Deník haiku

Deník haiku https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32887/bmid_denik-haiku-1hv-32887.png 4 21 6

Kniha básní psaných japonskou formou haiku, s ilustracemi Jiřího Hovorky. Jiný pohled předního člena Divadla Járy Cimrmana.

Ronnie68
29.09.2023 4 z 5

Krásná poezie

Afilada
10.05.2023 5 z 5

Pan Čepelka dokazuje, že poezie žije !!!

Rade
29.09.2021 5 z 5

„Našel jsem tvůj vlas,
uvízlý na polštáři.
Nádherně září.
Hlava varuje:
jsi pro ni sotva šašek.
A srdce: Tak ať!"

Přečteno v návaznosti na knížku „Podivuhodný život osamělého pošťáka“ (ano, verše haiku) a taky tak trochu v souvislosti s nedávnými autorovými pětaosmdesátinami.
Téma překvapilo, láska, tajná láska, nerovná láska, stárnutí, osamělost…
Autor sám říká, že jde o verše vzbuzené „vzpomínkou, zkušeností, myšlenkou, četbou, fantazií, bolestí i radostí.“ Ale já si stejně myslím, že nejsilnější verše jsou ovlivněny vlastním prožitkem… Takže mě vlastně překvapil tak trochu i autor sám - cimrmanovský herec (že, mamko…), glosátor, básník, spisovatel a taky skromný, v civilu vlastně zcela nenápadný člověk, s odzbrojujícím milým úsměvem, jak ho pamatuju nejen z divadla, ale i z dalších setkání či vystoupení.

Tak hodně štěstí do dalších let, pane Čepelko…

mirka6565
14.08.2020 5 z 5

Zalíbila se mi poezie pana Čepelky, takže jsem možná trochu nekritická...přijde mi to hodně upřímné, čisté, obrazné a mám pocit, že rozumím a spolucítím. Ozdravné a vzrušující pro duši.

Vesna
06.09.2019 5 z 5

Netušila jsem, že pan Čepelka píše i verže, natož pak Haiku. Vřele doporučuji, bezvadně jsem si to užila. Pobavíte se.

Athena
19.12.2016 5 z 5

Bylo zajímavé podívat se na pana Čepelku i z jiného pohledu, na chvilku nevidět prince Jasoně nebo Babičku. Haiku mám ráda a pan Čepelka mě mile překvapil.