Den, kdy jsem se naučil žít

Den, kdy jsem se naučil žít https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241944/bmid_den-kdy-jsem-se-naucil-zit-241944.jpg 4 734 203

Nový román autora světoznámého bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je poutavě napsaným příběhem, který osloví každého, kdo se zamýšlí nad sebou samým, hledá odpověď na otázku po smyslu života a chce se stát strůjcem svého osudu. Představte si, že se jednoho obyčejného nedělního odpoledne procházíte po nábřeží v sanfranciském přístavu, celkem nezúčastněně pozorujete dění kolem, když v tom vás chytne za ruku mladá cikánka a nabídne se, že vám z dlaně přečte budoucnost. Nebráníte se a pro pobavení a snad trochu i ze zvědavosti nabídku přijmete. Cikánka si vaši dlaň zkoumavě prohlíží, po chvíli však její tvář zbledne, v jejích očích se zračí nepředstírané zděšení. Zlověstná věštba, kterou posléze vysloví, vás nenechá chladným, a třebaže jste racionálně založený člověk a na věštecké předpovědi nevěříte, od tohoto okamžiku už nemůžete žít poklidným, stereotypním způsobem jako doposud a váš život se převrátí vzhůru nohama. Co když cikánka nelhala, co když na jejích slovech něco je? A proč vzápětí po vyslovení věštby zmizela, aniž vás požádala o peníze?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Rybka Publishers

Le jour où j'ai appris à vivre , 2014

Miladad
28.03.2021 5 z 5

fajn knížka, která ukazuje na věci v životě důležité, je dobré si všechno tohle občas připomentout, v románovém podání i vtipně popsané s příběhem kolem (určitě zábavnější než číst nějaké návody "jak žít spokojený život"). Potěšilo mě když jsem spočítala počet písmen v názvu :-)

kris.docekalova
21.03.2021 5 z 5

Knížka tak nějak filozofická, ale umí neuvěřitelně otevřít oči. Četla jsem ji už před nějakou dobou a hrozně se mi líbila. Rozhodně se na ni chystám znova.
Konec byl pro mě překvapivě nečekaný a chytře vymyšlený.

ANDY28
11.03.2021 5 z 5

Fantastická útlá knížka, rozhodně si přečtěte a má 21 písmen v názvu ❤️

SladkaK
07.03.2021 5 z 5

Víte co, nepřemýšlejte a bez okolků si tuto knihu přečtěte. V aktuální době ji jednoduše potřebuje každý člověk v České republice. Když to uděláte, bude vám líp. Fakt. Přísahám na malíček.

Darami87
22.02.2021 5 z 5

Tohle opravdu není úplně styl, který běžně čtu a tak pro mě byl začátek celkem těžký. Ale dostala jsem se do děje a opravdu jsem si to užila. Taky se na sobě snažím pracovat a kniha mi tedy dala dost témat k přemýšlení. A taky ráda dělám lidem radost a tak mě kniha i inspirovala. Při čtení jsem si často představovala, že s tetičkou mluvím já a skutečně jsem si to užila. Jak ráda bych si s tou ženou vypila šálek kávy!

michal2601
24.01.2021 5 z 5

Velmi krásná kniha. Inspirující lidský příběh, plno moudrých myšlenek, přečetl jsem jedním dechem.

slezmon
19.01.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka, utvrdila mě v tom, že jdu správným směrem.

lisell
11.01.2021 5 z 5

Kniha krásně ukazuje, jak předzvěst blízké smrti dokáže změnit naše vnímání okolního světa. Jak dokáže náš život naplnit pozitivní energií, když nezištně pomáháme druhým. Protože ruku na srdce, není nic hezčího než dělat radost někomu jinému. Za mě nesmírně motivující a milá knížka, která pohladí po duši.

Kexina
11.01.2021 4 z 5

Protože jsem ryzí cynik a člověk naprosto přízemní, duchovní a seberozvojový potenciál knihy mi zůstal utajen. Nicméně i tak to bylo příjemné čtení. O jednu hvězdičku dávám méně jen proto, že "nečekaný" závěr pro mě až tak nečekaný nebyl a propojení jednotlivých postav mi spíše vadilo.

Luluhappy
17.12.2020 4 z 5

Premyslim, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Strhavam za (podle mě) úplně zbytečné prolínající se příběhy, které bych vynechala. Méně je někdy více.
Příběh hlavní postavy byl poutavý, dobře se četl a člověk si z toho odnese i hezký pocit a jakési nutkání být lepši verzi sebe samotného. Takže účel kniha asi splnila :)

rengers
20.11.2020 5 z 5

Velmi vydařený příběh.
Co pro vás znamená hodnotný život?!
Mít majetky a uznání lidí okola vás?
Rozdávat radost lidem na kterých vám záleží a nejen jim?
Být neustále ve střehu, nebo nad věcí?!
Spoustu těchhle otázek si při čtení můžete položit a při tom spoustu věcí pochopit. Doporučuji.

Imis
20.11.2020 2 z 5

Před lety se mi moc líbila kniha Muž, který chtěl být šťastný a Bůh chodí po světě vždycky inkognito, ale tahle kniha mě už bohužel ničím novým neoslovila. Pro lidi, kteří se s podobným druhem literatury ještě nepotkali, může být ale zajímavá. Je to lehké, odpočinkové čtení s dobrým koncem. Pro mě bylo ale předem jasné jak se bude příběh vyvíjet a to nemám ráda ani u nenáročnější literatury.

switch.man
05.11.2020 5 z 5

Příjemné, uklidňující, motivující.

Zůzalína
05.11.2020 4 z 5

Dobře čtivé a lehce stravitelné zásadní životní přístupy.

OSTROVID
25.10.2020 5 z 5

Velice příjemná a poučná kniha...

Prince_of_book
02.10.2020 5 z 5

Kniha, kterou jsem četl již podruhé a myslím, že ne naposledy. Má 250 stran a díky své čtivosti se dá přečíst za jedno odpoledne.

Příběh se točí okolo muže, který si po náhodném setkání s cikánkou, která mu předpoví smrt, uvědomí, že takhle už žít dál nechce a mění svůj styl života. Do knihy jsou vloženy ještě dva vedlejší a víceméně zbytečné minipříběhy, které samovolně prolínají celý děj knihy. Konec knihy a rozuzlení setkání s cikánkou je takové meh, ale to knize neubírá na kvalitě.

Tahle kniha je něco jako moje srdcovka a i když není perfektní, tak já ji z celého svého srdce rád dám hodnocení 10/10.

OuFistle
27.09.2020 4 z 5

Je to taková milá, možná trochu přebujele laskavá kniha psaná popovějším stylem. Každopádně to nic nemění na tom, že bylo příjemné ji mít v ruce a číst.

E_Lan
26.08.2020 4 z 5

Ve finále je to dobrá a zábavná kniha. Hodně mi na začátku vadilo násilné naroubování onoho životního moudra tetičky hlavního protagonisty, to je velmi naivní. Navíc pro člověka, který si už knihy o sebepoznání a sebepoznávání přečetl, jsou to skoro pasáže z těchto knih přepsané do románové podoby. Vše je ale bohatě vykoupeno zabávným dějem a sympatickými postavami, které se v průběhu příběhu příjemně mění. A to stojí za to si přečíst.

Ewishekk
29.07.2020 3 z 5

Doporučila bych ji lidem, kteří jsou na začátku cesty za poznáním sama sebe a v rámci osobního rozvoje se ještě moc nevzdelavali. Po pokročilejší v této tématice bude kniha spíše nudnejsi, ovšem pár krásných myšlenek se vždy najde. Moc mi nesedlo sledování příběhů více lidí, uvítala bych spíš jen příběh hlavní postavy, který by byl rozebrán víc do hloubky.

Affares
20.07.2020 3 z 5

Jednoduché, milé čtení, které je typické pro tento žánr. Pro někoho objevné, pro jiného nudné a povrchní. Každopádně má několik příjemných míst, na které je dobré se zaměřit a zamyslet se nad nimi, kniha tedy má co předat. Na můj vkus ale byla poměrně povrchní psaná oním "popovým" stylem, aby ji četlo co nejvíce lidí. Rozhodně se z ní dalo vytěžit více dle mého.