemoc. Nakonec sníh přece jen roztál a všechno dobře dopadlo. Policie přišla do domu k Heffleyům, ale z úplně jiného důvodu, sbírali hračky pro sirotky. Nikdo už nic neřešil. Gregovi se ulevilo.

Jazyk je převážně spisovný, v textu se ale vyskytují i nespisovná slova. Věty jsou spíše kratší. Kapitoly tam nejsou, ale popisovány jsou jednotlivé dny - forma deníku. Je to próza, epika. Text doplňují vtipné ilustrace. Je to humor pro děti.

Knížka mě zaujala, byla zábavná, bavily mě i předchozí díly, které jsem přečetl.

Anya
22.08.2013 5 z 5

Doma mám úplně všechny díly včetně mého vlastní deníku malého poseroutky ale tento je prostě nej ! =)

Kyta
12.08.2013 5 z 5

Je to celkem nedávno, co jsem šestý díl "poseroutky" dočetla a už bych ho chtěla číst znovu a znovu!! U žádného dílu poseroutky jsem se zatím nenudila a doufám, že to tak bude i nadále v dalších vydaných dílech. Hlavně to, že se u ní nikdy nenudím, se mi na ní líbí. Taky spisovatele Kinneyho obdivuji a chválím, že dokáže celou generaci rozptýlit a rozesmát. Všechny díly bych doporučila nejen dětem, ale i dospělým! Píšu už poněkolikáté: Poseroutka Mě Nikdy Nezklame!!

deníky komiksy spolužáci

Jeff Kinney (p)