Tetovaný

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 5 1019 181

Démonská série série

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Warded Man , 2009

jarmuk
17.05.2018 4 z 5

milé překvápko, hodně čtivé, postavy jsou lidský

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Ta kniha je prostě báječná . Popis postav a všeho co se v knize odehrává je úžasný. Nic se nedá dělat musím si koupit další díl jsem hrozně zvědavá , jak to bude dál pokračovat . Všem doporučuji si tuto knihu přečíst .

trudoš
31.03.2018 3 z 5

Motiv démonů, kteří noc co noc ohrožují vše živé, je perfektní a už jen za tohle si u mě Peter V. Brett vysloužil metál. S dějovou osnovou je to však horší. V první řadě mi chyběl ústřední motiv, který by ději udával konkrétní směr. Nějaké Zlo na obzoru, jež hrozí zničit vše živé. Bez toho je to jen sledování tří hrdinů, jak se protloukají přetěžkým životem. Což je druhá věc, co mě iritovala. Autorovi nestačí, že osudy hlavních postav stojí za brokolici, on jim musí neustále přikládat další zvrácené nepravosti. Jenže místo toho, aby to působilo přirozeně, měl jsem často pocit vykalkulované tragiky. A s tím souvisí poslední bod mé obžaloby - nezvládnuté charaktery. Aktéři se vždy chovají podle toho, jak spisovatel aktuálně potřebuje a občas se tak opomíjí logika přirozeného vývoje. Když pak hrdinové v závěru litují pobíjené démony, jen aby ukázali, že morálku mají na výbornou, málem zůstala kniha nedočtena. Vyprávění to shodilo do roviny výchovné telenovely, a to jsem vskutku nečekal.

Nomia
26.02.2018 4 z 5

Trochu jsem nedůvěřovala všem nadšeným ohlasům na Tetovaného a myslela si, že to bude opět jen nějaká nadsazená bublina. Přiznávám, že i poté, co jsem knihu otevřela a přečetla prvních pár stránek, jsem se krapet obávala, že se bude jednat jen o další průměrné fantasy určené spíš pro mladší věkovou skupinu.

Tetovaný, ale rozhodně předčil má očekávání. Je to originální, napínavé a celá série má opravdu velký potenciál. Nepůsobí to nijak přiblble naivně. Začátek sice začíná krapet rozvláčně, ale postupně příběh nabírá ty správné grády a samotný konec jsem už zhltla jedním dechem.

Brett má bezesporu dobrý vypravěčský talent, dokáže krásně vtáhnout do děje a vytvořit hodně intenzivní atmosféru. Naprosto vyhovující byl i rozsah, sem tam sice došlo k větším časovým skokům, ale ty byly v knize jen ku prospěchu a příběh se posunul zase o notný kus dál.

Mít krom Arlena ještě další hlavní postavy byl opravdu výborný tah. Působilo to osvěžujícím dojmem. Pro mě nejméně sympatická byla Leesha, nicméně i tak jsou všichni tři vyvážení, mají zajímavé charaktery a každý má něco do sebe. Zmiňované časové posuny dopomohly k tomu, že nám všichni tři dospěli takřka před očima.

Tetovaný mě rozhodně nadchl a navnadil, bez debat si ráda přečtu další pokračování. Za mě zatím čtyři hvězdy, potenciál a drobné rezervy to ještě má. Myslím, že v dalších dílech nám Brett ukáže ještě více strhující děj. Přeci jen už nebude svázán nutností zasvětit čtenáře se základní linkou, světem a hrdiny.

marek1278
15.02.2018 4 z 5

Velmi příjemné překvapení, kniha se četla sama a jsem zvědavý na další pokračování. Jen na můj vkus děj občas poskočil šíleným tempem bez jakéhokoli vysvětlení, což je velká škoda

pichova.veru
01.02.2018 5 z 5

Kniha se skvěle čte, nenechala mě v klidu, nemohu se dočkat druheho dilu :)

hanpari
22.01.2018 5 z 5

Pomalý rozjezd, na můj vkus zbytečné dějové linie, ale i tak stojí zato. Samozřejmě pochvala za osobitý překlad.

Allysa1985
02.01.2018 3 z 5

Lehce nadprůměrná fantasy. Čte se dobře, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Jako oddychovka dobré.

danielrusnok
15.11.2017 5 z 5

První díl demonske série je prozatím představení a naladění na další díly série. Výborné čtení, nyní jdu na další díl. Doporučuji.

JakubL
11.10.2017 5 z 5

Pro mne zcela odlišné fantasy od ostatních - celá série - úžasný zážitek :-)

LahoferRose
01.10.2017 1 z 5

Tak tohle pro mne bylo od začátku zklamání. Sladký cajdák, kdy ani jadrnci mne příliš neděsili. Pro mne plytké čtení, Leesha úplně nejhorší (morální až běda), Rojer mne také nebavil. Jediná postava, která mě celkem bavila je Arlen, ale žádné velké sympatie se nekonají. Neustále jsem měla pocit, že knihu musela napsat žena, že je to takový slaďák, ale i Jiskra v popelu je mužnější než tohle. Dost slabá fantasy, kterou jsem přečkala až do konce jen kvůli Výzvě. Další díly číst rozhodně nebudu.

Bolomsson
18.09.2017 3 z 5

Předem musím zmínit fakt, že fantasy není zrovna mým šálkem kávy. Vysoké hodnocení této knihy mě však přimělo k tomu, sáhnout po této knize a pokusit se tomuto žánru přijít trochu na chuť. Bohužel se dostavilo spíše zklamání, než nadšení.
Jak zde zmínilo několik uživatelů níže, zřejmě jde především o dospívající čtenáře, kterým stačí k maximální spokojenosti skutečně hloupý děj a iracionální chování hlavních hrdinů, aby z této knihy udělali doslova kult. Za mě opravdu průměrná kniha, která ničím výrazně nevyniká. Hodnocení 60%.

Andulienka
20.08.2017 5 z 5

Zaujímavý príbeh, nedá sa od neho odtrhnúť :)

adam5955
15.08.2017 5 z 5

Tak tato kniha je opravdu zasadni pro fantasy! Moc krasne napsano, novy svet, nove napady. Moc pekne. Precist si tuto knihu by mel asi kazdy fanousek fantasy a rozhodne nemusi pokracovat dalsimi dily. Ty uz vylozene vysavaji prvni dil

jitka7047
10.08.2017 4 z 5

Líbila se mi. Není to žádné náročné čtení, ale oddechovka na dobrou noc a dlouhou chvíli. Postavy jsou sympatické a celkové má kniha spád. Dávám 4 hvězdy za ctivost, ale co se fantasy týče, jsou samozřejmě knihy lepší.

anavi2009
02.08.2017 4 z 5

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy jako oblíbena kniha rodiče a nezklamala jsem se (díky tati :) ). Bavily mě postavy, které se jen tak lehko nevzdaly a i přesto, že děj byl předvídatelný a nepřekvapil, jsem si to užila a přečtu si i další díl :)

LiLLu
05.07.2017 4 z 5

Nez jsem se zacetla trvalo mi to asi 60stran, než jsem najela na spisovatelovo vlnu. Bohužel mi demoni prišli taky nesmyslní. Autor mohl vymyslet jiné zlo nebezpečí. U zapletek v boji s jadrnci jsem nebyla vůbec napnuta a nebavili me. Myslela jsem jak bude kniha akční a dloho jsem jí měla schovanou ke čtení. Byl to vlažnější příbeh. A když už to začlo být zajímavy a na scenu prisel tetovany byl konec...
Ale kniha se četla dobře...Dálší díl mě nebavil, nebavilo mě znova číst o dětsví dalších hrdinu, protože opět někdo do komentu napsal spoil a neupozornil na to a vyzradil děj:-(

Loginus
13.06.2017 2 z 5

Knih by se mi asi líbila víc, pokud by mi bylo tak kolem třinácti. Takhle jsem namlsaný jinými věcmi. Vadí mi demence démonů. Možná by to bylo o něčem jiném, kdyby ochrana skrývala ty lidi, ale takhle... Každej, i ten největší idiot by čapnul kus dřeva, popřípadě menšího démonka a kruh by jim porušil. OMG. Jinak napsané celkem hezky. Myslím že synovi by se to mohlo líbit...

Evisis
03.06.2017 5 z 5

I přes to, že je tu spousta komentářů ohledně Brettova "chystání písku", já musím říct, že knihu nemůžu nazvat jinak než geniální. Od první strany po poslední slovo jsem byla nadšená. Uchvátil mě jak svět Tetovaného, tak postavy a děj. Rozhodně doporučuji přečíst.

Tiny24
09.05.2017 3 z 5

V Tetovaném si Brett zatím jen chystá píseček pro další díly, a to je možná ten problém, moc se totiž zabývá představením jednotlivých postav a nějakou hlavní zápletku dílu odkládá až na úplný konec, a že bych se z ní posadil na zadek, to se říci nedá. Doufám, že ze sebe v této knize Brett nevychrlil to nejlepší, protože jinak nechápu to hodnocení. Přijde mi to jako další lehce nadprůměrná fantasy, která se snaží vyčnívat něčím novým a originálním, ale stejně zapadá do těch starých vyjetých fantasy kolejí. Brett se pokouší o dospělý příběh, ale těch pár momentů knihu nezachrání od toho, aby mi kniha připadala jako pro náctileté, ne-li pro děti (dobře, to už přeháním). Možná jsem ale jen knihu před čtením přecenil podle hodnocení (Rovnat Tetovaného ke Jménem Větru, to jako vážně?), a měl moc vysoká očekávání. Snad se další díly zdaří lépe, už jen proto, že zde bude více prostoru rozvíjet celkový příběh a třeba se dočkáme i lepších zakončení jednotlivých dílů. Lepší hodnocení, než průměr si ale Tetovaný ode mne nezaslouží.