Deník Anny Frankové

Deník Anny Frankové https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352211/bmid_denik-anny-frankove-PTl-352211.png 4 3330 554

Tmavovlasá dívka s plachým úsměvem. Když si ve třinácti letech začne psát deník, přemýšlivá Anna netuší, jak se její osud dramatický změní. Ocitne se s židovskými rodiči a dalšími lidmi v přísně utajené skrýši. Venku zuří 2. světová válka, ona se v deníku svěřuje vymyšlené kamarádce Kitty: upřímně, se stopami pubertálního vzdoru i zbytků dětské bezelstnosti, líčí sny, touhy a naděje…... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Alpress

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch , 1947

Nelda
07.03.2015 5 z 5

"Chci být k užitku a pro radost lidem, kteří žijí kolem mne, a přece mě neznají. Chci žít dál i po své smrti." A presně to se ti povedlo Anne. Nad touto knihou se člověk musí zamyslet. Anne byla úžasná osoba, tak chytrá, bystrá a moudřejší než jakýkoliv dospělí člověk. Mohla z ní být geniální spisovatelka... I když se jí v podstatě stala.

buschka
04.03.2015 4 z 5

Krásný, smutný příběh, při kterém cítíme každodenní strach a napadají vás tisíce otázek.
Před literárním talentem 13-ti leté holky smekám a neskutečná škoda, že svůj talent nemohla ukázat v další knize.

Misha11
02.03.2015 5 z 5

Krasný styl psaní, slovní zásoba, která je na tak mladou slečnu dosti obdivuhodná a příběh, který je zajímavý a zajisté chytne a nepustí. Tedy alespoň u mě to tak bylo, od knížky jsem se nemohla odtrhnout. S Annou jsem se smála i brečela, obdivovala jsem statečnost její i jejích spolubydlících v zadním domě. To jak Anna neztrácela naději, doufala, to jak byli vždy všichni nadšení, když se dozvěděli něco pozitivního o průběhu války. Byla by z ní určitě skvělá spisovatelka. A je škoda, že byli prozrazeni až ke konci války, když vydrželi tak dlouho! Kéž by tato kniha byla povinnou četbou na ZŠ.

spackova.p
17.02.2015 5 z 5

Krásný a smutný příběh. Každý by si ji měl přečíst.

jasnenka
16.02.2015 5 z 5

Jako zákeřná nemoc, perete se, bojujete ze všech sil a když už se zdá, že zvítězíte - v ten okamžik radosti - vás sejme. Stejně tak Anna se svými blízkými. Moc hezky sepsané dny v "podzemí", Anna neztrácela nadhled a naději, to se mi líbilo. Měla neskutečný talent, který díky deníku žije dál.

Yorika
15.02.2015 3 z 5

Jedna z nejznámějších knih zabývající se tématem 2.světové války a holokaustem.
Nelehké období strachu, nenávisti ale i odvahy a nezdolné vůle nepodlehnout a vytrvat, viděno očima dospívají dívky.
Kniha je zajímavá i z psychologického hlediska.Můžeme vidět jak soužití několika lidí různých povah a názorů , v malém uzavřeném prostoru, ovlivňuje jejich psychiku.
Bohužel jak všichni víme, příběh nedopadne dobře a zrůdnost lidí si opět vybere svou daň.

Sab96
26.01.2015 5 z 5

Říkám si, jak nespravedlivého je to, že Anne zemřela. Myslím, že její deník je opravdu skvělá četba a určitě mu dávám pět hvězdiček.

milunka21
19.01.2015 5 z 5

dala bych to jako povinnou četbu na zš

miri.f
08.01.2015 4 z 5

Anna Franková byla velice talentovaná a věřím tomu, že kdyby svůj pobyt ve vyhlazovacím táboře přežila, zcela jistě by se stala uznávanou spisovatelkou. Ve 14-ti až 15-ti letech měla úžasnou slovní zásobu a některé slovní obraty byly takřka fascinující.

ema57
21.12.2014 5 z 5

Je smutné, že Anna umřela. Věřím, že by z ní jednou byla skvělá spisovatelka. Ze začátku, kdy byla ještě taková ta pubertální holka se mi deník moc nelíbil. Přišla mi nafoukaná a hloupá a neustále opakovala jak ji nikdo nemá rád a všichni jsou proti ní. Jenže pak se měnila a mě její zápisky čím dál víc bavily. V mnoha věcech jsem s ní naprosto souhlasila a chápala ji. Ano muselo to pro ni být hrozné a já si to nejspíš nedokážu ani představit, ale stejně jsem jí rozuměla. Došlo mi, že já taky byla takhle hloupá a pubertální a teď už si to uvědomuji a jsem rozumnější. I když občas udělám chybu......
Jen mě mrzí, že jsem věděla jak to s ní skončí. Moc by mě zajímalo jak bych knihu a její konec brala. Teď to bylo tak trochu honba za tím, kdy už se to stane a jak se to stane.

PokiCz
17.12.2014 4 z 5

Škoda, že svět přišel o spisovatelku s velkým potencionálem.
Příběh o strastech mladé Anne Frankové a ostatních obyvatelech Zadního domu. Tahle kniha by neměla chybět na seznamu povinné literatury základních škol. Jediný důvod, proč jsem dala 4 hvězdičky místo 5, je ten, že některé pasáže byly nudné nebo se opakovali. Ale přece jenom to je deník, proto se nedá ubrat více jak 1 hvězdička...

xxiixxi
11.12.2014 4 z 5

Velmi náročné čtení, hlavně psychicky. Člověk se po celou dobu čtení cítí stísněně a bojí se, i když vlastně všichni víme, jak to dopadne. A to bylo na tom právě to nejhorší. Odpočítávala jsem dny do Annina prozrazení...a smrti. Je strašné, když víte, že tam prostě není žádná naděje, ani když se Anna radovala, tak jsem z toho nemohla mít dobrý pocit. Tak nějak jsem doufala, že třeba alespoň Petr (kromě Annina otce) válku přežil, ale poslední strany mi vzaly i toto. A pocit zmaru je ještě větší, když si uvědomíte, že se schovávali tak dlouho, prozrazeni byli téměř na konci války a zemřeli těsně před osvobozením.

dalia1769
16.11.2014 5 z 5

Nemohu dát jinak než plný počet hvězdiček, ačkoliv je těžko hodnotit knihu, která je spíše dobovým dokumentem než beletrií. Právě ta autentičnost působí velmi silně, zvlášť při vědomí toho, co následovalo. Ten strach, který museli denně prožívat, navíc když ani nevěděli, jak dlouho ještě válka potrvá a nejdřív ani, jak vlastně dopadne... Myslím, že je pro nás, kteří žijeme v pohodlí a relativním bezpečí, velmi obtížné si to vůbec představit v celé hloubce. Člověku je Anny skutečně líto, byla to evidentně milá, přemýšlivá, chytrá a na svůj věk (bezpochyby i zásluhou okolností) vyzrálá dívka, velká škoda, že nepřežila a nemohla se pokusit stát se spisovatelkou nebo novinářkou, jak si přála. Talent ke psaní a obdivuhodné nadšení určitě měla...

katerina9455
21.10.2014 4 z 5

Knížka se skvěle četla díky deníkové formě! Nejvíc se mi líbí to jak Anne dospěla během té doby co psala deník na začátku a na konci je to úplně jiná dívka! :)

tereza-mari6218
25.09.2014 5 z 5

Nemůžu se k deníku stavět jako ke knize. Nemohu to hodnotit jako knihu, protože je to deník. Ale nelituji času stráveného čtením tohoto deníku.

Roselunda 1928
13.09.2014 4 z 5

To jednu hvězdičku ubírám za ... jak to říct, nečtivost. Z toho jsem byla trochu zklamaná. Musela jsem se potýkat s různými cizími slovy nebo stylem, jak byla mě známá slova napsaná (např. "theorie", "invase" atd.) Pořádně mě to chytlo, až když se Anne začala víc bavit s Petrem :). Možná to bylo tím, že jsem četla tátovo vydání z roku 1956 :)
Anne mi byla sympatická, mám pocit, že bychom si velmi rozuměly, prostě že bychom měly podobnou povahu. Všichni ostatní "potopenci" až na Margot, Anne, Petra a občas i Pima mě neskutečně s....štvali :) Vážně, jsem ráda, že žiju v roce 2014. A nejsem ráda, že neznám osobu jako byla Anne. Vážně byla fajn.

Sabča92
08.09.2014 4 z 5

Do knihy se mi původně nechtělo - ale kvůli škole jsem nemohla jinak. Zprvu jsem se snažila ke knize neprojevovat žádné city, ale postupně se mi kniha zalíbila. Mrzí mě, co se stalo Anně a její rodině..

kneslova
08.09.2014

Nevím jak knihu hodnotit, proto hvězdičky nedávám, je to zajímavé z hlediska historie a také psychologie, uzavřená skupina 8 lidí nucených žít v těsné pospolitosti tak dlouhou dobu.

BubuRybova
25.08.2014 4 z 5

Je to pěkné a smutné a zájímavé a to všechno, ale čekala jsem něco jiného.. většího

Samuel Tailor
23.08.2014 3 z 5

Anne by byla skvělou spisovatelkou!