Den, kdy se to stalo

Den, kdy se to stalo https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397703/mid_den-kdy-se-to-stalo-jyf-397703.jpg 4 271 106

Šedesát vteřin poté, co se Maggie probere z komatu, si nepřeje nic jiného, než aby do něj znovu upadla. Aby nemusela žít s vědomím toho, co jí právě oznámila policie: že její dcera Elspeth je mrtvá. Podle policie ji nechala zamčenou v autě, které pak sjelo do řeky a Elspeth se utopila, uvězněná na zadním sedadle. Maggie si vůbec nic nepamatuje. Když však požádá o setkání se svým manželem Seanem, dostane se jí informace, že zmizel. Prý byl naposledy spatřen v den dceřina pohřbu. Co se skutečně tehdy u řeky stalo? Kam se Sean poděl? A proč se Maggie stále nemůže zbavit tušení, že Elspeth je naživu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Day of the Accident , 2019

Olous1
25.10.2019 5 z 5

Perfektní, bomba:)Kdybych nemusela chodit do práce tak jí mám přečtenou hned.Děj a styl psaní mi sedl.Za mě 100%....doporučuji.

Zuziša
06.10.2019 5 z 5

Čtivá,napínavá kniha od začátku až do konce.Doporučuji.

Acquenta
03.10.2019 5 z 5

(SPOILER) Tak...a teď nevím, co napsat...bylo to jak na houpačce.....začátek tajemný, prostředek také, byla jsem neustále napnutá...ani na chvíli jsem nedokázala odhadnou, jak to celé dopadne....nejhorší pro mě bylo číst, jak se Meg vrací zpátky a vzpomíná na dceru....silné, emotivní a smutné...když se to teda vše rozuzlilo, byla jsem trochu zklamaná...jako kdyby to autorka odflákla...nevím, zda - li je ona matkou, ale která matka vloží okoupanou a unavenou dceru večer do auta jen proto, aby se sešla s bývalým ? Nikdy bych se takhle nezachovala....a co se týče Julie a Barbary..pěkná myšlenka, ale trochu přetažené za vlasy...nicméně, za silně emotivní poslední stránku, která mě rozplakala dávám plný počet hvězd..:-)

magic11
03.10.2019 3 z 5

Místy mi to připomínalo Dětské zoubky.. Nemůžu říct, že bych byla uchvácená, ale celkem bez problémů jsem ji dočetla. Závěr mě s knihou trošku smířil, jinak to bylo zdlouhavé.. K autorce se vracet ale nebudu..

monci6485
30.09.2019 5 z 5

Velmi čtivé dílo. Trochu neuvěřitelné, ale neva.

cleopatra11
27.09.2019 5 z 5

Naprosto párádní, přečteno doslova na jeden zátah. Stupňující napětí vás strhne a když si myslíte, že už jste celé věci přisli na kloub, pravda je úplně jiná.

sabca
14.09.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mě moc bavila. Začetla jsem se hned od začátku a zase jsem měla problém knihu odložit. Zajímavé téma a konec jsem vůbec nečekala. Doporučuji k přečtení

VěraČamková
09.09.2019 5 z 5

Další kniha, přečtená téměř na jeden zátah. Zajímavá zápletka, děj nebyl vůbec nudný, rozuzlení nečekané. Za mně dobrý počin, určitě doporučuji přečíst.

wicca.w
04.09.2019 3 z 5

Děj knížky má dobrý spád, napětí, ale ten závěr byl stejně jako u "Co zbylo z mojí sestry" dle mě rychlý, překombinovaný a nereálný - škoda. Hlavní hrdinka Maggie mi byla strašně nesympatická. K autorce se již nevrátím.

čef
20.08.2019 5 z 5

Rafinovanou stavbou příběh dosáhla autorka pozoruhodného účinku a zasloužila si, podle mne plně, zdejší poměrně vysoké hodnocení. Hrdinka se pomalu vzpamatovává ze ztráty paměti po automobilové havárii a vzpomíná, co se vlastně událo i před touto katastrofou. Případ však je o hodně komplikovanější a mnoho tajemství se odhalí až v napínavém závěru. Dobrá práce!

Naďulka
18.08.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh, kniha dobře napsaná, příjemné a napínavé čtení. Moje první knížka od této autorky a už hledám další, které si přečtu.

PaniJani
10.08.2019 4 z 5

Knížka mě překvapila, nečekala jsem, že by mě mohla tak bavit. Mela jsem pár tipů jak to všechno asi dopadne, ale opět překvapení! Doporučuji.

perpe2a
08.08.2019 3 z 5

Dobrý psychothriller, teda dobrý znamená za 3. Začátek výborný, udržuje čtenáře v napětí a pochybách, kde je pravda, ale konec divný a slabší, který to tak trochu shodil. Takže za mě průměr.

Dáma s hrnstjm
02.08.2019 2 z 5

Na začátku (v nemocnici) je příběh celkem slibně rozehrán, čtenář se dozvídá jen znepokojivé střípky a je udržován v napětí. Ještě do půlky dobré a pak už má kniha jen sestupnou tendenci. Deníkové zápisy, které byly zpočátku oživením, se přehouply do méně uvěřitelné roviny. Postavy vesměs nesympatické, závěrečná konfrontace naprosto překombinovaná a z hlediska rozuzlení děje mi přinesla akorát tak zklamání. Jako by tam autorka nacpala úplně všechno, co jí zrovna napadlo. Psychologický román? Nevím, nevím... pro mě ne, pro mě to bylo slabé, bez "wow" efektu, bez hloubky. Jediná věc, která byla opradu psycho, byl osud Elspeth.
A přeložit "papers" jako papíry? Paní se o tragédii dočetla v "papírech," já bych se o tom dočetla spíš v "novinách"... :-)

Ajinka88724
25.07.2019 5 z 5

Super, super a ještě jednou super. Víc takových knih.

Mirrites
21.07.2019 5 z 5

Napínavý příběh, který se čte dobře.

marwinmh
12.07.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila hodně, čekala jsem co se z toho vyklube, avšak "konfrontace" těsně před koncem mě zklamala natolik, že mi zkazila celkový čtenářský zážitek.

ArwenAragorn
07.07.2019 5 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Naopak. Maggie se probere z kómatu a zjistí, že její desetiletá dcerka Elspeth je mrtvá (utopila se) a to její vlastní vinou a její manžel zmizel. Nepamatuje si, co se ten DEN, KDY SE TO STALO, dělo. Vnitřně je však přesvědčená, že její dcera žije. Současně se musí vyrovnávat s tím nejhorším traumatem, který může matku potkat.
Na čí straně je skutečně vina? Zachránila nakonec Maggie svoje dítě?

Maggie:
.....Chce se mi utéct co nejdál odsud. Zpátky domů, ke své rodině. Touhle dobou bych v kuchyni vařila večeři a Elspeth by si kreslila u stolu. Když si vzpomenu na prosté štěstí těch okamžiků, kterých jsem si nikdy nedokázala pořádně vážit, vyhrknou mi do očí slzy. Nedokázala jsem si vážit ani jí.

Dopis:
Milá maminko,
napsala jsem ti básničku. Tady ji máš.

Když myslím na domov, myslím na tebe a na mě.
Je tam teplo a útulno, cítím se tam příjemně.
Myslím na všechno hezké,
co jsme spolu zažily
v tom krásném velkém domě, kde jsme všichni žili.
Když myslím na domov, všude vidím vodu.
Stéká po oknech.
Vyvěrá zespodu.
Řeka dál teče moři vstříc.
Odnáší tajemství, která nesmíme nikomu říct,
protože patří jen nám.
Maminko, moc ráda tě mám.

Dopis:
Drahá matko, jak nenávidím tě? Řeknu ti, jak asi.
....................................................

Jedná se o chytře napsaný a emocionální psychologický thriller. Na všechny otázky najdete v knize uspokojivou odpověď. Myslím, že ji mohu doporučit.

lenik284
05.07.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, napínavá, čtivá,sice od půlky knihy jsem tak tušila jak to asi dopadne a konec?? Překvapení!Dávám 5*,hodně dobrý psychologický román, užívala jsem si to

martenkaaa
03.07.2019 5 z 5

Bomba! Za tři hodiny jsem měla přečteno.
Děj byl napínavý, měl spád, krátké kapitoly nutí člověka číst dál a dál.
Přiznám se, že zápletku jsem do poslední chvíle nerozluštila. :-) Pořád jsem spekulovala, až jsem zjistila, že jsem úplně vedle.
Opravdu velice povedená knížka, rozhodně stojí za přečtení!