Jádro

Jádro https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376053/bmid_jadro-yLd-376053.jpg 4 318 69

Démonská série série

< 5. díl

Od nepaměti se noční temnotou plíží krvelační démoni lovící lidi. Bezpečných míst k životu je stále méně a zdá se, jakoby pronásledovanému lidstvu už nezbývala žádná naděje. Pak povstali dva bojovníci, blízcí si jako bratři, dokud je nerozdělila trpká zrada. Arlen Sedlák – Tetovaný, od hlavy po paty pokrytý chranami, které mu umožňují bojovat s démony tváří v tvář – a vítězit. Jardir, vyzbrojený mocnými magickými zbraněmi z dávnověku. Prohlásil se Osvoboditelem, který má podle proroctví sjednotit lidstvo a vést ho k vítězství v šaraku ka – konečné válce proti démonům. Aby lidstvo mělo šanci ve válce zvítězit, vydávají se Arlen, Renna a Jardir do Jádra, nejtemnějších hlubin zla, odkud podle jejich očekávání není už pro nikoho návratu…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Triton

The Core , 2017

Anet09
07.11.2020 1 z 5

Knihu jsem po pár kapitolách odložila, i když mě to vážně mrzí. Vážně nepotřebuju číst v každé kapitole něco, co se týká sexu a slovo "pyj" už asi z hlavy nedostanu. Leeshu mám snad s každým dílem míň a míň ráda a když jsem zjistila, že většina knihy je o ní a dalších plochých postavách z jejího okolí, uvědomila jsem si, že bych při čtení jenom trpěla a nemám čas na to, číct 800 stran něčeho, kde se mé oblibené a hlavně ty zajímavé postavy objeví jenom krátce.

StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Fakt dobrá série, tohle je skvělé zakončení
Můj osobní žebříček:
1) Tetovaný
2) Pouštní kopí
3) Jádro
4) Trůn lebek
5) Válka za bílého dne

petrarka72
29.09.2020 4 z 5

Byla to jízda. Díky za ni.

neveralone
08.07.2020 5 z 5

Když si tady pročítám ty komentáře, tak si říkám, zda jsem tak nenáročný čtenář nebo co...Já jsem byl fakt spokojen. Příběh se hezky uzavřel. Celá série mi připadá moc povedená. Nečetl jsem úplně málo fantazy, ale u této "ságy" jsem se fakt dobře bavil. I poslední kniha byla skvělá. Ostatně jako ty předešlé. Pro mě, je momentálně Brett s touto ságou nejlepší fantazy jakou jsem kdy četl, zkusím napsat důvody proč:
- Děj plyne neustále kupředu - neskomírá, neumírá na popisech prostředí, neustále se něco děje. Neztrácí dech v žádné knize, stále jde svižně kupředu
- Postavy jsou sympatické, hned jsem si je oblíbil a každý má svůj osobitý charakter i vystupování. Jednotlivé postavy jsou snadno zapamatovatelné
- Nápad s démony není asi nejvíc originální, ale ochrana proti nic pomocí symbolů - Chran je hezky zpracovaná a i vše okolo démonů je perfektní
- Hezky zpracovaný svět, blízká podobnost s východem v určitých okolnostech

Kniha vás nutí otáček stránky jednu za druhou a číst dál a dál až do padnutí nebo do přečtení poslední stránky.

Hade
15.06.2020 3 z 5

Bohužel, kdyby to nebylo tak rozvláčné, dal bych za 5. Přeskakoval jsem v knize naráz desítky stran a k pochopení děje to vůbec nebránilo. Nepochopil jsem, když na Arlena s ostatními tak tlačil čas, proč měsíce otáleli, navštěvovali kde koho a zbytečně mluvili. Nejvíc mě dostalo, jak Arlen asi na deseti stranách plakal. A všichni plakali........já taky.

AsiUrčitě
14.06.2020 2 z 5

Všechno se celkem táhlo a jak se děj motal i okolo dalších postav, kromě těch hlavních (Arlen, Leesha, Jardir, Inevera, Rena), tak mne to tolik nebavilo. V podstatě to bylo jen loučení a rozhřešení před cestou, dlouhá cesta do jádra, mezitím mocenské boje a sem tam boje s jadrnci a pak závěrečná bitka. A i ta byla celkem rychlá, když uvážím, jak dlouhá byla kniha. Na to, jak jsem byla nadšená z prvního dílu, tak u posledního dílu vůbec. Škoda, celá ta myšlenka s jadrnci a chranami byla velmi zajímavá a originální. A možná trochu škoda, že se víc nerozvinulo, co se stalo, že minulá civilizace, která měla útočné chrany a další vynálezy, zmizela.

KydlochMoris
04.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Poslední díl byl rozhodně nejdrsnější. Zklamalo mě, že se ale táhl děj ohledně cesty do Jádra. V podstatě celou knihu, což je škoda. Myšlenky ze strany démona mě moc nebavily... A ten konec byl moc rychlý. Celou dobu se všude drsně bojuje a najednou nic. A osudy všech co přežili namačkal do půl kapitoly. To si myslím, že mohlo být delší a vymazat třeba jednu kapitolu s cestou do Jádra... Celkově bych ale sérii ohodnotila kladně. Postavy mě bavily a nápad s démony a chranami je taky dobrý...

DajaF
31.05.2020 2 z 5

Kniha mně absolutně nebavila, nezajímal mě osud ostatních postav, které jsem si popravdě ani nepamatovala z předešlých dílů, chtěla jsem jen vědět, jak Arlen nakope Jádru prd*l, což se stalo asi na jedné stránce...jako vážně?! Bylo to strašně dlouhý a nudný...pro mně bohužel zklamání.

frantisek8863
19.04.2020 4 z 5

Dlouhá démonská série se nachýlila ke svému konci, místy byla až moc akční, ale budiž je to volba autora. Rozhodně mě neurazila, narovnala pokroucené a zašmodrchané dějové linie. Musím kladně hodnotit, že autor neztrácel dech, jak se tomu u některých jiných autorů stává a držel dějovou linii víceméně stále napnutou.Trochu jsem zklamaný v otázce minulé války s Jadrnci, očekával jsem víc poodkrytých informací o minulé civilizaci, střety s démony před tisíci lety, o jejich původu, o jádru, o magických kostkách jak věští budoucnost.... Celá série byla propracovaná, slušně mě bavila a těšila. Nebylo by špatné se zase někdy podívat za hlavními postavami a také za jejich zvláštními potomky poznamenaných magií.

liska23865
17.04.2020

Cele jsem to precetla snad jednim dechem.Je to vyborny cteni...

Shaxx
01.11.2019 4 z 5

Tak. A je to za mnou. Víte, to samé jsem si mohla říct poté, co jsem dočetla trojku, vzhledem k tomu, že Démonský cyklus měl být trilogie, ehm ehm. Vzhledem k tomu, že je Brett pravděpodobně grafoman, není se čemu divit, že tahle série dostala ještě další dvě knihy (a pár povídek stranou). Cítím se nezvykle rozpačitě. Čekala jsem, že poslední díl bude plný akce, údernosti, překvapení, zvratů... Ale on celkem líně plyne. Přiznávám, posledních deset stran mě chytlo ..prostě konec, četla jsem skoro bez dechu.
A... dávám čtyři hvězdičky, protože mi prostě celou knihu to NĚCO chybělo, co bylo přítomno v předchozích dílech..
A jedna věc mě vytáčela do varu. Paní překladatelka používá jedno sloveso, které není moc běžné v klasické hovorové češtině, ani v té psané. A když tohle sloveso čtete už po několikáté, začíná to být celkem opruz - zvlášť, když existuje dostatek vhodných synonym, kterými by šlo toto sloveso nahradit. Schválně, nebudu prozrazovat o jaké sloveso jde. A vy, moji knižní přátelé, až dočtete Jádro, zkuste si tipnout, o jaké sloveso jde a napsat mi to :)
Jinak.. Velmi nutně potřebuji, aby Brett napsal něco dalšího a to co nejdřív! :D

Predator3313
28.10.2019 5 z 5

Spojlery!
Tak konečně jsme se dostali k cestě na mozkový trůn. Možná kdyby byla kniha víc věnovaná samotné cestě, a méně přípravě a loučení, bylo by to ještě lepší, nicméně i tak to bylo dobré čtení. Konečný nápor démonů zněl uvěřitelně, jsem rád že se do popředí dostali Arlenovi "pěstouni". Samotná cesta do jádra mě taky bavila, tajemné zapomenuté město, polohmotní potomci bojových psů....
Konec sice asi předvídatelný, nicméně pěkný. Narozdíl od některých tady, jsem rád že démoni prohráli :D

nikiss76
23.09.2019 4 z 5

Konečně jsem úspěšně dokončila celou sérii. Pro mě to byla jízda jako na horské dráze, některé pasáže jednotlivých dílů mě až příliš nebavily, jiné byly tak nějak v neutrální rovině a určité momenty mě bavily moc. Nejlépe hodnotím první díl a pak asi ten poslední, kdy se opět vrátila knize pořádná akce a spád který mi v předposledním díle chyběl. Nakonec se vše uzavřelo, tak jak jsem tušila a konec byl nad očekávání dobrý. Jako velký nedostatek celé série považuji zdlouhavost a opakující se fráze stále a stále dokola. Jako pozitivum bych vyzdvihla originalitu a promyšlenost.

petgona
04.09.2019 2 z 5

Som velmi sklamana - ani som to nedocitala. Pamatam si, ked som citala prvy diel, bola som maximalne nadsena, bolo to nieco nove, zaujimave, nesmierne putave - Arlena a Leeshu som si okamzite oblubila. Moje nadsenie ale pomaly klesalo. Este druhy diel bol dobry a aj treti sa dal citat, ale stvrty uz zacinal byt utrpenie a tento piaty...skoda reci. Ja stale hovorim, ze trilogia je zlata stredna cesta (cest vynimkam ako je Harry Potter). Ked sa autor rozhodne napisat nieco dlhsie, hrozi mu, ze sa zamota v mnozstve postav a dejovych liniek, nastane chaos a miestami aj nuda. Tu to bola predovsetkym ta nuda. Mozno casom, si knihu znova poziciam a docitam, ale momentalne len pri pomysleni, ze by som sa cez to mala prebojovavat nemam chut citat vobec nic.

Karcoolka2210
30.08.2019 5 z 5

Tak dokonané. No nie dokonalé. Myslím, že Peter V. Brett odviedol skvelý kus práce pri písaní tejto série a obohatil svet fantastiky. Jadro bolo veľmi dobrým zakončením tejto série, no mne osobne chýbal trochu rozpracovanejší koniec, respektíve taký konečný koniec. Nechal otvorené okno na možný návrat do Thesy a Krasie (čomu by som sa potešila), ale takéto konce nemám osobne veľmi rada. No jednoznačne odporúčam túto sériu!

Psenda31415
23.07.2019 4 z 5

Až po přečtení celé série mi došlo kolik to vlastně bylo stránek! Četlo se to všechno krásně i přes vysoký počet všemožných Krasijských dama-šarum-ji 'ting, což se všechno ještě zkomplikovalo, když Krasijci "vystrčili hlavu z písku".
Celý svět byl vymyšlen hezky, chranová magie zajímavá a s postavami bylo snadné se sžít, byť některé fráze se cyklicky opakovaly každých pár stránek.
Poslední díl, byl pro mě nutností, potřeboval jsem vědět jestli to dopadne tak, jak jsem od prvního dílu tušil a ......... ano, žádné překvapení se nekonalo. Pravda a láska zvítězila, nad lží a nenávistí, ale za jakou cenu..... V tomhle ohledu se mi líbila proměna a výměna názorů Arlena a Jadira aneb šarak'ka až na prvním místě :-)
Kdyby se v posledním díle ubralo dětí/kojenců/těhotných bylo by to fajn. Stejně tak závěrečná bitva s Královnou a spoustou mozkovců, kteří by v téhle finální kapitole zasloužili přejmenování na bezmozci, byla trochu přitažená za vlasy.
Jako celek musím říct, pěkná série!

renefer
11.07.2019 5 z 5

Dočteno, za mě nejlepší fantazy co jsem kdy četla, určitě se k němu budu vracet.

Metla
17.06.2019 3 z 5

Další fantasy sérii mám za sebou, chvála Everamovi! Byla to dlouhá cesta, kterou jsem neměla problém zdolávat vysokým tempem, protože Brett je dobrý vypravěč s darem uplést z hovna bič. Ale poslední díl mě nutil ke spěchu nikoliv dějovými zvraty či zájmem o hojnost postav; poháněla mě vidina osvobození, až mé oči prolétnou závěrečnou stránkou.
Už toho bylo prostě moc: nadbytek těhotných ženských, kojenců a batolat, příliš mnoho jmen a lidí se superschopnostmi. Z neustále se opakujících frází o potřebě hledat střed, ohnout se ve větru jako palma, případně o tom, že něčí čest či sláva nezná hranic, jsem měla nutkání třískat čelem do momentálně nejbližší tvrdé plochy. A rozhodně by neuškodilo ubrat řečí o krasijských ženách, zasouvajících kopí do pochvy, zatímco jejich severské kolegyně věčně šplhají na peň. Vůbec se pan spisovatel podezřele často zaobírá penisy a současně se k dotyčným orgánům (a jejich poddaným nositelům) chová velmi surově, zvrhle, prostě FUJ!... Hasik je jeden z nejodpudivějších charakterů, s jakými jsem se v literatuře setkala, kam se hrabou démoni.
„Jádro“ mělo své silné momenty, na rozsah této knihy jich bylo bohužel málo a celý román na mě působil roztříštěným, nevyrovnaným dojmem. Zřejmě nejsem jediná, kdo chtěl mít tenhle cyklus z krku, zacyklený pan spisovatel se zdánlivě trápil daleko hůř - přesto si připravil pulce a rybníček pro pokračování. Prodávila jsem se kýčovitým epilogem a opravdu nevím, jestli budu mít někdy v budoucnu chuť k návratu do démonského světa. Zklamání? Vlastně ne, napůl jsem očekávala, že tento nejobjemnější díl bude zároveň nejslabší, což se holt potvrdilo. Nakreslím pro „Jádro“ tři nepříliš zářivé chrany, pro celou sérii uznalé čtyři.

Odík
29.04.2019 3 z 5

Lepší než předchozí díl, který mě nebavil vůbec.

Marllo
16.04.2019 4 z 5

Nejočekávanější kniha tohoto roku skončila za očekáváním. Tak bych mohl začít ač nejsem tolik zklamaný jako většina. ( Tedy podle toho co tu čtu se mi zdá že většina není spokojená).Ale i já začnu nejprve pár negativy. První čím bych začal a co mne nejvíc s prominutím sere je upozadění linky Jadira, Reny, Arlena, Šenvy a jejího tatínka alias loutky. Neskutečně moc jsem se těšil jaké dobrodružství zažijí za cestou za démony, co vše objeví a jak si s tím poradí. Někdo by zde mohl namítat že to v knize je a vše co jsem zde zmínil se tam také objevuje, ale promiňte mi... Na 700 stran tlusté bychli kde řeší autor a teď ať Lesha promine... nějaké mateřství a pletichy mezi zenskejma... Tak mě vážně užírá že nevěnoval více zmíněné výpravě za zničením jádra. A tím máme osli můstek k druhé vítce a to je za mne velice uspěchané závěr a dost ne uspokojivě zakončení pro mne stále hlavního hrdiny Arlena, který jakož to postava se asi autorovi zprotivil, nebo si nedokážu vysvětlit proč už od 3 knihy byl upozaden na úkor jiných postav. Ale přesto co jsem zde zmínil bych čekal že se autor více vyblbne s touto postavou a dá ji více prostoru ke konci. Nechci zde spojlerovat, takže ať si každý zhodnotí sám ale za mne byla tohle velice promarnena šance. Škoda. No a teď k té lepší, pozitivní stránce této knihy. Autor stále vládne neskutečně dobrému popisu a výpravě. Když se do toho opre tak máte nutkání doslova přeskakovat stránky. Brett je msir vypravy a jeho vykreslení postav Vas uchvátí. I přesto že je jich kniha plná jak jsem již už zmiňoval výše tak si dokážete každou zapamatovat právě díky výborně charakteristice a popisu postav kterým autor vládne. A celkově bych mohl pochválit tímto celou pentalogii za perfektni a velice uvěřitelné fantaskní svět který se mi nechtělo opouštět. Jak už zde bylo zmíněno jedním z uživatelů.. Je možné že se vrátíme do tohoto světa skrz potomky hrdinů ač už ve formě povídek či jen nějakých autorových dodatku. Každopádně nelituji ani na vteřinu že jsem strávil v tomto světě a bude se mi stýskat... Ne že ne.. Doufám že si všimne HBO a nabídne nám další pecku. Zbožné přání :)

Peter V. Brett
americká, 1973