Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1049 271

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

klaraj093
29.06.2018 5 z 5

Rozhodně se líbila více než Deníček fotra, člověk ještě nevěděl co může čekat.. Četla jsem ji jako první.. Bylo vtipné číst podání ženy a muže zvlášť.. Žena si řekne jaká je to pravda o chlapech a muž si řekne jaká je to pravda o ženách.. Bylo to vtipné a čtivé, oddechovka, která mě bavila..

chanahd
24.06.2018 4 z 5

Do poloviny se mi knížka zdála naprosto úžasná. Tedy asi do kapitoly s návštěvou kartářky. Pak se to trochu zvrhlo v něco jiného.
Ale celkově spokojenost. Čekala jsem humor a zasmála jsem se.

DK197
16.06.2018 2 z 5

Na knížku jsem se těšila. Pak jsem trochu ubrala na nadšení při čtení komentářů. A děsila se. Pravděpodobně oprávněně. Ono - když vás kniha začne opravdu bavit až u 6. kapitoly od konce - něco je špatně.

Ale neřekla bych, že je úplně hrozná. Jen mi nesedí humor, kde se mi zdá, že mezipohlavní rozdíly (které mám jinak ráda) jsou nafouknuté až moc. A ona je kráva, zatímco on debil, bohužel. Příliš přesvihnuté, jeví se mi to. Ovšem těch posledních šest částí se uklidnilo a docela to šlo. Dokonce jsem se zasmála! :-) Takže jsem ráda, že jsem to nevzdala.

Další knihu autorů si však nechám už ujít (i ty, co stvoří samostatně). Nějak mi už nic extra nedávají, škoda. 30%

Liggy
09.06.2018 3 z 5

První polovina knihy mě bavila, připomínala mi styl Šimka a Grossmana. Postupně mi to přišlo takové křečovité, takže jsem nakonec nedočetla...

Analady
03.06.2018 2 z 5

Ze začátku mě kniha bavila a přišla mi celkem vtipná. Škoda, že zvrat nastal tak brzy (hned po první schůzce). Vtip se vytratil a nahradila ho spíš trapnost a otrávenost. Knížku odkládám nedočtenou.

Tyrkysová
19.05.2018 2 z 5

Ryze ze subjektivního pohledu - celé je to strašlivě prvoplánové. A je to opravdu škoda, protože oba autoři umí psát velmi vtipně. Více jim ale evidentně sedí příběhy z každodenního života, než uměle vytvořený příběh, který je místy hodně natlačený tak, aby byla situace co nejvtipnější. Je potřeba brát s velmi velmi velkou nadsázkou, ale mě prostě nesedlo...

Kaci_N
12.05.2018 5 z 5

Velice vtipná kniha. Ukazuje naprosto rozdílný pohled muže a ženy na stejné situace, u čehož se nejde nesmát. Rozhodně jsem knihu nečetla naposledy.

terijans
27.04.2018

Knihu jsem měla přečtenou asi za čtyři dny. Bavila mě, i když někdy už hraničila s absurditou. Mám ráda humor pana Landsmana. Hodnotím třemi hvězdičkami.

ondras666
24.04.2018 5 z 5

Knihu jsem otevíral s obavou a zároveň s očekáváním. První díl Moderního fotra mě bavil, druhý díl byl už opakující se. A tahle kniha mě potěšila. Kombinace pohledu může a ženy na stejnou událost a situaci je zábavná, obzvláště v podání autorů.
Kniha se čte sama, hodně vtipných pasáží. Ale ať zde nepěji pouze chválu, i zde jsou hluchá a nudná místa. Ale je jich minimálně.

lenkaBajza
06.04.2018 3 z 5

Podobně jako deniček moderního fotra. Perfektni začátek,královsky jsem se bavila. Později děj upadal,demtsm úsměvné momenty.
Na muj vkus to bylo misty hodně přitažené za vlasy.

RyonMathrin
06.04.2018 4 z 5

Vzhledem k tomu, že blog Deníček moderního fotra sem tam čtu a je to vždy zábavné, od knihy jsem čekal něco podobného. Opět napsané s velikou nadsázkou, stereotypní reakce mužů i žen jsou naschvál přehnané a vzniká tím typický humor. Vyprávění z pohledu partnerky Nataši, které se střídá s mužským náhledem, je v podobném stylu a taktéž vynikající. Výborná oddechová záležitost.

AninkaHr
27.03.2018 5 z 5

Nenáročné čtení.. pobavila jsem se :-)

hellhouse
26.03.2018 5 z 5

Velice dobře napsáno. Pohled muže a pohled ženy na stejnou věc formou kapitol. Pobavil jsem se, protože jako muž jsem se nejen v lecčem viděl, ale místy jsem se domníval, že se píše o mně.

d.p.
22.03.2018 3 z 5

Kdybych řekl, že jsem se u knihy nebavil, nebyla by to pravda, ale.. Byly kapitoly, u kterých jsem zvažoval, zda s knihou vůbec dále pokračovat. Když jsem se kousnul a překonal je, narazilo se dříve, nebo později opět na kapitolu, u které jsem se zasmál a dodala mi chuť knihu dokončit. Další věc - těžko říct, jaká byla autorova myšlenka, jestli postavy vedl ab absurdum do tak neskutečné podoby, aby se v nich občas někdo našel a probral se, nebo jen aby to vedlo k větší humornosti. Občas to vtipné bylo, občas ale byly postavy opravdu velice "protivné". Jako oddechovka, formou audioknihy, to není špatné, ale pořád mám z knihy takový zvláštní pocit, že takhle ne, že je tam něco trochu špatně. Z literárního hlediska to žádné velké dílo vážně není, ale určitě se najde řada lidí, kterým kniha sedne lépe, než mně a úplně zatracovat jí svým komentářem rozhodně také nechci. Tři hvězdy, ale pokračování si už nekoupím.

Whobey
05.03.2018 4 z 5

Děníček moderního páru jsem měla přečtený raz dva, královsky jsem se u této knihy bavila. Opravdu jsem si uměla představit pana Landsmana jako Nadsamce Jindřicha, příležitostně jsem litovala Natašu (ale i Nadsamce Jindřicha) a hlavně jsem se velmi často hlasitě smála. Zejména teda návštěva nemocnice mě doháněla k slzám.

Není to žádná klasická literatura, je to oddechovka na zasmání. Svůj účel splnila, já se bavila, rozhodně dporučuji. :)

JessyPitt
20.02.2018 3 z 5

Takže denicek moderního páru?

studentice
14.02.2018 4 z 5

Vtipné, některé postřehy bohužel pravdivé:)

sarka4699
13.02.2018 1 z 5

Absolutní ztráta času, hlavní hrdinka blbá nána a hlavní hrdina absolutní debil :D

Pasadenka
05.02.2018 3 z 5

Docela kontroverzní dílenko. Takový ten klasický trapný český humor, který se buďto někomu líbí, nebo jej nesnáší. Za mě: „Těžko říct.“

Z dlouhé chvíle mě deníček docela probral. Žádná sláva – polní tráva. Některé vtípky byly i zábavné. Jinak je kniha založena na satirickém vykreslení genderových stereotypů. S mírnou dávkou absurdity pro navození jakéhosi kritického pohledu z obou pohlaví.

Pozitivně hodnotím styl psaní, jak se oba protagonisté střídají ve svých pohledech a zároveň se přelívají. Dobrý nápad, dodalo to knížce na atraktivitě.

Zbytek je pak nevalné kvality. Ono není moc o čem. Prvně knížka není v ničem originální a sází na běžné rámcování heterosexuálního vztahu. Vysloveně otravné mi přišlo, jak se z ubohého polochlapa a mírně duchaplné ženy stal párek pololidí. Nataša dostala mnohem víc prostoru a její postava se plíživě táhla až k samému dnu toho nejhoršího, co ženský stereotyp nabízí. Omlouvám se, ale docela urážlivé. Jindřichovy naproti tomu jeho aura flákače a ztracené existence pořád kolísala nahoru-dolů a ke konci z této dvojice vyšel jako vítěz. Alespoň pro mě.

Finální hodnocení je pro mě ošidné. Na jedné straně to opravdu není žádná sláva, na straně druhé si nemyslím, že autoři aspirovali k něčemu většímu, nežli bezduché zábavě založené na obecně platných vzorcích, které se alespoň mírně otrlému čtenáři, který má už nějaký ten příběh za sebou, docela zajídají. Aby mě někdo nenařkl z pokrytectví, své bilancování uzavírám třemi hvězdami, protože v rámci žánru se jedná o přesné naplnění toho, co by člověk čekal.

IgorGebiza
01.02.2018 3 z 5

v celku zabavná oddychová kniha.