Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1049 271

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

Joannebro
13.03.2019 4 z 5

Bavila jsem se. Opravdu jsem se od srdce zasmála nad někdy až absurdními situacemi. A to je právě ono. Maličkosti vygradované do maxima. Kniha psaná z pohledu ženy a muže na jednu stejnou situci je prostě skvělá. Doporučila bych jí každému kdo se chce zasmát nejen postavám v knize ale občas I sám sobě, když si uvědomí, že některé drobnosti dělá taky :)

LadyHip
06.03.2019 2 z 5

Pro mě to bylo velké zklamání. Moc se tlačilo na pilu, každá postava, která se byť jen mihla, byla absolutní pako a asociál. To už nebyla nadsázka, tohle bylo často prostě blbý. Přitom Deníček moderního fotra funguje. Tohle ale ne.
Na druhou stranu je to fakt těžce oddechový, malá knížka, co nepřekáží na cestách a nikdy vám nevadí, že ji musíte odložit. A při zmínce o obsahu dámských kabelek, jsem musela dát autorovi za pravdu a sebekriticky jít vyhodit "pět kilo erárního bordelu".

jana1941
17.01.2019 4 z 5

Jednoduchá oddechovka pro zasmání. Za mě fajn ...

Evus
14.01.2019 1 z 5

Chtěla jsem něco oddechového na deštivé nedělní odpoledne a bohužel sáhla naprosto mimo. Sem tam jsem se sice zasmála, jako celek je ale kniha jedna velká křeč a mnohdy už se modlíte, aby byl konec (když já neumím nedočítat :-P). Autoři se tak úporně snaží nacpat genderové stereotypy pouze do dvou postav, že výsledek je naprosto nereálný i v té největší nadsázce (už vidím, jak rozmazlená fiflenka Nataša sleduje extraligový hokej na mobilu v posteli, protože ten její mamánkovský"nadsamec" nerozezná hokej od curlingu). Ovšem pokud na základě "prototypu muže" Jindřicha soudíme, že muži jsou debil, pak na základě "prototypu ženy" Nataši musíme chtě nechtě usoudit, že ženy jsou pizdy. Ne, tohle byla fakt dokonalá ztráta času, jediná omluva pro to je, že jsem neměla nic jiného a mohla číst buď tohle nebo leták do Kauflandu.

koudelu
11.01.2019 3 z 5

Střídání pohledů bylo vtipné, často jsem se u knihy smála, vše je však vygradované dk absurdna. Dobrá oddechovka.

Hendrychova.K
04.01.2019 2 z 5

Já vám nějak nevím. Trošku mi tam chyběl šmrnc. A taky občas humor. Zasmála jsem se jen párkrát. Situace vyvedené často do absurdity. A občas mi vadilo opakování situací jen z jiného pohledu.

Sabča92
04.01.2019 3 z 5

Dobře, asi to není zrovna můj šálek kávy - žiji v jiných představách, že muži a ženy mezi sebou mají jiný vztah. Na druhou stranu toto jsou typicky české myšlenky o párech. Ale abych jen nehanila, protože i v této knize se nacházejí postřehy ze života. Zasmála jsem se, ale čekala jsem víc. Přišlo mi to trošku nereálné, nebo možná doufám, že nereálné. Do moderního fotra se pustím, jelikož jsem na to slyšela lepší ohlasy než na pár :-)

Topolina
29.12.2018 3 z 5

Řekla bych, že "debil" jsou oba dva, je to místy trochu nereálné a přitažené za vlasy. Ale na druhou stranu se to dobře čte a člověk se občas i docela nasměje. Je to takové oddechové čtení a ráda si přečtu i Fotra...

marcolka
17.12.2018 4 z 5

Kniha psaná s velikou nadsázkou, ale velmi vtipná. Zasmála jsem se. Jakožto rozdíly mezi muži a ženami jsou opravdu obrovské, to víme všichni ze zkušeností. Někdo tu psal, že tato kniha je plná primitivního humoru ala Kameňák a Babovřesky. Neřekla bych. Ačkoliv souhlasím, že humor v Kameňáku (sice méně), ale v Babovřeskách určitě, přijde primitivní i mně, humor v této knize nikoliv. Je opravdu třeba chápat a brát tuto knihu jako velkou nadsázku. Je vidět, že oba autoři umí opravdu vtipně psát. I když ženská část byla o malinko vtipnější. Jak jinak :-D :-D A podle komentářů tady, jsem ráda, že jsem četla nejprve ji, a ne Deník fotra který je podle mnoha názorů lepší. Tím pádem jsem nebyla ochuzena o vtipný zážitek z této knihy.

Půca4
14.11.2018 4 z 5

Knihy Deníček moderního fotra 1 a 2 mě bavily více, ale pořád to bylo příjemné a humorné čtení. Na zabavení na odpoledne super.

pestas
11.11.2018 3 z 5

No, kniha slabsi nez prvni dil Fotra, ale to se asi dalo cekat. Nicmene i tak jsem se obcas zasmala, obcas mi to prislo ale prehnane a pritazene za vlasy... Jako oddechovka ale dobre

Monhou
11.11.2018 2 z 5

Upřímně me to vůbec nebavilo, ale dočetla jsem ji. Některé pasáže byly fakt už hodně extrémni. Dvě hvězdy za název knížky, ten je z toho totiž nejlepší :)

Richisa
20.10.2018 2 z 5

No, ne že by to šlo úplně mimo mě, chvílemi jsem se opravdu zasmála (obvykle spíše mužskému vidění, to ženské mi přišlo ještě slabší), ale více méně kniha stále dokola. Dočtu proto, že knihy obvykle neodkládám, ale myslím, že kdybych nedočetla o nic bych nepřišla.

Patapuf
21.09.2018 3 z 5

Neválel sem se u toho smíchy po zemi, ale občas sem se pousmál... humor tam není cpanej tak na sílu jako u moderního fotra 2... začlenění Zuzany do příběhu prospělo.... je to trochu něco jiného než moderní fotr...

EvkaB7
14.09.2018 3 z 5

Vtipná a nenáročná oddychovka. Nadsázka, ale i pravda. Jo, bavila jsem se.

Kat.Ru
26.08.2018 5 z 5

Kniha pobavila což byl účel :).

attila1
23.08.2018 3 z 5

Taková oddychová , ale bohužel jednou a dost ..

LadyCotton
21.08.2018 odpad!

Tak toto skutečně nešlo. Ačkoliv jsem se na knížku od Dominika Landsmana poměrně těšila, dala jsem jen pár kapitol a poté knihu znechuceně odložila do batohu.
I když vezmu v potaz, že autoři to psali (snad) s velkou nadsázkou, tak mi tento druh primitivního humoru alá Kameňák/Babovřesky skutečně nesedí. A to nemluvím o snaze autorů dát do textu co nejvíce "cool hlášky".

barus14
01.08.2018 2 z 5

První část knihy byla dobrá, dost jsem se bavila, ale postupně začínal být humor příliš nucený a celé mi to přišlo přitažené za vlasy. Nakonec už jsem to dočetla jenom z povinnosti a že to je tak krátká knížka. Sáhla jsem po ní na Světě knihy, protože mě nalákal název, myslela jsem si, že by to mohla být zábava, ale nakonec jsem zklamaná, přestože to měla být jenom oddechová četba.

P.S. Moderní pár? Opravdu?

VerčaFF
20.07.2018 3 z 5

Zábavná kniha, ale jen takové oddychové, nenáročné čtení. Víc jsem ani nečekala, ale je pravda, že po půlce už se i jejich smysl pro humor začíná opakovat a člověk se začne nudit. Dobrý průměr.